Oldalak: 1 ... 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 [257] 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924156 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #3840 Dátum: 2010. Október 30. - 09:09:26 »

de be is fejezem, mert lehet hogy ez csak engemet érdekel.....
Nem hiszem, vagy legalábbis remélem, hogy nem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3841 Dátum: 2010. Október 30. - 09:11:06 »

Forsterh  Wave !  Nem csak téged  , mást is .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3842 Dátum: 2010. Október 30. - 09:44:13 »

Engem is érdekel, csak a buta tök fejemmel az ilyen komolyabb dolgokat legalább kétszer-háromszor el kell olvasnom OOO
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3843 Dátum: 2010. Október 30. - 10:00:20 »

Félreértettél, ha személy szerint a gyakorlatot jelenleg is végző vadászra asszociáltál... az egész a gímet kezelő rendszer rossz, amely a koronaképzésben az ágak számának a mértéktelen gyarapítását preferálja, ez egyáltalán nem egy természetközeli gazdálkodási elvárást valósít meg és szembe megy egy vadfajnak a természetben a túléléssel, a természetes kiválasztódással és az örökítéssel szemben elvárható genetikai tulajdonságainak erősítésével, vagyis ez egy degenerációs késztetése a szarvasnak, egy antiszelekció éppen a genetikailag értékesebb egyedek ellen irányul....
Nálunk is volt 24-es trófeával 12 kg-os trófeasúllyal szarvasbika, amely életében egyszer sem borított, mert egyszerűen alkalmatlan volt a bőgési harc lefolytatására, így zárta ki a természet az ilyen tipusú degerenációt, nagyon helyesen az örökítés lehetőségéből. Azt viszont elmondanám, hogy a napokban szóba került pusztakovácsi (gyótai ) bika bőgésben 25 tarvaddal járt és nem félt akkor mikor valamelyiket is meg kellett simogatnia....de akkor sem, ha meg kellett védenie a háremét.... Na ez a különbség és ezért rossz ez a karácsonyfa -formára hajtó jelenlegi selejtezési metodika..... és hogy ez így van az azt bizonyítja, hogy bizony a legmagasabb szakmai szinteken is bizony csak ugatják ezt a témát....
Na én ezt így gondolom, de teljesen tisztában vagyok vele, hogy kishazánkban talán egyedül vagyok aki ezt így látja.....

Hello!

Köszi a részletes fejtegetést, hidd el érdekel ez sokmindenkit, főleg aki ezt a fórumot nézi olvassa...

Még a gyerekkorom nekem is az "átkosban telt" ami bennem is szép emlékeket ébreszt, főleg ha erre a témára (gímszarvas bika) gondolok... Hát igen a pontrendszert annak idején az akkori vadászemberek tényleg az ízlésükhöz mérten alakították, de ezzel kapcsolatban csak annyit szeretnék mondani, hogy mint a fotózás, vagy festészet szabályaiban is, vannak bizonyos előírások amik azért alakultak ki, mert a legtöbb embernek az úgy tetszett, a megalkotott szabályok szerinti festmény (fotó) volt az, esztétikusabb, ízlésesebb, ez volt a legpiacképesebb. Durva, hogy a gímszarvas trófeát is ehhez hasonlítom, de azért a trófea nézegetésénél szemlélésénél ugyan úgy megvannak azok a szabályok amik a festészetben, fotózásban, csak más dimenziókban szemléljük... A festészetben is vannak harmadolások, aranymetszés, fontos szerepe van a  szerkesztésnek, komponálásnak, színhasználatnak... A gímtrófea is akkor szép ha a bírálati pontok alapján eléri a lehető legnagyobb pontszámot. Persze a pontozási rendszert figyelembe véve, annál értékesebb, szebb egy trófea minél nagyobbak ezek a számok, tehát az egész trófea minél erősebb, vaskosabb, hosszabb, nehezebb és minél több ág van rajta... Ez szerintem sem jó. A nagyon sokágú agancs számomra is inkább egyedi ritka természetellenes kategória és akinek az tetszik picit talán szélsőségesnek is tekinthető. Persze van a másik oldal akiknek meg a villás, vagy gyilkos, esetleg kevés ágszámú bikák tetszenek, amit fontos, hogy mindkét szélsőséget szerető oldal ízlésvilágát tiszteletben kell tartani. Egyébként a természet úgysem engedi, hogy egysíkú unalmas legyen a magyarországi gímállomány, márcsak az éghajlati, vagy terepviszonyok miatt sem. Nekem inkább az erős, nehéz, sokágú agancsot viselő bikák tetszenek, azok sugározzák számomra az életerőt az egészséget. Nem tudom miért van így de én nem szégyenlem ezt... Viszont a torz agancsú beteg állatok trófeái nem vonzanak, nem tenném a falamra, hogy egész életemben azt nézzem... Persze nem vagyunk egyformák és ez így jó!

Ezt a bikát Forsterh tudom, hogy Te már láttad, azért megmutatom, hátha sokan még nem látták:

Kicsit túlburjánzott, és nem is hazai, mégis az én szívem megdobbantja, szívesebben látnám a falamon, mint egy "gyilkost"... és úgy látszik a nyugalomnak és megfelelő éghajlati viszonyoknak köszönhető (???), azért New Zealand-on tudnak ezek szaporodni...







Naplózva

" There is good out there "
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3844 Dátum: 2010. Október 30. - 10:04:38 »

Ezt a bikát Forsterh tudom, hogy Te már láttad, azért megmutatom, hátha sokan még nem látták:
Kicsit túlburjánzott, és nem is hazai, mégis az én szívem megdobbantja, szívesebben látnám a falamon, mint egy "gyilkost"... és úgy látszik a nyugalomnak és megfelelő éghajlati viszonyoknak köszönhető (???), azért New Zealand-on tudnak ezek szaporodni...

Ízlések és pofonok...
Nekem erről az agancsról a színe, a gyöngyözése a hegyes és hófehér ágvégek hiányoznak...mindösszesen. Ördög
Ez számomra egy érdekes agancs, de mint trófea egyáltalán nem tetszik. Kacsint
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3845 Dátum: 2010. Október 30. - 10:36:21 »

A szarvas egy egyedülálló vadfaj, a növényevők evoluciós törzsfáját ha megnézed, akkor azt látod, hogy a legközelebb hozzá álló nemzetség a zsiráfoké.... Ezt már egy másik fórumon kifejtettem teljes részletességgel, sőt szerintem meggyőző képekkel alá is támasztottam, de azok időközben törlődtek a tárolókból.... na ennek az a lényege, hogy a szarv és az agancs közötti átmenet a zsiráfoknál jelenik meg, mert a zsiráf akkor mondjuk azt, hogy szarva, (hím és nőstény egyaránt viseli) az olyan, mint egy barkában lévő agancs, ami viszont sohasem kerül letisztításra... az okapi viszont ennél is tovább megy, mert kicsiny, agancsát a barkából kifeni és minden évben eldobja és minden évben újat is nevel... és akkor még megemlíteném az amerikai villássszarvú antilopot, amely fajának egyetlen képviselője és szarvait évente eldobja és újra növeszti....Tehát itt vannak a közvetlen evolúciós elődök és ezután tökéletesedett ki a 68 kromoszómaszámmal rendelkező gímszarvas....A kromoszómaszám ismerete nagyon fontos, mert egyenes arányban áll annak magasabb értéke a faj környezethez alkalmozkodni képes változataival, alfajainak számával. A faji diverzitás, sokféleség záloga a magas kromoszómaszám lehet, amely az ősi génkészleteket újabb változatok képzésére, késztetésére új fajok és formák létrehozásának megszólítására teszi alkalmassá.... És itt jön elő, hogy a biológiai faj fogalma az a természetben nem létezik, ezt csak az ember találta, ki hogy valamiféleképpen rendszerezni tudja a vadállatokkal és növényekkel kapcsolatban megszerzett tapasztalatait...A tartós földi élet szempontjából azok a fajok versenyképesek, amelyek kromoszómaszáma a minél magasabb értékek felé tud rendeződni....Ezért jól behatárolhatóan gyakorlatilag letűnt fajokról beszélhetünk az elefántok, a ragadozó nagymacskák, a vizilovak, a tevék esetében, a ló és szamárfélék faji diverzitása a Pleisztocén végén virágzott és akkor indult igazán fejlődésnek a gímszarvas, mint faj is... amely napjainkban éli faji diverzitásának csúcsát....Az antilopok és a sztyeppi kérődzők pedig mára túljutottak már ezen a szinten és lassú leszálló ágba kerültek. A jövő vadfajának diverzitása mindenképpen a kisebb testű, táplálkozási igényeit tekintve nagyon igénytelen és szárazabb klímaviszonyokat is gond nélkül elviselő  fajok dominánsá válása útján fog kialakulni, mert az élelem az rohamosan fogy a Földön... Nos ha az ember kromoszómaszámát is megnézitek, akkor az is látható, hogy ez a faj is diverzitását tekintve leszálló ágba került és teljes bizonyossággal megjósolható, hogy jelenléte a Földön csak időleges és úgy el fog tünni innen, mint ahogyan érkezett... A földi élet legtovábbi élvezői talán a patkányok lesznek...feltehetően, hogy addigra egy olyan kutyanagyságúra mutálódnak....

A szarvas agancsának formai alakulásában a környezet a meghatározó, elsősorban, hogy abban a környezetben a szarvasokra milyen nagyragadozók  és milyen eredményességgel vadásznak.... Ahol nagymacskák vadásznak még ma is a szarvasra, ott nincs koronaképzés, sőt a hosszú hegyes nyárs, dárda a a faji túlélés záloga....(Szambar. indiai pettyes szarvas, dél-amerikai mocsári szarvas stb) Ahol nincsenek nagymacskák, csak farkasok, medvék ott a szarvas megengedheti magának, hogy koronát neveljen.....Ahol pedig természetes ellenség hiányában van, ott a koronaképzés úgy elburjánozhat, hogy az már a fajon belüli természetes kiválasztódás és örökítés rovására is mehet....A természet így zárja ki a degeneráltakat az érvényesülés útjából, de ebbe degeneráltként, nagy barom hozzá nem értésével még a gímállományt kezelő képzett vadász is beletenyerel....

Hát ez tényleg komoly tudományos írás, és köszi, hogy ennyi időt energiát szántál rá. Az evolúciós fejlődés tényleg érdekes dolog, de szerintem Charles Darwin is elcsodálkozna a kemoszintézis hallatán...
 Én sokkal egyszerűbb dologra gondoltam, bár ez tényleg csak egy pici elvont fejtegetés... Szóval én arra gondoltam, hogy azért hullik le a fejéről, mert a területét akarja megjelölni. Az köztudott, hogy valamilyen formában minden állat megjelöli... Tudom, hogy a bika a vizeletével, dörzsölésével, "hangjával" is jelöli, de hátha a földön hátrahagyott agancsaival is...((( Egyébként a vaddisznó ha nagyon éhes, simán megrágja a kemény ágvégeket is. Láttam már nagyon tömör erős gyilkos, villás agancsot aminek megkajálta a felét, no de mindegy...))) Én úgy gondolom, hogy minden bika tisztában van vele, mit hord a fején. Még akkor is ha nem látta, látja. Persze láthatja a saját agancsait, mikor iszik, méregeti is tavasszal mikor játékosan összecsap a társaival, érzi a súlyt, az agancsok súlypontját, de legjobban akkor szembesül az igazsággal, mikor tavasszal a szeme elé pottyan mindkét szár, aztán a később ősszel arrajáró bikák is láthatják majd... Valaki írta és képen mutatta a múltkor, hogy van olyan bika amelyik, minden évben darabokra töri az agancsait egy másik bika fején, vagy valamilyen fatörzsön. Ez tényleg igaz, én is megfigyeltem már, vannak érdekes hosszú agancsú bikák, amik állandóan küzdenének. Ismerek egy trófeát amin osztott az egyik főszár, és a bika nagyon biztos lehetett összecsapásokkor a győzelmében, mert a  koponyája és agancsa is tele van sérülésekkel...
Naplózva

" There is good out there "
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3846 Dátum: 2010. Október 30. - 10:53:53 »

Hello!

 és úgy látszik a nyugalomnak és megfelelő éghajlati viszonyoknak köszönhető (???), azért New Zealand-on tudnak ezek szaporodni...


Nagyon nagy tévedésben él, aki azt hiszi, hogy az új-zélandon levadászott szarvasbikáknak valami köze is lenne, az ország helyi éghajlatának, flórájának, bár nyilvánvalóban ez is belejátszik, hogy a szabadterületen élő gímszarvasbikák átlagtrófeasúlya olyan 8 kg között tartózkodik... na de nem ezekre jönnek ám a vendégek, hanem a vályúból vitaminos vízzel itatott, napjában növényi tápokkal  három alkalommal megpermetezett villanypásztorok közé szorított mezőn legelő, előzőleg vérvonal teljesítmények által apai vonalon szigorúan megválogatott és féltve gondozott, háziállatszerűen tartott és megnevelt szarvasbikák egyedeire. Ezeket névszerint és katalógusból árulják a vadászfarm tulajdonosok egymásra trófeasúlyban és árban rálicitálva....hogy aztán az agancsméreteken elhülő csodálkozású jópénzű amerikaiakat kellőképpen megvágják.... ekkor aztán a benyugtatózott szarvas egy vadászterületre kerül kiszállításra, amely azért egy jó kopár terület, mert nehogy már elszédelegjen idő előtt, mielőtt jó oldalba nyomnák egy nagy göbeccsel.... ez tiszta állattenyésztés emberek és hasonlítható a mi VADEX-es Bártfai és egyéb szarvaskertjeink kínálatához, csak az új-zélandiak ezt ezerszer jobban csinálják nálunk....
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 30. - 12:33:41 írta Pyrus » Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3847 Dátum: 2010. Október 30. - 11:09:37 »

Nagyon nagy tévedésben él, aki azt hiszi, hogy az új-zélandon levadászott szarvasbikáknak valami köze is lenne, az ország helyi éghajlatának, flórájának, bár nyilvánvalóban ez is belejátszik, hogy a szabadterületen élő gímszarvasbikák átlagtrófeasúlya olyan 8 kg között tartózkodik... na de nem ezekre jönnek ám a vendégek, hanem a vályúból vitaminos vízzel itatott, napjában növényi tápokkal  három alkalommal megpermetezett villanypásztorok közé szorított mezőn legelő, előzőleg vérvonal teljesítmények által apai vonalon szigorúan megválogatott és féltve gondozott, háziállatszerűen tartott és megnevelt szarvasbikák egyedeire. Ezeket névszerint és katalógusból árulják a vadászfarm tulajdonosok egymásra trófeasúlyban és árban rálicitálva....hogy aztán az agancsméreteken elhülő csodálkozású jópénzű amerikaiakat kellőképpen megvágják.... ekkor aztán a benyugtatózott szarvas egy vadászterületre kerül kiszállításra, amely azért egy jó kopár terület, mert nehogy már elszédelegjen idő előtt, mielőtt jó oldalba nyomnák egy nagy göbeccsel.... ez tiszta állattenyésztés emberek és hasonlítható a mi VADEX-es Bártfai és egyéb szarvaskertjeink kínálatához, csak az új-zélandiak ezt ezerszer jobban csinálják nálunk....

Most butaságot írok, de én az iranymagyarország.hu műholdas térképen megnéztem ezt a szigetet, de én nem is látok ott lakott területet. Minden természetvédelmi terület, és a sziget egyharmada magas hegység, aztán középhegység, és végül pici dombság, mezőség, folyókkal, patakokkal kerítések nélkül... (gondolom én)

Persze abban max igazad van, hogy ez csupán a pénzről szól, helikopterekkel vadásznak és barkában is lövik az állatot... elszomorító...

Naplózva

" There is good out there "
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #3848 Dátum: 2010. Október 30. - 11:11:58 »

Szia elaccc!
Ezek a tenyésztett bikák az állattenyésztés produktumai, semmi közük semmilyen természetes állományhoz. Amerikai túrista vadászoknak "készülnek", remélem hogy európai VADÁSZemberek falára sosem kerülnek. Ez a kép még a szolídabbak közül való, az SCI hivatalos lapja teli van ilyen hirdetésekkel, képekkel, 60-70 ágúvá torzított agancsokkal... Bocs hogy beleszóltam.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3849 Dátum: 2010. Október 30. - 11:16:07 »

Ízlések és pofonok...
Nekem erről az agancsról a színe, a gyöngyözése a hegyes és hófehér ágvégek hiányoznak...mindösszesen. Ördög
Ez számomra egy érdekes agancs, de mint trófea egyáltalán nem tetszik. Kacsint

Valamit valamiért...  Kacsint Én is imádom a gyöngyös agancsokat, sajna ezen nincs értékes gyöngy...
Csak vigasztalónak pár kép.  Okos A hullott szárakat Ostoros határában találták 2008-ban. ilyen lesz a Bükkaljai agancs, ha megöregszik a bika!!!( 32-es koszorú) A trófea dunántúli, az évszámot nem tudom, 80-90-es évek...  Emelem









Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #3850 Dátum: 2010. Október 30. - 12:39:59 »

Nemrég akadtam rá a neten erre a filmre:
A magyar erdők királya

Akit érdekel, itt letöltheti:
http://hotfile.com/dl/57660860/24d46f5/A.magyar.erdok.kiralya.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/57673451/4307c8a/A.magyar.erdok.kiralya.part2.rar.html
A kicsomagolásához jelszó kell. Privátban elküldöm aki kéri.

De ahol ezt a linket találtam, ott van még 27 vadászfilm.
Akinek kell elküldöm privátban.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3851 Dátum: 2010. Október 30. - 12:42:33 »

Gratulálok Péter! Biztos az bioalma miatt sikerült! Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3852 Dátum: 2010. Október 30. - 12:59:00 »

A domesztikált szarvas tenyésztésének három fő célja a : hús- és bőrtermelés, barkás agancs-export, trófea termelés . Az ország jelentős bevételi forrása . Annyira, hogy a parlamentjük törvényileg is szabályozta a technológia védelmét ! Más országok szarvastenyésztőivel nem korlátozza az együttműködést, de a technológiacserét igen .
 Emelem
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #3853 Dátum: 2010. Október 30. - 13:57:45 »

Üdv Gaucho! Nekem küldheted, már elkezdtem a filmet letölteni. A jelszót is légyszi, meg ahol a filmeket találtad. köszönöm
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3854 Dátum: 2010. Október 30. - 14:39:40 »

Most butaságot írok, de én az iranymagyarország.hu műholdas térképen megnéztem ezt a szigetet, de én nem is látok ott lakott területet. Minden természetvédelmi terület, és a sziget egyharmada magas hegység, aztán középhegység, és végül pici dombság, mezőség, folyókkal, patakokkal kerítések nélkül... (gondolom én)

Persze abban max igazad van, hogy ez csupán a pénzről szól, helikopterekkel vadásznak és barkában is lövik az állatot... elszomorító...



Ja tényleg butaságokat írtam...  Vadász  van ott minden mint a búcsúban, ha jobban rázoomolsz...  Woest

http://www.iranymagyarorszag.hu/terkep/I200989  (new zealand kereső) műhold


Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 [257] 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: