Oldalak: 1 ... 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 [653] 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764875 alkalommal)
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #9780 Dátum: 2015. November 08. - 18:24:58 »

A Remington 710-es és 770-es egy kalap fost nem ért anno. TAL-nak letört a lőtéren a zárdugattyú karja, két ismerősömnek is ismétlés közben hátrafelé kijött és azzal a lendülettel darabokra esett a zárdugattyú. Ezek után én őszintén szólva a 738-asban sem tudnék igazán megbízni, ráadásul szerintem az nem is olyan régi, hogy hosszú évek megbízható működéséről tudna beszámolni bárki...  Vállat von
Véleményem szerint a Remington 783 hozza egy CZ 550 megbízhatóságát.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9781 Dátum: 2015. November 08. - 18:28:57 »

Sziasztok!

Nézelődtem a neten, hogy a hazai kínálati oldalon, hogy milyen lehetőségek vannak, ha az ember nagyságrendileg 200.000 Ft-os felső keretig keres fegyvert, műanyag tussal, kivehető , 243-as kaliberben.
Kb ezekbe futottam bele:  Savage Axis, Marlin X7, Ruger American, Browning A-bolt, Rremington 770, Thompson/Center Ventura.

A topicban nézelődtem, de lényegében egyikkel kapcsolatban sem volt egyöntetűen meggyőző hozzászóláscsokor.  Ezek az "olcsított" fegyverek tényleg ennyire vacak minőséget képviselnek? Van ezek közül egyáltalán olyan amit megéri megvenni hosszabb távra, mert amit olvastam, az alapján nem gondolnám, hogy bármelyik meggyőzött volna. Ha ez így van, akkor marad a Browning X-bolt, CZ, Tikka, esetleg Zastava (ha kapni) és valamit-valamiért alapon vagy fa tus lesz vagy fix tár vagy mindkettő,  s megeshet, hogy 50-100.000 Ft-al magasabb költségvetési keret szükségeltetik.

A Thompson/Center Dimension mely konkurensek színvonalát éri el?
Üdv.:pocok
Zolimester után nem vagyok mérvadó,de hátha segít valakinek: Az xpr-ből egyet (270 win.) kézbe vehettem hétvégén,két drágább puskával gyorsan összehasonlítva (x bolt és SM a zöld-fekete műanyag 449 ezres a Nimród hátuljáról) egyértelműen ezt venném,szerintem is kategóriájának a legjobbja. (SM rajongóktól elnézést kérek,nem savanyú a szőlő,de vállba véve a Winyó ( Ördög) volt a legergonomikusabb.)Ha nincs valami gyártási baki,kiváló strapapuska lehet belőle.
A Winchester megér egy tüzetesebb szemlélődést.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Takika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99



« Új üzenet #9782 Dátum: 2015. November 08. - 18:38:49 »

Véleményem szerint a Remington 783 hozza egy CZ 550 megbízhatóságát.

Szia!

Nekem Marlinom(X7 Varmint Hunter) van. A beépített tár az egyetlen hiányossága, amúgy jó, és pontos fegyver. Nem hiszem, hogy eladom valaha is, mert nagyon megszerettem. Mosolyog (de kell mellé egy könnyebb puska is... Nevet )
Amúgy a nyáron volt a kezemben Remington 783-as. Az első gondolatom után utánaolvastam az amcsi fórumokon, és egyezik a vélemény. A 783-as gyakorlatilag egy kivehető táras Marlin X7. Mosolyog Nézd meg a zárfej kialakítását és az elsütőszerkezet. Egy az egyben ugyanaz,de ez nem meglepő, mert egy helyen gyártják őket.
Naplózva

"A bürühöz üljön, ifiúr! Csak a bürühöz. Ott ma biztosan kijönnek..."
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #9783 Dátum: 2015. November 09. - 09:35:43 »

Szia!

Nekem Marlinom(X7 Varmint Hunter) van. A beépített tár az egyetlen hiányossága, amúgy jó, és pontos fegyver. Nem hiszem, hogy eladom valaha is, mert nagyon megszerettem. Mosolyog (de kell mellé egy könnyebb puska is... Nevet )
Amúgy a nyáron volt a kezemben Remington 783-as. Az első gondolatom után utánaolvastam az amcsi fórumokon, és egyezik a vélemény. A 783-as gyakorlatilag egy kivehető táras Marlin X7. Mosolyog Nézd meg a zárfej kialakítását és az elsütőszerkezet. Egy az egyben ugyanaz,de ez nem meglepő, mert egy helyen gyártják őket.

És mi a véleményed a X7VH-ról? Milyen szerelékkel, távcsővel használod? Milyen lő képe van?
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #9784 Dátum: 2015. November 09. - 18:02:02 »

Sziasztok!

1-2 ismerősöm vett Marlin X7-et, de az én kezemben még nem volt, egy másik barátommal beszélgettem, akinek több fegyver is megfordul heti szinten a kezében és ő pl. azért nem ajánlotta, mert tapasztalata szerint a Marlinnál előfordulhat adagolási probléma (jelzem ez az ő véleménye).  Mosolyog Neki egy Rugere van (nem American), így a márkát dicsérte.   

Remington:  zárdugattyú karjának törése = elkerülendő kategória lenne?!

Winchester:
Balkóbátyja, igen, azt elfejetettem jelezni, hogy Winchester frontján nem néztem körül.
A márka esetében amúgy az igaz, hogy az Európában értékesített darabokat, európai Browning gyárban készítik? (Sörétesnél hallottam ilyen szóbeszédet.)

A Model 70 Ultimate Ahadow egy webshopon 230.000, de ha jól látom, az sem kivehető táras, mint ahogy a Model 70 Featherweight sem, pedig 200.000-ért láttam azt is egy helyen, bár itt a tus fa és megint csak 30-06-tól árulják, de ebből van 243-as.
schw jelezte a Winchester XPR-t, igen, ez megfelel a paramétereknek addig, hogy a legkisebb kaliber 270 win, nem 243. 

Howa American: amiről megint csak nem volt szó, de 215.000-ért hirdetik, viszont itt is úgy láttam, hogy fix tár, a tus fa és csak 30-06-ban árulják, de ebből is létezik 243-as.

Ezek alapján még kíváncsibb lettem a Thompson/Center fegyverek minőségére, teljesítményére  Nevet
A Ventura Compact 537 $, ha ezért azt tudja, mint a többiek ennyiért, akkor felejtős, a Dimension 689 $, a hazai importőr honlapján pedig nincs fent forintosított ár…


Félig meddig vág csak ide, hogy nekem alapesetben tetszenek az irányzék nélküli csővel szerelt fa/műanyag/laminált tusos és/vagy laminált tumbhole tusos fegyverek, de valahogy a kínálat nem állt össze az én elgondolásommal. Mosolyog  Nem tudom, hogy a megfizethetőbb gyártók, miért nem erőltetik a kivehető táras fegyverek gyártását.
Pl.: a CZ 527 típusai kivehető tárasok 223-as kaliberig, akkor az 557 sporter 243-ban miért nem tud az lenni. Szerintem lenne rá igény vagy legalábbis nekem lenne!  Kacsint
Kb a Tikka T3 (Hunter/Lite) ami megugorja, ezeket a paramétereket, minőséget, csak már nyilván az is az emeltebb költségvetésű kategória.

Üdv.:
  P.pocok
 



Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9785 Dátum: 2015. November 09. - 18:24:51 »

Sziasztok!



Marlin X7 adogatási probléma :

- soha nem találkoztam ezzel a jelenséggel.

Marlin és Remington 710-770-es közti különbség csak annyi, hogy ég és föld.

Hasonlóság nem egyenlő azzal, hogy a két cég egy lett, mert gyártmányilag a hasonlóság ellenére külön fegyvergyártmányok.
Marlin jobban a Rugerre hajaz, és mind a kettő olcsósága ellenére nem okoznak gondot.

Remington 770-es zárkarjának törése gyári konstrukciós hiba, azt nem javították ki, és eléggé gyerekes stiftes, forrasztott megoldás, nem egybe anyagos.
Adogatási gondok jobbára a 710 és 770-nél és a 783-nál vannak nagy számban.

Thompson/Center nagyon jól sikerült fegyver. Emelem
  
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 09. - 18:38:42 írta Sakac » Naplózva
ballos
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #9786 Dátum: 2015. November 09. - 18:49:38 »

Nekem egy Savage Axis van 308 W kaliberben, egyszerű elsütő szerkezettel direkt sütéssel.Az én  igényeimet teljesen kielégíti˙( szeretem az egyszerű dolgokat), geco plust használok hozzá jelenleg. Lőtéren jó ,szórása jó, (gyakorlót kézben biztos jobban produkálna) mindez hatvan lövés után. Tehát van még  kb 240 lövés a csöcseréig.    
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9787 Dátum: 2015. November 09. - 20:06:19 »

Tehát van még  kb 240 lövés a csöcseréig.    

 miért is kéne 300 lövés után csövet cserélni ( mit lősz vele , acélszeget)  Fejvakarás
Naplózva
ballos
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #9788 Dátum: 2015. November 09. - 20:11:49 »

Volt egy megjegyzés régebben, hogy jó ha 300 lövést kibír a csöve.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9789 Dátum: 2015. November 09. - 20:17:07 »

Volt egy megjegyzés régebben, hogy jó ha 300 lövést kibír a csöve.


Ja , így már érthető    Stoel

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #9790 Dátum: 2015. November 09. - 20:19:22 »

Volt egy megjegyzés régebben, hogy jó ha 300 lövést kibír a csöve.

Mint, ahogy a 8-as göbecs is leesik 150 méter után!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
forester73
Vendég
« Új üzenet #9791 Dátum: 2015. November 09. - 20:29:41 »

Leesik nem ?!  :fejvAttól függ miként tartod a pukkát !!! Röhög Röhög Röhög Röhög Wave
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #9792 Dátum: 2015. November 09. - 20:52:33 »

Mint, ahogy a 8-as göbecs is leesik 150 méter után!  Emelem

Az nem hülyeség, tényleg leesik 150 után. Úgy még 2-300 méterrel utána.  Stoel
Naplózva

Üdv! Viko.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #9793 Dátum: 2015. November 09. - 22:29:57 »

Sziasztok!

1-2 ismerősöm vett Marlin X7-et, de az én kezemben még nem volt, egy másik barátommal beszélgettem, akinek több fegyver is megfordul heti szinten a kezében és ő pl. azért nem ajánlotta, mert tapasztalata szerint a Marlinnál előfordulhat adagolási probléma (jelzem ez az ő véleménye).  Mosolyog Neki egy Rugere van (nem American), így a márkát dicsérte.   

Remington:  zárdugattyú karjának törése = elkerülendő kategória lenne?!

Winchester:
Balkóbátyja, igen, azt elfejetettem jelezni, hogy Winchester frontján nem néztem körül.
A márka esetében amúgy az igaz, hogy az Európában értékesített darabokat, európai Browning gyárban készítik? (Sörétesnél hallottam ilyen szóbeszédet.)

A Model 70 Ultimate Ahadow egy webshopon 230.000, de ha jól látom, az sem kivehető táras, mint ahogy a Model 70 Featherweight sem, pedig 200.000-ért láttam azt is egy helyen, bár itt a tus fa és megint csak 30-06-tól árulják, de ebből van 243-as.
schw jelezte a Winchester XPR-t, igen, ez megfelel a paramétereknek addig, hogy a legkisebb kaliber 270 win, nem 243. 

Howa American: amiről megint csak nem volt szó, de 215.000-ért hirdetik, viszont itt is úgy láttam, hogy fix tár, a tus fa és csak 30-06-ban árulják, de ebből is létezik 243-as.

Ezek alapján még kíváncsibb lettem a Thompson/Center fegyverek minőségére, teljesítményére  Nevet
A Ventura Compact 537 $, ha ezért azt tudja, mint a többiek ennyiért, akkor felejtős, a Dimension 689 $, a hazai importőr honlapján pedig nincs fent forintosított ár…


Félig meddig vág csak ide, hogy nekem alapesetben tetszenek az irányzék nélküli csővel szerelt fa/műanyag/laminált tusos és/vagy laminált tumbhole tusos fegyverek, de valahogy a kínálat nem állt össze az én elgondolásommal. Mosolyog  Nem tudom, hogy a megfizethetőbb gyártók, miért nem erőltetik a kivehető táras fegyverek gyártását.
Pl.: a CZ 527 típusai kivehető tárasok 223-as kaliberig, akkor az 557 sporter 243-ban miért nem tud az lenni. Szerintem lenne rá igény vagy legalábbis nekem lenne!  Kacsint
Kb a Tikka T3 (Hunter/Lite) ami megugorja, ezeket a paramétereket, minőséget, csak már nyilván az is az emeltebb költségvetésű kategória.

Üdv.:
  P.pocok
 





Te Pocok!
Nem jó neked egy alig használt gyorsítós cz 550 kiváló 60 cm-es csővel alapkaliberben?
Másodvonalas ámerikai puskákat nézegetsz?
Azt a cz-t még az hithű amerikaiak is többre böcsülik,mint az általad felsorolt márkák bármelyikét( a cz amerikában  a Tikkánál is népszerűbb).
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #9794 Dátum: 2015. November 10. - 06:28:10 »

Sziasztok!

Nézelődtem a neten, hogy a hazai kínálati oldalon, hogy milyen lehetőségek vannak, ha az ember nagyságrendileg 200.000 Ft-os felső keretig keres fegyvert, műanyag tussal, kivehető , 243-as kaliberben.
Kb ezekbe futottam bele:  Savage Axis, Marlin X7, Ruger American, Browning A-bolt, Rremington 770, Thompson/Center Ventura.

A topicban nézelődtem, de lényegében egyikkel kapcsolatban sem volt egyöntetűen meggyőző hozzászóláscsokor.  Ezek az "olcsított" fegyverek tényleg ennyire vacak minőséget képviselnek? Van ezek közül egyáltalán olyan amit megéri megvenni hosszabb távra, mert amit olvastam, az alapján nem gondolnám, hogy bármelyik meggyőzött volna. Ha ez így van, akkor marad a Browning X-bolt, CZ, Tikka, esetleg Zastava (ha kapni) és valamit-valamiért alapon vagy fa tus lesz vagy fix tár vagy mindkettő,  s megeshet, hogy 50-100.000 Ft-al magasabb költségvetési keret szükségeltetik.

A Thompson/Center Dimension mely konkurensek színvonalát éri el?
Üdv.:pocok

Szia!

Nekem volt remington 770-em. egy év után hibásodott meg az elsütőszerkezet, (könnyen javítható volt) a tárból gyakran rosszul adogatott, a tok műanyag..... Nem tudnám ajánlani. Volt két x7-esem, azokra nem tudnék semmi rosszat mondani. Pontos egyszerű fegyver. A 308-as Marlint  most cseréltem egy 308-as. Sabatti Thumbhole-ra, azt már lehet alulról üríteni. Korábban olvastam a sabattiról, hogy kotyog a zárdugattyúja. Most már ez nem így van, több új darabot is fogtam a kezemben. Stabilan összerakott pontos fegyver, ár érték arányban szerintem jó. A mágnes szerint is mindene acél. Mindazonáltal egyetértek Lacikával, ha megengedheted magadnak, akkor CZ! Még mindíg az 550 excusiv a kedvencem a szekrényből. Szintén full acél.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 [653] 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: