Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924116 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #5355 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 12:05:35 »

Sajnos kitörölték a hozzászólásomat!A lényeg,hogy megadom a címem,számomat,aztán megmutatom a szerinted öregbikát neked!Aztán ha nekem van igazam akkor muszály lesz feldobnod a kezeidet öcsém!

Az az "öcsém" nem kellett volna a végére!
Amúgy meg a muszájt pontos j-vel kell írni.
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5356 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 13:29:58 »

Na látod erről a csőről beszéltem...  Wave

Az egy bikáé, ez tuti!!!!!!!!!, a többi mellett: a jégághiány ne zavarjon, a 2006-os száron az is van, egyik évben volt mindkettőn, másik évben nem, és a korona egyik évben négyes, másikban hármas... de mindegy haladj a csőben... sok szerencsét!  Wave Emelem
Ha birtokodban van a fényképeken látható "agancs sorozat,a kedvemért rajzold le 10 centiméterenként a keresztmetszetüket és tedd fel,hátha tanulunk valami újat!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5357 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 19:25:37 »

Szép napot!

Nem lennék őszinte ha azt állítanám, hogy szórakoztat a kialakult, néhol személyeskedő hangvételű vita a szarvasagancsok morfológiája körül.
Ilyen körülmények között tanulni nem igen van mit belőle, viszálykodásból és vagdalkozásból pedig sajnos kapunk nap-mint nap éppen eleget a hétköznapi életben Vállat von.

Tavalyelőtt nyáron volt szerencsém egy osztrák kertben megtekinteni a több évtizedre visszamenőleg összegyűjtött hullott agancsokat, amiket teljes bizonyossággal a viselőjét illetőleg rendeztek időrendi sorokba csapos korától akár 13-14 éves koráig.
Megdöbbentő volt látni, hogy egyes élőhelyi, vagy éppen takarmányozási, tartástechnológiai változások hatására milyen anomáliákat volt képes bemutatni egy-egy bika felrakása úgy ágszámban, mint tömegben, de még alakváltozásban is.

Más:
Ma reggel ünnepélyes keretek között levontuk a "szarvasbőgés zászlaját", utolsó csoportunk távozásával.
Igen sikeres lett a vadászatuk. Hozzátéve azt, hogy múlt hétvégén szabályosan elmenekültek egy VT területről, ahol minden lehetséges módon átb@szták őket, ezzel öregbítve vadgazdálkodásunk "hírnevét" Woest Tasli!!
Nagy nehezen sikerült őket visszacsábítania a szervezőjüknek, aki ez esetben nem hibázhatott a vadászterület kiválasztásában és meggyőződésem, hogy jó lóra tett Ördög.
Ahhoz képest, hogy az idény utolsó vendégeiről volt szó, nem kimondottan "last minut" kiszolgálásban volt részük.
Ez úton is gratulálok kollégáimnak és megköszönöm minden tekintetben kifogástalan munkájukat, mert amit az elmúlt időszakban teljesítettek, az nem mindennapos teljesítmény. Okos
Hárman jöttek, péntek délutántól ma reggelig vadásztak azon a területen, ahol előttük már 22 bika esett.
Ezekhez mérten azt hiszem, a képeken látható terítékkel nem kell szégyenkeznünk  Emelem





Volt ott egy 11 kilós és két 10 kg körüli bika is, de nekem mégis Ő a kedvencem. ha válaszhatnék, hogy egy nagy, koronás tizenkilós, vagy egy dárdás bikát lőhetnék,........nem kérdés (álmodik a nyomor Nyihi)
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5358 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 19:33:33 »

nekem mégis Ő a kedvencem. ha válaszhatnék, hogy egy nagy, koronás tizenkilós, vagy egy dárdás bikát lőhetnék,........nem kérdés (álmodik a nyomor Nyihi)


Tegnap este én is láttam egy hasonlót, talán egy kicsit nagyobb és egy-két évvel öregebb kiadásban.
Azóta én is álmodok........
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5359 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 20:28:10 »

Csabus!
 Taps Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
gosserek
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #5360 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 20:28:48 »

Szép napot!

Nem lennék őszinte ha azt állítanám, hogy szórakoztat a kialakult, néhol személyeskedő hangvételű vita a szarvasagancsok morfológiája körül.
Ilyen körülmények között tanulni nem igen van mit belőle, viszálykodásból és vagdalkozásból pedig sajnos kapunk nap-mint nap éppen eleget a hétköznapi életben Vállat von.
Emelem Emelem Igen
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 18. - 20:29:55 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5361 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 20:46:13 »

Szép napot!

Ma reggel ünnepélyes keretek között levontuk a "szarvasbőgés zászlaját", utolsó csoportunk távozásával.
Igen sikeres lett a vadászatuk. Hozzátéve azt, hogy múlt hétvégén szabályosan elmenekültek egy VT területről, ahol minden lehetséges módon átb@szták őket, ezzel öregbítve vadgazdálkodásunk "hírnevét"

Először is a vadásztatáshoz:  Igen

Egy dolgot mondjon meg nekem valaki?!

Ha olyan vendégeik vannak, mint akik ezt a terítéket összehozták, mi a kurv@ anyjáért akarja átb@szni egy társaság őket?
Az olyan "horda" aki ilyen vendégeket az átb@szósdival elűz a társaságától meg is érdemli, hogy belebukjon, megegye a vadkár...stb.

Komolyan az eszem megáll, amikor egy ilyen "kincsesbánya" csoportot szemét, magát vadgazdálkodónak nevező Vt elnök, vadászmester...vagy akárki az IB-ből elűz, mert le akarja húzni...

Aztán csodálkozunk, hogy a társaságoknak ilyen a híre MO-on...és általánosíthatnak?
Igen, miért ne tehetnék, hiszen nem az első ilyen eseményről hallunk!!!
Sajnos előbb-utóbb ebből az általánosításból nekünk lesz ráb@szósdi, nem a vendégeknek... Fejvakarás
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5362 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 21:18:23 »

Szép napot!

Nem lennék őszinte ha azt állítanám, hogy szórakoztat a kialakult, néhol személyeskedő hangvételű vita a szarvasagancsok morfológiája körül.
Ilyen körülmények között tanulni nem igen van mit belőle, viszálykodásból és vagdalkozásból pedig sajnos kapunk nap-mint nap éppen eleget a hétköznapi életben Vállat von.

Tavalyelőtt nyáron volt szerencsém egy osztrák kertben megtekinteni a több évtizedre visszamenőleg összegyűjtött hullott agancsokat, amiket teljes bizonyossággal a viselőjét illetőleg rendeztek időrendi sorokba csapos korától akár 13-14 éves koráig.
Megdöbbentő volt látni, hogy egyes élőhelyi, vagy éppen takarmányozási, tartástechnológiai változások hatására milyen anomáliákat volt képes bemutatni egy-egy bika felrakása úgy ágszámban, mint tömegben, de még alakváltozásban is.

Más:
Ma reggel ünnepélyes keretek között levontuk a "szarvasbőgés zászlaját", utolsó csoportunk távozásával.
Igen sikeres lett a vadászatuk. Hozzátéve azt, hogy múlt hétvégén szabályosan elmenekültek egy VT területről, ahol minden lehetséges módon átb@szták őket, ezzel öregbítve vadgazdálkodásunk "hírnevét" Woest Tasli!!
Nagy nehezen sikerült őket visszacsábítania a szervezőjüknek, aki ez esetben nem hibázhatott a vadászterület kiválasztásában és meggyőződésem, hogy jó lóra tett Ördög.
Ahhoz képest, hogy az idény utolsó vendégeiről volt szó, nem kimondottan "last minut" kiszolgálásban volt részük.
Ez úton is gratulálok kollégáimnak és megköszönöm minden tekintetben kifogástalan munkájukat, mert amit az elmúlt időszakban teljesítettek, az nem mindennapos teljesítmény. Okos
Hárman jöttek, péntek délutántól ma reggelig vadásztak azon a területen, ahol előttük már 22 bika esett.
Ezekhez mérten azt hiszem, a képeken látható terítékkel nem kell szégyenkeznünk  Emelem

Volt ott egy 11 kilós és két 10 kg körüli bika is, de nekem mégis Ő a kedvencem. ha válaszhatnék, hogy egy nagy, koronás tizenkilós, vagy egy dárdás bikát lőhetnék,........nem kérdés (álmodik a nyomor Nyihi)

                                                                                                                                                                                             Jó estét! Gratulálok az eredményes vadásztatáshoz!Az eredmény a hozzáértő,és felkészült vadgazdák munkáját dícséri! Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 18. - 21:49:37 írta Pyrus » Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5363 Dátum: 2011. Szeptember 18. - 22:59:03 »

Waidmanns'heil "galuscsabus !  Emelem
Nem olyan nagy szám ...  Ördög  Nem kell hozzá más, "csak" szív , vadszeretet , tudás , meg becsület , - - - aztán megy ez ! ! !   Igen

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5364 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 08:29:06 »


galoscsabus ! Csak gratulálni lehet nektek a "becsületmentéshez"  Emelem

Persze a teríték darabszámra és minősgre is  Igen Taps  Az a dárdás milyen súlyú ? Én  képröl  6-7 kg közöttire becsülöm.
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #5365 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 08:56:19 »


Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #5366 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 08:57:04 »


Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5367 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 09:28:30 »

Üdv Mindenkinek!
A dárdás, úgy gondolom valahol alulról "nyalogatja" a 6 kilós határt.

"Nem kell hozzá más, "csak" szív , vadszeretet , tudás , meg becsület..."
Igen, "csak" ennyiről van szó Kacsint
Pedig a mi embereink is ugyan olyan sz@rul keresnek, mint mindenki más ebben a szférában, a munkájuk sem kevesebb (sokan közülük erdész-vadászok, aki kicsit is belelát, tudja ez mivel jár), de ennek ellenére szívvel-lélekkel teszik a dolgukat....sőt sok esetben annál is többet, mint ami elvárható lenne Igen

Ami viszont mindennél többet számít:
Mikor kint jártam tegnap reggel és beszélgettünk, akkor egyöntetűen azt kérték, hogy ne küldjek már több vendéget.
Végig mondták, hogy kinél mi van még kint a területen és abból egyértelműen látszik, hogy a jövő is biztosítva van.
Ez pedig számukra még az idei eredménynél is fontosabb kérdés!
Az igazi szakember valahol itt ismerszik meg  Emelem

A vendégek másik területen történt kellemetlenségeit nem akarom kommentálni.
De annyit feltétlen meg kell jegyeznem, hogy ha egy vadásztársaságban minden IB tag Isten adta jogának tekinti, hogy a területükön előforduló 10 kg körüli bikát ő ejtse el, akkor ne fogadjon vadászvendéget!!!!
Mert ebben az esetben (számunkra és főleg a vendégek számára) jól sült el a dolog.
De hány becsapott ember utazik ezek miatt a seggfejek miatt vajon úgy haza, hogy "Magyarországra???.....SOHA TÖBBET!!!"  Woest Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5368 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 11:25:58 »

Üdv Mindenkinek!
A dárdás, úgy gondolom valahol alulról "nyalogatja" a 6 kilós határt.

"Nem kell hozzá más, "csak" szív , vadszeretet , tudás , meg becsület..."
Igen, "csak" ennyiről van szó Kacsint
Pedig a mi embereink is ugyan olyan sz@rul keresnek, mint mindenki más ebben a szférában, a munkájuk sem kevesebb (sokan közülük erdész-vadászok, aki kicsit is belelát, tudja ez mivel jár), de ennek ellenére szívvel-lélekkel teszik a dolgukat....sőt sok esetben annál is többet, mint ami elvárható lenne Igen

Ami viszont mindennél többet számít:
Mikor kint jártam tegnap reggel és beszélgettünk, akkor egyöntetűen azt kérték, hogy ne küldjek már több vendéget.
Végig mondták, hogy kinél mi van még kint a területen és abból egyértelműen látszik, hogy a jövő is biztosítva van.
Ez pedig számukra még az idei eredménynél is fontosabb kérdés!
Az igazi szakember valahol itt ismerszik meg  Emelem

A vendégek másik területen történt kellemetlenségeit nem akarom kommentálni.
De annyit feltétlen meg kell jegyeznem, hogy ha egy vadásztársaságban minden IB tag Isten adta jogának tekinti, hogy a területükön előforduló 10 kg körüli bikát ő ejtse el, akkor ne fogadjon vadászvendéget!!!!
Mert ebben az esetben (számunkra és főleg a vendégek számára) jól sült el a dolog.
De hány becsapott ember utazik ezek miatt a seggfejek miatt vajon úgy haza, hogy "Magyarországra???.....SOHA TÖBBET!!!"  Woest Rííí


Ha mindenhol ez lenne a szemlélet akkor nem fiatalodna el az állomány mint ami tapasztalható nagyon sok helyen a gím és az őz vonatkozásában. Sajnos mi igazán gazdálkodni nem tudunk mert valójában a kukorica aratás végéig van szarvasunk utánna visszamennek az erdőkbe. Az eddigi terítékünk jellemző!  Hat fiatal bika ill. a középkorú korcsoport alja. 3-5,5 kg -ig. Sajnos  a vadász:bika  mérkőzés is döntetlenre áll  6:6  az az hat sebzés ill rálövés . Rííí Rííí Rííí   
Az én dárdásommal nagyon Diana kegyeltjének érezhetem magam . A bírálatkor is mondták 10 kg feletti aranyérmest 20 at tán 30 at is bírálnak minden évben de ilyen dárdást 2-4 évente ha eggyet. A szivem csücske is ez a trófea. Most is az évfordulóján hoztam nagyon szép zöld makkos tölgyfaágacskát és megtiszteltem vele.  Azt veszem észre hogy jó lesz az idei makktermés talán a tavalyi sok csapadék eredménye.  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5369 Dátum: 2011. Szeptember 19. - 13:12:58 »

Azt veszem észre hogy jó lesz az idei makktermés talán a tavalyi sok csapadék eredménye.  Emelem

Pedig elég meleg, száraz augusztus volt, ilyenkor szeret a makk idő előtt, kukacosan lepotyogni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 [358] 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: