Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924113 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #945 Dátum: 2009. Február 21. - 06:24:50 »

Tévedés. Pár éve volt ilyen eset. A punk féle fórumra be is tették az ezzel foglalkozó ujságcikkek linkjét. Megszökött a kertből egy bika amíg az erdész elutazott szabadságra, és csúnyán összeszurkált egy nőt.
Teszem hozzá gyorsan, hogy elég idős volt...a nénike.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #946 Dátum: 2009. Február 21. - 07:57:28 »

Sziasztok
Végignéztem az archívumokat de csak két olyan esetet találtam ahol a szarvas emberre támadt volna. Ebből az egyik nem is volt szerintem igazi támadás, és  ebben az esetben  volt nő a sérült.
No1:
Szarvastámadás egy motoros szán ellen
2003. február 12., szerda 07:51
[Lánglovagok.hu] BELFÖLD

Szokatlan ügyről érkezett bejelentés kedd este a Rétsági Rendőrkapitányságra. Diósjenőn a Zsibak tanya felé közlekedett egy magánúton két motoros szán, mind a kettőn ketten utaztak. Az első szánt vezető férfi észrevette, hogy az út jobb oldalán egy szarvas áll. Megállt és ekkor a szarvas átugrott előttük az úton. Egy pillanattal később körübelül 10 további szarvas jelent meg és ugrott át a motoros szán felett. Lábaikkal megrúgták a férfit és a nőt, akik leestek a járműről. A nő az esés következtében könnyű sérülést szenvedett - közölte a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság.

No2.
Szarvastámadás a panziókertben
Egy panzió kertjében tartott szarvasbika tegnap délelőtt felöklelt és több helyen - az MTI szerint életveszélyesen - megsebesített egy Felsőnyáregyházán lakó férfit, akit helikopterrel szállítottak kórházba.
Koblencz Zsuzsa| Népszabadság| 2006. augusztus 17.| nincs komment

A panzió tulajdonosa látványosságként tartja a vadakat

Az eset a Pest megyei Újhartyánhoz közeli Muskátli panzió kertjében történt. A sérült férfi - miként azt a Károlyi telepi vegyesbolt tulajdonosa tudósítónknak elmondta - sérülését követően hét kilométert biciklizett az erdőn át, hogy hazaérjen. A panzió tulajdonosa kétezer forintot adott neki - mesélte a boltos.

Komjáthy Jakab, a Muskátli panzió tulajdonosa azt mondta: tudósítónktól hallja először, hogy kórházba került a férfi. Állította: a sérült nem alkalmi munkát végzett nála, hanem tüzelőnek való gallyat gyűjtögetett, s nem adott neki pénzt.

Komjáthy Jakab elmondása szerint ő a szarvastámadásnál nem volt jelen, arról a szemtanúk elmondásából értesült. Az állat nekiment a férfinak, aki a szarvánál fogva megragadta a szarvast, és addig tartotta, amíg a segítségére nem siettek. Nem engedte, hogy orvost hívjanak hozzá, bár a hóna alatt valóban volt egy seb. Ezt fertőtlenítették, állította a panziós, majd úgy fogalmazott: nem kényszeríthették erőszakkal, hogy orvos is ellássa.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #947 Dátum: 2009. Február 21. - 08:01:01 »

Legnagyobb "szarvasszakértőnk'"Forsteh is tett fel ilyen történetet. Szerinte a havi ismétlődő női eseménnyel volt baja a bikának...
Igen, Ő is írt egy bőgő bikáról ami megkergette őket.

Most már Forsteh is nő ???? Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Sziju
Vendég
« Új üzenet #948 Dátum: 2009. Február 21. - 08:56:00 »

Sziasztok!
Boar és a többiek! Wave

Elf kérdése így hangzott:
"Nem akarok sokáig alkalmatlankodni, és bocsánat ha nagyon hülye kérdést tennék fel, de nem találok máshol ebben a témában infót sajnos.
Azt hallottam hogy a nemileg éppen pont aktív lányok esetleg a gím bikák támadására vagy érdeklődésre nagyobb eséllyel számíthatnak."

Arra kíváncsi hogy a "nemileg éppen pont aktív lányokat" megtámadhatja-e a bika. Tudomásom szerint a lányok kb 3 hétig pont aktívak nemileg.  Ördög
(ebből is látszik, hogy Elf olyan fiú, aki ezt még nem tudja.  Okos A lányok viszont tisztában vannak ezzel.   Vigyorog)
A támadások java része kerti, házi bikák által következett be. Az áldozat pedig férfi, vagy idős nő volt, róluk pedig nem kideríthető, hogy nemileg mennyire voltak aktívak. Fejvakarás Bion Bion Bion

Én a vadon élő szarvasokról írtam. Ti a kerti, és háznál neveltek viselkedéséről, amelyek az embert fajtársként kezelik, vagyis másik bikaként, vagy tehénként.  A szabadon élő szarvas az embert ragadozóként kezeli, és ha meg is támadja, az ijesztés, elzavarás, vagy menekülés közben teszi. Utóbbi  nem direkt támadás.

Én is találtam még két cikket.

"Illegálisan, bejelentés és engedély nélkül tartották egy ház udvarában azt a szarvasbikát, amelyik kedden vadult meg Pogányban. A vadászok nagyon különösnek találták az állat viselkedését, ezért úgy döntöttek terepszemlére mennek. Azt akarták kideríteni, honnan jöhetett a megvadult szarvasbika.
link:
RTL Klub Híradó - Takács Nikolett
2007-01-11, 21:39

A vadászmester szerint a szerdán hajnalban lelőtt szarvast még borjú korában fogták be. Egy háznak az udvarában olyan nyomokat találtak, amelyek alapján biztosak lehetnek benne, hogy a bika onnan szökött ki kedd hajnalban, mielőtt randalírozni kezdett az utcában. Emellett azonban más bizonyítékuk is van.

„A trófeán piros festéknyomokat találtunk. A gépjárművek közül egy piros gépjármű sem volt, megnéztük a karámot, és a karámoszlopok piros festékkel voltak lefestve” – mondta Soós Nándor vadászmester.

A trófeát visszakérték a Kaposvári Állategészségügyi Állomástól, ahol a szarvasbika koponyáját vizsgálták. A Független Hírügynökség úgy értesült, hogy a vizsgálat kiderítette, az állat nem volt veszett.

A megyei földművelésügyi hivatal adatai szerint a tulajdonosnak nem volt engedélye a vadtartásra. Ezért több százezer forintos bírsággal is büntethető. A vadászok feljelentették a férfit. Nem kizárt, hogy a tulajdonosnak kell majd megfizetnie azt a kár, amelyet a szarvasbika okozott az utcán parkoló autókban."


"Emberre támadt a hurokban vergődő szarvasbika
2008.10.13. 07:46 - ttl72

Súlyos állapotban szállította a mentőhelikopter a Kaposi Mór megyei kórház sürgősségi osztályára azt a fiatalembert, akit egy hurokban vergődő szarvasbika döfött hasba.

A Sonline.hu információja szerint a szerencsétlenül járt erdőjáró és barátja, Lakócsán a gerendai erdőrészen talált rá a hurokban vergődő szarvasbikára. A fiatalemberek állítása szerint nem ők állították a csapdát, csak ki akarták szabadítani a szarvasbikát, amikor a megriadt állat hasba döfte egyiküket. A sérültnél légmell alakult ki. A helyszínre a barcsi mentősöket hívták, az ápolók azonban nem vállalták a szállítását, ezért a mentőhelikoptert riasztották."

Olyan cikket nem találtam, ahol nőre támadt volna szarvasbika, csak azért mert nő. Ha meg meg van veszve, akkor mindegy, kire támad.

Elfnek írnám, hol kereshet utána a kérdéseinek: a neten a Hírkeresőbe kell beírni, hogy Szarvastámadás, és kiad egy listát. Itt a hírek mellett szakértői magyarázatot is kaphat. Figyelmes olvasás



Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #949 Dátum: 2009. Február 21. - 09:11:12 »

Most már Forsteh is nő ???? Bion Bion Bion
Nem, ő elég ronda lenne nőnek Mosolyog Vendégeket kisért akik szarvasbőgést akartak hallgatni. Köztük volt egy hölgy, aki a hónap azon bizonyos napjait élte...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #950 Dátum: 2009. Február 21. - 09:33:10 »

Nem, ő elég ronda lenne nőnek Mosolyog Vendégeket kisért akik szarvasbőgést akartak hallgatni. Köztük volt egy hölgy, aki a hónap azon bizonyos napjait élte...
OffTopic OffTopic
Honnan tudta ezt Forsteh?  Fejvakarás   Próbálkozott ? Bion Bion Bion
(Lassan átmegyünk nemi felvilágosító topicba  Bion Bion Bion)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #951 Dátum: 2009. Február 21. - 22:01:09 »

2003. február 12., szerda 07:51
[Lánglovagok.hu] BELFÖLD

Szokatlan ügyről érkezett bejelentés kedd este a Rétsági Rendőrkapitányságra. Diósjenőn a Zsibak tanya felé közlekedett egy magánúton két motoros szán, mind a kettőn ketten utaztak. Az első szánt vezető férfi észrevette, hogy az út jobb oldalán egy szarvas áll. Megállt és ekkor a szarvas átugrott előttük az úton. Egy pillanattal később körübelül 10 további szarvas jelent meg és ugrott át a motoros szán felett. Lábaikkal megrúgták a férfit és a nőt, akik leestek a járműről. A nő az esés következtében könnyű sérülést szenvedett - közölte a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság.

Szia Taser!

Erről nem is hallottam, pedig Rétságon lakom  Mosolyog
Bár a diósjenői területrész már ippeghogy csak a rétságiak hatásköre tudtommal.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #952 Dátum: 2009. Február 21. - 22:19:07 »

Veszélyes jármű a motorosszán! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #953 Dátum: 2009. Február 22. - 09:35:43 »

Sziasztok!

Múlt héten voltam Ausztriában és ott találkoztam ezzel a trófeával ilyen szép körülmények között. Én lehet, hogy nem fagyasztanám így -12 fokban ha az enyém lenne Mosolyog
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #954 Dátum: 2009. Március 02. - 12:59:07 »

Igen, Ő is írt egy bőgő bikáról ami megkergette őket.
Szarvasnál nem tudom, de őznél van ilyen az biztos.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #955 Dátum: 2009. Március 02. - 17:04:02 »

Szarvasnál nem tudom, de őznél van ilyen az biztos.
Szervusz!
Szarvasrol en sem tudok, viszont meg a 70-es evek vegen, 80-as evekben elejen ket eset is volt, amikor arrol irt az ujsag, hogy egy ozbak megszurkalta a falu szelen az eppen piros betus napokat szamlalo idosebb holgyet. Ugy emlekszem eleg komoly sebeket ejtett a bak a no laban.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #956 Dátum: 2009. Március 06. - 08:17:54 »

Reggel a műút mellett összefutottam egy bikarudlival.
A tucatnyi állat közül kettő volt agancs nélkül, négy második agancsot hordott, a többi csapos volt.
Olyan rossz kedvem lett.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #957 Dátum: 2009. Március 06. - 09:27:29 »

Most kaptam egy telefont, hogy találtak nálunk a napokban egy fél szárat, 6 kiló 70 deka.
Mingyá' jobb a hangulatom!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #958 Dátum: 2009. Március 06. - 09:33:30 »

Most kaptam egy telefont, hogy találtak nálunk a napokban egy fél szárat, 6 kiló 70 deka.
Mingyá' jobb a hangulatom!
Te jó Isten! Meglepődött
6,7 kilós egyik szár! Ha a másik is ekkora, akkor 14-15 kg. körüli bika. Csodálatos! Igen
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #959 Dátum: 2009. Március 06. - 09:52:21 »

Te jó Isten! Meglepődött
6,7 kilós egyik szár! Ha a másik is ekkora, akkor 14-15 kg. körüli bika. Csodálatos! Igen

Szia Zoli!

Egy ekkora bikára lehet 1,5-2 kilót számolni a koponyára. Ezenkívül azt se szabad elfelejteni, hogy a hullajtott szárak könnyebbek a beszáradás miatt, mint amikor pl. szeptemberben a bika fején találhatók.

Ez a bika 15 kiló felett volt szerintem!  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: