Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921687 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #435 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 16:18:23 »

Az adott helyzet miatt miért itélnélek el...utólag minden ember okos.
Te akkor lőhetőnek itélted meg.Nézd én nem vagyok egy nagy vadász már hisz bikából "csak" spiszert löttem és csak azt az egyet többet se.
De Ő hozzá gratulálni tudok. Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #436 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 18:03:40 »


"Egyértelmű, hogy a te Bikád jövőre már lespórolta volna a kis koronaágakat és jó kis villás selejtként élte volna tovább életét."

Horridó!
Mire alapozod ezt? Azt akarod mondani, hogy ez a bika 5-6 évesen felrakta a legjobb agancsát??!! Eléb hosszúak, és vastagok, határozottak azok a koronaágak, hogy itt elspórolásrol beszéljünk. és nézd meg a középágat. Ugyanakkora mint a szemág.
Én úgy tanúltam, ha koronás, és más selejtezési ok nincs, akkor golyóérett korban lehet elejteni. Mivel selejtnek nem selejt, golyóérettnek nem nevezhető (131 kg a zsigerelt tömeg) Ezért NEM LŐHETŐ! Valószínüleg nem lett volna belőle sosem jobb, egy közepes bikánál, de szerintem a kulmináció csúcsán ott lett volna 8 kg-nál. Korai kilövés, maradhatott volna. 
Jan!
ha tudnál feltenni oldalról képet megköszönném.

Szia Csaba!
Nem tudom nálatok miről szólnak az éves lelövési tervek.
Magam úgy tudom,hogy fiatal, középkorú és érett/öreg kategóriák léteznek. Selejt, meg golyóérettről már nem beszélnek.
Ez a bika a közepkorú kategóriába tartozik és ha van erre kvóta (nyilván volt), akkor lőhető.

Üdv,H





Szia Horrido!
P.Zoli az #1245- ben megelőzött. Annyival egészítném ki, hogy a minusz pontrendszer igenis létezik, csak anyiban változott, hzogy nem az elejtőt szankcionálják, hanem a vadásztársaságot. (Sajnos.) Adott esetben ott ahol a legjobban fáj, levehetik a jövő évi bikakeretet. Nagyon téved az, aki azt gondolja, hogy a selejtezési szempontokat figyelmenkívűl hagyva lőhet fiatal, vagy középkorú bikát.

Naplózva

Jó szelet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #437 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 19:06:34 »

10 évesre becsultuk.

Szerintem nincs annyi. Nagyon-nagyon vékony a nyaka.

Az a baj ezzel a rohadt rohanó világgal, hogy sokszor belehajszol ilyen helyzetekbe.
Félre ne érts, nem mentegetni akarlak, nem tisztem. De számtalanszor van olyan szitu, hogy ott van az ember előtt, érzi, hogy nem egészen "gilt" a dolog, de ott motoszkál benne a kisördög, hogy lőj már hisz ki tudja mikor lesz legközelebb alkalom, meg már milyen régóta eredménytelen vagy stb.-stb.
Aztán utána meg megkeseredik az ember szája íze valahányszor ránéz az agancsra a falon.

Énszerintem mindenkinek van ilyen, és kell is hogy legyen, hisz minden pillantás egy-egy figyelmeztetés, hogy csak óvatosan, és inkább még ötször megnézni, és emiatt esetleg lemaradni róla, mint egyszer hibázni.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #438 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 19:34:06 »

10 évesre becsultuk.

Szerintem nincs annyi. Nagyon-nagyon vékony a nyaka.

Az a baj ezzel a rohadt rohanó világgal, hogy sokszor belehajszol ilyen helyzetekbe.
Félre ne érts, nem mentegetni akarlak, nem tisztem. De számtalanszor van olyan szitu, hogy ott van az ember előtt, érzi, hogy nem egészen "gilt" a dolog, de ott motoszkál benne a kisördög, hogy lőj már hisz ki tudja mikor lesz legközelebb alkalom, meg már milyen régóta eredménytelen vagy stb.-stb.
Aztán utána meg megkeseredik az ember szája íze valahányszor ránéz az agancsra a falon.

Énszerintem mindenkinek van ilyen, és kell is hogy legyen, hisz minden pillantás egy-egy figyelmeztetés, hogy csak óvatosan, és inkább még ötször megnézni, és emiatt esetleg lemaradni róla, mint egyszer hibázni.

Igazad van sokszor tényleg nincs idő rá. (modern korunk átka) Azt is hozzátenném mint irta terület nélküli lehet hogy soha a büdös életben több bikát löni nem fog.Ha meg igen akkor meg örök emlékeztető marad...
Viszont a terület tulajdonosának felelősségét senki nem feszegette bár nem irta hogy volt-e kisérője.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #439 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 20:08:42 »

10 évesre becsultuk.

Szerintem nincs annyi. Nagyon-nagyon vékony a nyaka.

Az a baj ezzel a rohadt rohanó világgal, hogy sokszor belehajszol ilyen helyzetekbe.
Félre ne érts, nem mentegetni akarlak, nem tisztem. De számtalanszor van olyan szitu, hogy ott van az ember előtt, érzi, hogy nem egészen "gilt" a dolog, de ott motoszkál benne a kisördög, hogy lőj már hisz ki tudja mikor lesz legközelebb alkalom, meg már milyen régóta eredménytelen vagy stb.-stb.
Aztán utána meg megkeseredik az ember szája íze valahányszor ránéz az agancsra a falon.

Énszerintem mindenkinek van ilyen, és kell is hogy legyen, hisz minden pillantás egy-egy figyelmeztetés, hogy csak óvatosan, és inkább még ötször megnézni, és emiatt esetleg lemaradni róla, mint egyszer hibázni.
Szerintem sincs 10 éves...talán még nyolc sem. Magas agancstő, vékonyka habitus. Ezt a bikát sokkal inkább hiba volt elejteni, mint Jan-ét.
Ez igéretes, az akkor sem lett volna jobb ha várnak vele, legalábbis nem annyival, mint amennyi kárt okoz addig.
A szükség meghozza a "gazdasági selejt" fogalmát, ami a várható növekedést összeveti annak költségeivel, rizikójával. Jan bikája egy jó élőhelyen lőtt rövidszárú, jégághiányos, "éppenkoronás" bika ami ennyit tudott.
Mindezektől függetlenül gratulálok az elejtőknek!
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #440 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 20:13:14 »

"Viszont a terület tulajdonosának felelősségét senki nem feszegette bár nem irta hogy volt-e kisérője."

Mielött megköveznénk, megjegyzem, lehet, hogy ahol Roland él, és vadászik (Szlovákia) mások a szokások, előírások!!! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #441 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 21:07:18 »

Egyébként mi a véleményetek a Bartucz-féle bikáról?

Tényleg kíváncsi lennék a véleményekre - Forsterh-ére is!
Szerintem az is necces.

Más:
Vadásztattam egy osztrák nimródot, Ő azt mondta náluk (ill. lehet, hogy csak ott ahol az Ő területe van) ha valaki 10 év alatti koronás bikát lő az 2000 euró büntetést fizet.
Persze ugyanúgy megvan a capcara - ez azt sajnos automatikusan magával hozza, de szerintem jelzésértékű, hogy máshol is működik ez, mégha nem is tökéletes. És ők nem is világrekordokat nevelő állománnyal gezdálkodnak...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #442 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 22:36:13 »

10 évesre becsultuk.

Szerintem nincs annyi. Nagyon-nagyon vékony a nyaka.

Az a baj ezzel a rohadt rohanó világgal, hogy sokszor belehajszol ilyen helyzetekbe.
Félre ne érts, nem mentegetni akarlak, nem tisztem. De számtalanszor van olyan szitu, hogy ott van az ember előtt, érzi, hogy nem egészen "gilt" a dolog, de ott motoszkál benne a kisördög, hogy lőj már hisz ki tudja mikor lesz legközelebb alkalom, meg már milyen régóta eredménytelen vagy stb.-stb.
Aztán utána meg megkeseredik az ember szája íze valahányszor ránéz az agancsra a falon.

Énszerintem mindenkinek van ilyen, és kell is hogy legyen, hisz minden pillantás egy-egy figyelmeztetés, hogy csak óvatosan, és inkább még ötször megnézni, és emiatt esetleg lemaradni róla, mint egyszer hibázni.
Szerintem sincs 10 éves...talán még nyolc sem. Magas agancstő, vékonyka habitus. Ezt a bikát sokkal inkább hiba volt elejteni, mint Jan-ét.
Ez igéretes, az akkor sem lett volna jobb ha várnak vele, legalábbis nem annyival, mint amennyi kárt okoz addig.
A szükség meghozza a "gazdasági selejt" fogalmát, ami a várható növekedést összeveti annak költségeivel, rizikójával. Jan bikája egy jó élőhelyen lőtt rövidszárú, jégághiányos, "éppenkoronás" bika ami ennyit tudott.
Mindezektől függetlenül gratulálok az elejtőknek!
Igen Igen Igen
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 22:36:41 »

Csabi!

Nos azért írtam azt amit, mert ez a fotó ennyit mutat...de odacsempésztem az elejére - ha jól csalódom - hogy én nem lőttem volna meg, ha van rá idő és mód megnézni.
Miért?
Mert elmondanám, hogy nálunk az 5 éves villás-koronás bikát sem szabad lőni, ez a megyei állásfoglalás.
Ergo az 5 éves 4. agancsú villást - ha az egyik fele korona - nem lehet lőni.
Persze ez valamikor 5-6 évvel ezelőtti álláspont, nem tudom azóta mi a helyzet. (gyanítom már nincs ekkora szigor)
Mint azt megjegyeztem korábbi írásaimban, ennyi reményteljes várományos bikát lőve nem láttam, mint amennyit 1996 óta.

Érdekes ez a golyóérettség/selejt téma.
Nálunk pl. 7 éveben van meghatározva a golyóérett őzbak.
Idén lövettem egy 5 éves 192gr-os!!! szabályos hatos bakot - fülét nem érte el - és egy 4 éves, 261 gr-os villásnak minősített bakot.
Nos utóbbinak a szemága tűhegyes volt és kb. 4 cm, a hátsó ága pedig egyik oldalon sem érte el a 2 cm-t, sőt egyik az 1 cm-t is alig.
Tűhegyesre fent, "kész" agancs, erőnek semmi nyoma egyiknél sem...az egyik 4, míg a másik 5 éves volt.
Nos akkor hol golyóérett 6-7 évesen a bak, amikor ezek már 4-5 évesen visszaraknak, illetve meg sem közelítik a táblázatokban "megadott" értékeket?
Pedig a "hivatal" ezt írta elő...

üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 22:38:35 »

Szevasz Roland!

Igazad van, ez a bika még maradhatott volna, kíváncsian várom a bírálatot, én ezt a bikát - így képről 7 ,max. 8 évesnek vélem.
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #445 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 22:46:31 »


Lajos, ebben az esetben fel kellene oldani a fegyverszünetet. Nagyon sok bajt okozhat még ez a bika, minnél előbb ki kellene venni az állományból.

Már okoz!
A helyszínből és "fegyverből" ítélve vélhetően ő szúrkált agyon egy 7-8 kg-os középkorú bikát, és kíséri a tarvadrudlit, ami aug. közepe óta együtt van. 11 tarvad, amiből 4 vagy 5 borjú.


Szerbusz Lajos!
Mit jelent ez a tűzszünet dolog? Nem lőhetsz a revireden idén bikát? Vagy megvan már?

Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #446 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 22:59:05 »

Hűűűűűűűűűűű Lajos pedig ez aztán tényleg nagyon kívánatos trófea. Kacsint
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #447 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 08:19:53 »

Szerbusz Lajos!
Mit jelent ez a tűzszünet dolog? Nem lőhetsz a revireden idén bikát? Vagy megvan már?



Annyit jelent, hogy aug. végétől nagyjából október közepéig teljes vadászati tilalom van érvényben a tagok számára a külföldiek vadásztatása miatt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #448 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 08:36:02 »

Szerbusz Lajos!
Mit jelent ez a tűzszünet dolog? Nem lőhetsz a revireden idén bikát? Vagy megvan már?



Annyit jelent, hogy aug. végétől nagyjából október közepéig teljes vadászati tilalom van érvényben a tagok számára a külföldiek vadásztatása miatt.


Szia Lajos! Wave

Én ebben az esetben, fényképpek alátámasztva, gyors megbeszélést tartanék az illetékesekkel, ennek a bikának a kilövéséről.
Naplózva
MACI10
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147



« Új üzenet #449 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 08:36:22 »

Nem vagyok rá buszke,de az én bikám,és felválalom a kritikát,bírálatot.Bizony ezt elsiettem,de a korulmények és a helyzet így hozta .....
4 év után ismét kaptam a régi-új v.szervezetemben bika kilovést.Azalott minden évben volt erre lehetoség,de 2004-ben az akkori elnok tudatta velunk,az év végétol O és 3 tobbségi foldtulajdonos átvette a teruletet.A tagságot meghagyták,de trófeás vadat nem lohettunk.
Na szóval,tavaly már kaptam egy ozbakot a revírben és szervezetben végzett munkámért,az idén nagy meglepetésemre beírták a BIKÁT!
Vadászni nagyon keveset jutok ki,ott a munka,család-két hónapja szuletett a második fiam,de a revírt napi szinten látogatom,etetésre,vadfoldek muvelésére,lesek-etetok-sózók építésére,utak karbantására mindig szakítok idot.
Na szóval,most úgy búcsuztam a családtól,hogy nem lovok semmit,de korulnézek,a szivem már nagyon húzott bogést hallgatni,egy kicsit kint ulni,feltoltodni,magamba szívni a "kinti" levegot.Arra a  helyre mentem,ahol már évektol mindig ugyanott bog egy jóhangú bika,de meglátni még sosem sikerult.Abban az idoben édesapámmal csak úgy hívtuk,a nagy bika helye.Hozzáteszem nálunk a 12-es,6-7 kg koruli bika már nagyon jónak számít.10 percet ulhettem a lesen mikor megszólalt az ismeros hang,majd nemsokára a kis réten megjelent 3 tehén és egy borjú.Kozben a kozelbol még két bika hallatta hangját,ami számomra megannyi gyonyoru emléket idézett fel,amikor még édesapámmal hallgathattuk egyutt a természetnek ezt a csodáját.
..... az imámból és emlékeimbol egy mélyhangú bombolés(elnézést,hogy nem bogést írok,de akkor ott ezt így éltem meg) térített vissza a jelenbe,a bika megjelent a réten,vibrált a levego és érezni lehetett,itt O a KIRÁLY.Fenséges,tiszteletet parancsoló úr,szavakkal leírni nem lehet,aki már átélte biztosan tudja millyen érzés.
Remego kézzel a keresoben csak azt láttam 14-es,talán álmaim bikája áll ott,automatikusan nyúltam a fegyverért.Még egy utolsó addigiaknál talán még erosebb és mélyebb hangú búcsú az élettol,erdotol,attól a helytol ahol O uralkodott.A dorrenés után tudatosult bennem,hogy millyen csodás teremtmény életét vettem el,tiszta szivembol sajnáltam,és mikor ott álltam felette,a bánatot,szégyent és a buntudatot éreztem ....visszaidézve még mosti is konny szokik a szemembe ........

Jó volt kiírni magamból érzéseimet,most már johetnek a kovek,megérdemlem,mert ennek a bikának még maradni kellett volna,kb. 10 évesre becsultuk.






Hát Roli ezt tényleg elsietted......
Naplózva

A fáradság az, amikor a gyengeség elhagyja a testet.
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: