Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .30-06 Springfield  (Megtekintve 382412 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2010. Június 25. - 08:31:45 »

Nem sokan tudják ezeket. De van aki hallotta már, csak nem hiszi, vagy nem érdekli... stb stb

Ha szándékosan akarod megcsinálni, keresni kell a kar pozícióját, hogy elcsettenjen. Nyilván elég kicsi az esélye, hogy éles helyzetben pont úgy álljon amikor elsül, de nem nulla. Így ez a modell nem biztonságos, és ennyi.

(Mondjuk a cseh puskát is el lehet sütni úgy, hogy a kar nincs teljesen lehajtva...) Vállat von

A Moszin-Nagant is elsül úgy, de az egy 120 éves konstrukció és nem is kerül annyiba mint a blaser! Mosolyog
Az alsókulcsos MARLIN viszont nem sül el, ha nincs teljesen bezárva, hála a passzív ütőszeg biztosításnak! Az amik megcsinálták ezt egy olcsó puskában, a blaser miért nem?  Fejvakarás
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #421 Dátum: 2010. Június 25. - 08:36:02 »

Nem sokan tudják ezeket. De van aki hallotta már, csak nem hiszi, vagy nem érdekli... stb stb

Ha szándékosan akarod megcsinálni, keresni kell a kar pozícióját, hogy elcsettenjen. Nyilván elég kicsi az esélye, hogy éles helyzetben pont úgy álljon amikor elsül, de nem nulla. Így ez a modell nem biztonságos, és ennyi.

(Mondjuk a cseh puskát is el lehet sütni úgy, hogy a kar nincs teljesen lehajtva...) Vállat von

Ha jók az emlékeim, akkor ezen hibája miatt nem rendszeresítették a seregben az egyenes tolózárat, mert ez nem új talámány, ha jól emlékszem talán az 1800-as évek vége, 1900-as évek eleje.

Nálunk nem egyszer történt meg, nem egy emberrel (vadásszal). A csúcs az volt, amikor így tárazta ki teljesen a Blasert, utána mérgében az összeset belelövöldozte a fába, akkor persze nem csettentek, hanem volt durr...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #422 Dátum: 2010. Június 25. - 08:38:09 »

A Moszin-Nagant is elsül úgy, de az egy 120 éves konstrukció és nem is kerül annyiba mint a blaser! Mosolyog
Az alsókulcsos MARLIN viszont nem sül el, ha nincs teljesen bezárva, hála a passzív ütőszeg biztosításnak! Az amik megcsinálták ezt egy olcsó puskában, a blaser miért nem?  Fejvakarás

A Blaser mellett szól, hogy az sem sül el, hanem csak csettenik. Legalábbis az eddigi tapasztalatom ez.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2010. Június 25. - 08:43:55 »

A Blaser mellett szól, hogy az sem sül el, hanem csak csettenik. Legalábbis az eddigi tapasztalatom ez.

Megnyugtató egy fél-egy millás puskától!  Nyihi
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #424 Dátum: 2010. Június 25. - 08:48:49 »

Megnyugtató egy fél-egy millás puskától!  Nyihi

Még a kezembe sem veszem szívesen.  Nyihi

Valamiért divatfegyver lett, de nekem akkor is csak lego puska marad.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #425 Dátum: 2010. Június 25. - 08:52:19 »

A Blaser mellett szól, hogy az sem sül el, hanem csak csettenik. Legalábbis az eddigi tapasztalatom ez.

Igaza van Sanyinak!

Lóf@sz meg esti fény egy milla kategóriás fegyvertől a többi huncutságáról nem is beszélve....
Amit M03 ír róla, hogy könnyű, meg blablabla....,hát mitmondjak! Amíg nem voltak ilyen " könnyű fegyverek" addig sem kaptak a vadászok gerincsérvet az undorítóan nehéz Mauserektől!
A mondern kor termése ez a kib@szott sok "rokkantnyugdíjas kis milliomos vadász" akiknek ezek kellenek... Kacsint Vigyorog

Ja és ide írom azt is, hogy szerintem!!! Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #426 Dátum: 2010. Június 25. - 08:54:11 »

Na meg akinek nem inge ne vegye magára! Kacsint
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #427 Dátum: 2010. Június 25. - 09:02:55 »

Na meg akinek nem inge ne vegye magára! Kacsint

Én azt nem értem ha valaki annyira el van szálva az R 93-tól akkor miért M03 a nick-neve. Vállat von
(főleg ha manetárisan is rendben van)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #428 Dátum: 2010. Június 25. - 09:03:40 »

Igaza van Sanyinak!

Lóf@sz meg esti fény egy milla kategóriás fegyvertől a többi huncutságáról nem is beszélve....
Amit M03 ír róla, hogy könnyű, meg blablabla....,hát mitmondjak! Amíg nem voltak ilyen " könnyű fegyverek" addig sem kaptak a vadászok gerincsérvet az undorítóan nehéz Mauserektől!
A mondern kor termése ez a kib@szott sok "rokkantnyugdíjas kis milliomos vadász" akiknek ezek kellenek... Kacsint Vigyorog

Ja és ide írom azt is, hogy szerintem!!! Mosolyog

Melyik Sanyinak?

Mint írtam, én sem szeretem ezeket a "fegyvereket". Vannak viszont előnyei is, de szerintem sokkal több a hátránya. A könnyű puskáról annyit, hogy nekem anno azt tanították (meg tapasztaltam is), minnél nehezebb, annál pontosabban lehet vele lőni...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2010. Június 25. - 09:15:20 »

Melyik Sanyinak?

Mint írtam, én sem szeretem ezeket a "fegyvereket". Vannak viszont előnyei is, de szerintem sokkal több a hátránya. A könnyű puskáról annyit, hogy nekem anno azt tanították (meg tapasztaltam is), minnél nehezebb, annál pontosabban lehet vele lőni...

Kivételesen most nem  kérdés, hanem a válasz volt költői hozzád.... :Mosolyog Mosolyog


A Sanyi meg a Sanyoooo.....
Döbbenetes mi?! Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #430 Dátum: 2010. Június 25. - 09:39:43 »

A könnyű puskáról annyit, hogy nekem anno azt tanították (meg tapasztaltam is), minnél nehezebb, annál pontosabban lehet vele lőni...

Szabad kézből való lövésnél ugyanezt tapasztaltam én is. A nagygolyósom sokkal stabilabbban áll a kezemben, kevésbé "táncol", mint mondjuk egy légpuska.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #431 Dátum: 2010. Június 25. - 09:54:14 »

Kivételesen most nem  kérdés, hanem a válasz volt költői hozzád.... :Mosolyog Mosolyog


A Sanyi meg a Sanyoooo.....
Döbbenetes mi?! Ördög

Csak azért mert én is Sanyi vagyok, döbbenetes mi?  Nyihi
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #432 Dátum: 2010. Június 25. - 10:13:47 »

Csak azért mert én is Sanyi vagyok, döbbenetes mi?  Nyihi

Bakker!

Na erre nem voltam felkészülve! Vigyorog
Hát akkor mea culpa.....Sanyi ügyben! OOO Ördög
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #433 Dátum: 2010. Június 25. - 11:08:59 »

Szabad kézből való lövésnél ugyanezt tapasztaltam én is. A nagygolyósom sokkal stabilabbban áll a kezemben, kevésbé "táncol", mint mondjuk egy légpuska.

Tudtommal a versenylövő fegyverek sem arról híresek, hogy légsúlyban lennének. Egyébként lesen, lőtéren feltámasztva is biztosabban tudok lőni a nehezebb puskákkal, mint a könnyűekkel. A nagyvas is vagy 3.8 kg + távcső + lőszerek (itt már az is bőven mérhető súly, ha tele van tárazva), úgyhogy mindenestűl meghaladja az 5 kg-ot.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Steve
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2010. Június 25. - 11:24:45 »

A .300 Win. Mag. ZKK-m is 5,8kg volt full felszereléssel.
Nem is kellett az eget néznem soha lövés után.... Kacsint Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: