Oldalak: 1 ... 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 [513] 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924163 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7680 Dátum: 2012. Október 02. - 03:20:46 »

.....egy kicsit sok ez a "aggancsból megmondjuk a tutit" értekezés...
Ezzel nem vagy egyedül.....
Kezd Qrva unalmas lenni, ez az elméleti síkon szövődő világmegváltás Fejvakarás
Pedig ha valaki, hát én szeretem a szarvast Angyal
Most is csak azért értem ilyen későn (korán?) haza, mert az előttem lévő búzacsírra rátelepedett egy rudli a bánatosan orgonáló bikájával együtt és nem akartam elriasztani őket.
Megvártam, míg szépen mindenki kikérődzi magát és csak amikor végre elhúztak az bánatos pitsába, akkor hagytam el a leshelyemet.
Amúgy egy jó, lőhető villás 10-es volt a dalnok, tehénhangra odajött a les alá 15 méterre, még a szembogara is látszott a holdfényben...a szépen kifent ágvégekről már nem is szólva.
Elgondolkodtam rajta, hogy vajh' hányan lőtték volna oldalba az éjszaka kellős közepén, magasan sz@rva minden szabályra???
Mert ugyan 100%-os biztonsággal el lehetett bírálni és még a biztos célzás sem lett volna probléma (természetesen megnéztem céltávcsövön keresztül is Ördög) akár piros pont nélkül sem, de a törvény betűje azért az mégis csak valami...
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7681 Dátum: 2012. Október 02. - 07:23:07 »

Csabi!
 Igen Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7682 Dátum: 2012. Október 02. - 07:44:10 »

Ezzel nem vagy egyedül.....
Kezd Qrva unalmas lenni, ez az elméleti síkon szövődő világmegváltás Fejvakarás
Pedig ha valaki, hát én szeretem a szarvast Angyal
Most is csak azért értem ilyen későn (korán?) haza, mert az előttem lévő búzacsírra rátelepedett egy rudli a bánatosan orgonáló bikájával együtt és nem akartam elriasztani őket.
Megvártam, míg szépen mindenki kikérődzi magát és csak amikor végre elhúztak az bánatos pitsába, akkor hagytam el a leshelyemet.
Amúgy egy jó, lőhető villás 10-es volt a dalnok, tehénhangra odajött a les alá 15 méterre, még a szembogara is látszott a holdfényben...a szépen kifent ágvégekről már nem is szólva.
Elgondolkodtam rajta, hogy vajh' hányan lőtték volna oldalba az éjszaka kellős közepén, magasan sz@rva minden szabályra???
Mert ugyan 100%-os biztonsággal el lehetett bírálni és még a biztos célzás sem lett volna probléma (természetesen megnéztem céltávcsövön keresztül is Ördög) akár piros pont nélkül sem, de a törvény betűje azért az mégis csak valami...
 Emelem

Milyen tiszteletreméltó az okfejtésed. Tudom OFF leszek, de csak elmondom...

A vizsga holnap lesz, együtt megyünk egy munkatárs-barátommal, így aztán híre ment a munkatársak között is. Tegnap az ebédnél megkérdezte egy munkatárs, mi történik, ha védett állatot lövök/lőnek le? Elmondtam a szabályt, teendőket, amire a kb 10 főből 10 kiröhögött, hogy el kell ásni, ha nem látta senki és kész. Elmondtam nekeik, hogy mi erről a véleményem... Hát magam maradtam a szabálykövetésemmel.
(Én biztosan bejelenteném, saját lelkiismereti okokból, de ez nem divat manapság.)

ON

galoscsabus

Jó lenne, ha többfelé terjesztenéd az efféle hozzáállást.  Emelem



Üdv;
Dani
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7683 Dátum: 2012. Október 02. - 08:09:45 »

Ezzel nem vagy egyedül.....
Kezd Qrva unalmas lenni, ez az elméleti síkon szövődő világmegváltás Fejvakarás
Pedig ha valaki, hát én szeretem a szarvast Angyal
Most is csak azért értem ilyen későn (korán?) haza, mert az előttem lévő búzacsírra rátelepedett egy rudli a bánatosan orgonáló bikájával együtt és nem akartam elriasztani őket.
Megvártam, míg szépen mindenki kikérődzi magát és csak amikor végre elhúztak az bánatos pitsába, akkor hagytam el a leshelyemet.
Amúgy egy jó, lőhető villás 10-es volt a dalnok, tehénhangra odajött a les alá 15 méterre, még a szembogara is látszott a holdfényben...a szépen kifent ágvégekről már nem is szólva.
Elgondolkodtam rajta, hogy vajh' hányan lőtték volna oldalba az éjszaka kellős közepén, magasan sz@rva minden szabályra???
Mert ugyan 100%-os biztonsággal el lehetett bírálni és még a biztos célzás sem lett volna probléma (természetesen megnéztem céltávcsövön keresztül is Ördög) akár piros pont nélkül sem, de a törvény betűje azért az mégis csak valami...
 Emelem
"...hát én szeretem a szarvast........végre elhúztak az bánatos pitsába" ez a két megállapítás együtt hogy fér bele az értékrendedbe? Vállat von
Bennem ellentétes hatást kelt...
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #7684 Dátum: 2012. Október 02. - 08:17:22 »

Kedves Vadásztársak!

Ennyire sikerült megtörnöm a csendet? Most az én képemről megy a vita, vagy úgy általánosságban?
Ezt a bikát én lőttem és ha kell kövezettek meg érte. Megnéztem, bíráltam és rámondtam az ÁMEN-t.
Sokat kint ültem érte....sosem volt még előttem bőgő bika sem, főleg nem tehenekkel.... nálunk ilyen nincs.
Ezért irigylek mindenkit, aki részesülhet élőben ebből a számomra nem mindennapi vadászélményből.

Kiállok a döntésem melett, akármi is lesz a vége..

maradok tisztelettel

Foximaxi  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7685 Dátum: 2012. Október 02. - 09:02:52 »

"...hát én szeretem a szarvast........végre elhúztak az bánatos pitsába" ez a két megállapítás együtt hogy fér bele az értékrendedbe? Vállat von
Bennem ellentétes hatást kelt...
.....hát senki sem tökéletes Kacsint
Azért remélem, nem okoztam vele mentális törést Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7686 Dátum: 2012. Október 02. - 09:06:45 »

.....hát senki sem tökéletes Kacsint
Azért remélem, nem okoztam vele mentális törést Vigyorog

 Ördög Röhög
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7687 Dátum: 2012. Október 02. - 09:09:54 »

4 éves, 3.8 kg. Az elejtés "minőségével" nincs gond!  Kacsint  Wave

4 év 3,5 kg nem "minuszos" 
 Igen Emelem

Gyenge élőhelyen maradhatott volna még pár évet.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #7688 Dátum: 2012. Október 02. - 09:18:27 »

Gyenge élőhelyen maradhatott volna még pár évet.
Naplózva
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #7689 Dátum: 2012. Október 02. - 09:22:48 »

Nem hiszem, hogy létezik olyan gyenge élőhely ahol érdemes lenne tartogatni ilyen bikákat.
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #7690 Dátum: 2012. Október 02. - 09:29:29 »

Elaccc, ne szívd mellre, én pl tanultam Tőled, annak ellenére, hogy időnként 200 lett a vérnyomásom.  Ördög  De ne hagyd abba, csak fogadd el, hogy ez egy vadászfórum.
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #7691 Dátum: 2012. Október 02. - 10:25:34 »

.....hát senki sem tökéletes Kacsint
Azért remélem, nem okoztam vele mentális törést Vigyorog
Értem ne aggódj,cimbora! Viszont a rudli(d)tól kérhetnél elnézést,ha már oly' nagy tiszteletben tartod őket... Wave
Naplózva
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #7692 Dátum: 2012. Október 02. - 10:50:15 »

4 éves, 3,5 kg    FOREND! Gratula, talált süllyedt!  Igen
Tehát a bika amit a képen láthattok:
Olyan területen esett, ahol a gímszarvasnak nincs törzsállománya! Bőgés kezdete előtt és alatt a környező nagyvadas társaságok bikái elverik a területről ezeket a 4-5 év körüli bikákat. Ekkor jelennek meg nálunk...
Bőgés után pedig visszatérnek a környező erdőkbe. Tehát ahonnan származnak az nem gyenge élőhely, csak nálunk ebben az időszakban lehet megtalálni őket...
Így esett rá a választásom kb 40 kiülés és várakozás ellenére. Megjegyzem közben találkoztam tehén rudlival is (bika nélkül  Fejvakarás ) de őket nem bántjuk sosem.
Számomra egy igen emlékezetes vadászat eredménye volt ennek a bikának az elejtése, visszagondolva nem kevésbé türelem játék is volt.
De az önfegyelem azt hiszem minden igaz hitű vadászbarátom jellemzője is egyben, hiszen ettől IS vagyunk vadászok és nem puskás emberek...

Sok hasonló szép élményt kívánok Nektek!

Üdvözlettel

FM  Emelem
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #7693 Dátum: 2012. Október 02. - 12:55:59 »

Nem hiszem, hogy létezik olyan gyenge élőhely ahol érdemes lenne tartogatni ilyen bikákat.

Pedig van, hogy érdemes-e az más kérdés, mert sosem lesz igazán nagy bika, (de ennek is meg van a lehetősége de ezt majdan a tudósok...), de az biztos hogy utódokat fog nemzeni, és így növekedni fog az állomány.

Nem igazán beszél róla senki, pedig létező dolog... Sokan úgy gondolnak a gímszarvasra, hogy ahol nagy erdők és mg területek vannak, ott 3-4 eha él 100 szarvas és kész, ezzel kel gazdálkodni. Pedig az alföldi látkép nem is kicsit megváltozott, sok helyen az új erdősítéseknek köszönhetően megtelepedett a gím. Ahol 10 éve egy szarvasnyomra összefutottak, ott mára már sok helyen borjúk születnek, és egész évben is bent lehetnek a területen a szarvasok. A bikák mint az alábbi példa is mutatja főleg bőgési időben de sok helyen a téli takarmányozás miatt időszakosan jelen vannak. A tar vaddal ha okosan Kacsint bánnak akkor innentől kezdve mindig is lesz bika majd a területen, és lassan egyre messzebb terjeszkedik a képzeletbeli szarvas vonal.
A másik része amit már máskor is piszkálgattam, hogy ezeknek a szarvasoknak csak szinte ki kell nyitni a szájukat menni 100 métert és jóllaktak. Kevesebbet vagy egyáltalán nem kell hegyet mászni. Több marad az agancsépítésre, és hát genetikai háttér is meg van, mert igaz hogy a kicsik és a gyengék érkeznek szállás csinálni, de a Gemenci rész felől érkeznek.

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7694 Dátum: 2012. Október 02. - 13:26:57 »

... a szarvasoknak csak szinte ki kell nyitni a szájukat menni 100 métert és jóllaktak.
...

Ez aranyos.  Igen
Szinte látom is magam előtt őket.  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 [513] 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: