Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 807105 alkalommal)
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 12:24:00 »

Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 17:25:19 »

A Szarvasbika topic #141: ezek hullott agancsok koponyára szerelve.

Ezek pedig a következő évi (idei) hullott agancsai:

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 17:28:32 »


A kollégákkal azon vitatkoztunk, hogy a bal agancsszáron dupla jégág van vagy ilyen alacsonyan van a középág.

Szerintem dupla jégág.
Naplózva
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 18:32:50 »


A kollégákkal azon vitatkoztunk, hogy a bal agancsszáron dupla jégág van vagy ilyen alacsonyan van a középág.

Szerintem dupla jégág.


Ha előző évben is így nézett ki akkor elképzelhető szerintem, bár még sosem láttam így.
Ha tavaly nem ágazott el, de a másik szárhoz hasonlóan, közel helyezkedett el, akkor az idei egy sérülés eredménye lehet.
Igazából nem biztos, hogy kell akármilyen jelentőséget is tulajdonítani neki.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 19:26:31 »


A kollégákkal azon vitatkoztunk, hogy a bal agancsszáron dupla jégág van vagy ilyen alacsonyan van a középág.

Szerintem dupla jégág.
Szervusztok!

Ezen teljesen felesleges vitatkozni, mert egyértelműen látszik, hogy itt is mi is történt.
Ha elfogadod azt, hogy a szarvasbikánál a trófea felépítése a szimmetrikusság elve alapján történik, akkor a jobb szárat is tanulmányozva egyértelmű, hogy nem beszélhetsz  dupla jégágról. Ugyanis  azon jól látszik, hogy a jégág milyen formátumú és méretű. Ugyanez a méretű és formátumú jégág meg van a bal száron is, és utána közvetlenül a jégággal közös tőről indul a középág is. Ez egyébként méretében és formai alakjában is hűen másolja a másik száron lévő középágat. Tehát itt semmiképpen nincsen szó dupla jégágról, hanem a középág a megszokottól sokkal mélyebb tűzésűvé vált. Ennek és hasonló formai hibák előfordulásának  okairól már korábban beszélgettünk és Sziju fórumtársunk hívta fel a figyelmünket az agancsépítés közben jelentkező folsavhiány által okozott, bekövetkezhető trófeaépítési rendellenességekre. Véleményem szerint ebben az esetben  is ezzel állunk szemben.Ez a formai rendellenesség  táplálék összetevői hiányosságokra, tehát egyértelműen élőhelyi hatásokra vezethető vissza és nincsenek genetikai vonatkozásai. A középág felett megjelenő vendégág semmiképpen nem tekinthető középágnak és ezért bukik a dupla jégág elmélete. Ezeknek a dolgoknak nagyon nagy jelentőségük van a trófeabírálat megejtése alkalmával, mert nem mindegy, hogy a bírálat során melyik ágat minősítjük középágnak, mert a felsőszárkörméret mérési helyét ez közvetlenül meghatározza. Itt pedig jó 15-20 nemzetközi pont  illetéktelen hozzájutásához van lehetőség. Ezt már sokan felismerték hazánkban is és egyre szaporodik a rendellenes képzésű trófeák  nem a valóságos teljesítményt megjelenítő "hivatalos" bírálata. Ez a terület a nemzetközi trófeabírálatnak egy leszabályozatlan (fehér foltos) területe. Amíg ennek szabályozását írásban nem rögzítik, szabad a gazda az egyébként is  folyamatosan csökkenő trófeateljesítményű magyar szarvasbika teljesítményének ideiglenes "kozmetikázására".
Üdv. forsterh
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 19:33:03 »

Üdv Forsterh!

Köszi a választ, ezek szerint én tévedtem!

Tudtam, hogy Te megmondod a frankót!  Meghajol Wave
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Február 17. - 18:58:28 »

Szombat délelőtt és vasárnap délelőtt megadtam az esélyt magamnak, hogy valami jó kis agancsot találjak, hát nem jött össze.
EZért itt ez a kellemes kép, ezt ma készítettem. Természetesen nem szabad területen.
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Február 17. - 18:58:52 »

Szombat délelőtt és vasárnap délelőtt megadtam az esélyt magamnak, hogy valami jó kis agancsot találjak, hát nem jött össze.
EZért itt ez a kellemes kép, ezt ma készítettem. Természetesen nem szabad területen.

Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Február 17. - 20:37:48 »

Üdv.

Pedig már nem egy ideit találtak szabadban is. Ismerősöm mondta ma, hogy Somogysárd közelében a hétvégén 4 tar bikát látott.
Sajnos még itt Zemplénben nem nagyon hallani felőle.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Február 17. - 22:26:30 »

Hát azoknak nem semmi lehetett a fején,ha már tarfejüek.
Győr környékén még minden bika viseli az agancsát,igaz,öreg bika az már mifelénk ismeretlen fogalom sajnos Szomorú
Én még várok az agancsozással,bár én meg is tehetem,mert a tanya környéki repcevetésre jár ki egy 16 fős bikarudli.Ugyhogy elég lesz a kerítéstől körbetávcsöveznem.(a ház és az erdő közötti 250 méteren mikor még lucerna volt,április elején szedtem fel 3 félpár agancsot 2,5-3 kilo közöttieket)
Hát itt is előre kalappal mindenkinek.Hisz néha az agancsozáshoz több szerencse kell,mint a vadászathoz!
 
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #130 Dátum: 2009. Február 18. - 10:20:58 »

Tegnap egy hivatásos vadász etetés közben talált egy 3,2kg-os, 7 ágú szárat az egyik szórón. K-Mecsek, Kisújbánya környékén.

Egy kérdés: hullott agancsnál hogy nevezzük meg az ágszámot? Mivel ugye a teljes agancsot nem ismerjük, nem tudhatjuk hogy páros-e vagy plan.  (ezért írtam 7 ágút, és nem 14-est) Vállat von
Naplózva
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #131 Dátum: 2009. Február 18. - 10:31:18 »

Üdv.
Felénk egyszerűen megoldják. Ha nincs meg a párja akkor az említettet 14-esnek nevezik. Ha megtalálják és tévedtek, akkor a valós ágszámot.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2009. Február 18. - 10:48:10 »

Üdv.
Felénk egyszerűen megoldják. Ha nincs meg a párja akkor az említettet 14-esnek nevezik. Ha megtalálják és tévedtek, akkor a valós ágszámot.

Fabrigo

Mifelénk is így megy ez. Nálunk egyébként a kerületvezetőkön kívül pár "erdő- és erdészetközeli" fanatikus srác jár ki agancsozni, a bikák közül nagyon sokat figyelnek, így igen sok agancsnak ismerik a gazdáját.
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #133 Dátum: 2009. Február 18. - 11:08:13 »

http://zalaihirlap.hu/fokusz/20090218_evente_lehullo_koronak
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #134 Dátum: 2009. Február 18. - 11:15:58 »

Egy cikken belül már megint keverik a szezont a fazonnal, agancs, szarv, szarvtő...  kétlem, hogy egy fővadász szarvnak nevezné az agancsot. Ezek az újságírók borzalmasak.  Tasli Tasli Tasli
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: