Oldalak: 1 ... 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 [639] 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764345 alkalommal)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #9570 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 12:23:03 »

Sziasztok.
Már kérdezték előttem csak senki nem válaszolt rá ezért úgy gondolom felelevenítem?. De valaki találkozott már a Winchester xpr fegyverekkel? Ruger American-hoz képest milyen a minősége? stb stb stb...
Válaszokat előre is kösz.

Igen, én kérdeztem, és mivel senki sem válaszolt, "magad uram, ha szolgád nincsen" stílusban elmentem a forgalmazóhoz, (aztán még másik boltba is, ahol volt készleten) és körbenyálaztam a puskát.

Előre lelövöm a poént, de szerintem a 166 ezer (vagy mostantól, ha jól értesültem, már 175 ezer) Forintot maximálisan megéri.
Az összes általam eddig kézbe vett feketeműanyagolcsóamerikai puska közül magasan viszi a prímet.
A lehetőségekhez képest jó minőségérzettel mozgó zárdugattyúja van, az elsütése kiváló direkt elsütés, a kor kívánalmainak megfelelő biztosító kialakítás, amolyan Sako stílusban, a műanyag tár kivehető, de nem horzsolja le a sorja a tenyerünket, sőt, kioldáskor előzékenyen a kezünkbe ugrik a tár.
A tus kidolgozása is kielégítő, nem sorjás. Kissé kong, de ez van. A tusgumi egy az egyben ugyanaz, mint a Browning X-boltnak.
Adnak hozzá weaver sínt csavarokkal, amire csak gyűrűket kell venni.
A csőhossza az én ízlésem szerinti (61 ill. 66 centi), de a vastagsága azért lehetne nagyobb.
Elvileg barnítva van, nem mannoxozva, vagy hasonló modern bevonatozva.

Egyedüli kín, hogy a nagy reklám ellenére elég kevés van az országban, Budaörsön tudok egy 300-as Win. mag.-ot, semmi mást. Elvileg hamarosan érkezik szállítmány, de nyugtával dícsérjük a napot.

Én, saját részre sokkal inkább választanám ezt a puskát, mint  bármelyik fekete tusos amerikai konkurensét, pláne inkább, mint majdnem háromszázért mondjuk egy CZ-t.
[De végül, egy fórumtársunk kedves előzékenységének köszönhetően (aki nem bírta elnézni, hogy gyári új golyós puskát vegyek először életemben) mégsem ezt foglalóztam le 338-as kaliberben.]
Naplózva
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #9571 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 13:48:25 »

Köszönöm a gyors választ Zolimester.
Érdekes egyik vadászboltos igen csak leszólta telefonon, hogy ő csalódott benne kotyog zörög blabla stb. Szerinte a Ruger American sokkal jobb választás. Én is 338-ason gondolkodom csak attól tartok, hogy nem e könnyű a puska a kaliberhez?
Én inkább neked hiszek és asszem elmegyek egy vadászboltba és én is körbenyálazom.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9572 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 13:58:55 »

Köszönöm a gyors választ Zolimester.
Érdekes egyik vadászboltos igen csak leszólta telefonon, hogy ő csalódott benne kotyog zörög blabla stb. Szerinte a Ruger American sokkal jobb választás. Én is 338-ason gondolkodom csak attól tartok, hogy nem e könnyű a puska a kaliberhez?
Én inkább neked hiszek és asszem elmegyek egy vadászboltba és én is körbenyálazom.

Véletlenül sem azért, mert az pont van neki készleten?... Vállat von  Röhög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #9573 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 15:54:23 »

Köszönöm a gyors választ Zolimester.
Érdekes egyik vadászboltos igen csak leszólta telefonon, hogy ő csalódott benne kotyog zörög blabla stb. Szerinte a Ruger American sokkal jobb választás. Én is 338-ason gondolkodom csak attól tartok, hogy nem e könnyű a puska a kaliberhez?
Én inkább neked hiszek és asszem elmegyek egy vadászboltba és én is körbenyálazom.

Sajnos a 338-asban nem tudtam megnézni.
300-asban elég jó az egyensúlya, a tusnak pedig az üreges részébe lehet súlyt pakolni.
A leglényegesebb a csőhossz, az pedig megvan.

A Ruger American - szerintem - igencsak gyengébb, annál jobb a Marlin XL7, (de nem kivehető táras), a Winchester ezek felett áll, tényleg az olcsó kategória teteje.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9574 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 19:40:44 »

Köszönöm a gyors választ Zolimester.
Érdekes egyik vadászboltos igen csak leszólta telefonon, hogy ő csalódott benne kotyog zörög blabla stb. Szerinte a Ruger American sokkal jobb választás. Én is 338-ason gondolkodom csak attól tartok, hogy nem e könnyű a puska a kaliberhez?
Én inkább neked hiszek és asszem elmegyek egy vadászboltba és én is körbenyálazom.

Sajnos én sem tudok neked érdemben válaszolni, talán csak a kérdésed egyik felére.Egy kollégám vett tavaly egy Weatherby Vanguard műanyag agyazású puskát .338-ban. Csupaszon volt a kezemben, elég könnyűnek tűnt, azt hiszem 61 centis csővel. Ő is tartott egy kicsit a rúgásától, rá biggyeszetett egy 1,5-6-os Meoptát (ne kérdezd milyet) és megkönnyebbülten újságolta, hogy egyáltalán nem rúg...... amit én nyilvánvalóan nem hiszek el, de ez valószínűleg azt jelentheti lefordítva "őszintére", hogy teljesen tolerálható a rúgása. Annak is kongott a tusa, de én is teljesen együtt tudnék vele élni, azon az áron, hogy nem kell rá vigyázni annyira, mint a fára.
Én is azt gondolom, hogy akinek egy 30-06 nem okoz gondot, annak nem okoz gondot egy .338-as sem. Szerintem a 300-as mintha kicsit keményebben jönne vissza, de Einstein óta már minden haladó szellemű ember tudja, hogy az agyazástól is függ nagyon sok minden, nem csak a kalibertől és a fegyver tömegtől.
Hát ennyi..... Vállat von
 Emelem
Naplózva
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #9575 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 19:57:27 »

A 338.as Win adatai alapján amúgy egyáltalán nem tűnik egy túltöltött magnum kalibernek. Egyre jobban szimpatizálok vele csak hát az ára a lőszernek..... még 270-esbe jöhetne számításba.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9576 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 20:42:17 »

A 338.as Win adatai alapján amúgy egyáltalán nem tűnik egy túltöltött magnum kalibernek. Egyre jobban szimpatizálok vele csak hát az ára a lőszernek..... még 270-esbe jöhetne számításba.

Öööö.... hát mintha nem ugyanarról a kategóriáról beszélnénk..... Fejvakarás Ördög Ördög
Az biztos, hogy a 270-eshez olcsóbb lehet a lőszer, habár az igazság az, hogy soha a büdös életben nem vettem 270-es patronyt még. Vállat von
Igaz .338-at sem.... Stoel
Nekem kb. 3-500 HUF között lehet egy patrony a .338-hoz, használt lövedék függvényében, és az olcsóbb mellett érv, hogy már itt maga a méret eleve biztosítja, hogy nem prémium, de nehéz lövedékes lőszerrel komoly ölőereje van a kalibernek. Szerintem.....
De ez ugye már a "nagyon sokszor lerágott csont" kategóriájú értekezés lenne.......
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #9577 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 20:47:07 »

A 338.as Win adatai alapján amúgy egyáltalán nem tűnik egy túltöltött magnum kalibernek. Egyre jobban szimpatizálok vele csak hát az ára a lőszernek..... még 270-esbe jöhetne számításba.

Az biztos,hogy a .270 legalább nem rúg agyon.


Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9578 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 20:57:53 »

A 338.as Win adatai alapján amúgy egyáltalán nem tűnik egy túltöltött magnum kalibernek. Egyre jobban szimpatizálok vele csak hát az ára a lőszernek..... még 270-esbe jöhetne számításba.

Természetesen figyelmedbe ajánlom a .338-as kaliberek rúgásának nemzetközi szinten nagyra tartott és elismert szakértőjének, Dr. Prof. Habil lacika tanár úrnak véleményét a témával kapcsolatban, mint megfellebbezhetetlen és bebetonozott alap igazságokat .......
 Emelem
Naplózva
mdani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 53


« Új üzenet #9579 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 21:28:10 »

Öööö.... hát mintha nem ugyanarról a kategóriáról beszélnénk..... Fejvakarás Ördög Ördög
Az biztos, hogy a 270-eshez olcsóbb lehet a lőszer, habár az igazság az, hogy soha a büdös életben nem vettem 270-es patronyt még. Vállat von
Igaz .338-at sem.... Stoel
Nekem kb. 3-500 HUF között lehet egy patrony a .338-hoz, használt lövedék függvényében, és az olcsóbb mellett érv, hogy már itt maga a méret eleve biztosítja, hogy nem prémium, de nehéz lövedékes lőszerrel komoly ölőereje van a kalibernek. Szerintem.....
De ez ugye már a "nagyon sokszor lerágott csont" kategóriájú értekezés lenne.......
 Emelem


Tudom, hogy nem egy kategória. 30-06-osom van. Kisebb kalibert szeretnék azért gondoltam a 270-esre 8,5gr-os maggal. Tudom, hogy nem sokkal kisebb tisztába vagyok mindennel de azért nem 223,243 stb mert sokszor beeshet disznó, gim szarvas na értitek olyan ütnyi-vágnyi való műanyag tusos fegyverre gondoltam. Aztán bejött az XPR a 338-as kaliberrel és elindult a hülyebogár.......  Vadász
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9580 Dátum: 2015. Szeptember 07. - 22:21:37 »

Tudom, hogy nem egy kategória. 30-06-osom van. Kisebb kalibert szeretnék azért gondoltam a 270-esre 8,5gr-os maggal. Tudom, hogy nem sokkal kisebb tisztába vagyok mindennel de azért nem 223,243 stb mert sokszor beeshet disznó, gim szarvas na értitek olyan ütnyi-vágnyi való műanyag tusos fegyverre gondoltam. Aztán bejött az XPR a 338-as kaliberrel és elindult a hülyebogár.......  Vadász

Ha fontos a lőszer ár, akkor biztos, hogy a 338 aránytalanul drága.. a kolléga valami 1200 forintért vett egyszerű mezei Remington lőszert.
Az is igaz, hogy itthonra sokak szerint felesleges ilyen erős kalibert tartani.
Ez teljesen szubjektív, ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mit bír, vagy mit akar elviselni, illetve tud-e egy ennyivel erősebb kaliberrel olyan pontosan lőni, mint egy kisebbel......
Az általában elfogadott tény, hogy kisebb kaliberrel pontosabban lehet lőni, ez szerintem is igaz, de én nem gondolom, hogy ez olyan erős lenne, hogy e miatt ne lehetne azokra a vadfajokra vadászni vele, ami miatt vastagabbat szeretnél. Rókára, őzre nyilván feleslegesen erős és gyors golyóval pusztítóbb, gorombább, mit egy nehéz, lassú golyó (pl 9,3-asok).
A kolléga a fa tusás 30-06-os Weatherby-jét azóta nem is vette elő, amióta megvan a 338-asa.
A 270-eshez nem tudok hozzá szólni, de az nagyon valószínű, hogyha ma csutkáról kellene, vagy lehetne kezdenem, egy 270-es vagy egy 308-as és egy 338-as puskát vennék.
Ez is túl sok mértékadó vélemények szerint, de hát egyszer élünk....... Kacsint  Vigyorog
 Emelem

Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #9581 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 11:49:06 »

Hát ehhez annyit tudok hozzátenni, hogy megnéztem a boltban, ahol vásárolni szoktam:
Hornady 3 féle is van, mindegyik 48 Euro/doboz
Sako Hammerhead 16,2gr 55 Euro/doboz
Nekem nem tűnik drágának...
Az a tapasztalatom, hogy a magyar vadászboltokban elszálltak az árak.
Itt a vadászterületemhez közeli vadászboltban pl. a 7x65R Cseh SP 10 800,- huf/doboz, én meg 20 Euro-ért veszem  Vállat von
Mert arra hivatkoznak hogy drága az Euro... Nem barátaim, sz@r a forint... De még így is durva különbségek vannak.  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #9582 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 20:30:04 »

Ha fontos a lőszer ár, akkor biztos, hogy a 338 aránytalanul drága.. a kolléga valami 1200 forintért vett egyszerű mezei Remington lőszert.
Az is igaz, hogy itthonra sokak szerint felesleges ilyen erős kalibert tartani.
Ez teljesen szubjektív, ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mit bír, vagy mit akar elviselni, illetve tud-e egy ennyivel erősebb kaliberrel olyan pontosan lőni, mint egy kisebbel......
Az általában elfogadott tény, hogy kisebb kaliberrel pontosabban lehet lőni, ez szerintem is igaz, de én nem gondolom, hogy ez olyan erős lenne, hogy e miatt ne lehetne azokra a vadfajokra vadászni vele, ami miatt vastagabbat szeretnél. Rókára, őzre nyilván feleslegesen erős és gyors golyóval pusztítóbb, gorombább, mit egy nehéz, lassú golyó (pl 9,3-asok).
A kolléga a fa tusás 30-06-os Weatherby-jét azóta nem is vette elő, amióta megvan a 338-asa.
A 270-eshez nem tudok hozzá szólni, de az nagyon valószínű, hogyha ma csutkáról kellene, vagy lehetne kezdenem, egy 270-es vagy egy 308-as és egy 338-as puskát vennék.
Ez is túl sok mértékadó vélemények szerint, de hát egyszer élünk....... Kacsint  Vigyorog
 Emelem



Én 338 winmag-ot használok billenőcsövűbe, nekem nem vészes a visszarugása (műanyag "benyúlós tus), a lőszer nem vészes Hornady sst 225gr 750 HUF. Eddig mindent megfogott és a szórása is jó.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9583 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 22:31:09 »

Én 338 winmag-ot használok billenőcsövűbe, nekem nem vészes a visszarugása (műanyag "benyúlós tus), a lőszer nem vészes Hornady sst 225gr 750 HUF. Eddig mindent megfogott és a szórása is jó.

Persze hogy nem vészes.
Csak az szokott szakérteni, aki látott már olyat, aki ismer valakit, akinek a nagynénjét már megrúgta. De az is lehet, hogy az a kecske volt, miközben meg akarták fejni... mindegy, a 338-as rúg és kész! Sőt, nem csak úgy egyszerűen, hanem agyon rúg! Rííí
Én is 225-össel lövök, de sajnos a sikeres vadászathoz ezzel a kaliberrel is jól kell lőni. Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9584 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 12:23:07 »

Persze hogy nem vészes.
Csak az szokott szakérteni, aki látott már olyat, aki ismer valakit, akinek a nagynénjét már megrúgta. De az is lehet, hogy az a kecske volt, miközben meg akarták fejni... mindegy, a 338-as rúg és kész! Sőt, nem csak úgy egyszerűen, hanem agyon rúg! Rííí
Én is 225-össel lövök, de sajnos a sikeres vadászathoz ezzel a kaliberrel is jól kell lőni. Vigyorog
 Emelem

Egy vadőr haveromnak van .338-as kaliberben egy Savage 116-osa. Maga a puska gyárilag 3,7 kg, meg van rajta egy 3-9x40-es távcső, most akar rá tenni nagyobbat, mert sötétben nem lát vele (de most ne akadjunk el ennek a kivesézésénél, ha lehet... Ördög). Lényeg, hogy van rajta eleve gyárilag(!) egy csőszájfék, ami jó hír azért, mert így legalább kisebbet rúg, viszont rossz hír, mert nemhogy mellette, de még a puska mögött sem lehet megmaradni ép ésszel a hang miatt. A srác kemény, mint a koporsószög, de sok év szakmai munkája és számtalan lövés után ehhez a puskához beszerzett egy fülvédőt. Szóval személyesen nekem nincs ilyenem, de nem hiszem, hogy bárkinek el fogom hinni valaha is, hogy ez annyira "kényelmes" kaliber volna, hogy az aztán hú de f***a...  "Bolti állapotban" egyszerűen lehetetlen vele kényelmesen lőni - vagy szétrúgja az ember fejét (ha ki nem súlyozza az ember valamivel), vagy a füle szakad be tőle (ha nem hord fülvédőt), de. Arany középút nem létezik, meg hogy "meg kell azt fogni rendesen, akkor nem rúg" és hasonló macsó közhelyek.  Vállat von  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 [639] 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: