Oldalak: 1 ... 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 [426] 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924156 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #6375 Dátum: 2012. Január 21. - 12:48:33 »

Ott is ??!!  Vegye már el valaki Wildhegertől a gyufát . . . !   Ördög Ördög Ördög
Vaty legalább távolíccsa el asz spritzniből asz bumedlit... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6376 Dátum: 2012. Január 21. - 14:02:37 »

Szeretném megmutatni, hogy hol "hal éhen" a szarvasbika!  OOO  Vállat von Mik azok a helyek, amiket nem szeret  Fejvakarás , egyszerűen nem az élőhelye  Fejvakarás:

Minden fotót én készítettem túrázásaim során. A Mátra és a Bükk lábánál készültek. Persze ez csak egy pici töredék, de azért kilehet venni belőle, hogy mennyire sivár kopár hely, gímnek nem való  Vállat von Vállat von Vállat von: (remélem nem lesz túl sok  Stoel)   Emelem




































































































































Naplózva

" There is good out there "
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6377 Dátum: 2012. Január 21. - 14:06:23 »

Ez igen  Igen

Úgy látom Téged fel kell dühíteni, hogy ilyen képeket tegyél fel.  Ördög
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #6378 Dátum: 2012. Január 21. - 14:20:30 »

Szeretném megmutatni, hogy hol "hal éhen" a szarvasbika!  OOO  Vállat von Mik azok a helyek, amiket nem szeret  Fejvakarás , egyszerűen nem az élőhelye  Fejvakarás:

Vitán felül áll, hogy ez egy  biológiai sivatag, ahol nem teremhet jó agancs..... Vállat von
Biztosa nincsen köze az állományváltozásnak ahhoz, hogy mondvacsinált gazdasági érdekek mögé bújkálva az első pillanatban meglövetik a 3x6-os (oldalanként 6 ágú/6 éves/6 kilós) bikát, ahogyan az kiáll gyermeki ártatlansággal az arcán Hans Reegenkurt elé  Stoel

De legalább mindig van, aki megpróbálja megmagyarázni...... Hány
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6379 Dátum: 2012. Január 21. - 17:16:16 »

Szeretném megmutatni, hogy hol "hal éhen" a szarvasbika!  OOO  Vállat von

Ahol nagy a szükség , közel a segítség !   Fejvakarás   Kalapal  Nyihi


 Ördög Ördög Ördög

 Wave Emelem




Naplózva
Levente1990
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #6380 Dátum: 2012. Január 21. - 18:34:27 »

Elaccc Igen Igen
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #6381 Dátum: 2012. Január 21. - 18:57:09 »

Pár éve volt szerencsém megjárni Spanyolországot és Portugáliát.
Óriási élmény volt - hazajönni!

Korábban el nem tudtam volna képzelni, hogy az M7 két pályáját elválasztó sávnak így lehessen örülni. Végre látok valami zöldet!!! És még csak június volt.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #6382 Dátum: 2012. Január 21. - 19:35:01 »

Pár éve volt szerencsém megjárni Spanyolországot és Portugáliát.
Óriási élmény volt - hazajönni!

Korábban el nem tudtam volna képzelni, hogy az M7 két pályáját elválasztó sávnak így lehessen örülni. Végre látok valami zöldet!!! És még csak június volt.

Görögország még rosszabb  Rííí
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #6383 Dátum: 2012. Január 21. - 19:56:41 »

Nagyon sok éve Mallorca-n jártunk, ott minden út menti fán jelzés volt, hogy "magán vadász terület". Egyetlen vadat sem láttunk a nagy szárazságban, az idegenvezető magyarázta, hogy ez adócsökkentés miatt van, a "vadászterület" sokkal alacsonyabb "földadó"' alá esik, mint bármely más földterület.
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #6384 Dátum: 2012. Január 21. - 20:58:49 »

"Nincsenek meg a táplálkozás és a teljes nyugalom feltételei, már csak a sűrű, forgalmas úthálózat miatt sem"

Klikkelj a nevemre és mikor megjelenik alul, hogy a felhasználó összes hozzászólása, fuss végig rajta. Elég csak a fotókat nézni! Bár úgy érzem, olvasgass is, mert valamit nagyon nem értesz!  Az északi középhegység lábánál halna éhen a szarvas?  Rííí Rííí Rííí Raktam fel, nem kevés mátrai bikát, ami koronában is veri, vagy verné a spanyolt! Én 70-es egri születésű vagyok, és életem során errefelé még új utat nem építettek Eger környékén a Bükk vagy Mátra felé.(Nemhogy nem építettek, már motorozni lehetetlen rajtuk, olyan sz@r állapotban van mind) De ha lemaradtam valamiről szólj! Persze földutak száma körülbelül a háromszorosára nőtt! Amin természetesen az erdészeti és a vadászatra jogosultak járművei mozoghatnak!

Ilyenkor úgy érzem, az összes itteni szavam, mondatom felesleges volt! Viszont azzal,  hogy ezt mondod azt is bizonyítod, amire már soxor rámutattam: "az itteni vadászokban az él, azt hiszik, hogy ez nem élőhelye a gímszarvasnak"  EZ TÉVES, FALSCH!!! (csak nem engedik élni!!! S.Peti)
Valószínűleg félreértettél.. az út alatt a mű és az erdei utakat is értem. Arról beszélek, és ezt nem hiszem hogy cáfolni tudnád, hogy amíg 20-30 évvel ezelőtt csak 1-2 kiváltságosnak jutott terepjáró, addig ma egy nap alatt egy vadász bejárhat 3000 hektárt. És nem 1 vadász vadászik 3000 hektáron. Ha felétek nem motoroznak az erdőben akkor azt mondom hogy nagyon szerencsések vagytok. Én nem azt állítom hogy a mátrai gím éhen hal hanem azt hogy nincs a fejlődéséhez az ideálist közelítő környezet. Igen, vannak olyan trófeák amelyek verik a spanyol bikákét de arányaiban sokkal kevesebb. Ne csak fekete vagy fehér legyen valami hanem tudomásul kell venni hogy van szürke is. Nem csak a végletekben kell gondolkodni. És végül megnyugtatásodul: értem és értékelem hogy mit akarsz a fórumban az olvtársaknak "bevésni" a felelősségteljes vadászatról, a vad megbecsüléséről és elhiszem hogy a maiaknál sokkal szebb trófeákat is adna a Mátra, de sajnos ez nem csak a vadászokon múlik.
Naplózva
debian
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


« Új üzenet #6385 Dátum: 2012. Január 21. - 21:41:57 »

Egyébként most olvasom, hogy azért nekik is megvan a maguk baja a szarvasokkal: http://www.iberianature.com/material/wildlife_spain.htm
Naplózva
BigBuckHunter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #6386 Dátum: 2012. Január 21. - 23:34:37 »

elaccc  Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6387 Dátum: 2012. Január 22. - 09:13:48 »

Valószínűleg félreértettél.. az út alatt a mű és az erdei utakat is értem. Arról beszélek, és ezt nem hiszem hogy cáfolni tudnád, hogy amíg 20-30 évvel ezelőtt csak 1-2 kiváltságosnak jutott terepjáró, addig ma egy nap alatt egy vadász bejárhat 3000 hektárt. És nem 1 vadász vadászik 3000 hektáron. Ha felétek nem motoroznak az erdőben akkor azt mondom hogy nagyon szerencsések vagytok. Én nem azt állítom hogy a mátrai gím éhen hal hanem azt hogy nincs a fejlődéséhez az ideálist közelítő környezet. Igen, vannak olyan trófeák amelyek verik a spanyol bikákét de arányaiban sokkal kevesebb. Ne csak fekete vagy fehér legyen valami hanem tudomásul kell venni hogy van szürke is. Nem csak a végletekben kell gondolkodni. És végül megnyugtatásodul: értem és értékelem hogy mit akarsz a fórumban az olvtársaknak "bevésni" a felelősségteljes vadászatról, a vad megbecsüléséről és elhiszem hogy a maiaknál sokkal szebb trófeákat is adna a Mátra, de sajnos ez nem csak a vadászokon múlik.

Tudod én ezt felelősségledobós szövegnek érzem, és ez a gondolatmenet azért nem helyes szerintem, mert az azt jelenti, hogy mindenbe nyugodjunk bele, ez van ezt kell szeretni, változnak az idők! De merrefelé változnak? szerintem nem jó irányba és ezt az emberek szabályozzák! Ha arról vitáznánk, hogy túl sok az érmes, és túlburjánzott koronás bika, akkor simán engednék és azt mondanám, ne tegyünk semmit, maradjon minden így  Vigyorog de sajnos nem erről van szó! Ha régen sem lettek volna itt hatalmas bikarudlik, gyönyörű érmes trófeák, agancsok, akkor azt mondanám, nem kell semminek változni, mert nincs az élőhelyben több. De ez nem így van, ezt állítani ködösítés, önáltatás, hazugság, felelősségledobás, legrosszabb esetben butaság! (Talán civil fórumokon ellehet adni ezeket az "élőhely alkalmatlan" meséket...) Persze, hogy tisztában vagyok vele, hogy rengeteg tényező befolyásolja még a vadgazdálkodást, ez mindig is így volt, de alapvetően a vadászok kezében van a vadgazdálkodás lehetősége, és ezt áthárítani másra... ? Vállat von Vállat von Vállat von  Én amit mondani szoktam, azt tapasztalatból mondom, és nem hallomásból. Nagyon sok olyan fotóm van, amit ha ide felraknék, sok vadászember meghökkenne, és a vadásztársadalom elleni támadásnak venné, ezt pedig nem akarom, nem szeretném, mert nem ez a célom. 2005-2006-ban errefelé olyan embertelen mészárlás volt, hogy hihetetlen, talán a Dunántúliak elsem tudják képzelni. Vadászmesterek biztatták a többi vadászt, hogy "lőni mindent ami mozog, mert elveszik a területet".  Errefelé húzódik a kéktúra útvonal, és mindenfelé dögszag áradozott. A tetemeket minden túrázó láthatta, aki kicsit is keresgélt, követte a bűzt, vagy a dögre éhes hollókat... Csak én egyedül kb. ötven dögöt találtam, beleértve, muflont, vaddisznót, szarvast és a zömét le is fotóztam, itt van itthon a lemezeimen...  Én nem támadom a vadászokat, mert sok barátom van köztük, és azok mind tisztességesen, becsületesen végzik a dolgukat. ///bár sajnos már egyre kevesebb, mert ebben az országban, mindent fölülír a pénz, (korrupció) a harácsolás, az etikátlan viselkedés.(persze az élet minden területén)/// Az, hogy ideáig jutott az itteni vadgazdálkodás, magával rántva a gímszarvas állományt, arról legnagyobb mértékben a vadásztársadalom tehet, és ők is hozhatják helyre, de nem úgy, hogy másra mutogatnak, mást hibáztatnak, hanem helyzetfelismeréssel, hozzáértő, etikus, tisztességes, becsületes viselkedéssel, megfelelő gazdálkodással, a megfelelő, szakmailag indokolt törvények meghozásával, betartásával, és szigorú ellenőrzésekkel! Remélem még nem késő! Itt a fórumon olyan vadász embereket ismerhettem meg, akik úgy érzem elismerik a hibákat és lehetőségük szerint, változtatni szeretnének rajta. Persze akinek tanulni kellene a hibákból, és felkellene ismerni azokat, változni, változtatni kellene, azok sunyin hallgatnak és nem regisztrálnak fórumokon, mert nem publikus amit csinálnak, és ahogyan csinálják! Ezeket az embereket kellene személyesen felkeresni, figyelni, kiszűrni és elküldeni Alaszkába, rénszarvas felügyeletre egy életre!
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6388 Dátum: 2012. Január 22. - 11:45:58 »

elaccc !

Egészen jó meglátásaid vannak !  Igen  Igen  Ezért aztán ilyenbe ne is reménykedj !  Ördög  Vigyorog



Eleve kizárnak az  " Én kiverem neked , te kivered nekem " című társasjátékból !   Nyihi  Ördög Ördög Ördög

 Wave Emelem


Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #6389 Dátum: 2012. Január 22. - 11:55:09 »

Elaccc, nagyon jól megfogalmaztad, teljes mértékben egyetértek Veled!  Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 [426] 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: