Oldalak: 1 ... 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 [696] 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921790 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10425 Dátum: 2014. Október 21. - 08:27:12 »

Ez a kis képekben megfogalmazott történet, talán rávilágít arra, hogy miért tartunk ott ahol vagyunk....







Egyértelmű a gazdasási golyóérettség !  Nem szól szám  Régebben a -3 pontért a bírság pontosan a trófeaérték volt. Akkor meggondolták az ilyet .  Emelem
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #10426 Dátum: 2014. Október 21. - 08:37:38 »

Sziasztok! A régi társaságunknál most is az megy, hogy amennyi minuszt kap, annyi évig nem emelhet fegyvert trófeás vadra a "szerencsés" elejtő!  Emelem
Naplózva
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #10427 Dátum: 2014. Október 21. - 16:46:11 »

Sziasztok! A régi társaságunknál most is az megy, hogy amennyi minuszt kap, annyi évig nem emelhet fegyvert trófeás vadra a "szerencsés" elejtő!  Emelem
Na de van annak visszatartó ereje? Hiszen ilyen bikáért bárki szívesen levezekelné azt a három évet. És ha isten sokáig tartja életben, még vagy harminc ilyen bikát is lőhet Kacsint
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10428 Dátum: 2014. Október 21. - 18:19:05 »

Csak vadőr kíséretével lőhető a fővad !  -2 , -3 esetén a trófea az elejtőé , de a kísérő vadőr fizeti a bika árát !  Majd megtanulja , hogy mikor mondhatja , hogy "sísznyi" !     Nyihi  Ördög  Suicide
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10429 Dátum: 2014. Október 23. - 20:04:10 »

Ez a kis képekben megfogalmazott történet, talán rávilágít arra, hogy miért tartunk ott ahol vagyunk....









Mit kell nézni ezen a három bikán?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #10430 Dátum: 2014. Október 23. - 21:11:54 »

Mit kell nézni ezen a három bikán?

Erre nagy téttel mertem volna fogadni.  Ördög
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #10431 Dátum: 2014. Október 23. - 22:36:26 »

Mit kell nézni ezen a három bikán?


3 bikán semmit! Ugyanazé a bikáé minden agancsszár amit a fotókon látsz! Azé a bikáé, ami pedig idén terítékre is került.
Bármit elemzel, bármivel magyarázod, 1 000 000 %-ig biztos lehet ebben mindenki!
Itt ezt a beszélgetést már én be is fejeztem!

Üdv.
 Okos Röhög Wave
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10432 Dátum: 2014. Október 23. - 23:44:00 »


3 bikán semmit! Ugyanazé a bikáé minden agancsszár amit a fotókon látsz! Azé a bikáé, ami pedig idén terítékre is került.
Bármit elemzel, bármivel magyarázod, 1 000 000 %-ig biztos lehet ebben mindenki!
Itt ezt a beszélgetést már én be is fejeztem!

Üdv.
 Okos Röhög Wave
Akkor mivel magyarázod a 2013-as bal száron a középág tűzésének 10 cm-rel magasabb tűzését,majd a 2014-es újra a 2013-ashoz hasonlóságát?
Egyébként Svferi velem azonosan látja a kérdést,tehát nem mindenki úgy látja!
A Lovászi 15,04 kg-os trófeához is hoztak hasonlókat.Ott álltam,50 méterről ránézve azt mondtam:
-Remélem,nem azt akarják mondani,hogy ezek ennek a bikának az előző évekbeli hullottjai!
Pedig azt akarták bizonyítani.
Csak egy apróságot elfelejtettek rendesen megnézni- az apikális elágazás méretét,mely perdöntő a kérdésben.
Itt pedig a perdöntő,hogy a tűzési magasságok genetikailag kódolva vannak.
Ezek csak egyszerűen testvér származásúak.Én mindhármat másik mappába tettem.
Széchenyi is hasonlóan tévedett egy kárpáti bika esetében,mikor a koronatípus négy éven át változását és visszaváltozását írta le.
Boar még tőletek jobban kételkedett az általam mondottakban.Kétszer beszélgettem vele,fotókkal illusztrálva a mondottakat.Kérésemre készített fotókat a Gyulaj-i trófeaszemlén.
Közben felhívott,hogy kezdi látni,miről beszéltem a múltkor.
-A kettővel ezelőtti trófeán is ilyen volt a korona hátsó ága,a következő ágaihoz meg az öttel ezelőttinek voltak azonos jellegű ágai.
Évtizedekig én sem láttam,amit ma már a bika kiléptekor sokszor azonnal észreveszek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #10433 Dátum: 2014. Október 24. - 08:38:27 »

Én csak egy dolgot nem értek: ma már el lehet dönteni, mérésekkel, tényleg egy bikához tartoznak-e (tuti van elég DNS egy minimális kis mintában hozzá), ha ez ekkora vérre menő vitákat szül, miért nem tud vagy akar egyik fél se beidézni tanulmányokat, ahol ezt már megtették? Vagy nem voltak még sehol olyan vizsgálatok, ahol ilyen "kétes" esetekben valaki kimérje azonos-e a DNS a két agancsban vagy nem? Ezen lepődnék meg igazán.

Ne haragudjatok meg, vegyészként végeztem, nálunk alapvető volt, hogy amit meg lehet mérni azt ne akarjuk becsülni.

 Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10434 Dátum: 2014. Október 24. - 09:51:56 »

" A gímszarvas teljes genomja szekvenálását elvégezték Új-Zélandon. A szekvencia nem publikus . "




Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #10435 Dátum: 2014. Október 24. - 10:02:09 »

" A gímszarvas teljes genomja szekvenálását elvégezték Új-Zélandon. A szekvencia nem publikus . "
Két DNS minta azonosságának megállapításához nem kell szekvenálni, az tényleg hatalmas munka. Az egyedek azonosságának igazolása vagy tagadása nagyságrendekkel egyszerűbb, rutinszerű feladat. Szerintem bármelyik főiskolán/egyetemen ahol vannak valamirevaló laborok egy szép darab vadhúsért megcsinálják.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #10436 Dátum: 2014. Október 24. - 10:36:28 »

Két DNS minta azonosságának megállapításához nem kell szekvenálni, az tényleg hatalmas munka. Az egyedek azonosságának igazolása vagy tagadása nagyságrendekkel egyszerűbb, rutinszerű feladat. Szerintem bármelyik főiskolán/egyetemen ahol vannak valamirevaló laborok egy szép darab vadhúsért megcsinálják.
Biokémiai szabály,hogy ami mérhető,meg kell mérni.
Mielőtt írtam,én megmértem,de csak arányokat tudtam mérni.Az alapján írtam a középág tűzésének eltéréséről,a jégágnál is meg van ez az eltérés azonos arányban.
Genetikusok szerint a fogamzás pillanatában minden tulajdonság rögzítve van.Az nem változtatható és az ilyen eltérés nem fenotípusos eltérés.
Egyébként nincs vérre menő vita,csak néhányan egy eltérő vélemény olvasásakor azonnal végighordják a véres kardot az országon.
Annak idején Elaccc-ot is szépen kértem,mérje meg és rajzolja le az agancs keresztmetszetét tíz centiméterenként,akkor látja,miről beszélek.
Egyszerűbb volt számára engem szapulni és olyan kijelentéseket rám bizonyítani,amiket sosem mondtam.
Tudni kell higgadtan vitatkozni! A vita során elhangzottak jobban megmaradnak az olvasókban,mint ha csak  kijelentésekről olvasnának.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #10437 Dátum: 2014. Október 24. - 10:50:34 »

Azt írja az újság , hogy
Szájnyálkahártya mintavétellel embernél :
Y-Kromoszóma vizsgálat   két férfi apai ági rokonságának bizonyítása 142 240 Ft
Egyéni DNS profil meghatározás   49 530 Ft .

Állatoknál meg ott a törzskönyv , a marhalevél , vagy a billog ! Stb.
   
 Ördög  Röhög Nyihi





   





   

Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #10438 Dátum: 2014. Október 24. - 13:20:38 »

Akkor mivel magyarázod a 2013-as bal száron a középág tűzésének 10 cm-rel magasabb tűzését,majd a 2014-es újra a 2013-ashoz hasonlóságát?
Egyébként Svferi velem azonosan látja a kérdést,tehát nem mindenki úgy látja!
A Lovászi 15,04 kg-os trófeához is hoztak hasonlókat.Ott álltam,50 méterről ránézve azt mondtam:
-Remélem,nem azt akarják mondani,hogy ezek ennek a bikának az előző évekbeli hullottjai!
Pedig azt akarták bizonyítani.
Csak egy apróságot elfelejtettek rendesen megnézni- az apikális elágazás méretét,mely perdöntő a kérdésben.
Itt pedig a perdöntő,hogy a tűzési magasságok genetikailag kódolva vannak.
Ezek csak egyszerűen testvér származásúak.Én mindhármat másik mappába tettem.
Széchenyi is hasonlóan tévedett egy kárpáti bika esetében,mikor a koronatípus négy éven át változását és visszaváltozását írta le.
Boar még tőletek jobban kételkedett az általam mondottakban.Kétszer beszélgettem vele,fotókkal illusztrálva a mondottakat.Kérésemre készített fotókat a Gyulaj-i trófeaszemlén.
Közben felhívott,hogy kezdi látni,miről beszéltem a múltkor.
-A kettővel ezelőtti trófeán is ilyen volt a korona hátsó ága,a következő ágaihoz meg az öttel ezelőttinek voltak azonos jellegű ágai.
Évtizedekig én sem láttam,amit ma már a bika kiléptekor sokszor azonnal észreveszek.







Nádasdi szarvasok Haragszom rátok!!!!
Elhitettétek velem, hogy csak egy ilyen típusú bika él a területen! Pedig ti "testvér származásúak" vagytok! Évről évre a korosztálynak megfelelő fejlődést mutató tesótok dobta el az agancsot, amely szárak azonos oldalon évről évre hasonló mértrékű súlygyarapodást mutatott! Egyéb más tulajdonságokról már nem is beszélve! Mindegy! Most pedig a bátyót terítékre hozták. A többiek pedig mind külföldön tartózkodtak ez alatt az idő alatt, és a korábbi években is, nehogy végül kiderüljön a turpisság, hogy valójában nem is egy bikáról beszélünk, hanem akár háromról is! Most pedig dacból nem fognak itt telelni ezek a tesók, nem fognak itt döhérkedni, se bőgni. Pedig a területen illetékes, és a környező területek vadgazdái mind nagyon boldogak lennének, ha neked lenne igazad Wildheger!
Vagy az lehetséges még, hogy a Kanadai ősvadonnal vetekedő méretű Vasi, Zalai erdőségekben nyom nélkül el tudtak tűnni a tesók, és mindig csak azt láthatták, aki az agancs fejlődés, és korosztály tekintetében illik a képbe.
Aki pedig kiváncsi a szarvasbika agancsának fejlődésére, annak jellegzetességeire, évenkénti változásaira, menjen mondjuk Bőszénfára, és remek szakemberek társaságában kezdje elemezni az igazolt származású agancsokat.
Több hozzászólásom már tényleg nincs ehhez a témához! Röhög Wave
Üdv.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #10439 Dátum: 2014. Október 24. - 14:59:54 »

Pedig a területen illetékes, és a környező területek vadgazdái mind nagyon boldogak lennének, ha neked lenne igazad Wildheger!
Vagy az lehetséges még, hogy a Kanadai ősvadonnal vetekedő méretű Vasi, Zalai erdőségekben nyom nélkül el tudtak tűnni a tesók

Szerintem sokan vágnának értetlen arcot (és mindegy melyik szarvasos területről beszélünk) ha egyszer csak, egy varázsütésre fölsorakoznának az ott élő szarvasok.

Biztos vagyok benne, hogy döbbenet lenne a létszám is, meg az agancsok is.

Jó lenne látni az arcokat...  Ördög Vigyorog Röhög
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 [696] 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: