Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 805687 alkalommal)
forrestwalker
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #2145 Dátum: 2013. április 02. - 11:28:38 »

Nem csodálom, forestwalker,nagyon szép agancsok,gratula! Azt lehet tudni esetleg,hogy nagyjából merre találtad? Természetesen nem pontosan,csak megyére,tájegységre megadva. Köszi!

Üdv Forestman! Emelem

Nem titok!  Kacsint Tolna megye,pontosabban a szekszárdi dombság a helyszín.

 Emelem
Naplózva

Közeli helyeken, dombokon hegyeken, most is visszhangzik a léptem.
forrestwalker
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #2146 Dátum: 2013. április 02. - 12:01:57 »

 Emelem

Az ígért agancsos fotók amiket egy nappal a páros lelése után találtam.
30 dekás rágott  gím agancs


60 dekás gím agancs



1 kiló 30 dekás dám lapát
 

Na ez a része nem tetszett az agancsnak


1 kiló 50 dekás dám lapát

Sajnos erről nem készült külön fotó. Gondolom a 4. agancsnál már sokkot kaptam.  Vigyorog

Sajnos kicsit rágott.

Együtt a két lapát.

 
Azért készültek fotók a lelések között is.



 Emelem
Naplózva

Közeli helyeken, dombokon hegyeken, most is visszhangzik a léptem.
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2147 Dátum: 2013. április 02. - 15:40:27 »

"Louis, I think this is the beginning of a beautiful friendship..."

Ebben én is teljesen biztos vagyok,ahogy a mellékelt ábrák mutatják is. Kacsint Jó a film és ma már szállóige is ez a mondat. Mosolyog
Naplózva
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2148 Dátum: 2013. április 02. - 15:47:03 »

Forestman  Emelem ! Azért kíváncsi lennék egy kísérletre pl. Somogyban egy hermetikusan elzárt
jó 4-5 ezer ha. területre telepítenének Gödöllőről 5 bikát és vagy harminc tehenet .
Mi lenne belőlük jó negyven év múlva , gondolok test növekedés és agancs fejlődésre .  Emelem

 Emelem Lacus,

Ez valóban érdekes lenne,szerintem több érv szólhat amellett is,hogy nem tudnának érvényesülni és legalább ugyanennyi amellett,hogy igenis befolyásolhatnák nagyobb mértékben az állományt. Ha mondjuk –csak elméletben persze,ez tiszta sci-fi- az ember nem szólhatna bele,akkor szerintem kisebb lenne az esély,hogy jelentőssé válhatna a létszámuk,mert a nagyobb és erősebb somogyi bikák mellett kevésbé tudnának érvényesülni bőgéskor és így néhány év alatt felhígulhatna ,majd szép lassan eltűnne ez a vérvonal,még akkor is,ha az a 30 tehén is hordozza azokat a géneket.
Így normál helyzetben is igaz lehetne ez az elmélet,de a vadászat elsősorban az „idegenlégiósok” malmára hajtaná a vizet, mert a nagy,mutatós somogyi bikák lennének az elsődleges célpontok,ők pedig a rövid szárhosszukkal kevésbé lennének kívánatosak és elevezhetnének farvízen,majd tovább tudnák örökíteni évről-évre sikeresen a génjeiket. Valahogy olyan módon,mint ahogy az elfiatalodást és a villások szaporodását is látjuk az egész ország területén,alig indul meg a bőgés,a legjobb bikák már fekszenek anélkül,hogy párosodtak volna és a gyengék learatják a babért.
Télen pedig valahogy már senki sem olyan aktív selejtezéskor – bármennyire is készülnek a komoly kilövési tervek – és ezek a bikák vígan élnek és szaporodnak.

Jó példa erre a már sokat emlegetett gödöllői rész,ott is elég nagy jelentőségre tettek szert,ez alapján minden zártabb részen ugyanez lehet az eredmény.

Nos én valahogy így képzelném ezt a fiktív helyzetet,ez alapján a „gödöllői típus” Kacsint pár évtizeden belül átvehetné a hatalmat egy zártabb területen,de lehet,hogy fatális hülyeségeket beszélek,kövezzetek meg akkor nyugodtan, wildheger biztosan megteszi majd. Mosolyog
Naplózva
ihi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #2149 Dátum: 2013. április 02. - 17:42:21 »

A képfeltöltést 5-10 perc alatt meg lehet tanulni, nem olyan bonyolult. Vannak képfeltöltő oldalak, oda fel kell tölteni. Feltöltés után kapunk egy linket, azt kell csak bemásolni.
Szerintem az a gond, hogy túl sok hasonló egyezést keresel az egyes agancsokon. Nem törvényszerű, hogy az évről-évre felrakott agancsok ugyanúgy nézzenek ki, ugyanott legyenek a tűzési helyek és a képzeletbeli agancsszeletek alakjai megegyezzenek. Ez szerintem csak akkor lenne így, ha az agancs nagysága, tömege és alakja állandó lenne és idővel soha nem változna. De az évenként erősödik, fejlődik, ami magával hozza azokat a változásokat amik miatt nem teljesen ugyanúgy fog kinézni a következő évi agancs, de a főbb jellegek megmaradnak. Egy képen látható agancsról amúgy is nehéz azt megállapítani, hogy hol milyen a keresztmetszete, azt kézben kell tartani, hogy pontos képet tudjunk róla alkotni.
Néhány éve február végén találtam egy agancsot, majd 1 évvel később ugyanazon az erdőrészen ugyanúgy február végén találtam egy nagyon hasonlót, amit felraktam a másik fórumra és szerinted nem egy bikáról vannak. Erről Forsterh írt egy részletes elemzést itt: http://forsterh-forsterhs.blogspot.hu/2011/04/szarvasbikak-hullajtott-agancsainak.html
Nos, nem akarlak megsérteni, de én inkább neki hiszek.
Naplózva
forrestwalker
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #2150 Dátum: 2013. április 02. - 21:59:51 »

 Emelem

Húsvét hétfői túra eredménye.





Vajon hány évet heverhetett a szabadban? A nap kiszívta a színét,bezöldült,és meg is rágcsálták.
A túra további képeit a Mindent a szemnek "meglesett pillanatok" topikjába töltöm.
 Emelem
Naplózva

Közeli helyeken, dombokon hegyeken, most is visszhangzik a léptem.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2151 Dátum: 2013. április 03. - 10:15:41 »

Emelem Lacus,
 igenis befolyásolhatnák nagyobb mértékben az állományt.

Lacus !
Az ember kísérletező lény ! Biztos(?) lehet kapni nyalósóba kevert, szárított "Ödönke-spermát" meg előre bekevert konyhakész , erős csontozatú szarvastehén petesejtet is .  Kihordani meg már jó lesz egy kehes-borzas púpos is , - - - csak tehén legyen . . . !  Egyszerű ez , mint az ágyba xarás ! Ördög  Táncol Vigyorog



Ez egy országon belüli  felosztás , a tanulni vágyóknak . . . !   Taps

 Emelem



Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2152 Dátum: 2013. április 03. - 10:25:02 »

Lacus !
Az ember kísérletező lény ! Biztos(?) lehet kapni nyalósóba kevert, szárított "Ödönke-spermát" meg előre bekevert konyhakész , erős csontozatú szarvastehén petesejtet is .  Kihordani meg már jó lesz egy kehes-borzas púpos is , - - - csak tehén legyen . . . !  Egyszerű ez , mint az ágyba xarás ! Ördög  Táncol Vigyorog
 Ez egy országon belüli  felosztás , a tanulni vágyóknak . . . !   Taps

 Emelem

.. Taps ..   ..pont.   Emelem
Naplózva
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2153 Dátum: 2013. április 03. - 11:07:26 »


Ez egy országon belüli  felosztás , a tanulni vágyóknak . . . !   Taps

 Emelem





Nos,ez azért igazolja a szavaimat,bár én nem számítok nagy szaktekintélynek,mint egyesek. Így most azért lehet,hogy egy világ omlik össze wildhegerben.
Abban van a lényeg,hogy „ez egy országon belüli felosztás” ,remélem ezt innentől mindenki megérti.
Naplózva
Forestman
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


« Új üzenet #2154 Dátum: 2013. április 03. - 13:33:44 »

Üdv Forestman! Emelem

Nem titok!  Kacsint Tolna megye,pontosabban a szekszárdi dombság a helyszín.

 Emelem

Köszi! Az is egy nagyon szép rész lehet,nálam eddig kimaradt minden szinten,pedig túrázni is sokat járok. Én leginkább a Dunántúli-középhegységben mindenfelé,a Bakony a szívem csücske több okból is.
A dámok szépek,bár az a kényszertörött még nekem is fáj.. Remélem,lesz még mit feltöltened!

 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #2155 Dátum: 2013. április 03. - 15:37:36 »

Nos,ez azért igazolja a szavaimat,bár én nem számítok nagy szaktekintélynek,mint egyesek. Így most azért lehet,hogy egy világ omlik össze wildhegerben.
Abban van a lényeg,hogy „ez egy országon belüli felosztás” ,remélem ezt innentől mindenki megérti.

Több dinamit kell ahhoz,hogy bennem egy világ omoljon össze!
Gyűjtök össze néhány képet,bizonyítandó,hogy sok más helyen ugyanilyen szarvasok vannak.Nem tudom gyorsan küldeni,mert én származási hely nélkül gyűjtöm a képeket,mivel nézeteim szerint mindenhol sokféle a szarvas. A gödöllői típus éppolyan mondvacsinált típus,mint a magyar tarka szarvasmarha.
Nincs külön magyar tarka szarvasmarha,mert az alpesi tarka,a szlovák tarka és a magyar tarka ugyanaz és ráadásul nem a magyar tarka volt először.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2156 Dátum: 2013. április 03. - 16:46:35 »

A gödöllői típus éppolyan mondvacsinált típus,mint a magyar tarka szarvasmarha.
Nincs külön magyar tarka szarvasmarha,mert az alpesi tarka,a szlovák tarka és a magyar tarka ugyanaz és ráadásul nem a magyar tarka volt először.
Akkor megbotlott a logikád, mert igazából csak Őstulok van ezek szerint. Nemde?
Ennyi erővel a tacskóim se léteznek, igazából farkasok. Persze a domesztikáció egy másféle folyamat, de tulajdonképpen a mostani kis műanyag Európánkban (kivéve a nagyobb kevésbé lakott hegységeket) már a szarvassal is elindulhatott a domesztikáció egy gyengébb formája...hiszen az az egyed, amelyik úton -útfélen ijedezik az embertől és tárgyaitól, az nem életképes hosszútávon, túl sok energiáját veszi el az ijedezés, futkosás, fölös szívdobogás...

Vadászüdv!
Naplózva

Erdő az én templomom...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2157 Dátum: 2013. április 03. - 17:00:47 »


Ennyi erővel a tacskóim se léteznek, igazából farkasok.

Vadászüdv!


Silvestris  Igen  Röhög Taps Emelem Ma ez volt a legjobb idáig !
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2158 Dátum: 2013. április 03. - 17:03:54 »

Nincs külön magyar tarka szarvasmarha,mert az alpesi tarka,a szlovák tarka és a magyar tarka ugyanaz és ráadásul nem a magyar tarka volt először.

Én azt hittem eddig csak a genotípusról vitatkoztok.  Fejvakarás
Teljesen igaza van wildhengernek, gím szarvas csak egy van.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #2159 Dátum: 2013. április 03. - 17:04:10 »

 


Silvestris  Igen  Röhög Taps Emelem Ma ez volt a legjobb idáig !

 Ördög  Wave

Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: