Oldalak: 1 ... 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 [742] 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921714 alkalommal)
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11115 Dátum: 2015. Október 20. - 17:58:25 »

Ebben az esetben kell elővenni elsődlegesen a fogazatot, ami egyértelműen döntő lehet, hiszen a bikák genetikailag is rokoni kapcsolatban voltak. Ha az sem dönt, jöhet sorban a  többi, harántporc, homlokvarrat, homlokcsap...stb A hullott agancsaik pedig szintén perdöntőek lehetnek.

Ha kerti bikák, akkor lehetnek 6 évesek is, bár ennél a vérvonalnál már nincs túl nagy határvonal a természetben és a kertben...

Ezt a bikát bírálták 12 évesre....  ilyen harántporccal....
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11116 Dátum: 2015. Október 20. - 18:08:35 »

[img][/img]

Voltam az Esterhazy "disznós"kertben Eisenstadtban, hát ott minden bika egyforma.

Soha ne csodálkozzatok az egyformaságon!!!  Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás Figyelmes olvasás  (Főleg kertben) ...de természetben sem!

Magyarországi Gímszarvasbikákról van szó!

Nem tudom hány darab gímszarvasbika élhet most ebben a pillanatban az országban, de tételezzük fel, hogy összesen korosztálytól függetlenül 40 000 db gímbika 70 000 tarvad! (ez csak egy hasraütéses szám)

Tételezzük fel, hogy 40 000 gímbikából 0-6 éves korig 20 000 db él.

Ha ebből 5000 db csapos él az országban, akkor abból 4500 első agancs "egyforma". / legalábbis egyformának látjuk, de két egyforma agancs részecske ( atomi) szinten nincs! /

Ha 5000 db 3 éves második agancsú él, akkor abból kb. 3500 "egyforma" dárdás 6-os...

Ha 5000 db 4 éves harmadik agancsú él, 2500 villás 8-as "egyforma" !!!, 2000 db hármas koronás 10-12-es "egyforma"...stb és így tovább...

Ha 10 000 db középkorú él, abból biztos van 2-3000 db olyan aminek teljesen egyformák az agancsai! ( pl, páros, vagy páratlan 10-12 )

Ha 5-10 000 db 10 év fölötti idős bika él, azok között is nagyon sok egyforma agancsú létezik!

Viszont mindig mindenben, főleg a gímszarvasbikák agancsait illetően vannak kivételek! Ezt én 20 %-ra becsülöm, de az is kivétel, ha van két egyforma a kivételen belül!  OOO Ördög Wave

Fraktál elmélet a természetben is és a földön minden másban, de még az univerzumban is igaz és működik...

https://hu.wikipedia.org/wiki/Frakt%C3%A1l

http://www.xhirek.hu/index.php?cikk=news/fraktal_elmelet.php
Naplózva

" There is good out there "
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #11117 Dátum: 2015. Október 20. - 18:20:55 »

Hát én még nőből se láttam két egyformát, ha nem voltak ikrek.  :Mosolyog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11118 Dátum: 2015. Október 20. - 18:23:56 »

Hát én még nőből se láttam két egyformát, ha nem voltak ikrek.  :Mosolyog

Azok sem egyformák!  Ördög

De még ezek sem:  'Girl 'Girl

Mondtam én, hogy fura világban élünk  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11119 Dátum: 2015. Október 20. - 18:40:11 »

Hát én még nőből se láttam két egyformát, ha nem voltak ikrek.  :Mosolyog
Némelyik asszony,mind egyforma. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #11120 Dátum: 2015. Október 20. - 18:41:14 »

Némelyik asszony,mind egyforma. Kacsint

Ja kérem asszony, az egészen más.  Ördög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11121 Dátum: 2015. Október 21. - 08:43:16 »

Némelyik asszony,mind egyforma. Kacsint

Autentikusan: "Ollik ember mind egyforma."  Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11122 Dátum: 2015. Október 21. - 08:45:31 »

A testvérek sem egyformák, pedig ott az esetek többségében mindkét szülő azonos.
Annak meg, hogy szabad területen ugyanaz a tehén három év múlva ugyanazzal a bikával párosodjon, elenyésző a valószínűsége.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11123 Dátum: 2015. Október 21. - 09:09:36 »

A testvérek sem egyformák, pedig ott az esetek többségében mindkét szülő azonos.
Annak meg, hogy szabad területen ugyanaz a tehén három év múlva ugyanazzal a bikával párosodjon, elenyésző a valószínűsége.

 Emelem

Itt egyáltalán nem arról van szó... Ez a két trófea iszonyat sok ponton eltér egymástól. és ezek az eltérések, nem a kor különbség miatt vannak...

Nem mondom a fő "részei" nagyon hasonlóak, meg általában az összkép az nagyon együtt van, de ez a testvéri genetika. Simán lehetnek féltestvérek is...

Egy életerős, egészséges, jó vérvonalú bika háremet tart. Ami lehet 10-15-20 tehén is, és akár mindegyikkel is párosodhat egy bőgési szezonban. A teheneknél is vannak közel egyformák és genetikailag is nagyon közeli rokonok... de lehet ugyan az a tehén az anyjuk...miért ne? Szóval simán lehetséges ez az egyezőség minden emberi beavatkozás nélkül! Rika és kivételes de lehetséges... Ugyan az volt az élőhelyük is...

Ezen a környéken is több olyan hullott agancsot találtunk már ami a nagyon hasonló utódokat jelezte... csak itt már idő előtt elküldték a bikákat az örök vadászmezőkre..., mielőtt még teljesen kifejlődhetett volna az agancsuk...  Sorozat
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11124 Dátum: 2015. Október 21. - 09:26:11 »

Lajos  Emelem

Vadásznak lenni egy felelősségteljes feladat, + fegyverviselési engedély is kell hozzá! Most őszintén... Aki szarvasbikát akar levadászni, ( vagy egyáltalán vadász akar lenni ) az szerintem alap, hogy legalább azt tudja, hogy van fiatal, középkorú, és öreg gímszarvasbika. Ha ezt tudja, akkor nézzen meg egy-egy fotót mindegyik korosztályból és máris láthatja, hogy ez melyik korosztály tagja. Ha erre nem képes, ne vadásszon gímszarvasbikára! (de semmi másra sem, mert fegyvert sem adnék a kezébe...) Vagy a kísérő vadász, vadászat előtt mutasson 3 fotót mindegyik korosztályból és már ez is sokat segíthet. De emberből is ugyan úgy fellehet ismerni ki a gyerek, ki a középkorú és ki öreg, agancsok nélkül is...( és ezen belül ki az egészséges... ) Nem kell hozzá 200-as IQ. Persze ha minden a pénznek van alárendelve, úgy már "érthető" a dolog, hiszen magyarok vagyunk, a jövő nem számít...  Rííí

Őszintén?
6 bakot lőttem az Alföldön az elmúlt években, vendégvadászként.
Nyugodtan mondhatom, hogy azt lövetett volna meg velem a kísérő, amit akar. A terület is, a távolságok is, a bakok is, a viselkedésük is egészen más, mint nálunk. A kísérő elbírálja keresővel, meg spektívvel. Ezt bíráljam én felül fél szemmel, céltávcsővel, helyismeret nélkül, miközben nógat a vadásztató hogy lőjek már, mert mindjárt belép a takarásba?
Ráadásul - hiszen az őz helyhez kötött - okkal feltételezhetem, hogy évek óta ismeri a bakot, amelyre rálövet.
Utóbbi a szarvasra nyilván nem igaz, neki 50 vagy 100 km nem probléma, ezért a lövés sokkal inkább spontán döntés.
De nem hiszem, hogy bika esetében, konkrét vadászati szituációban felülbírálnám a kísérő döntését ha kiadja a tűzparancsot, hacsak nem akar látványosan nagy hülyeséget elkövettetni velem.
Meg tudok különbözteti egy három éves bikát egy nyolcévestől, utóbbit is 13 évestől.
Kísérővel viszont nem a bírálatra, hanem a jó lövésre koncentrál az ember, mert okkal és joggal feltételezi, hogy aki bírált, az érti a dolgát.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11125 Dátum: 2015. Október 21. - 09:38:47 »

Őszintén?
6 bakot lőttem az Alföldön az elmúlt években, vendégvadászként.
Nyugodtan mondhatom, hogy azt lövetett volna meg velem a kísérő, amit akar. A terület is, a távolságok is, a bakok is, a viselkedésük is egészen más, mint nálunk. A kísérő elbírálja keresővel, meg spektívvel. Ezt bíráljam én felül fél szemmel, céltávcsővel, helyismeret nélkül, miközben nógat a vadásztató hogy lőjek már, mert mindjárt belép a takarásba?
Ráadásul - hiszen az őz helyhez kötött - okkal feltételezhetem, hogy évek óta ismeri a bakot, amelyre rálövet.
Utóbbi a szarvasra nyilván nem igaz, neki 50 vagy 100 km nem probléma, ezért a lövés sokkal inkább spontán döntés.
De nem hiszem, hogy bika esetében, konkrét vadászati szituációban felülbírálnám a kísérő döntését ha kiadja a tűzparancsot, hacsak nem akar látványosan nagy hülyeséget elkövettetni velem.
Meg tudok különbözteti egy három éves bikát egy nyolcévestől, utóbbit is 13 évestől.
Kísérővel viszont nem a bírálatra, hanem a jó lövésre koncentrál az ember, mert okkal és joggal feltételezi, hogy aki bírált, az érti a dolgát.





 Igen

Lajos Tőled elfogadom  Ördög  Ölel

Ezért is írtam azt, hogy az "aki lövette és vagy az aki meglőtte", mert ugye abban sem lehetünk biztosak, hogy a ravasz meghúzója nem tudta, vagy látta, mit lő... Csakhát magasról lesz... fizetett érte, nem az ő területe, szép trófea, megcsak egyszer élünk...stb.stb... Egyébként, hogy magamból induljak ki: én biztos nem húznám meg a ravaszt, ha nem mérném fel legalább 90%-ban a trófeát és az elejteni kívánt vadat... Dehát nem magamból kellene kiindulnom...  Fejbever, soxor már bajom is akadt ebből...  Ördög

Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11126 Dátum: 2015. Október 21. - 10:51:13 »

3 éves második agancsú
4 éves harmadik agancsú

Ezt sose értem.

Én ha 1978. XII. 31.-én születtem, akkor ugye most 36 éves vagyok. Majd szilveszterkor (mikor betöltöm) leszek 37.

Namost.
A borjú megszületik mondjuk májusban.
Tehát akkor egyéves, mikor a csapját növeszti. Meg még mikor elhullatja, akkor is.
Tehát szerintem a csapos bika egyéves, a második agancsú kétéves, és így tovább.

Persze más a helyzet ha a másodfű, harmadfű kifejezéseket használjuk, hisz ebben az esetben a csapos a másodfű, a második agancsú a harmadfű, és így tovább.

Hülyeséget beszélek?  Fejvakarás
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11127 Dátum: 2015. Október 21. - 10:55:05 »

Ezt sose értem.

Én ha 1978. XII. 31.-én születtem, akkor ugye most 36 éves vagyok. Majd szilveszterkor (mikor betöltöm) leszek 37.

Namost.
A borjú megszületik mondjuk májusban.
Tehát akkor egyéves, mikor a csapját növeszti. Meg még mikor elhullatja, akkor is.
Tehát szerintem a csapos bika egyéves, a második agancsú kétéves, és így tovább.

Persze más a helyzet ha a másodfű, harmadfű kifejezéseket használjuk, hisz ebben az esetben a csapos a másodfű, a második agancsú a harmadfű, és így tovább.

Hülyeséget beszélek?  Fejvakarás

1979. III. 31-én hány éves voltál? Nulla?
Szerintem az a logika, hogy hányadik életévedben vagy, van a vad.
Illetve mindkettő magyarázható végül is.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11128 Dátum: 2015. Október 21. - 11:00:23 »

1979. III. 31-én hány éves voltál? Nulla?

Három hónapos.

Gondolj bele: Egy csecsemőre mit mondanak, amíg nincs egy éves?

Egy hónapos, öthónapos, stb.

Szerintem az a logika, hogy hányadik életévedben vagy, van a vad.

Szerintem nem.
Legalábbis az emberek esetében nem ez a logika.

 Stoel de persze ez már nyelvészkedés inkább, bár nekem bántja a fülemet, mikor egy másodikagancsú bikára/bakra azt mondják, hogy hároméves  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11129 Dátum: 2015. Október 21. - 11:42:35 »

Három hónapos.

Gondolj bele: Egy csecsemőre mit mondanak, amíg nincs egy éves?

Egy hónapos, öthónapos, stb.

Szerintem nem.
Legalábbis az emberek esetében nem ez a logika.

 Stoel de persze ez már nyelvészkedés inkább, bár nekem bántja a fülemet, mikor egy másodikagancsú bikára/bakra azt mondják, hogy hároméves  Stoel

Embernél többször hallottam. Általában az ember azt vágja rá, amit már betöltött, de sokszor hallottam, hogy 37.-ben vagyok, stb.
A csecsemőre persze, hogy azt mondjuk, a logika érzékeltetése miatt mondtam csak példának. Elvégre az idősebb emberre, állatra már nem mondod, hogy 58 év 3 hónapos vagy bőgésben, hogy 9,5 éves (főleg nem, h 9 év 4 hónapos). Nekem logikailag megállja a helyét mindkettő. Az is ha azt mondod amit már betöltött, vagy ahányadikban van. Ettől függetlenül bánthatja egyik vagy másik a fülét az embernek.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 [742] 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: