Oldalak: 1 ... 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 [743] 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923849 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11130 Dátum: 2015. Október 21. - 11:45:35 »

Három hónapos.

Gondolj bele: Egy csecsemőre mit mondanak, amíg nincs egy éves?

Egy hónapos, öthónapos, stb.

Szerintem nem.
Legalábbis az emberek esetében nem ez a logika.

 Stoel de persze ez már nyelvészkedés inkább, bár nekem bántja a fülemet, mikor egy másodikagancsú bikára/bakra azt mondják, hogy hároméves  Stoel

 Emelem

Hááát nem is tudom hogyan fogalmazzak  Fejvakarás  Ha intelligensen, okosan, logikusan gondolkozol, mélyen tartalmat összefüggéseket keresel minden szóban és mondatban... legalábbis megpróbálsz így gondolkozni... és ha tudatosan élsz, előrelátó vagy, tisztességesen, jóhiszeműen jóindulatúan, felelősségteljesen viselkedsz, vizsgálódsz... őszintén örülsz más sikerének, őszintén segíteni akarsz másokon, és őszinte vagy a családodhoz és saját magadhoz is...  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Bion Bion Bion Vigyor Vigyor Vigyor ...akkor rájössz, hogy ez a világ teljesen más, mint ami lehetne! Más értelme lesz a szavaknak, mondatoknak és a hozzájuk kapcsolódó történéseknek is... Sokkal de sokkal jobb lehetne minden, ha minden ember így gondolkozna, élne...  Táncol Taps

 Röhög Röhög Röhög Na ugyan hány embernél verte ki a biztosítékot ez a eszmefuttatás ?  Joint ego Gitár  Grt  Grt  Grt Bravó Hahota Gondolkodik Fejbever
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #11131 Dátum: 2015. Október 21. - 14:47:20 »

Ezt sose értem.
Namost.
A borjú megszületik mondjuk májusban.
Tehát akkor egyéves, mikor a csapját növeszti. Meg még mikor elhullatja, akkor is.
Tehát szerintem a csapos bika egyéves, a második agancsú kétéves, és így tovább.

Persze más a helyzet ha a másodfű, harmadfű kifejezéseket használjuk, hisz ebben az esetben a csapos a másodfű, a második agancsú a harmadfű, és így tovább.

Hülyeséget beszélek?  Fejvakarás

Egy jópárszor végigfuttattam ezt már én is magamban.
Nem kell messzebb menni, ott van az őz ---> egy évesen rakja fel az első agancsát, ugyanaz, csak mondjuk ő pár hónappal korábban letisztít...  S.Peti
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11132 Dátum: 2015. Október 22. - 21:02:13 »

A trófeás vad bírálatához elég sokan hülyék vagyunk (velem az élen).
Az az elszomorító, ha valakinek volna lehetősége mikor, hol, és kitől megtanulni, de nincs rá belső késztetése.
Az őzzel úgy-ahogy elvagyok (persze nagyon sokszor becsapom magam bírálat közben), de a gím bírálata számomra teljes homály, nekem egyik olyan mint a másik. Nincs szemem hozzá, sajnos.
Aki meg kísérést vállal hozzáértés nélkül, az minimum etikátlan.
Akinek az őz bírálatához úgy-ahogy van szeme,annak a gím bírálata nem lehet probléma!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11133 Dátum: 2015. Október 22. - 21:30:43 »

Akinek az őz bírálatához úgy-ahogy van szeme,annak a gím bírálata nem lehet probléma!

..és ha a tanításunkhoz egy  képes beszámolóval "mini tanfolyammal" hozzájárulna a  itt néhány igazán hozzáértő szakember .... :Mosolyog Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11134 Dátum: 2015. Október 22. - 21:36:42 »

Wildheger  Emelem   Hasonlóság????  Szerintem klónozás . Ördög  Mindegy legalább elérte-m a célját felkavarta-m az álló(forumot) vizet  Piál Hiszek neked te vagy a prof . Igen
11108 képei:
Én mindhármat egy mappámba tettem azon elméletem alapján,mellyel Forsterh szerint kurva nagyot fogok bukni.
Múlt héten a salléri szemlén egyik kollégám az egyik bikáról úgy vélekedett,hogy még fiatal,mert a középág még magas tűzésű.
Azt válaszoltam,hogy ez így helytelen megállapítás,mert a tűzési magasságok genetikailag kódolva vannak.
Éppen jött Dr Galamb Gábor.Odaléptem(már előtte találkoztunk) és elmondtam,miről vitatkozunk-
-Kollégám szerint a középág tűzési magassága a kor mutatója,szerintem pedig a tűzési magasság genetikai kódolású.
Mondd meg légyszíves kinek van igaza!
-Genetikailag kódolva van! - Hangzott a válasz.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11135 Dátum: 2015. Október 22. - 21:41:03 »

Wildheger  Emelem   Hasonlóság????  Szerintem klónozás . Ördög  Mindegy legalább elérte-m a célját felkavarta-m az álló(forumot) vizet  Piál Hiszek neked te vagy a prof . Igen
A prof az egyetemen tanít,én egy vagyok a sok tő melletti közül.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11136 Dátum: 2015. Október 22. - 21:43:14 »

[img][/img]

Voltam az Esterhazy "disznós"kertben Eisenstadtban, hát ott minden bika egyforma.
Akkor rosszul fényképeztél,mert ez a kettő sem egyforma!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #11137 Dátum: 2015. Október 23. - 06:35:59 »

Akkor rosszul fényképeztél,mert ez a kettő sem egyforma!

Ezt a képet nem én készítettem.
Nem csak a szarvasokat láttuk ott, hanem elég sok hullott agancsot is találtunk. Azért bátorkodzam egyformának titulálni őket. Érdekes de ha így vissuagondolok, tehénre, borjúra nem is emlékszem a kertben.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11138 Dátum: 2015. Október 23. - 08:43:11 »


-Kollégám szerint a középág tűzési magassága a kor mutatója,szerintem pedig a tűzési magasság genetikai kódolású.
Mondd meg légyszíves kinek van igaza!
-Genetikailag kódolva van! - Hangzott a válasz.


---------------------------------> Kivéve azt az x % kivételt! <--------------------------------------------  Figyelmes olvasás Amit már többen is itt fotókkal mutattunk!

...és amely x legalább az egész állomány kb. 10 %-a és az x függ rengeteg "külső és belső" hatástól!

Nem általánosítunk!  Woest    A gének         ,             nem időbe fagyott gyémántalakzatok! ( bár még a gyémánt alakzatok is változnak az időben és alakítani is lehet őket...)

/ Persze amit a vadász mondott a tűzési magasság és a kor összefüggéséről nem igaz minden kivételre, de az x kivételben olyan is akad / ... bár ezt már régebben kitárgyaltuk. Kávé
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11139 Dátum: 2015. Október 23. - 08:50:20 »



/ Persze amit a vadász mondott a tűzési magasság és a kor összefüggéséről nem igaz minden kivételre, de az x kivételben olyan is akad / ... bár ezt már régebben kitárgyaltuk. Kávé

"de az x kivételben olyan is akad "

Ha nagyon ragaszkodsz a genetikai törvényszerűeségeidhez, erre a rendellenességre tudnék egy másik magyarázatot is, hogy a génjeid az "általad megírt" program szerint működjenek és mégis változzon a tűzési magasság az egyeden belül a kor előre haladtával...  OOO  ... de majd talán inkább később ... Ördög  OOO
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11140 Dátum: 2015. Október 23. - 10:36:06 »

Lövetni kell néhányszáz bikát , aztán belejössz , mint kiskutya az ugatásba !  Két másodperc alatt elbírálod a nyiladékon átlépő bikát - - - aztán , ha melléfogsz , akor lehet magyarázkodni , hogyaszongya "ez egy génhibás koravén Acoronatus variabilis" !

 Ördög  Nyihi  Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11141 Dátum: 2015. Október 23. - 11:06:07 »

Lövetni kell néhányszáz bikát , aztán belejössz , mint kiskutya az ugatásba !  Két másodperc alatt elbírálod a nyiladékon átlépő bikát - - - aztán , ha melléfogsz , akor lehet magyarázkodni , hogyaszongya "ez egy génhibás koravén Acoronatus variabilis" !

 Ördög  Nyihi  Emelem

1.: Nyiladékon átsuhanó bikát nem lőnék ill. lövetnék!!!!!!  Figyelmes olvasás

2.: Te is belejöttél annak idején, mint kiskutya az ugatásba  Ugat

3.: Ha valakinek nincs szeme hozzá, vagy elméje és nem jön bele, az ne puskát, hanem kapanyelet fogjon!  Figyelmes olvasás De biztos vagyok benne, hogy azzal is bokán vágná magát, igaz azzal nem ártana a jövő nemzedékének, vagy nem tenné tönkre a nemzeti vagyont!  Vadász

4.: Szűcs Karcsinak mondta, hogy neki is mondta az egykori főnöke Rubik Ernő ( rubikkocka flt. ) hogy az a baj, hogy a bennünket körülvevő tárgyak haszontalanok ill. rosszul vannak megtervezve...stb.

Ha valaki hülye a fához, ne legyen asztalos, vagy erdőmérnök, ha valaki hülye a politizáláshoz, ne legyen politikus, ha valaki hülye a gazdasági élethez, ne legyen gazdasági ember, ha valaki hülye a festészethez az ne legyen festő  Fejbever, ha valaki hülye a fotózáshoz  Fotoz ne legyen fotós ne erőltesse ... stb ésígytovábbésígytovább, , ha valaki hülye az állatokhoz, ne legyen állattenyésztő és végül ha valaki sült hülye a vadon élő állatokhoz, vadászathoz ne legyen vadász, bármennyi pénze is van! Menjen el horgászni ott nem tud annyi kárt csinálni, csak saját magának legfeljebb, ha fülébe akad a horog, mikor bedobná...  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11142 Dátum: 2015. Október 23. - 11:08:13 »

 Fishing
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11143 Dátum: 2015. Október 23. - 11:12:37 »

Fishing

Bár az ilyen ember a 30 cm alatti pontyot is hazavinné és megenné, hiába tilalom lenne rá, mert nem ismerné fel, hogy az 30 cm-nél rövidebb... Honnan is tudhatná hogyan kell mérni,  Fejvakarás a farka hegyétől, vagy az orra hegyétől, hiszen nem matematikus...  Csodalk Tasli Ördög
Naplózva

" There is good out there "
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #11144 Dátum: 2015. Október 23. - 11:57:50 »

1.: Nyiladékon átsuhanó bikát nem lőnék ill. lövetnék!!!!!!  Figyelmes olvasás

2.: Te is belejöttél annak idején, mint kiskutya az ugatásba  Ugat

3.: Ha valakinek nincs szeme hozzá, vagy elméje és nem jön bele, az ne puskát, hanem kapanyelet fogjon!  Figyelmes olvasás De biztos vagyok benne, hogy azzal is bokán vágná magát, igaz azzal nem ártana a jövő nemzedékének, vagy nem tenné tönkre a nemzeti vagyont!  Vadász

4.: Szűcs Karcsinak mondta, hogy neki is mondta az egykori főnöke Rubik Ernő ( rubikkocka flt. ) hogy az a baj, hogy a bennünket körülvevő tárgyak haszontalanok ill. rosszul vannak megtervezve...stb.

Ha valaki hülye a fához, ne legyen asztalos, vagy erdőmérnök, ha valaki hülye a politizáláshoz, ne legyen politikus, ha valaki hülye a gazdasági élethez, ne legyen gazdasági ember, ha valaki hülye a festészethez az ne legyen festő  Fejbever, ha valaki hülye a fotózáshoz  Fotoz ne legyen fotós ne erőltesse ... stb ésígytovábbésígytovább, , ha valaki hülye az állatokhoz, ne legyen állattenyésztő és végül ha valaki sült hülye a vadon élő állatokhoz, vadászathoz ne legyen vadász, bármennyi pénze is van! Menjen el horgászni ott nem tud annyi kárt csinálni, csak saját magának legfeljebb, ha fülébe akad a horog, mikor bedobná...  Röhög
Rubik Ernő jól megtervezte a kockát, de egy haszontalan tárgy volt.
A vadállományt pedig azok teszik tönkre akik értenek hozzá.
Már ha tönkreteszik, nekem más a véleményem.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 [743] 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: