Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923996 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1110 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 08:50:49 »

 Üdv Szik Wave
A szivemből szóltál.Jó volt nézni,olvasni a beszámolókat Töled. Igen

   ---...  "hogy néz ki egy szarvas."
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #1111 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 09:09:49 »

Üdv Szik Wave
A szívemből szóltál. Jó volt nézni,olvasni a beszámolókat Tőled. Igen

   ---...  "hogy néz ki egy szarvas."

Szia Lacus!
Hosszú a füle, hosszú a lába, rőt vörös a színe, négy lába van, ( mint a lónak) úgy néz ki mint az Őz, csak nagyobbra nőtt, és nagyobb ruhafogas van a fején.
Remélem nem haragszol a vicc miatt.
Üdv HSanyi
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 23. - 09:15:06 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1112 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 09:32:50 »

Üdv Sanyi  Wave


 Tavaly mikor cserkeltünk ,körbe jártunk egy erdőt. Az autónál várt egy 10 kg közeli agancs-ot viselő bika Ördög 
Persze gépek zsebben táskában. Nem gondoltuk ,hogy a kocsinál vár Ördög

U.i Szép volt a fogas formája
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1113 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 10:20:21 »

Nem stoppolt?   Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1114 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 10:30:11 »

 
 Attila  Wave  Stoppolt volna ,de nekem nem birta volna el a fal  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1115 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 13:16:35 »

Azért az jól esne, ha unalmas szabad perceitekben ideülnétek, és cserébe azért mert én is megtettem az üzekedés alatt, leírnátok a bőgés folyamatát esetleg jó sok fotóval színesítve.
Már csak azért is, mivel nem mindenki olyan szerencsés, hogy szarvasos területe van. Legalább tudnánk, hogy hogy néz ki egy szarvas. Bion

Azt megígérem, hogy beszámolok a fejleményekről, de olyan mennyiségű és minőségű fotót, mint amit te tettél fel, én biztosan nem tudok produkálni. De majd igyekszem. Wave
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #1116 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 14:06:09 »

[Én megyek fel Valkóra, hogy az elejét elkapjam... Ördög
[/quote]
Ha Valkón jársz csörögj rám, összefuthatnánk egy sörre. Piál
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1117 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 16:21:42 »

[Én megyek fel Valkóra, hogy az elejét elkapjam... Ördög

Ha Valkón jársz csörögj rám, összefuthatnánk egy sörre. Piál
Csakis idő függvénye... Piál Wave
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1118 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 16:47:56 »

Sajnos profi gép híján én sem tudok exkluzív fotókat feltenni, de a bőgésről majd tudok mit mondani.
Nálunk elsején 2 vendég, akikhez 4-én állítólag jön még 4... Fejvakarás

Minden bizonnyal idén is be kell segíteni, ezért jövő héten esténként a vadőrökkel megyek is hallgatózni.
Szombaton fácánőr leszek, ami meg jó helyen van, így "hivatalból" is kint kell legyek. Kacsint
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1119 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 17:18:22 »

Sajnos profi gép híján én sem tudok exkluzív fotókat feltenni, de a bőgésről majd tudok mit mondani.
Nálunk elsején 2 vendég, akikhez 4-én állítólag jön még 4... Fejvakarás

Minden bizonnyal idén is be kell segíteni, ezért jövő héten esténként a vadőrökkel megyek is hallgatózni.
Szombaton fácánőr leszek, ami meg jó helyen van, így "hivatalból" is kint kell legyek. Kacsint


Tavaly az volt a gond, hogy a 14 vendég el volt osztva időben, úgy hogy az első csoport szept. 1-től vadászott. (volna, de a bikák meg sem nyekkentek) Nekik nem sok minden jutott. A következő két csoport -akik 8.-án ill 12.én érkeztek-  viszont belenyúlt a jóba, a legtökéletesebb főbőgésben cserkelhettek. Lőttek is szép bikákat.

Úgy gondolta az IB, hogy erre a problémára az a megoldás, ha idén az összes vendég egy időben, 10-én érkezik. A területből kb 2000 ha ahol van bőgés. Itt kell majd egyszerre vadásztatni 10-12 embert.  Fejvakarás
Ha még bejön egy esős idő, és a fél terület járhatatlanná válik -amire volt már példa- akkor aztán kiváltképp érdekes mutatvány lesz.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #1120 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 22:09:10 »

... négy lába van, ( mint a lónak)...

A szaga is emlékeztet a lóéra.

Az elmúlt 3 napot az MTZ nyergében töltöttem, vadföldművelés témakörben.
Semmilyen szarvasmozgást nem tapasztaltam. Egy bőgőplaccot láttam a rozstarlón. Az egyik vadásztárs pár napja hallott már bőgést, de szerintem még csak "stimmőnek", mint a cigányzenekar a lagzi előtt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #1121 Dátum: 2009. Augusztus 23. - 23:01:58 »

Üdv!

Zemplénben (Erdőhorváti-Háromhuta) még nem nagyon lehet hallani semmit. Az eddigi évek tapasztalait figyelembe véve, szeptember 8-10 körül fog beindulni az erdei kórus.

Fabrigo
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
forsterh
Vendég
« Új üzenet #1122 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 07:09:48 »

Üdv!
Ennek a csapos bikának nem túl fejletlen az agancsa ??!! Nálunk a hasonló képességű fiatal bikáknak már rég kifejlődött az agancsa !!

/Moderátori megjegyzés: légy szíves, a jövőben olvasd el az üzenetet mielőtt elküldenéd. Tudod, ennek a Fórumnak az olvasói kényesek a helyesírásra és bizony csípős kritikát fogsz kapni, ha ezeket a szabályokat felrúgod.
Egyébként üdv a Fórumon, érezd jól magadat közöttünk!/


Szervusz! Csak most jártam erre és olvastam el a hozzászólásodat. Nem tudom merre van az a "nálunk"???? Ez a fotó Zalában készült a legkiválóbb gímszarvasélőhelyek egyikén. Természetesen én is láttam már ennél hosszabb szárral rendelkező csapos bikát is, de korántse hidd azt, hogy ez egy nem jó képességű elsőagancsot nevelő gímbika. Úgy látom, hogy nem árt, ha az idevágó szakmai ismereteket azért felelevenítjük.....




Üdv. forsterh
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #1123 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 18:37:30 »

Üdv!
 Van olyan érzésem, hogy idén korábban fog elkezdődni a bőgés. Legalábbis nálunk az Északi-középhegységben, a Cserhátban.
Tegnapelőtt lettem figyelmes,  hogy kora délutáni órákban  tehenek jártak nyílt terepen, két helyen is, egymástól nem messze.
Majd ugyanonnan, egymás után kétszer bika bőgés szerű hangot hallottam. Két rövidet kb 1 mp-eset .
Tegnap egy idős rokonom mondta hogy bikát látott délben !  Meglepődött a nagy  kiterjedésű réten keresztül menni.
Felénk ritka az ilyesmi, általában csak sötétedéskor jönnek ki bőgésben is. Ezekből a jelekből gondolom hogy most korábban kezdődik  a szarvasnász. Máskor szeptember közepe felé szoktak igazán belelendülni.
Van valakinek tapasztalata idén ilyesmiről?

Hallott már valaki tehenet úgy ugatni mint egy nagy kutya?  Tavaly bőgés idején riadt meg tőlem és meglepődtem a mély ugatáson.
Azóta sem, és azelőtt sem hallottam még ilyet.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 26. - 19:27:03 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1124 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 20:18:19 »

...

Hallott már valaki tehenet úgy ugatni mint egy nagy kutya?  Tavaly bőgés idején riadt meg tőlem és meglepődtem a mély ugatáson.
Azóta sem, és azelőtt sem hallottam még ilyet.

Inkább egy mély böffenésnek szoktam hallani, olyan mint amikor az őz riaszt, csak sokkal hangosabb és mélyebb.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: