Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921843 alkalommal)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #525 Dátum: 2008. Október 01. - 16:58:58 »

Ez a világ egyre bonyolultabb... :'(
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #526 Dátum: 2008. Október 01. - 17:04:18 »

Ez a világ egyre bonyolultabb... :'(

Szervusz kedves Sziju!
Igen ez így van! Az a jó hogy vannak még nyitott szívű, őszinte emberek is, akik azért  elviselhetővé teszik ezt a világot.
Nem kertelek! Most Rád gondoltam! Wave
Szeretettel üdvözöllek forsterh
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #527 Dátum: 2008. Október 01. - 17:20:24 »

Köszönöm Forsterh!
Lehet, hogy régi trófeák képeit kellene feltenni, vagy olyanokét, amit a kiállításokon, múzeumokban fotóztak?
Az nem sérti senki érdekeit. Tanulni viszont muszáj. Wave
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #528 Dátum: 2008. Október 01. - 17:26:29 »

Lassan elmennek a fizető vendégek, felszabadulnak a tagok előtt is a bikavadászati lehetőségek, és csak lesz valaki aki fel meri rakni a trófeája fotóját. Vagy mégis ennyire reménytelen a helyzet? Vállat von
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #529 Dátum: 2008. Október 01. - 18:03:56 »

Szia Forsterh!

Szerintem egy nyilvánosságra hozott kép alapján bátran lehet véleményt mondani! A magánvélemény nem egy hivatalos szakvélemény amiért felelőséggel tartozik valaki! Gondolom, olyat pedig úgysem írnál, ami a személyiségi jogait bárkinek sértené!
Az, hogy mondjuk én jónak, vagy rossznak itélek egy dolgot, és az valakinek nem tetszik, az tehet egy szivességet!

Az pedig, hogy valaki fizet, vagy valakinek fizetnek egy vadászatért, az senkit nem jogosít fel arra, hogy esetlegesen "nem megfelelő kilövést" tegyen/tetessen! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
forsterh
Vendég
« Új üzenet #530 Dátum: 2008. Október 01. - 18:43:45 »

Szia Forsterh!

Szerintem egy nyilvánosságra hozott kép alapján bátran lehet véleményt mondani! A magánvélemény nem egy hivatalos szakvélemény amiért felelőséggel tartozik valaki! Gondolom, olyat pedig úgysem írnál, ami a személyiségi jogait bárkinek sértené!
Az, hogy mondjuk én jónak, vagy rossznak itélek egy dolgot, és az valakinek nem tetszik, az tehet egy szivességet!

Az pedig, hogy valaki fizet, vagy valakinek fizetnek egy vadászatért, az senkit nem jogosít fel arra, hogy esetlegesen "nem megfelelő kilövést" tegyen/tetessen! Vállat von

Szervusz Attila!
Próbálom magyarázni, hogy ez nem ilyen egyszerű. Ha nem a vadász, akkor vadásztató perelhetne hitelrontás címén, hogy én miket írok az ő általa nevelt és prezentált, kitűnő vadászterületről származó, elejtett szarvasbika trófeája kapcsán. Más a helyzet, ha egy trófeabemutató van, az ott kiállított trófeákról nyugodtan véleményt mondhat mindenki. Szerencsére a közeljövőben lesz kettő is amelyiken résztveszek. Az egyik Karádon a másik pedig Szentpéterföldén. Mindkettőt szakmailag górcső alá fogom venni! Wave
Üdv. forsterh
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #531 Dátum: 2008. Október 01. - 18:49:48 »

Én azt mondom aki erre a fórumra felrakja a bikája/bakja/lapátosa/kosa képét, az vállalja a felelősséget és a pozitív/negatív kritikákat is.
Aki meg olyan bikát lőtt ami még élhetett volna, az ne tegye fel, mert azzal kérkedni valóban nem tisztességes vadászhoz méltó.
Az biztos, hogy én nem fogom véka alá rejteni a véleményemet, csak minden esetben a mondta végére oda kell biggyeszteni, hogy "szerintem".
Mert ha valaki közread egy trófeás vad fotót, esetleg méretekkel, akkor arról tájegység szerint el lehet mondani a véleményeket, hangsúlyozom tájegység szerint.
Ha így szerepel a vélemény abban az ég világon semmi olyan nincs amiért akárki is pert indíthatna...nem beszélve arról, hogy a feltett fotók mellett nem szerepel név, elejtő...stb, ígyhát nincs is név szerint minősítve senki sem, pusztán egy trófeáról aklotott vélemény, aminek a végén ott szerepel, hogy "szerintem".
Ilyen egyszerű az egész.
Ez a fórum ne legyen az a fórum, ahol meg kell hajolni BÁRMELY elejtett trófeás vad előtt ami csak megjelenik a monitoron.
Inkább kevesebb kép legyen, de az legyen tisztességgel, gyomorgörcs nélkül élvezhető.

Persze én bizony el tudnék képzelni egy "baklövéses" topicot is ahol meg fel lehetne tenni azokat a képeket is, amik esetleg "rezgetik a lécet" .... Vállat von

Persze mindez csak az én véleményem.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #532 Dátum: 2008. Október 02. - 15:07:47 »

 Igen Igen
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #533 Dátum: 2008. Október 02. - 15:11:55 »

Szia Forsterh!

Szerintem egy nyilvánosságra hozott kép alapján bátran lehet véleményt mondani! A magánvélemény nem egy hivatalos szakvélemény amiért felelőséggel tartozik valaki! Gondolom, olyat pedig úgysem írnál, ami a személyiségi jogait bárkinek sértené!
Az, hogy mondjuk én jónak, vagy rossznak itélek egy dolgot, és az valakinek nem tetszik, az tehet egy szivességet!

Az pedig, hogy valaki fizet, vagy valakinek fizetnek egy vadászatért, az senkit nem jogosít fel arra, hogy esetlegesen "nem megfelelő kilövést" tegyen/tetessen! Vállat von

Szervusz Attila!
Próbálom magyarázni, hogy ez nem ilyen egyszerű. Ha nem a vadász, akkor vadásztató perelhetne hitelrontás címén, hogy én miket írok az ő általa nevelt és prezentált, kitűnő vadászterületről származó, elejtett szarvasbika trófeája kapcsán. Más a helyzet, ha egy trófeabemutató van, az ott kiállított trófeákról nyugodtan véleményt mondhat mindenki. Szerencsére a közeljövőben lesz kettő is amelyiken résztveszek. Az egyik Karádon a másik pedig Szentpéterföldén. Mindkettőt szakmailag górcső alá fogom venni! Wave
Üdv. forsterh

Élesítsd a fényképeződ, és érdeklődve várjuk az anyagot! Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #534 Dátum: 2008. Október 02. - 21:18:37 »

Én azt mondom aki erre a fórumra felrakja a bikája/bakja/lapátosa/kosa képét, az vállalja a felelősséget és a pozitív/negatív kritikákat is.
Aki meg olyan bikát lőtt ami még élhetett volna, az ne tegye fel, mert azzal kérkedni valóban nem tisztességes vadászhoz méltó.
Az biztos, hogy én nem fogom véka alá rejteni a véleményemet, csak minden esetben a mondta végére oda kell biggyeszteni, hogy "szerintem".
Mert ha valaki közread egy trófeás vad fotót, esetleg méretekkel, akkor arról tájegység szerint el lehet mondani a véleményeket, hangsúlyozom tájegység szerint.
Ha így szerepel a vélemény abban az ég világon semmi olyan nincs amiért akárki is pert indíthatna...nem beszélve arról, hogy a feltett fotók mellett nem szerepel név, elejtő...stb, ígyhát nincs is név szerint minősítve senki sem, pusztán egy trófeáról aklotott vélemény, aminek a végén ott szerepel, hogy "szerintem".
Ilyen egyszerű az egész.
Ez a fórum ne legyen az a fórum, ahol meg kell hajolni BÁRMELY elejtett trófeás vad előtt ami csak megjelenik a monitoron.
Inkább kevesebb kép legyen, de az legyen tisztességgel, gyomorgörcs nélkül élvezhető.

Persze én bizony el tudnék képzelni egy "baklövéses" topicot is ahol meg fel lehetne tenni azokat a képeket is, amik esetleg "rezgetik a lécet" .... Vállat von

Persze mindez csak az én véleményem.
Szasz Kedves Barátom!
Nagyon beletaláltál a közepébe gyozo
Már sokszor felmerült bennem a gondolat, aki naponta gyakorolja Diana üdvét, mindig legjobb belátása szerint dönt és jár el. DE De a helyzet nem mindig engedi meg a fontolgatás lehetőségét, sokszor azonnal kell dönteni és utólag még egyszer átgondolva lehet hogy nem ugyanazt a döntést hozná meg!!! Aki azt mondja, hogy vele ez nem történt vagy nem történhet meg az hazudik.
Ilyen egyszerű az egész.
 Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #535 Dátum: 2008. Október 03. - 08:04:10 »

Egy vadásztársam tegnap este elejtett páratlan tizenkettese:

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #536 Dátum: 2008. Október 03. - 10:37:03 »

Szép bika gratulálok az elejtőnek. Ha lesz képed a trófeáról (más szögből is) várjuk szeretettel. Én szívesen venném, ha az eredménytelen kiülésekről is pár mondatban tudósítanál (ha mást nem érdekelne én magánban szívesen fogadom). Így kicsit kicsit részese lehetnék valamilyen szinten a vadászélménynek, ha összejön a bika. Egy régebbről ismert bak, kan, bika... után járva szerintem sikeres terítékre hozatal esetén többszörös szorzóval nyom az ilyen vadászélmény a latban!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #537 Dátum: 2008. Október 03. - 12:52:33 »

Egy vadásztársam tegnap este elejtett páratlan tizenkettese:



Gratulálok az elejtőnek! Igen
Fiatal bika, jó adottságú állományból ki lehet venni, nálunk viszont maradnia kellett volna.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #538 Dátum: 2008. Október 03. - 19:02:53 »

Szervusztok, derűs estét!

A SEFAG Zrt Szántódi Erdészete  Karádon, ma trófeabemutatót tartott a szeptember hónapban elejtett szarvasbikák trófeáiból.
A múlt hónap 30-ig 62 db bikát lövettettek ki, ebből jelenleg 57 db volt lebírálva és bemutatva.
Az 57 db bikatrófea átlagában 75% az érmesarány!!!
20% arany
30% ezüst és
25% a bronz érmes minősítést elnyert trófea.
10 kg trófeasúly felett 6 db
11 kg trófeasúly felett 4 db szarvasbika esett.
12 kg-ot meghaladó trófeasúlyú bika az idén eddig még nem esett.
A fentiek szerint jelenleg az átlagtrófeasúly 7,44 kg fizetősúly.
A bőgés a szárazság ellenére jól sikerült, bár előfordult korai kilövés is amiket  be is mutattak, de átlagában koros bikák estek. A fajsúlyok kiemelkedően jók voltak, ezt annak tudják be, hogy immár két éve nem volt komoly tél ami megcsigázza a szarvasállományt, a télből jó kondicókkal jöttek ki a bikák.
A trófeabemutató nagyon korrekt tájékoztatást nyújtott. A kiállított trófeák alatti információs cédulán nemcsak az elejtő, hanem a kísérő hivatásos  vadász neve is szerepelt, az elejtés helyszíne, a bírálati pontszám és a fizetősúly feltüntetése mellett.
Az idén már íjász vendéget is fogadtak, aki végül is eredményes volt.
Mindjárt fel is töltöttem a csatolmányba négy db trófea fotóját, a feltöltés sorrendjében (fentről lefelé) lehet tippeket tenni a fizetősúlyokra.
Aztán megnézzük, ki hogyan vágja a súlybecslést! Bion
Üdv. forsterh
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #539 Dátum: 2008. Október 03. - 20:33:23 »

Szia Forsterh!
Ismerve furfangos gondolkódásodat,(oktató birálatotad) úttőröként meg próbálkozok a tippeléssel.
1. 10,3kg
2.9,50 kg
3.8,50 kg
4.9,20 kg
üdv: HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: