Oldalak: 1 ... 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 [745] 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921711 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11160 Dátum: 2015. Október 25. - 13:56:40 »

Aztán lehet, hogy bőgés végére átlátszó lesz, ennyi fehérnéppel... Ördög

 Emelem

Döhér bika... Ezért is szed fel némelyik, életerős, egészséges, jó élőhelyen nyugalomban élő gímbika 50-60 kilót bőgés idejére, amit aztán a végére le is ad... (ha megéli és nem lesz átlátszó a sok ólomtól... Vadász)
Naplózva

" There is good out there "
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #11161 Dátum: 2015. Október 25. - 17:57:28 »

Aztán lehet, hogy bőgés végére átlátszó lesz, ennyi fehérnéppel... Ördög

Nem lesz átlátszó, mert 4.18-tól már egy másik bika van a filmen.
Az lesz átlátszó... Ördög

 Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11162 Dátum: 2015. Október 25. - 19:53:33 »

Miért nem?

Mert szerintem extrém nagy energiaveszteséggel járhat egy harmincas rudlit egyben tartani a bikának.
Ami aztán oda vezet, hogy - ahogy dobbasszus írta - a bőgés végére átlátszó lesz. Aztán télre nem tudja visszaszedni a kondíciót, aztán következő évben mindenki lázasan keresi azt a jóképességű bikát, ami tavaly azzal a marha nagy tarvadrudlival volt.
Nem, nem pusztult el, csak esetleg akkorát visszarakott, hogy rá sem ismernek.

Szóval szerintem nem normális ha egy bika (akármekkora faszagyerek is) harmincas tarvadrudlival legyen.

Hacsak nem kertről van szó, ahol az irányított tenyésztés a cél, és nincs konkurencia. Ellenben kaja korlátlanul.

 Vállat von
 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11163 Dátum: 2015. Október 25. - 20:21:02 »

Mert szerintem extrém nagy energiaveszteséggel járhat egy harmincas rudlit egyben tartani a bikának.
....aztán következő évben mindenki lázasan keresi azt a jóképességű bikát, ami tavaly azzal a marha nagy tarvadrudlival volt.
Hacsak nem kertről van szó, ahol az irányított tenyésztés a cél, és nincs konkurencia. Ellenben kaja korlátlanul.
Kertben is lehet belőle baj.
Lehet, hogy már írtam erről.
Ausztriában jártunk egy magánkertben tanulmányúton.
Nagyon sok bikának őrzik az összes hullajtott agancsát, nem nagyon mutogatják idegeneknek, de velünk kivételt tett a házigazda, habár fotózni sajnos nem engedett senkit.
Csodálatos agancs-sorozatok vannak nálunk, az elmúlt bő 100 év jelentősebb tenyészbikáinak a hullott fejdíszeiből.
Csak ámultunk és tátottuk a szánkat, hogy mik vannak tőlünk nem is olyan messzire Meglepődött
Volt egy sorozat, aminek úgy a 8. éve tájékán látható volt egy brutál visszarakás, majd stagnálás és csak 2 év elteltével szedte össze magát valamennyire a bika,
de már nem lett közel sem olyan, mint korábban.
Tippeltünk betegségre, sérülésre, elhibázott takarmányozásra, stb... de mindenki mellé lőtt.
Elmesélte a tulajdonos, hogy "majd én azt jobban tudom" fiatal gazdaként felül bírálta a korábbi gyakorlatot és a jobb eredmény érdekében nem az 1 bika 10 válogatott tehén
összeállításban töltötte fel a tenyészkerteket, hanem a legjobb bikákhoz 20 tehenet tett be, hogy 2x annyi bikaborjút tudjon értékesíteni.
Rövid távon be is jött a dolog (édesapja rosszallása mellett, amit akkor még nem értett), de a bikák nagyon leromlottak és hiába volt a rengeteg I.o. takarmány, úgy megviselte őket a
nagy testtömeg veszteség és annak következményei, hogy volt amelyik elhullott és volt amelyik visszarakott 7-8 kilót!

Még kertben is lehet irtó nagy hülyeségeket csinálni....hát még szabad területen, ahol a tarvad felesleges pátyolgatásával tönkre lehet tenni egy jó minőségű állományt úgy gímnél, mint dám esetében.
 Emelem
 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11164 Dátum: 2015. Október 25. - 21:59:59 »

Kertben is lehet belőle baj.
Lehet, hogy már írtam erről.
Ausztriában jártunk egy magánkertben tanulmányúton.
Nagyon sok bikának őrzik az összes hullajtott agancsát, nem nagyon mutogatják idegeneknek, de velünk kivételt tett a házigazda, habár fotózni sajnos nem engedett senkit.
Csodálatos agancs-sorozatok vannak nálunk, az elmúlt bő 100 év jelentősebb tenyészbikáinak a hullott fejdíszeiből.
Csak ámultunk és tátottuk a szánkat, hogy mik vannak tőlünk nem is olyan messzire Meglepődött
Volt egy sorozat, aminek úgy a 8. éve tájékán látható volt egy brutál visszarakás, majd stagnálás és csak 2 év elteltével szedte össze magát valamennyire a bika,
de már nem lett közel sem olyan, mint korábban.
Tippeltünk betegségre, sérülésre, elhibázott takarmányozásra, stb... de mindenki mellé lőtt.
Elmesélte a tulajdonos, hogy "majd én azt jobban tudom" fiatal gazdaként felül bírálta a korábbi gyakorlatot és a jobb eredmény érdekében nem az 1 bika 10 válogatott tehén
összeállításban töltötte fel a tenyészkerteket, hanem a legjobb bikákhoz 20 tehenet tett be, hogy 2x annyi bikaborjút tudjon értékesíteni.
Rövid távon be is jött a dolog (édesapja rosszallása mellett, amit akkor még nem értett), de a bikák nagyon leromlottak és hiába volt a rengeteg I.o. takarmány, úgy megviselte őket a
nagy testtömeg veszteség és annak következményei, hogy volt amelyik elhullott és volt amelyik visszarakott 7-8 kilót!

Még kertben is lehet irtó nagy hülyeségeket csinálni....hát még szabad területen, ahol a tarvad felesleges pátyolgatásával tönkre lehet tenni egy jó minőségű állományt úgy gímnél, mint dám esetében.
 Emelem
 

Csaba  Emelem

Leírtad az egyik emberi beavatkozás következményét! Hát "csak" ennyire számít az emberek beavatkozása a természet rendjébe! Minden gímszarvasbika állományon meglátszik, hogyan bánnak velük a vadász emberek! Nem rég erről írtam a "szennyeskosár" topikba. A kontraszelekciós beavatkozás látszik a Mátraalján, és a túlzott elejtési szám is!
Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11165 Dátum: 2015. Október 25. - 22:25:06 »

Sajnos időről időre rá kell döbbennem, hogy felesleges szélmalom-harcot vívunk.
Sokan-sokféle képen látunk dolgokat.
Más-más elképzelésünk van arról, hogy miként kellene kezelni a (ma még talán) kiváló minőségű vadállományunkat.
Eltérő vérmérséklettel tesszük közzé gondolatainkat.
Néha bizony még akár meg is bántunk embereket, akik talán nem is érdemelnék azt meg.
De ez nem öncélú magamutogatás akar lenni, hanem mind ugyan azt féltjük és óvnánk......

Óvnánk az olyan "vadászoktól" akik közül egy, ezeket a képeket posztolta a f@szbúkra ma este.
A büszke és boldog elejtő emígyen kommentálja a vadászatát:

"Tegnap este hat óra előtt néhány perccel kilépett a lucerna földre a várva várt bajnok.
Nem sok időm volt teketóriázni ,lassan sötétedni kezdett volna, a bika pedig a tarvadak után indult.
Megcsodáltam gyönyörű fejdíszét ,impozáns mozgását .
Majd a célkereszt a lapocka mögé került ,és óvatosan elindítottam a lövedéket.
A 8x68 hatalmas erővel talált utat ahova indult.A bika jelezte a lövést ,rövid vágta után békésen megpihent .
Néhány perc szünet után ,míg nemes lelke az égi paradicsomba szállt (itt már komolyan hánynom kellett!) ,birtokba vehettem zsákmányomat .
Tisztelet a Vadnak !!
Köszönöm Diana Vadászok Istennője!"

A kommentelők közül valaki célzás képen rákérdezett a bika becsült korára.
A válasz: "Nyolc éves körül"

És a képek:







Na szóval.
A bajnok egy nagyon szép kifejezés.....de semmiképp sem illik egy gyerekgyilkosság áldozatához.
Ha ez a bika tehénnel volt, az azért lehetett, mert néha még szeretett volna egy kicsit szopni.

Akinek nincs ideje teketóriázni, az maradjon az ajtónak azon az oldalán, ahol mindig jó meleg/hűvös van és lehet tévézni, meg ilyenek.
Ha nincs annyi türelme, hogy elbírálja az elé kerülő vadat (ha neadjIsten még képessége lenne is hozzá...habár kétlem), akkor szarja le a kezeit, adja el a puskáját és kártyázzon.

Ha a teketóriázás lehetősége nemleges volt, akkor mikor csodálkozott a gyönyörű fejdíszen és impozáns mozgáson?
De ha ezeket valóban látta és nem csak nézett, akkor mondja már el, hogy mi a kib@szott Qrva ........ért kellett ezt a fiatal kora vége felé járó bikát agyonlőni????!!!!!!! Woest Tasli
A nyolc év körül a képek alapján jó ha HAT!
Ezen az sem segít, ha a nyáltól csepegő Dianázás fog a bikának odaát zúgni ítélet napig Nem
Dilettáns Idióta Kretén!
És bárcsak megsértődne....de erre sajnos esély sincsen....az ilyen barmok nem képesek megváltozni.

Én meg jól felhúztam magam....jó nagy marha vagyok.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11166 Dátum: 2015. Október 25. - 23:11:33 »


Én meg jól felhúztam magam....jó nagy marha vagyok.

Csaba!  Emelem

Tavaly előtt ugyan ez volt az egyik hatéves itteni bikával aminek a hullott agancsait én szedtem fel minden évben, akkoriban a hullott agancs topikban mutattam is a fotóit...  TUTTI 6 éves ígéretes volt jól ismertem a bikát, hosszú agancsai voltak pont olyan mint ez, az egyik száron már 5-ös koronával! Mikor mondták hol sebeztek, hogyan nézett ki, már tudtam...  Rííí ...keresték vérebbel de nem találták meg sebzés után, tavaly tavasszal találta meg egy agancsozó a "trófeát", kezembe tartottam...  Rííí

Én már megszoktam... de sok hasonlót láttam errefelé... bár már egyre kevesebbet, mert ilyen bika is iszonyat ritka, már a 4-5 éveseket lövik...  Kávé
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11167 Dátum: 2015. Október 25. - 23:26:56 »

Csaba!  Emelem

Tavaly előtt ugyan ez volt az egyik hatéves itteni bikával aminek a hullott agancsait én szedtem fel minden évben, akkoriban a hullott agancs topikban mutattam is a fotóit...  TUTTI 6 éves ígéretes volt jól ismertem a bikát, hosszú agancsai voltak pont olyan mint ez, az egyik száron már 5-ös koronával! Mikor mondták hol sebeztek, hogyan nézett ki, már tudtam...  Rííí ...keresték vérebbel de nem találták meg sebzés után, tavaly tavasszal találta meg egy agancsozó a "trófeát", kezembe tartottam...  Rííí

Én már megszoktam... de sok hasonlót láttam errefelé... bár már egyre kevesebbet, mert ilyen bika is iszonyat ritka, már a 4-5 éveseket lövik...  Kávé

Na megtaláltam:

Itt írom, hogy tavaly is megtaláltam párban... :

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,152.1905.html

Még az év ( 2013 ) őszén agyonlőtték ( megsebezték ) és úgy kerestették, mint egy 10 éves bikát!  Tasli  Rííí Gyönyörűen fejlődtek az agancsai...  Rííí Lefotózhattam volna, mikor 2014 tavaszán dögön megtalálták, de a könnyeimmel küszködtem és inkább nem fotóztam...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11168 Dátum: 2015. Október 25. - 23:38:30 »


Még az év ( 2013 ) őszén agyonlőtték ( megsebezték ) és úgy kerestették, mint egy 10 éves bikát! 

Mármint azt híresztelték, hogy 10 éves hatalmas hosszú agancsú 14-es bikát keresnek. ( A sebzéstől kb.100 méterre találták...) Egyébként a trófea súly 6,8 kg volt, (bár nagyobbat mutatott)  szép sötét hosszú agancsokkal, felismerhető jegyekkel...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11169 Dátum: 2015. Október 25. - 23:55:10 »

Itt jobban látszik:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,152.1950.html
Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11170 Dátum: 2015. Október 26. - 08:22:56 »

Dilettáns Idióta Kretén!

A NKA után új kifejezés született!
Itt a DIK

 Röhög

Egyébként ha a népek csak feleannyira lennének fogékonyak a bírálatra, meg a bírálati jegyek elsajátítására, mint erre a "nyáltól csepegő Dianázás"-ra, már akkor mennyivel előbbre lennénk!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
forester73
Vendég
« Új üzenet #11171 Dátum: 2015. Október 26. - 08:53:50 »

Én már egy jópár éve gyakorolom a NEM LŐNI-t , de sokszor amikor eleresztettem a lövést jövök rá "Te hülye már megint nem tanultál , üllj le  egyes !" . Akkor mit szóljon az aki még elsem kezdte ! S.Peti
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11172 Dátum: 2015. Október 26. - 13:49:45 »

A borjú megszületik mondjuk májusban.
Tehát akkor egyéves, mikor a csapját növeszti. Meg még mikor elhullatja, akkor is.
Tehát szerintem a csapos bika egyéves, a második agancsú kétéves, és így tovább.

Persze más a helyzet ha a másodfű, harmadfű kifejezéseket használjuk, hisz ebben az esetben a csapos a másodfű, a második agancsú a harmadfű, és így tovább.

Hülyeséget beszélek?  Fejvakarás

A második agancsú, harmadfű bikám bírálati lapján a kor rovatban 3 év szerepel.  Vállat von

 Stoel nade fingfűrészelésből elég ennyi!  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #11173 Dátum: 2015. Október 26. - 18:02:29 »

Na szóval.
A bajnok egy nagyon szép kifejezés.....de semmiképp sem illik egy gyerekgyilkosság áldozatához.
Ha ez a bika tehénnel volt, az azért lehetett, mert néha még szeretett volna egy kicsit szopni.

Akinek nincs ideje teketóriázni, az maradjon az ajtónak azon az oldalán, ahol mindig jó meleg/hűvös van és lehet tévézni, meg ilyenek.
Ha nincs annyi türelme, hogy elbírálja az elé kerülő vadat (ha neadjIsten még képessége lenne is hozzá...habár kétlem), akkor szarja le a kezeit, adja el a puskáját és kártyázzon.

Ha a teketóriázás lehetősége nemleges volt, akkor mikor csodálkozott a gyönyörű fejdíszen és impozáns mozgáson?
De ha ezeket valóban látta és nem csak nézett, akkor mondja már el, hogy mi a kib@szott Qrva ........ért kellett ezt a fiatal kora vége felé járó bikát agyonlőni????!!!!!!! Woest Tasli
A nyolc év körül a képek alapján jó ha HAT!
Ezen az sem segít, ha a nyáltól csepegő Dianázás fog a bikának odaát zúgni ítélet napig Nem
Dilettáns Idióta Kretén!
És bárcsak megsértődne....de erre sajnos esély sincsen....az ilyen barmok nem képesek megváltozni.

Én meg jól felhúztam magam....jó nagy marha vagyok.

http://vadaszlap.hu/2015/10/26/diana-segedelmevel/#prettyPhoto

Azért ez se piskóta!  Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 26. - 18:06:16 írta Sakac » Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #11174 Dátum: 2015. Október 26. - 19:59:33 »

Tegnap este egy csatorna mellé ültem ki, sakált és disznót vártam. Egy hatalmas vadmacska jelent meg elég messze, hirtelen nyúltam is a puskáért, azt hittem sakál.
Már szürkült, amikor megláttam egy szarvas ami felém tart, láttam, hogy csapos, de elég fura volt. Mögötte jött egy második agancsú villás. Amikor már kb 50 méterre voltak, láttam, hogy mindkét oldalon van valami a csapos bikán,de egészen 6-7 méterre bejött, így meg tudtam nézni jobban.
Bal száron 3-as korona, jobb száron villa. Előtte még nem láttam élőben ilyen első agancsú bikát.  Wave
Naplózva

Üdv! Viko.
Oldalak: 1 ... 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 [745] 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: