Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924073 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4935 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 11:13:45 »

Gondoltam, hogy többnyire az ismétlést javasolják a gímbika kilövésével kapcsolatban. Tegnap sokat morfondíroztam ezen, hogy vajon én mit tettem volna abban a szituációban. Sajnos a vad nagyon rossz irányba futott, a lehető legrosszabb szögben volt, de azt hiszem mégiscsak az ismétlés volt a jó megoldás, pontosan a sebzés, majd eltűnés elkerülése végett. A harmadik lövést azonban már semmiképpen nem tettem volna, legalábbis a lesről nem.
Abban pláne egyetértek, hogy ezt a videot nagyon nem szabadott volna feltenni semmilyen megosztóra.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #4936 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 11:29:14 »

Néhány dolog eszembe jut a hozzászólásod alapján.
Az például, hogy hányan vannak, akik több száz lőszert ellőnek 350 méterig, biztos, hogy kevesen. Én sem teszem. Több okból sem.
Egy, nagyon szűkös az anyagi keret, örülök, hogy a mindennapi megélhetéshez a legszükségesebb dolgokat meg tudom venni, ki tudom fizetni.
A lőszer árak a keresetemhez viszonyítva magasak. A lőtér használat is helyenként igen magas. Sajnos, hiába szeretnék, nem tudok lőtérre járni. Valószínű, hogy nagyon sok vadásztársam van ebben a helyzetben.
A másik, nem érdekel, hogy hova lő a puskám 350 méteren. 100 méteren plusz 3 - 4 cm. magaslövéssel belövöm és ha megfelelőnek tartom a szórását az adott lőszerrel, akkor megelégszem ennyivel, mert tudom, hogy ameddig én lőni szoktam, addig nincs különösebb esése a lövedéknek. Nem szoktam messzire lőni. Ha nem tudok közelebb menni, mert én cserkelni szoktam zömében, amit Te hiányolsz, akkor csak nézem a vadat.

A szórón történő vadászatról röviden csak annyit, hogy én sem szoktam így vadászni. nem tartom nagy élménynek az így elejtett disznót. Pár éve készítettünk barátommal egy jó szórót, nagyon komoly lest is építettünk, pár nap alatt igen nagy forgalom lett a szórón, de ha hiszed, ha nem, nem lőttem ott vadat és nem is sokszor ültem fel a lesre. Ha fel is ültem, akkor is inkább csak a kíváncsiság hajtott, hogy mik járják a szórót ill. hogy gyönyörködjek az ott csipegető vadban.
Ettől függetlenül, nem ítélem el, nem minősítem a szórón vadászókat. Ha nekik ez élményt jelent vagy esetleg nem is lehet az adott társaságnál cserkelni, akkor nincs más lehetőség. Sok szép élményt tud adni a szóró is, bár ott inkább a fényképezőgép tudna nagyokat "lőni".

A cserkelésre visszatérve. Sok társaság nem engedi a cserkelést, mert balesetveszélyesnek tartják vagy a terület nagysága nem engedi ezt a vadászati módot, mert annyira kicsi, hogy nem biztonsági körzetek vannak, hanem csak a lesek vannak számozva és azt lehet beírni, illa fene sem tudja még, hogy miért.

"Nem látom rendesen..."  Ezt Te lehet be is tartod, én is, de ettől függetlenül, szerintem nálatok is van, aki nem tartja be, mint ahogy nálunk is. Emberek vagyunk és nem vagyunk egyformák.
A vadászat valóban több annál, hogy mit lőttem. A vadászatnak az csak egy nagyon piciny része, pillanata. Ezt nem mindenki érzi, érti. Lehet, az idő, tapasztalat ill. a megfelelő mentor ezt ki tudja alakítani egy kezdőben is, de lehet, hogy soha nem alakul ki egyes emberekben. Van, aki csak "státuszvadász" van, aki beleszületett és van, aki csak később, idősebb korában lesz vadász. Nagyon sokféle módon alakulhat ez.
Van, aki csak az elejtést élvezi a vadászatban, van, aki a csak onnantól "élvezi", amikor meglátta a vadat és azt így vagy úgy elejti, van aki az egerek mozgását is "észreveszi" és a szarvasbogár látványától elgondolkodik, mert oly keveset lát már belőlük, nem úgy, mint amikor 8-10 évesen a nagyszülői udvaron játszott és esténként már abban a korban megfigyelte a szarvasbogarak "sokaságát".
Szóval, nagyon sokfélék vagyunk.

Hát ennyi lenne hirtelen, nem akarok jobban belemenni, mert a fórum megtelne az én "eszmefuttatásommal".
                                  AKKOR AZ A LEGJÓBB ha eljöttök egy két HFT vagy FT versenyre ott ki lehet próbálni sok mindent ,de főleg gyakorolni sokat és szinte fillérekért,máshol nem is lehet nagyon maximum így Sam6  Vigyorog
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #4937 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 14:39:16 »

vagy így  Ijasz ha elég nagy az udvarod Ördög
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #4938 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 14:55:52 »

Ujra megnezve a videot nem tartom kizartnak, hogy a masodik es harmadik loves nem a kisero altal lett leadva.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #4939 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 16:39:42 »

Az emberek ott nem lonek eleget, draga a loszer, nem lehet mashelyeken loni, gyakorolni csak lotereken (azert is lehet fizetni kell, en nem tudom?!) ilyen korlatolt korulmenyek kozt nehez egy vadasznak (foleg atlagos penztarcajunak)  megismerni es megtanulni jol loni a fegyveret (fegyvereit) nem is tudom, hogyan es mikor lehet ott megtanulni jol loni, (egy uj vadasznak) mert loteren loni az nem eleg szerintem ahoz, hogy jo es konszisztens lovo legyen valaki kulonbozo adott vadaszati kornyezetekbe.
......na hat tudom ott az van!!!    Türelmetlenül

 Igen

Erről van szó.
Alapvetően Nálatok a fegyvertartó nem óvodásként van kezelve.
A gyerek az apjával a farmon - vagy ahol vadászatot vált - gyerekkorától kezdve kijár, sőt 15-16 évesen úgy kezeli a golyóst, hogy abban hiba nincs.
A fegyver számára hétköznapi eszköz lesz a szóró szoros értelmében.
Nem fél tőle és meg tudja mondani 16 évesen, hogy az adott puska milyen gyártmány, kaliber, milyen töltény jár bele, sőt talán még utántölteni is tud.
Na ez itt - utántöltést kivéve - 20-70 éves embereknek sem megy...sajnos elég gyakran.
Pláne annál aki 50 évesen határozza el, hogy na mostantól ő bizony vadászni fog...

...és igen a lőterek drágák, oda a benzin még drágább, nincs is lőtérből olyan sok.

Összetett a dolog.
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #4940 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 18:26:58 »

Igen

Erről van szó.
Alapvetően Nálatok a fegyvertartó nem óvodásként van kezelve.
A gyerek az apjával a farmon - vagy ahol vadászatot vált - gyerekkorától kezdve kijár, sőt 15-16 évesen úgy kezeli a golyóst, hogy abban hiba nincs.
A fegyver számára hétköznapi eszköz lesz a szóró szoros értelmében.
Nem fél tőle és meg tudja mondani 16 évesen, hogy az adott puska milyen gyártmány, kaliber, milyen töltény jár bele, sőt talán még utántölteni is tud.
Na ez itt - utántöltést kivéve - 20-70 éves embereknek sem megy...sajnos elég gyakran.
Pláne annál aki 50 évesen határozza el, hogy na mostantól ő bizony vadászni fog...

...és igen a lőterek drágák, oda a benzin még drágább, nincs is lőtérből olyan sok.

Összetett a dolog.


Itt, 12 eves kortol lehet elkezdeni vadaszni fegyverrel a fiataloknak, es 17 eves korig teljesen engedely nelkul vadaszhatnak.. 
Vadaszatkor ha fegyver van naluk  MUSZALY, felnott vadasz tarsasagaba legyenek, es meg kell legyen a gyereknek a Vadaszat Biztonsag-i sikeres vizsgaja; meg persze a felnottnek meg kell legyen az engedelye az akkor idenybe levo vadaszott vadra, es ha vadat ejt a fiatal, az a felnott engedelyere megy.
Ezek a fiatalok kesobb nagyon tudjak a fegyvereiket kezelni-hasznalni, nem ritka hogy jobban mint sok idosebb vadasz, meg sokan kozulok nagyon ertik a ballisztikat, (na meg amit nem tudnak megnezik az I-Phone-jukon  :Mosolyog) meg persze az utana toltes nagyon nepszeru akik sokat szeretnek loni. Loni itt akarhol lehet, minimum a korlatozas.
(en pl. negyed orai hajtasra a hazamtol  az elso erdo-t elerve lohetek golyost, vadaszhatok) 
Az en fiaim 15 eves korban vadasztak legeloszor fegyverrel nagyvadra, azelott fajdoztak, pulykaztak, nyulasztak, libaztak.


PS

En olyan "vadaszt" nem ismerek aki 50 evesen kezdett el vadaszni ....de biztos akad olyan is!

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4941 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 19:38:15 »

A vendég lőtt végig. Elsőre üres lövés, sebzés volt. A sebzettet kutya kötelessége terítékre hozni, megváltani a szenvedéstől mihamarabb (balesetvédelem maximális betartása mellett). A harmadik lövésnek meg azért volt értelme, mert medence előtt ellőtte, sértette a gerincet, ezzel azért megint csak szenved a vad rendesen. Gondolom tévéképernyőn minden egyértelműbb lenne, ilyen apró képkockákon meg lehet rágódni. Ezek nem labor körülmények és a német vendégben is dolgozott a vadászláz rendesen. Egyébként a bika remek selejt, igen mutatós darab!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4942 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 19:54:38 »

Tavaly szeptemberben esett Hőgyészen. 7.5 kg -os dárdás bika, nem semmi érzés volt kézbe tartani ezt a trófeát. Gímbikába nekem ez a "valami".  Igen

Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4943 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 20:22:33 »

Tavaly szeptemberben esett Hőgyészen. 7.5 kg -os dárdás bika, nem semmi érzés volt kézbe tartani ezt a trófeát. Gímbikába nekem ez a "valami".  Igen
...

Nekem is nagyon tetszenek a nagy selejtbikák, de szó-szó, nem válik a vadgazdálkodó dicsőségére ha ilyen bikák 7-8 éves korukig királykodnak a területen.
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4944 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 21:07:23 »

Nekem is nagyon tetszenek a nagy selejtbikák, de szó-szó, nem válik a vadgazdálkodó dicsőségére ha ilyen bikák 7-8 éves korukig királykodnak a területen.


 Igen
Ezt minden képen ki kellett venni az állományból (igazad van már korábban kellett volna)! Na ja, ahol meg tizennégy-öt kilós bikák bőgnek, mint ott, na akkor pláne hazárdjáték az ilyen agancs alakulás. Sam6


Visszatérve a lövésszámra, meg az után keresésre, felelőtlenség lett volna kutyával összezavarni azt a bőgőhelyet. Jobb, hogy rövidre lett zárva a történet. A vendég úgy érezte hátracsúszott az első lövése, igyekezett helyrehozni.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #4945 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 21:08:15 »

Nálunk, ami bikát mostanában láttam, már szépen kifent agancsokat hordoztak! Még a fiatalok is! Ma reggel egy második agancsú 10-es állt ki elém szép napsütésben, kb. 40 méterre és már ennek is szép barnás színe volt. Láttam még két spíszert, de ezek még barkásak voltak, viszont az egyiknek mindkét oldalt volt pár centis szemága.
A mai reggel már szinte a bőgési hangulatot idézte, mert hatalmas köd és harmat lepte el a tarlókat. Ebből bukkant ki  vagy tíz tarvad, aztán a kukoricás túloldalán a búzatarlón két irányból öt bika! Az első jó nagy testű, döhér,legalább 10 éves, páros 14-es, de úgy, hogy mindkét oldalt kettő jégága volt! Ilyent nagyon ritkán látni! Utána jött egy kisebb koronás bika, majd egy nagy 16-os. Ennek még a koronában sem nagyon volt 25-30cm-nél rövidebb ága! Ezzel a naggyal jött még két kisebb, 5-6 éves bika, az egyik lőhető felemás villás aganccsal.
Ma megint bánhatom, hogy kamerát, vagy fényképezőt nem vittem magammal, mert a spíszerek kivételével az összes bika 110 méteren belül volt! Csak hát puskát cipeltem, de hétvégén, ha kijutok, viszek valami dokumentáló eszközt!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #4946 Dátum: 2011. Augusztus 03. - 22:38:57 »

A vendég lőtt végig. Elsőre üres lövés, sebzés volt. A sebzettet kutya kötelessége terítékre hozni, megváltani a szenvedéstől mihamarabb (balesetvédelem maximális betartása mellett). A harmadik lövésnek meg azért volt értelme, mert medence előtt ellőtte, sértette a gerincet, ezzel azért megint csak szenved a vad rendesen. Gondolom tévéképernyőn minden egyértelműbb lenne, ilyen apró képkockákon meg lehet rágódni. Ezek nem labor körülmények és a német vendégben is dolgozott a vadászláz rendesen. Egyébként a bika remek selejt, igen mutatós darab!
A harmadik loves sokkal "nyugodtabb" higgadtabb lovore utalt mint az elso, a korulmenyekhez kepest. Ezert gondoltam, hogy mas fejezte be.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4947 Dátum: 2011. Augusztus 04. - 16:09:29 »

Az őstulok mintájára, próbáljuk a Heck - féle visszatenyésztési módszert !  Ördög  Vigyorog  Lesz itt nagy agancs ...!  Nyihi


A jobb alsó, a mai gím .



 Igen Igen Igen Emelem

lesz ilyen rózsatő is?:





a baloldali a mai gím  Rííí


Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4948 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:24:45 »

Az őstulok mintájára, próbáljuk a Heck - féle visszatenyésztési módszert !  Ördög  Vigyorog  Lesz itt nagy agancs ...!  Nyihi


A jobb alsó, a mai gím .


Aránytalan a kép.Nincs akkora különbség.Létezett a maitól sokkal kisebb agancsú ősszarvas.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4949 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 21:31:35 »

Aránytalan a kép.Nincs akkora különbség.Létezett a maitól sokkal kisebb agancsú ősszarvas.
Nah! Nagyon el voltál tűnve wildheger Úr!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 [330] 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: