Oldalak: 1 ... 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 [591] 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1765007 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8850 Dátum: 2015. Február 22. - 16:10:05 »

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni:
.243-as kaliberű puskát szeretnék venni, de nem szeretném nagyon elvetni sulykot. A CZ 550 Lux-ot néztem ki, de időközben már a CZ 557 Lux-ban is lehet kapni ezt a kalibert, igaz csak külföldön (Szlovákia, Ausztria).
Van-e valakinek ismerete, gyakorlati tapasztalata arról, hogy az 557 Lux milyen jelentősebb tulajdonságaiban tér el az 550 Lux-tól, és azoknak van-e gyakorlati jelentősége.
Csak azért kérdés, mert, ha valami jelentős dologban jobb az 557-es, akkor érdemes bajlódni a külföldi beszerzéssel, de ha csak marketing tuningról szól a fejlesztés, akkor inkább megvenném itthon az 550 Lux-ot.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(Másik vadászfórumon is feltettem ugyanezt a kérdést, elnézést kérek, ha valaki mindkét helyen találkozik vele.)

Rumcajs

Végre valaki normálisan kérdez !  Taps  Segíteni nem tudok mert 243 -asom sose volt meg semilyen CZ557 de el tudom képzelni hogy az esetek 95% -ban ez így hangzott volna.  "CZ557 243Win. Vélemény ,tapasztalat ? " 

Egyébként mivel a 243 -ast őzre , rókára ,sakálra valónak tartom és ezért nagyobb távolságon nagyobb pontosság kell kisebb célra szerintem egy kicsit "minőségibb" pontosabb (vannak akik ezt MOA -ban is ki tudják fejezni) szűkebb szórást tudó fegyvert vásárolnék. (Tikka,Sako,Steyr stb.) Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8851 Dátum: 2015. Február 22. - 16:17:57 »

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni:
.243-as kaliberű puskát szeretnék venni, de nem szeretném nagyon elvetni sulykot. A CZ 550 Lux-ot néztem ki, de időközben már a CZ 557 Lux-ban is lehet kapni ezt a kalibert, igaz csak külföldön (Szlovákia, Ausztria).
Van-e valakinek ismerete, gyakorlati tapasztalata arról, hogy az 557 Lux milyen jelentősebb tulajdonságaiban tér el az 550 Lux-tól, és azoknak van-e gyakorlati jelentősége.
Csak azért kérdés, mert, ha valami jelentős dologban jobb az 557-es, akkor érdemes bajlódni a külföldi beszerzéssel, de ha csak marketing tuningról szól a fejlesztés, akkor inkább megvenném itthon az 550 Lux-ot.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(Másik vadászfórumon is feltettem ugyanezt a kérdést, elnézést kérek, ha valaki mindkét helyen találkozik vele.)

Rumcajs

Ha már külföld, akkor vegyél egy használt Steyr Stutzent ebben a kaliberben 7-800 EUR-ért  Röhög
Komolyra fordítva...Ahogy nézem ezek a különbségek:

557-nél: állítható sütés, állítható irányzék, és 520 mm-es cső
550-nél: első kettő nem állítható, illetve schnelleres gondolom, és  600 mm-es cső.

Hogy a gyakorlatban ezeknek melyik jön be, és melyik nem, azt  Vállat von

Most hogy nézem az adatokat...
a 6,5x55-nek biztos, hogy jó az a 8,7''-os huzagemelkedés?
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8852 Dátum: 2015. Február 22. - 16:53:56 »

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni:
.243-as kaliberű puskát szeretnék venni, de nem szeretném nagyon elvetni sulykot. A CZ 550 Lux-ot néztem ki, de időközben már a CZ 557 Lux-ban is lehet kapni ezt a kalibert, igaz csak külföldön (Szlovákia, Ausztria).
Van-e valakinek ismerete, gyakorlati tapasztalata arról, hogy az 557 Lux milyen jelentősebb tulajdonságaiban tér el az 550 Lux-tól, és azoknak van-e gyakorlati jelentősége.
Csak azért kérdés, mert, ha valami jelentős dologban jobb az 557-es, akkor érdemes bajlódni a külföldi beszerzéssel, de ha csak marketing tuningról szól a fejlesztés, akkor inkább megvenném itthon az 550 Lux-ot.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(Másik vadászfórumon is feltettem ugyanezt a kérdést, elnézést kérek, ha valaki mindkét helyen találkozik vele.)

Rumcajs
Van hivatalos hazai forgalmazó, ahol elérhető a CZ 557 valamennyi gyártott kaliberben.
Az 557-et nem nevezném az 550 utód modelljének, így a "marketing tuning". Egy sokkal ergonomikusabb, kimondottan standard kaliberekben kínált, rövid, kezes puska. Az 550-től teljesen eltérő zár- és elsütőszerkezettel.
Szerintem nem ártana mindkét puskát kézbe venned és személyesen megvizsgálnod a különbségeket.
Ha a megfelelő megyében laksz, holnap 9-től állok rendelkezésedre... (ez reklám?  Fejvakarás ha igen úgy kérem törölni...  Kacsint )
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #8853 Dátum: 2015. Február 22. - 16:59:05 »

557-nél: állítható sütés, állítható irányzék, és 520 mm-es cső
550-nél: első kettő nem állítható, illetve schnelleres gondolom, és  600 mm-es cső.

Az 550-nél is állítható a sütés. Elsütési erő, holtjáték sütés előtt és után.
http://pdf.textfiles.com/manuals/FIREARMS/cz550.pdf 27. oldal
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8854 Dátum: 2015. Február 22. - 17:18:16 »

Ha már külföld, akkor vegyél egy használt Steyr Stutzent ebben a kaliberben 7-800 EUR-ért  Röhög
Komolyra fordítva...Ahogy nézem ezek a különbségek:

557-nél: állítható sütés, állítható irányzék, és 520 mm-es cső
550-nél: első kettő nem állítható, illetve schnelleres gondolom, és  600 mm-es cső.

Hogy a gyakorlatban ezeknek melyik jön be, és melyik nem, azt  Vállat von

Most hogy nézem az adatokat...
a 6,5x55-nek biztos, hogy jó az a 8,7''-os huzagemelkedés?

A cz 550 állítható elsütésű(útja ,elsütés ereje,minden változtatható).
Normálisan 60 cm-es csővel gyártott,kivehető acél tárral,ami kifogástalanul adogat.
A cz 557 azt jelenti,hogy a csehek is ráléptek az elkurvulás útjára.
Rövid cső, torkolattűz,torkolati dörej,csőfelvágódás,rugás,költséghatékonyság,parasztvakítás.
Kezdődött a kiváló zkk 600-al,követte a még mindig jó cz550 full acél ,full fa,csak kevésbé kecses tussal,utána jött a cz 550 megrakva műanyaggal,és beköszöntött a cz 557 korszak,majd a lejtőn mennek végig,talán utolérik még a "prémium"aluöntvényes műanyaggal teleszemetelt agyonvisszatúlárazott  mocskokat is,csak pár év.
Amit a Fehován láttam ,az elkeserítő.Drága pénzért ennyi szemetet még nem láttam egy gúlába.
Én nagyon sajnálom a kereskedőket,hogy ezeket a szarokat kell ajnározni,szerintem a raktárban ökülődnek néha,én azt tenném.
Töredékét nem fizetném ki értük.
Kicsemegéztem a még fellelhető "normálisabb" puskák közül 5 golyóst magamnak különböző kaliberekben,aztán majd a dédunoka eldönti,hogy akar-e dolomit,kevlár,üvegszál,gyanta,meg pvc játékszerekkel lövöldözni,vagy megtartja ezeket.
Ez az én  véleményem.

Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8855 Dátum: 2015. Február 22. - 18:44:00 »


Kicsemegéztem a még fellelhető "normálisabb" puskák közül 5 golyóst magamnak különböző kaliberekben,aztán majd a dédunoka eldönti,hogy akar-e dolomit,kevlár,üvegszál,gyanta,meg pvc játékszerekkel lövöldözni,vagy megtartja ezeket.
Ez az én  véleményem
.



Még az a szerencse . Wave
Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #8856 Dátum: 2015. Február 23. - 08:03:22 »

A cz 550 állítható elsütésű(útja ,elsütés ereje,minden változtatható).
Normálisan 60 cm-es csővel gyártott,kivehető acél tárral,ami kifogástalanul adogat.
A cz 557 azt jelenti,hogy a csehek is ráléptek az elkurvulás útjára.
Rövid cső, torkolattűz,torkolati dörej,csőfelvágódás,rugás,költséghatékonyság,parasztvakítás.
Kezdődött a kiváló zkk 600-al,követte a még mindig jó cz550 full acél ,full fa,csak kevésbé kecses tussal,utána jött a cz 550 megrakva műanyaggal,és beköszöntött a cz 557 korszak,majd a lejtőn mennek végig,talán utolérik még a "prémium"aluöntvényes műanyaggal teleszemetelt agyonvisszatúlárazott  mocskokat is,csak pár év.
Amit a Fehován láttam ,az elkeserítő.Drága pénzért ennyi szemetet még nem láttam egy gúlába.
Én nagyon sajnálom a kereskedőket,hogy ezeket a szarokat kell ajnározni,szerintem a raktárban ökülődnek néha,én azt tenném.
Töredékét nem fizetném ki értük.
Kicsemegéztem a még fellelhető "normálisabb" puskák közül 5 golyóst magamnak különböző kaliberekben,aztán majd a dédunoka eldönti,hogy akar-e dolomit,kevlár,üvegszál,gyanta,meg pvc játékszerekkel lövöldözni,vagy megtartja ezeket.
Ez az én  véleményem.



Abban bízom én is, hogy ez csak a te véleményed… (a CZ557-re értve)
Mivel nemrég vettem a Cz550-em mellé egy CZ557-et, ami már fogásában is különbözik, de tudomásom szerint a benne lévő műszaki megoldások is precízebbek, mint az elődé volt.
Reméljük, hogy egy a fegyverekhez jobban értő, majd kifejti a véleményét a témával kapcsolatban. Azt meg majd az idő dönti el, hogy mennyire válik be az „új” technika.

 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #8857 Dátum: 2015. Február 23. - 09:20:59 »

Abban bízom én is, hogy ez csak a te véleményed… (a CZ557-re értve)
Mivel nemrég vettem a Cz550-em mellé egy CZ557-et, ami már fogásában is különbözik, de tudomásom szerint a benne lévő műszaki megoldások is precízebbek, mint az elődé volt.
Reméljük, hogy egy a fegyverekhez jobban értő, majd kifejti a véleményét a témával kapcsolatban. Azt meg majd az idő dönti el, hogy mennyire válik be az „új” technika.

 Emelem

Láttam ezt a cz 557-est,úgy néz ki ,mint a macska aminek lecsapta a farkát a csapóvas,olyan érzés,mintha valamilyen befejezetlen,vagy sete suta fegyver lenne.Ezt leszámítva előbb megvenném,mint nagyon sok neves gyártó .... termékét.Tudomásod szerint precízebb,mert ezt mondták neked,biztos is,hogy az átlagnál megbízhatóbb.
8 fegyverem lapul a szekrényben,egyik az új idők szavára készült azonnal fos,de nagyon drága modell,azóta kritikusabb szemmel nézem az új alutokos,műanyagalkatrészes(lakatszerkezetben is)csodákat.
Neves gyártók termékei aljasulnak le a végtelenségig.
Vettem egy 1998 steyr luxust nyakbiztosítósat,egybillentyűs acélsortárasat 30-as kifordítható gyári szerelékkel.
Amennyiben ebben a formában gyártanák tovább ,hát lenne baj a többi gyártó eladási statisztikájával.
Az új technikával már szopódnak sokan rendesen,nem kell idő,a tervezőasztaltól baj van,és ez nem csak a fegyverekre igaz,hanem mindenre.
Vettem egy mauser M12-est, műanyag a tárja,de masszívnak tűnik,kár érte,ezt leszámítva szuper minden egyéb tekintetben,az elsütőszerkezetet megnéztem,kifogástalan.
Volt,van összesen 3 db cz 550-esem (.243,30.06,308 win),ezek jó puskák,a .243 kivehető acél tárral full fém fa konstrukció volt,a 308 szintén nem műanyaggal teleszemetelt.
Volt Browning kengyelkulcsosom ,sajnos alutokos,a fórumról vette meg valaki.
Volt Zastavám(az legalább masszív volt,és pontos),nyomokban sem volt benne olyan anyag,ami inkább bögrének,gyerekjátéknak az alapanyaga.
Van zkm 452 .22 magnumom,van cz 527 Hornetem,mindkettő fém,fa fegyver ,alu,műanyag nincs benne sehol.
Azért engem az zavar,ha több ezer eurós fegyverek műanyagból,kis szilárdságú aluból vannak,kiszakadnak a csavarok.Elvesznek,mert kipotyognak a műanyag tárak.
Eltörik egy tár magától,összetörik,mert leesik,kiesik a fegyverből lövés után.Itt panaszkodnak aztán,hogy ékszerárban van hozzá (még az a fröccsöntött tár is).
Alutokra fogatott acélszerelék,majd belövés, ezt követően +25 cesius helyett -10 celsius hideg ,aztán arra lő,amerre akar a puska.
Néztem a fehován a sauer 202-est agyonrakták ezek a tetük már azt is műanyaggal ,ami nincs megmocskolva az meg nem 2800 Euro,hanem 3800 eur,vagy több.
Steyr ,ami full acél fém fa ,és a régi luxusra hajaz,az ki volt állítva a magnum standján,csak hát 1.599.000.- volt az ára,a többi stey-ért meg a fele is kidobott pénz
Az embert aki bemutatta a sauer 404-est körbeállták 3-an ,4-en, csak figyeltem az arcokat,hát nem voltak elájulva.
Végignéztem az összes puskát,hát egyik előtt sem kell hasra esni.Itt csak az árak mennek fel,a minőség az nem.
A KRIGHOFF billenője viszont szuper.
Ismerősök vadásznak pedigrésebb puskákkal,mint az enyémek,nézegetem őket,szedtünk széjjel is párat ,elájulni nem lehet egyiktől sem.
Hol van már a régi jó Sauer 80-as,90-es modell?
Akik beleszülettek ebbe a fogyasztói társadalomba,vagy nem műszaki szakemberek,azoknak nem furcsa,hogy öntött alu,fröccsöntött műanyag,röhejes megoldások (rem 770)vannak egy "készülékben".
Én azért még mindig vadászom a régi jó konstrukciókra,csak valamiért nem igen van belőlük eladó,a gazdáik ücsörögnek rajtuk valamiért.
Az új modellekből meg pár hónaposak eladóak a vadaszaprón,nem is értem.
Nem akarom tovább fűzni,de engem zavar,hogy 3000 Eur valami,és nem tudják megmagyarázni mi kerül annyiba rajta,mert fele 5 forintos fröccsöntött műanyag,másik fele filléres aluöntvény,a csöve rövidebb,és a kevésbé ellenálló,viszont nekik költséghatékonyabb mannox bevonatos.Minden ócskább,és mégis drágább a végeredmény.
A sátorvas sátorműanyag,az elsütőszerkezetben pl. 3 db.műanyag van.
 Saját házi videóm van ilyen puskáról,aminek az elsütőszerkezetében 3 db. bóvli műanyag alkatrész van,a videón egyiket cserélem pont.A fegyver ára viszont akciósan 516.000.-.Valakit érdekel ,akkor megosztom,csak nem tudom hogyan kell videót ...
Sok fegyvert láttam már belülről,nagyon sokat,tudom melyiket venném meg,nem hosszú a lista.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8858 Dátum: 2015. Február 23. - 10:03:45 »

Nézd, szerintem mindenkinek el kell döntenie, hogy mire vesz magának golyós vadászpuskát. Ha veszel egyet használati eszköznek, akkor annyi a feladata, hogy tegye a dolgát. Átlag 50 golyólövésre évente melyik az a fegyver, amelyik nem képes 10-15 éven keresztül? Akár mennyi műanyaggal is benne? Ha az agyaddal veszel puskát, miért nem jók a modern anyagok a fegyverben?
Ha viszont a szíveddel, és e szerint a puska három dologból állhat, kiváló acélból, még jobb fából és likból, és az acél és a fa is századra meg legyen munkálva, finiselve és az illesztéseknek is olyannak kell lennie, mint a nagy könyvben meg van írva, akkor bizony ki kell nyitni a buxát. Vagy, ha nincs rá elég zsé, akkor ki kell fogni valami használt vasat, de kockázat továbbra is ott van, hogy mit veszel. Lehet, hogy jó fegyvert veszel, de egy 80-as, vagy 90-es Sauer, amiről messze üvölt a felírat, hogy W-Germany (hány éves is akkor minimum?), és bizony „Gerhard” nem 20-at lőtt el vele évente…. mire garancia??? Ugyan ez a helyzet a Steyrekkel! És az akkor is csak egy használt puska lesz, és van, akinek az is számít, hogy ő legyen a fegyver első tulajdonosa.
És én azért nem hívnám szemétnek - ezzel sok tulajt is megbántva, akik bizony úgy spórolták össze a rá valót - azt a puskát, mert műanyagokat és egyéb modern anyagokat is tesznek bele!
22 éve van meg egy Tikkám, egy jó pár dolog műanyag benne...
Az igaz, hogy nem ezzel verem le a földbe otthon a virágkarót, de azért ennyi idő alatt kapott már rendesen, a lövedékes dobozokból kiindulva legalább 6-700 lövés ki ment már belőle. És egy műanyag alkatrésze sem repedt el, vagy törött el, vagy le, és még mindig pontos.
Persze nekem is jobban tetszik az acél-fa-lik összeállítás, de egyáltalán nem fikáznám le az összes többit, pláne, hogy nincs is velük személyes tapasztalatom, és gondolom neked sincs.
Én nem csak az arcokat figyeltem a Sauer 404-esnél, hanem a puskát is. Nagyon szolgálatkész volt a pasi, tényleg. Nem érzem úgy ennél a fegyvernél, hogy „életem e nélkül nem élhetem”, de a puska nagyon tetszett. Az hogy milyen, pedig az idő dönti el…

Lehet, hogy szét kaptál már egypár puskát, de az nem ugyanaz, mint rendeltetésszerűen használni, tesztelni és úgy mondani véleményt. Amiket eddig felsoroltál, hogy neked volt, messze nem öleli fel a hazai palettát, ez azért nem egy nagy durranás… Ennél még nekem is több volt-van, pedig hurkagyurka vagyok egy két fegyver használóhoz-gyűjtőhöz képest.

Az előítélet pedig elég kevés egy puska - főleg ennyire markánsan kategórikus - jellemzéséhez, objektív megítéléséhez.
 Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #8859 Dátum: 2015. Február 23. - 10:39:57 »

Láttam ezt a cz 557-est,úgy néz ki ,mint a macska aminek lecsapta a farkát a csapóvas,olyan érzés,mintha valamilyen befejezetlen,vagy sete suta fegyver lenne.Ezt leszámítva előbb megvenném,mint nagyon sok neves gyártó .... termékét.Tudomásod szerint precízebb,mert ezt mondták neked,biztos is,hogy az átlagnál megbízhatóbb.
8 fegyverem lapul a szekrényben,egyik az új idők szavára készült azonnal fos,de nagyon drága modell,azóta kritikusabb szemmel nézem az új alutokos,műanyagalkatrészes(lakatszerkezetben is)csodákat.
Neves gyártók termékei aljasulnak le a végtelenségig.
Vettem egy 1998 steyr luxust nyakbiztosítósat,egybillentyűs acélsortárasat 30-as kifordítható gyári szerelékkel.
Amennyiben ebben a formában gyártanák tovább ,hát lenne baj a többi gyártó eladási statisztikájával.
Az új technikával már szopódnak sokan rendesen,nem kell idő,a tervezőasztaltól baj van,és ez nem csak a fegyverekre igaz,hanem mindenre.
Vettem egy mauser M12-est, műanyag a tárja,de masszívnak tűnik,kár érte,ezt leszámítva szuper minden egyéb tekintetben,az elsütőszerkezetet megnéztem,kifogástalan.
Volt,van összesen 3 db cz 550-esem (.243,30.06,308 win),ezek jó puskák,a .243 kivehető acél tárral full fém fa konstrukció volt,a 308 szintén nem műanyaggal teleszemetelt.
Volt Browning kengyelkulcsosom ,sajnos alutokos,a fórumról vette meg valaki.
Volt Zastavám(az legalább masszív volt,és pontos),nyomokban sem volt benne olyan anyag,ami inkább bögrének,gyerekjátéknak az alapanyaga.
Van zkm 452 .22 magnumom,van cz 527 Hornetem,mindkettő fém,fa fegyver ,alu,műanyag nincs benne sehol.
Azért engem az zavar,ha több ezer eurós fegyverek műanyagból,kis szilárdságú aluból vannak,kiszakadnak a csavarok.Elvesznek,mert kipotyognak a műanyag tárak.
Eltörik egy tár magától,összetörik,mert leesik,kiesik a fegyverből lövés után.Itt panaszkodnak aztán,hogy ékszerárban van hozzá (még az a fröccsöntött tár is).
Alutokra fogatott acélszerelék,majd belövés, ezt követően +25 cesius helyett -10 celsius hideg ,aztán arra lő,amerre akar a puska.
Néztem a fehován a sauer 202-est agyonrakták ezek a tetük már azt is műanyaggal ,ami nincs megmocskolva az meg nem 2800 Euro,hanem 3800 eur,vagy több.
Steyr ,ami full acél fém fa ,és a régi luxusra hajaz,az ki volt állítva a magnum standján,csak hát 1.599.000.- volt az ára,a többi stey-ért meg a fele is kidobott pénz
Az embert aki bemutatta a sauer 404-est körbeállták 3-an ,4-en, csak figyeltem az arcokat,hát nem voltak elájulva.
Végignéztem az összes puskát,hát egyik előtt sem kell hasra esni.Itt csak az árak mennek fel,a minőség az nem.
A KRIGHOFF billenője viszont szuper.
Ismerősök vadásznak pedigrésebb puskákkal,mint az enyémek,nézegetem őket,szedtünk széjjel is párat ,elájulni nem lehet egyiktől sem.
Hol van már a régi jó Sauer 80-as,90-es modell?
Akik beleszülettek ebbe a fogyasztói társadalomba,vagy nem műszaki szakemberek,azoknak nem furcsa,hogy öntött alu,fröccsöntött műanyag,röhejes megoldások (rem 770)vannak egy "készülékben".
Én azért még mindig vadászom a régi jó konstrukciókra,csak valamiért nem igen van belőlük eladó,a gazdáik ücsörögnek rajtuk valamiért.
Az új modellekből meg pár hónaposak eladóak a vadaszaprón,nem is értem.
Nem akarom tovább fűzni,de engem zavar,hogy 3000 Eur valami,és nem tudják megmagyarázni mi kerül annyiba rajta,mert fele 5 forintos fröccsöntött műanyag,másik fele filléres aluöntvény,a csöve rövidebb,és a kevésbé ellenálló,viszont nekik költséghatékonyabb mannox bevonatos.Minden ócskább,és mégis drágább a végeredmény.
A sátorvas sátorműanyag,az elsütőszerkezetben pl. 3 db.műanyag van.
 Saját házi videóm van ilyen puskáról,aminek az elsütőszerkezetében 3 db. bóvli műanyag alkatrész van,a videón egyiket cserélem pont.A fegyver ára viszont akciósan 516.000.-.Valakit érdekel ,akkor megosztom,csak nem tudom hogyan kell videót ...
Sok fegyvert láttam már belülről,nagyon sokat,tudom melyiket venném meg,nem hosszú a lista.

Nézd Laci...
A CZ "evolúcióról amit írtál, az alapjaiban nem áll helyt, mivel nem egymásból "fejlődtek", hanem párhuzamosan futó modellekről van szó, a full fém, műanyagos, kivehető táras 550-esek és az 557 esetében.
Az 557-ről két egymás utáni hsz-ben mondasz ellent magadnak.
A Krieghoff billenő valóban szuper, kár hogy a felhúzó tolóka nem olyan ergonomikus, mint az összes többi gyár ilyen modelljén.
Írtad, hogy nem tudtok elájulni egy puskától sem. Nos, ha el szeretnétek ájulni, én a békési disznótoros pálinkát ajánlom literes mennyiségben, esetleg a heroint...  Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8860 Dátum: 2015. Február 23. - 10:41:26 »

Szerintem ezzel nem a tulajokat minősítette lacika. Legalábbis aki magára veszi, az meg is érdemli. Én sem értem, minek vesz vki új fegyvert  Vállat von És nem csak a 3-4000 eurós kategóriában, de még a 800-1000 eurósban sem. Én megveszem a 40 éves Steyrt inkább, amiből a Günther nem 20at lőtt évente...hanem 5 év alatt lőtt 20at  Röhög Mindenki máshogy látja ezt, és ezen kár is vitatkozni. Én pl tök megértem, még ha nem is értem, hogy vkinek az új kell. Kelljen. Viszont a mondandó lényegén, miszerint az ár és a minőség ha nem is fordított arányban van, de egyenesben biztos, hogy nincs, szerintem nem érdemes vitatkozni, mert egyértelmű Szomorú Nem csak fegyverben, szinte mindenben.

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8861 Dátum: 2015. Február 23. - 10:54:31 »

Szerintem ezzel nem a tulajokat minősítette lacika. Legalábbis aki magára veszi, az meg is érdemli. Én sem értem, minek vesz vki új fegyvert  Vállat von És nem csak a 3-4000 eurós kategóriában, de még a 800-1000 eurósban sem. Én megveszem a 40 éves Steyrt inkább, amiből a Günther nem 20at lőtt évente...hanem 5 év alatt lőtt 20at  Röhög Mindenki máshogy látja ezt, és ezen kár is vitatkozni. Én pl tök megértem, még ha nem is értem, hogy vkinek az új kell. Kelljen. Viszont a mondandó lényegén, miszerint az ár és a minőség ha nem is fordított arányban van, de egyenesben biztos, hogy nincs, szerintem nem érdemes vitatkozni, mert egyértelmű Szomorú Nem csak fegyverben, szinte mindenben.



Igen,  hallottam én is, hogy a Steyr-nél és a Sauer-nél limitált mennyiségben gyártottak olyan fegyvereket, amiben beépített automata lövés-számláló van, a rajta levő távcsövekben, pedig automata belenézés-számláló...
Szerettem volna én is ilyet, de mindig lemaradtam, mondta is a germán, hogy valami másik magyar gyerek megelőzött és elvitte.... Akkor tudom már, hogy ki volt... Kacsint Wave
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8862 Dátum: 2015. Február 23. - 11:06:36 »

Igen,  hallottam én is, hogy a Steyr-nél és a Sauer-nél limitált mennyiségben gyártottak olyan fegyvereket, amiben beépített automata lövés-számláló van, a rajta levő távcsövekben, pedig automata belenézés-számláló...
Szerettem volna én is ilyet, de mindig lemaradtam, mondta is a germán, hogy valami másik magyar gyerek megelőzött és elvitte.... Akkor tudom már, hogy ki volt... Kacsint Wave
 Emelem


 Röhög Látod, ha előbb szólsz...
Mondjuk simán vállalom a kockázatot, hogy nem 300, hanem 800 lövés van benne. 2 generáció is beletehet még egy jó erős átlagot, szerintem akkor sem lesz sok baja. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy az újaknak meg bezzeg DE. Azoknak se nyilván.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8863 Dátum: 2015. Február 23. - 11:39:45 »

Láttam ezt a cz 557-est,úgy néz ki ,mint a macska aminek lecsapta a farkát a csapóvas,olyan érzés,mintha valamilyen befejezetlen,vagy sete suta fegyver lenne.

Akik beleszülettek ebbe a fogyasztói társadalomba,vagy nem műszaki szakemberek,azoknak nem furcsa,hogy öntött alu,fröccsöntött műanyag,röhejes megoldások (rem 770)vannak egy "készülékben".

Sok fegyvert láttam már belülről,nagyon sokat,tudom melyiket venném meg,nem hosszú a lista.


Szép dolog a hagyományokhoz vagyis a fához és acélhoz való ragaszkodás de a technikai fejlődéssel tök ellentétes . Egyre jobb műanyagok ,kevlárok , porkohászati anyagok stb. stb jelennek meg persze ezeket először általában haditechnikában alkalmazzák aztán mivel a gyártók jó néhány bizniszben is érdekeltek (hadi,önvédelmi,biztonsági,vadász) természetesen azokban az eszközökben is felhasználják - ez a fejlődés útja. Hozzáteszem még egyszer az ízlés más kérdés arrol ne vitatkozzunk de csak azért lefikázni valamit mert modern anyagokból készül  Fejvakarás .... mondjuk nem okos dolog. Ilyen alapon egy II: világháborús Junkers sokkal fa@ább a mostani kevlárokkal,karbonszálas műanyaggal , lokátor hullám elnyelő kencékkel készült repülőgépeknél ?   Ördög Acélbol is lehet @art gyártani meg műanyagból is. Azért egy Glock vagy H&K igen sok műanyagot tartalmazó fegyvert elfogadnék - főleg ha azt a lőszert is biztosítanák hozzá amivel tönkre bírnám lőni .                   Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8864 Dátum: 2015. Február 23. - 13:03:53 »

Pista mindíg meg tudsz lepni !  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 [591] 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: