Oldalak: 1 ... 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 [744] 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921848 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11145 Dátum: 2015. Október 23. - 12:19:01 »

Rubik Ernő jól megtervezte a kockát, de egy haszontalan tárgy volt.
A vadállományt pedig azok teszik tönkre akik értenek hozzá.
Már ha tönkreteszik, nekem más a véleményem.


Kitérdekel kimondta  Vigyorog Az a lényeg, hogy igazat mondott, rengeteg dilettáns ember ül ott ahová nem való... de csak nézz körül az országban... bárhol!  Emelem

Ha hozzáértők teszik tönkre akkor jó nézünk ki... de ebben egyetértek... és még erre jönnek rá a dilettánsok...

Ha meg minden rendben van akkor én ennek nagyon örülök... Csak azok a  Köcsög középkorú és öreg gímszarvasok hová tűntek a Mátraaljáról  Fejvakarás Vállat von Miért nem jönnek a külföldi vendégvadászok ha minden oan fájin itt?  Vállat von

Na de ha neked jó, akkor a gyerekednek is jó lesz és ennek én nagyon örülök!  Igen
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11146 Dátum: 2015. Október 23. - 12:25:36 »

Két másodperc alatt elbírálod a nyiladékon átlépő bikát - - - aztán , ha melléfogsz...

 Ördög  Nyihi  Emelem

4-5 másodperc alatt a nyiladékon átváltó bika:







Hatalmas test, vastag nyak, ágvégig gyöngyözött páratlan 12-es kb. 110 cm hosszú agancsok, (jobb szár villás) 9-10 éves 7-8 kg trófea súly.

Fotózni sem bírtam rendesen... nem még agyonlőni!!! De ha mégis agyonlövöm felelőtlen  Köcsög vagyok!  Wave Sok hasonló szituban voltam már én is életem során, ezért írom amit írok...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11147 Dátum: 2015. Október 23. - 12:38:25 »

Rubik Ernő jól megtervezte a kockát, de egy haszontalan tárgy volt.

"Rubik Ernő jól megtervezte a kockát, de egy haszontalan tárgy volt."

 Röhög

"Csak" világhírű !  ...és eladott pár milliárd dollár értékben és pár milliárdot adó formájában betett belőle a magyar államkasszába! ...és csak kismillió tárgyat és játékot kitalált még azon kívül, amiből szintén sok lóvé besétált a magyar állam zsebébe...  és "csak" a világon mindenfelé megismerték Magyarország nevét! ...és "csak"... stb  Kávé ...és "csak" sok ilyen kreatív emberre lenne még szerintem szükség... bla.bla.bla Röhög ...inkább mint ingyenélőkre, tolvajokra, spekulánsokra...  Nem szól szám S.Peti
Naplózva

" There is good out there "
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #11148 Dátum: 2015. Október 23. - 12:43:18 »

Kitérdekel kimondta  Vigyorog Az a lényeg, hogy igazat mondott, rengeteg dilettáns ember ül ott ahová nem való... de csak nézz körül az országban... bárhol!  Emelem

Ha hozzáértők teszik tönkre akkor jó nézünk ki... de ebben egyetértek... és még erre jönnek rá a dilettánsok...

Ha meg minden rendben van akkor én ennek nagyon örülök... Csak azok a  Köcsög középkorú és öreg gímszarvasok hová tűntek a Mátraaljáról  Fejvakarás Vállat von Miért nem jönnek a külföldi vendégvadászok ha minden oan fájin itt?  Vállat von

Na de ha neked jó, akkor a gyerekednek is jó lesz és ennek én nagyon örülök!  Igen
Nekem egyáltalán nem hiányoznak a külföldi vendégvadászok.
Leginkább rajtuk kell keresni a középkoruakat, meg a vadkár mögé bújó, saját zsebre dolgozó VT vezetőkön.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11149 Dátum: 2015. Október 23. - 12:55:55 »

Nekem egyáltalán nem hiányoznak a külföldi vendégvadászok.
Leginkább rajtuk kell keresni a középkoruakat, meg a vadkár mögé bújó, saját zsebre dolgozó VT vezetőkön.


Nem külföldi pénzes vadászon kell keresni a középkorúakat, hanem azokon a dilettáns, harácsoló 90'-s évektől "tevékenykedő" vadászmestereken és vadőrökön, akik most nyüzsögnek erdeinkben, mert ők végezték ( "végeztették") a kontraszelekciót!

Ha én külföldre mennék és lőni szeretnék mondjuk Szlovákiában egy 8 kilós koronás bikát, az nem azt jelenti, hogy egy ígéretes középkorú 8 kilósra gondoltam!!! hanem 10 év fölötti gyöngyözött koronás 10-12-re!!!

"meg a vadkár mögé bújó, saját zsebre dolgozó VT vezetőkön." ...is, meg a cinkostársaikra, akik a jelenlegi csicska vadőrök, és az összekacsintós vadászmesterek!

Az országban elhatalmasodó dilettantizmusra (földügyben) pedig írni fogok a csevegőbe egy példát... sokáig tart de nem érdekel... megírom a tavaly velem történteket, lefog esni az állatok...  Kacsint Figyelmes olvasás
Naplózva

" There is good out there "
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #11150 Dátum: 2015. Október 23. - 13:40:40 »

Nálunk harmadik napja ismét bőgnek a bikák! (Most kint voltam reggel-este, de nem csak egy területrészen szóltak, úgyhogy kizárt, hogy egy ünő, vagy tehén miatt szólaltak volna meg.)
Tegnap reggel is jó mozgás volt, de ma olyan bőgést hallhattam, mint java bőgés idején! Igaz csak 5-6 bika bőgött, de azok szinte pillanatnyi szünet nélkül. Este csak a fiatalok indulnak meg korán, reggel -amikor tovább kint maradnak- sajnos a köd rettentően megnehezíti a vadászatot. Tegnap az egyik rudli 55 méterre ment el mellettem egy 8kg körüli bikával, de nem tudtam elbírálni, majd utána láttam még öt bikát lőtávon belül, de ugyanígy jártam! Volt egy 5 év körüli félagancsú, de nem tudtam, hogy torz, vagy törött, tehát az öreg ZKK csendben maradt. Aztán egy 7-8kg közötti, mintha felemás villás lett volna...., de ha nem?
Ma meg a bőgő bikákból egyet sem tudtam megnézni, csak hat fiatalt, azokat is kicsit távolról.
Hát így jártam...
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11151 Dátum: 2015. Október 23. - 13:45:29 »

Nálunk harmadik napja ismét bőgnek a bikák! (Most kint voltam reggel-este, de nem csak egy területrészen szóltak, úgyhogy kizárt, hogy egy ünő, vagy tehén miatt szólaltak volna meg.)
Tegnap reggel is jó mozgás volt, de ma olyan bőgést hallhattam, mint java bőgés idején! Igaz csak 5-6 bika bőgött, de azok szinte pillanatnyi szünet nélkül. Este csak a fiatalok indulnak meg korán, reggel -amikor tovább kint maradnak- sajnos a köd rettentően megnehezíti a vadászatot. Tegnap az egyik rudli 55 méterre ment el mellettem egy 8kg körüli bikával, de nem tudtam elbírálni, majd utána láttam még öt bikát lőtávon belül, de ugyanígy jártam! Volt egy 5 év körüli félagancsú, de nem tudtam, hogy torz, vagy törött, tehát az öreg ZKK csendben maradt. Aztán egy 7-8kg közötti, mintha felemás villás lett volna...., de ha nem?
Ma meg a bőgő bikákból egyet sem tudtam megnézni, csak hat fiatalt, azokat is kicsit távolról.
Hát így jártam...

Más egész életében nem lát ennyi bikát!  Ördög Úgyhogy sokkal gazdagabb lettél ezekkel a gyönyörű élményekkel!  Eb a vadász Ez a fontos!  Igen  Emelem ...nem a ravasz meghúzása a trófea falra akasztása!  Lő
Naplózva

" There is good out there "
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #11152 Dátum: 2015. Október 23. - 22:01:33 »

meg a cinkostársaikra, akik a jelenlegi csicska vadőrök,
Ennek a kifejtésére Én is kíváncsi vagyok!!
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11153 Dátum: 2015. Október 23. - 22:15:53 »

Ennek a kifejtésére Én is kíváncsi vagyok!!

Minek vagy kíváncsi? Ha nem vagy olyan, ne is légy!  Emelem  Hány Elég ha az tudja aki csinálja!  Figyelmes olvasás Ismerek párat sajnos...
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11154 Dátum: 2015. Október 23. - 22:54:06 »


Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11155 Dátum: 2015. Október 23. - 23:15:31 »

Na ilyen egy igazi hárem Úr!  Ördög



Naplózva

" There is good out there "
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #11156 Dátum: 2015. Október 24. - 09:48:21 »

Na ilyen egy igazi hárem Úr!  Ördög




Aztán lehet, hogy bőgés végére átlátszó lesz, ennyi fehérnéppel... Ördög
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11157 Dátum: 2015. Október 24. - 19:03:34 »

Aztán lehet, hogy bőgés végére átlátszó lesz, ennyi fehérnéppel... Ördög

Na ja...
Ez se normális...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11158 Dátum: 2015. Október 24. - 20:08:47 »

Na ja...
Ez se normális...
Miért nem?
A kb harmincas rudli egyharmada borjú,a többi fele-fele arányban tehén és ünő.
Nem egyszerre folyatnak.A felvételen egyértelműen az éppen aktuálist kerülgette a bika,a többire nem sokat hederített.
A bika platzhirsch,biztos,hogy van két-három mellékbika is,akik megszereznek néhányat maguknak.
Mindenhol így kellene lenni,akkor nem jutnának aránytalanul sok lehetőséghez az Elaccc-féle törpék.
A populáció így törekszik a közép felé.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11159 Dátum: 2015. Október 25. - 07:32:51 »

Nekem egyáltalán nem hiányoznak a külföldi vendégvadászok.
Leginkább rajtuk kell keresni a középkoruakat, meg a vadkár mögé bújó, saját zsebre dolgozó VT vezetőkön.


  Nahát ! Ilyen is van ?   Csodalk                   Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 [744] 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: