Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923850 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2865 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 09:10:06 »

Az a tömzsi fekete szárú a kiskutya mellett igen imponáló darab!  Wave
Gratulálok, és köszönöm Karcsi bátyám a képeket, a bőgés hangulatot reggelente, amikor benézek ide.
Valahogy hiába nézek be nap mint nap ide és máshová. Mindenütt a "szakmai kardozás" megy. E mellett hiányolom a képes élmény beszámolókat. Elhiszem, hogy ilyenkor sok helyen a fizető vendégek vadásznak(azért jelentős részben ma már ők is hazánkfiai), a tagság csak később kerül sorra, de ez az üresség azért hihetetlen.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kicsi3
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2866 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 16:35:12 »

Kaszó és Iharosberény között azt mondják 14 kilós esett....

Sziasztok

14,75 kg lett és Somogycsicsó közelében esett, de a kora valószínüleg nem lesz több 9 évnél!
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2867 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 16:42:33 »

Ez a táblázat az utóbbi húsz év vagazdálkodási tanúlmányainak legjóbbika és a legszükségesebbike....Vadgazdálkodási kut(b)a(dobva)tásokra(címel) annyi pénz megy el és ki merem jelenteni az összes fölöslegsen ,mert semmi gyakorlati jelentőségük nincs Levele...Pofon egyszerü , ötletes,szemléletes,logikus és nem kerül "semmibe" csak rengeteg időbe amit ezúton is köszönünk neked,valamint ezúton gratulálok Emelem...A munkád elismeréséül megérdemlenéd ,hogy rólad nevezzék ill nevezzük el mi rólad ezt a táblázatot és így maradjon meg az jövendő korokban Okos...Remélem egyet értetek velem.......Az eddigi "nagy" szarvas konferenciák összes hozzadéka nem marad majd meg a gyakorlatban mint ez a kis grafikon...Ezt kicsit had tökéletesítsem egy két ötlettel ,ha megengeded,mert mindenképpen fontos ,hogy tízévenként készüljön egy ilyen táblázat(az is roppant érdekes lesz és sokatmondó számunkra amikor a mostanival majd összhasínlitjuk) majdnem megyénként(Somogy -Zala így jó is egyben) DEEEEEEEE legfontosabb ,hogy a táblázat azonnal elkészüljön Baranya megyére vonatkozóan ill Baranya Tolna megyére egyben is lehet mert ez a két meg határozó "tömb" élőhelyileg ill vadászatilag is...De a táblázat sokkal szemléletesebb lesz ha   a szárak tömegét megdúplázzuk és hozzá adjuk a koronkénti jelemző koponya tömegeket,mert mindenkit a össz trófea súly érdekel ....Ezt a kis munkát még megéri ,amit természetesen már bárki megtud csinálni ,de téged illet ez a munka...Azt hiszem így lesz kerek az egész .... Bravó      Ui: a Vejti bikára,úgye az már baranyai nem mondhatjátok,hogy nem gólyóérett....Baranyába valószinü lehetetlen lesz majd ennyi hullott agancsot összeszedni ,mert összeszedi azt "más",na ebben a megyében nem müködik azttán semmi..

Szervusz!

Köszönöm a véleményedet....ez a táblázat eredetileg a hullajtott agancs és a hozzá tartozó szarvasbika korának az összefüggéseit jeleníti meg. Én azt untam meg egy-egy hullajtott agancsszemlén való részvételkor, hogy egy adott felvett agancsra ahányan jelen voltak annyiféle kort jelöltek meg véleményként. Nagy agancsbemutatók alkalmával mikor rákérdeztem, hogy na és milyen elvek mentén állítják korosztályokba a hullott agancsokat, akkor azt a választ kaptam, hogy hát elhívjuk "Józsi bá't", aki nyugdíjas hivatásos vadász.... nálánál jobban senki sem ismeri a magyar szarvast és ő aztán két hét alatt korosztályokba rendezi a hullajtott agancsokat. Nos teljesen paffá lettem, mikor ezt hallottam magyarázatként, mert az nem járható út, hogy egy személy  (bármennyire  jó szakemberről lehet is szó) szubjektív alapokon történő döntése alapján tervezzük egy-egy térség szarvasbikáinak a kezelését.....Az én táblázatom a gyakorlatra épül és a súly megmérésével és a hozzá tartozó életkor illesztésével egyedülállóan objektív..... Sokszor úgy vagyok én is kézbe véve egy-egy  rendellenes formájú hullajtott agancsot, hogy bizonytalan vagyok a korban és végső megoldásként a táblázathoz nyúlok, hogy erősítsen vagy gyengítsen az előzetesen kialakított szubjektív alapú véleményemen..  egyébként pedig nagyon érdekes következtetésekre juthat az, aki a híres és nevezetes magyar kapitális trófeákat ebből a szempontból a táblázat vallatásának teszi ki......Kiderül ugyanis, hogy mely esetekben volt elhamarkodott az elejtés és a terítékre került kapitális szarvasbikák trófeáinak  hány százaléka csak az igazán szakszerű szakmai alapokon nyugvó, helyes életkorban történt elejtés......Ezen táblázat ismeretében  teljesen kifogható a széljárás az elejtett szarvasbikák korával bűvészkedők hajójából. Ismerve az éves trófeaproduktumokat bizonyos térségekben, ha ehhez a szakember egy meghatározott kort párosít, akkor ennek meg kell jelennie a trófea súlyában is, ha pedig ez nincs így, mert a trófeasúly lényegesen elmarad a jelzett életkortól elvárható teljesítménytől, akkor az a bika sohasem volt annyi éves, amennyit állítanak róla.....Ez csak ilyen egyszerű, de elismerem, hogy  sokak számára nagyon kellemetlen, mert kapzsiságuk nagyon könnyen tettenérhető.....
A lefőzött koponyasúlyok a vizsgált térségben átlagban a következőképpen alakulnak nagykoponyával alsó állkapocs nélkül
1 éves 0,8 kg
2 éves 1,0 kg
3 éves 1,2 kg
4-5 éves 1,5 kg
6-7-8-9 éves 1,8 kg
10-11-12-13 éves  2,0 kg Ezek átlagok ettől egyes egyedek lefelé, de felfelé is eltérhetnek, de a számolás szempontjából én ezekkel a koponyasúlyokkal szoktam számolni.

Igazából nagy jelentősége a táblázatnak a teljesen deformált, sérülés hatása alatt képződött abnormis jellegű szarvasbika trófeáknál van, mert itt a változatos formai kialakításon megbukik minden korábban felismert és megtanult törvényszerűség.... Azonban a trófea képzésébe bevitt súly az sohasem hazudik a bika korát illetően.... A táblázat adatai a kimondottan jóképességű  (hosszú távon kímélendő) szarvasbikák adatainak összefüggéseit rögzíti.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2868 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 16:47:08 »

Többször volt, hogy egyszerre két vendég jött velem . Ilyenkor néha összejött az "egy reggel kettőt" mutatvány .


Mostanában a Kolléga Úr mutatja be ezt a "kunszt"-ot !  Vigyorog  Emelem



A második és harmadik fotón Bakonyban elejtett bikák láthatók? Mert engem azokra emlékeztetnek.... Wave
Naplózva
Tomi85
Vendég
« Új üzenet #2869 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 17:00:23 »

 "Az a tömzsi fekete szárú a kiskutya mellett igen imponáló darab!"         Igen, az nekem is nagyon tetszik,sulyra és korra kiváncsi lennék, de gondolom nem 10 éves volt! A somogycsicsói bikáról csek annyit, hogy Forstehr táblázata szerint kora 12 év. Most akkor ez hogy van? Jó lenne egy fénykép.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #2870 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 17:35:34 »

Sziasztok

14,75 kg lett és Somogycsicsó közelében esett, de a kora valószínüleg nem lesz több 9 évnél!

Ilyen dolgok is szoktak adódni, de ez már egy másik kategória... a kertben táppal és vitaminkészítményekkel etetett szarvasbika esete.....
Valóban jó lenne egy fotó, hogy láthassunk is valamit.....
Naplózva
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #2871 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 18:15:51 »

No lám,lám micsóda érdekes dolgok fognak itt kiderülni nemsokára  Röhög...DE nem baj, mert most már itt az ideje,hogy valaki tiszta vízet önsön a pohárba...Előre látom már ezútán a nagy bikákat úgy fogják dúgdosni ,nehogy a forsterh táblázat elé kerüljenek...  Nekem valahogy mindig is hiányoztak azok a 16kg-os agancsok amelyek Prücsi fővadász idején itt poroszkáltak Baranyában...Somogycsicsó volt a kedvenc vadászterületem ,egy darabig Wildboar
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2872 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 21:09:29 »

Károly! Tetszenek ezek a korabeli képek! Igazi vadászhangulatot sugallnak...  Igen Igen

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #2873 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 21:57:02 »

Az első nagy zalai bikának milyenek voltak a hullatott agancsai?
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2874 Dátum: 2010. Szeptember 15. - 22:36:08 »

Zoli !
Mind a négy bika a Vértesben, a "Szentgyörgy-vár"-i területen esett . Csak volt közöttük 8 km, meg 20 év...! Vigyorog
Mindegyik 10 évnél öregebb . A kutya melletti 7.80, fölötte a férfié 9.10 kg .
Üdv,
Karl  Emelem
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #2875 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 10:14:56 »

Sziasztok

14,75 kg lett és Somogycsicsó közelében esett, de a kora valószínüleg nem lesz több 9 évnél!

Hát, ha ez igaz... Ijasz Kalapal Nagyon mérges Gun Korbács Lő Levele Elver LQrtad Sorozat Patron Lő

 Vigyorog
L.
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #2876 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 10:38:35 »

http://www.agroline.hu/hir/aranyermes-bikat-lott-somogyban-az-amerikai-vendegvadasz-holgy
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #2877 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 10:50:31 »

http://w3.bama.hu/baranya/kozelet/oriasi-loves-a-vajszloi-hatarban-327583
Naplózva
Koltai Pál
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #2878 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:34:50 »

Hmmm ...nekm nem jön be a Somogyi fotó Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #2879 Dátum: 2010. Szeptember 16. - 11:38:14 »

Hmmm ...nekm nem jön be a Somogyi fotó Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül

Próbáld meg itt megnézni: http://kapos.hu/hirek/gazdasag/2010-09-15/aranyermes_bikat_lott_somogyban_az_amerikai_vendegvadasz_holgy.html
Naplózva
Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: