Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585781 alkalommal)
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2145 Dátum: 2013. Február 19. - 08:24:23 »

... vadásztörvény és részei nem_tesz_említést_tűzfegyverről_csak_lőfegyverről és vadászlőfegyverről!.
pontosabban:
tűzfegyver : 0 találat
lőfegyver: 22 találat
vadászlőfegyver: 14 találat
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2146 Dátum: 2013. Február 19. - 08:25:24 »

Üdv!
Te írtad tegnap, hogyÉn csupán leírtam amire hivatkoztál (igaz bikkfanyelven, de ugyan arról beszélünk)" . megnéztem a "vadászati eszközök" felsorolását, íme (rövidítve):
- vadászlőfegyver, vadászíj, háló, altató és bénító fegyver, vadászkutya
"
És Arra szerettem volna még rámutatni, hogy sok minden, ami nincs az általad említett "Vadászati eszközök " között, máshol még lehet.(.ragadozó madár)

A lényeg, hogy pl. a sörétes puska sincs felsorolva, csak mint vadászlőfegyver van említve !!
A kérdés marad:
Miért ne lehetne egy Vadászlőfegyver célú fegyvert (a vadászlégfegyvert) vadászlőfegyverként bejegyezni, amit még a tiltó és kizáró paragrafusi részek sem elleneznek ??

Kérlek ne írd (megint), hogy mert nincs felsorolva, mert erről beszélek (és te is), hogy a Vadászlőfegyver kategóriába vannak a Vadászlőfegyverek!  OOO

Nézd, utolsó előtti írásodban hiányoltad a " (és a vadászmadár sem)!"

Megkerestem Neked, pedig Te erre a "vadászmadárra" kifejezésre körítettél hozzá eszmecserét, tévesen, mert benne van.

Most a sörétes fegyver a téma. :Mosolyog

"67.§ (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni. "

"68.§ (1) E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül: "

"b) az öntöltő (félautomata) sörétes vadászlőfegyver, melyben egyidejűleg háromnál több lőszer található; "

Tehát ebből következik, hogy amelyikbe 3-rom lőszernél több nem tölthető az engedélyezett és ez nem csak az öntöltőre vonatkozik.

"c) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra, valamint az őzre történő vadászat esetén a sörétes vadászlőfegyver; "
(sörétessel ezekre a vadfajokra nem lehet, többire igen)

"d) a vaddisznóra történő vadászat esetén - a sörétes vadászlőfegyverből kilőhető golyóval történő vadászat kivételével - a sörétes vadászlőfegyver; "


Tehát a vadászati törvény több pontja is megemlíti a sörétes vadászlőfegyvert.

Vadászlég-lőfegyver sem, de az elöltöltő múzeális fegyver sincs a Vtv. felsorolása közt mint engedélyezett vadászati eszköz.

Utóbbi engedélyeztetése lobbizás alatt van ( ez helyes!), de a lég-lőfegyver engedélyeztetése Mo-on soha szóba sem került.

Hogy ennek mi az oka én nem tudom, de a vadászati szakértők erre Neked biztos tudnak szakszerűen válaszolni.

És viccből ismét megemlítem, hogy a Vtv. a ZU-2-es légvédelmi gépágyút u.u nem említi meg, mint a lég-lőfegyvert sem, pedig az ráadásként tűzfegyver, de még sem szabad vele vadászni. ( még szerencse) Kacsint Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2147 Dátum: 2013. Február 19. - 08:30:59 »

pontosabban:
tűzfegyver : 0 találat
lőfegyver: 22 találat
vadászlőfegyver: 14 találat

Ez azért van, mert az ezt megelőző fegyvertörvény lőfegyverekről tesz csak említést, a most hatályos meg már a tűzfegyvereket is megemlíti kategóriákba sorolva.( EU-s követelmény) Fegyverkategóriák)

Az új fegyvertörvény meg frissebb mint a vadászati törvény. Emelem Emelem
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2148 Dátum: 2013. Február 19. - 08:59:56 »

Megkerestem Neked, pedig Te erre a "vadászmadárra" kifejezésre körítettél hozzá eszmecserét, tévesen, mert benne van.
Most a sörétes fegyver a téma. :Mosolyog
Tehát a vadászati törvény több pontja is megemlíti a sörétes vadászlőfegyvert.

Vadászlég-lőfegyver sem, de az elöltöltő múzeális fegyver sincs a Vtv. felsorolása közt mint engedélyezett vadászati eszköz.

Utóbbi engedélyeztetése lobbizás alatt van ( ez helyes!), de a lég-lőfegyver engedélyeztetése Mo-on soha szóba sem került.

És viccből ismét megemlítem, hogy a Vtv. a ZU-2-es légvédelmi gépágyút u.u nem említi meg, mint a lég-lőfegyvert sem, pedig az ráadásként tűzfegyver, de még sem szabad vele vadászni. ( még szerencse) Kacsint Emelem
Mosolyog köszönöm és nagyon-nagyra értékelem türelmedet, válaszaidat ! Emelem

A "vadászmadár" témában tényleg félreérthető voltam! Tasli
Akkor ott azért említettem, mert konkrétan a "Vadászati eszközök" között nem szerepel, tehát egy hivatkozásban (érverésben) sem helytálló csak erre hivatkozni.

A sörétes fegyvert, meg csak úgy említi, mint a kizáró tipusokat/fajtákat , vagyis "minden szabad, ami nem tilos/tiltanak" Ördög (booocsííí, de ezt nem hagyhattam ki és nem a bosszantásodra! Kézfogás)

Úgy gondolom a törvényt globálisan kell nézni, vagyis az engedélyezett eszközöket a tiltó eszközökkel együtt, kapunk egy (jelen pillanatban az e törvény által jóváhagyott) "lehetőségi listát" a vadászati eszközökre.

A kezdeti "kutatás"  Woest most már arra felé fordult, hogy milyen jogszabályokra hivatkozva utasíthatnának el egy ilyen bejegyzési kérelmet.

jaa... a ZU-2-es légvédelmi gépágyúval (szerintem) azért nem lehet vadászni, mert nem vadászlőfegyver kategóriába van sorolva!  Ördög ha abba lenne, -mert arra gyártanák-, akkor lehetne, nem? Röhög
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2149 Dátum: 2013. Február 19. - 09:03:20 »

Ez azért van, mert az ezt megelőző fegyvertörvény lőfegyverekről tesz csak említést, a most hatályos meg már a tűzfegyvereket is megemlíti kategóriákba sorolva.( EU-s követelmény) Fegyverkategóriák)
Az új fegyvertörvény meg frissebb mint a vadászati törvény.

 Meglepődött naaa.. ez már valani konkrét nyom! lehet tényleg itt a válasz !! átnézem jobban a frissebb fegyvertörvény (ilyen szemmel)  OOO köszönöm!  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2150 Dátum: 2013. Február 19. - 09:14:07 »

Mosolyog köszönöm és nagyon-nagyra értékelem türelmedet, válaszaidat ! Emelem

A "vadászmadár" témában tényleg félreérthető voltam! Tasli
Akkor ott azért említettem, mert konkrétan a "Vadászati eszközök" között nem szerepel, tehát egy hivatkozásban (érverésben) sem helytálló csak erre hivatkozni.

A sörétes fegyvert, meg csak úgy említi, mint a kizáró tipusokat/fajtákat , vagyis "minden szabad, ami nem tilos/tiltanak" Ördög (booocsííí, de ezt nem hagyhattam ki és nem a bosszantásodra! Kézfogás)

Úgy gondolom a törvényt globálisan kell nézni, vagyis az engedélyezett eszközöket a tiltó eszközökkel együtt, kapunk egy (jelen pillanatban az e törvény által jóváhagyott) "lehetőségi listát" a vadászati eszközökre.

A kezdeti "kutatás"  Woest most már arra felé fordult, hogy milyen jogszabályokra hivatkozva utasíthatnának el egy ilyen bejegyzési kérelmet.

jaa... a ZU-2-es légvédelmi gépágyúval (szerintem) azért nem lehet vadászni, mert nem vadászlőfegyver kategóriába van sorolva!  Ördög ha abba lenne, -mert arra gyártanák-, akkor lehetne, nem? Röhög

"aa... a ZU-2-es légvédelmi gépágyúval (szerintem) azért nem lehet vadászni, mert nem vadászlőfegyver kategóriába van sorolva!  Ördög ha abba lenne, -mert arra gyártanák-, akkor lehetne, nem? Röhög"

Csak megemlítem, hogy a vadászlőfegyver nem attól vadászlőfegyver, mert annak van gyártva.

Ezen fegyverek többségét lehet használni sportcélból is.

Vadászfegyver az a fegyver, melyet a fegyvertartási engedélybe vadászati célra bejegyeznek.

De lehetséges, hogy ezt a fegyvergyártmányt, szintén bejegyezzék fegyvertartási engedélybe a feltételek meglétével, sportfegyver címszóval.

Törvényt szövegét megemlítve : a fegyver az engedélyezett célra használható.

Tehát minden fegyver, lég, gáz-riasztó, önvédelmi, sport, vadász, csak arra a célra használható melyre az engedély szól.

Na, megyek a lőtérre. Lő Emelem
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2151 Dátum: 2013. Február 19. - 09:15:23 »

István!

Mi lenne, ha beszélnél a sertéstelep tulajdonosával, ő vagy Te a helyi önkormányzat polgármesterével/jegyzőjével, és ők így közösen nyújtanának be belterületi vadászati engedély iránti kérelmet a patkányok miatt, a Te nevedre?
Ez talán átvihető, nálunk a faluba beszemtelenkedő rókák esetében simán ment mindig.

És ha esetleg nem légpuskával, hanem kispuskával lőnéd a patkányt? Úgy elvileg teljesen szabályos is lehetne.

Benyújtandó formanyomtatványokban tudok segíteni.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2152 Dátum: 2013. Február 19. - 09:36:07 »

F.István  Emelem ! Azt nem értem hogy mit nem ért  Fejvakarás  . A légfegyvert mint vadászati eszközt mire használná ? 
Gyakorlatilag semmire . Rabsickodni ?  Mert ha egy területen pl. alig van fácán kakas ,tyúk viszont bőven akkor
valószínűsíthető hogy ott bizony lámpáznak légfegyverrel szerintem .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #2153 Dátum: 2013. Február 19. - 09:52:38 »

István!

Mi lenne, ha beszélnél a sertéstelep tulajdonosával, ő vagy Te a helyi önkormányzat polgármesterével/jegyzőjével, és ők így közösen nyújtanának be belterületi vadászati engedély iránti kérelmet a patkányok miatt, a Te nevedre?
Ez talán átvihető, nálunk a faluba beszemtelenkedő rókák esetében simán ment mindig.

És ha esetleg nem légpuskával, hanem kispuskával lőnéd a patkányt? Úgy elvileg teljesen szabályos is lehetne.

Benyújtandó formanyomtatványokban tudok segíteni.

 Emelem

Peti, szerintem nem ugyanaz a szitu, a róka vadászható vadfaj, a patkány nincs a listán.
Tehát teljesen szabályosra - azt hiszem - nem lehet kifényezni a dolgot.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2154 Dátum: 2013. Február 19. - 09:54:48 »

Peti, szerintem nem ugyanaz a szitu, a róka vadászható vadfaj, a patkány nincs a listán.
Tehát teljesen szabályosra - azt hiszem - nem lehet kifényezni a dolgot.


Ez igaz Lajos.
Akkor passzolok, esetleg Boar véleményét osztom... Kacsint
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2155 Dátum: 2013. Február 19. - 12:44:33 »

F.István  Emelem ! Azt nem értem hogy mit nem ért  Fejvakarás  . A légfegyvert mint vadászati eszközt mire használná ? 
Gyakorlatilag semmire . Rabsickodni ?  Mert ha egy területen pl. alig van fácán kakas ,tyúk viszont bőven akkor
valószínűsíthető hogy ott bizony lámpáznak légfegyverrel szerintem .  Emelem
Lacus!  Emelem A légfegyvert, mint vadászati eszközt, vadászatra lehetne használni. Azért próbálom (személy szerint -idegelve benneteket/önöket-) kibogozni ezt a témát, mert "vagy szabályosan, vagy sehogy"! jól van
A "gyakorlatilag semmire" az (egyenlőre) Mo-n létezik. Már említettem az Angolokat, ahol nagyon nagy múlttal rendelkeznek (és tömegbázissal) a légfegyveres vadászat terén. Vannak kifejezetten csak vadászlégfegyvereket gyártó cégek/típusok, kik nem is gyártanak sport változatot. A YouTube (szó szerint) hemzseg a légfegyveres videóktól. Az "Airgun Huntig" keresésre 50.300 találatot dobott fel most nekem ! http://www.youtube.com/results?search_query=airgun+hunting&oq=Airgun&gs_l=youtube.1.0.0l10.28647.30560.0.32988.6.5.0.1.1.0.96.335.5.5.0...0.0...1ac.1.bJ-ONwxMBu4
A lényeg, hogy lenne létjogosultsága, hiszen már 1800-s években is vadásztak légfegyverrel, és az ölőhatása is bőven megfelelő.

Valóban a Magyar mentalitás Szomorú okot adhat a Rabsickodás gondolatára, de arra kicsit költséges lenne egy több mint fél millás légfegyver! Ha pontosságot és erőt is akarnánk, akkor hiába tuningolná fel valaki a slavkáját egy vasúti rugóval, ha 3 méterre kellene megközelítenie a vadat, hogy egyáltalán eltalálja, mert olyat ránt! Ez ilyen vadászlégfegyver pontossága és szórása 50 méteren pl. 1-2 centi (10 lövésből Mosolyog )
Ha lenne ilyen vadászat, akkor (igaz) szűk lehetőségekkel rendelkezne, de pl. a kóbor macskák kilövésére alkalmas, olcsó (léglövedék), hatásos (gyorsan ölő) és a vadállomány nyugalmát (hangos lövéssel) nem zavaró megoldás is lehetne.
..nomeg a rágcsálók... Mosolyog de ez másik téma.

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2156 Dátum: 2013. Február 19. - 13:04:45 »

Lacus!  Emelem A légfegyvert, mint vadászati eszközt, vadászatra lehetne használni. Azért próbálom (személy szerint -idegelve benneteket/önöket-) kibogozni ezt a témát, mert "vagy szabályosan, vagy sehogy"! jól van
A "gyakorlatilag semmire" az (egyenlőre) Mo-n létezik. Már említettem az Angolokat, ahol nagyon nagy múlttal rendelkeznek (és tömegbázissal) a légfegyveres vadászat terén. Vannak kifejezetten csak vadászlégfegyvereket gyártó cégek/típusok, kik nem is gyártanak sport változatot. A YouTube (szó szerint) hemzseg a légfegyveres videóktól. Az "Airgun Huntig" keresésre 50.300 találatot dobott fel most nekem ! http://www.youtube.com/results?search_query=airgun+hunting&oq=Airgun&gs_l=youtube.1.0.0l10.28647.30560.0.32988.6.5.0.1.1.0.96.335.5.5.0...0.0...1ac.1.bJ-ONwxMBu4
A lényeg, hogy lenne létjogosultsága, hiszen már 1800-s években is vadásztak légfegyverrel, és az ölőhatása is bőven megfelelő.

Valóban a Magyar mentalitás Szomorú okot adhat a Rabsickodás gondolatára, de arra kicsit költséges lenne egy több mint fél millás légfegyver! Ha pontosságot és erőt is akarnánk, akkor hiába tuningolná fel valaki a slavkáját egy vasúti rugóval, ha 3 méterre kellene megközelítenie a vadat, hogy egyáltalán eltalálja, mert olyat ránt! Ez ilyen vadászlégfegyver pontossága és szórása 50 méteren pl. 1-2 centi (10 lövésből Mosolyog )
Ha lenne ilyen vadászat, akkor (igaz) szűk lehetőségekkel rendelkezne, de pl. a kóbor macskák kilövésére alkalmas, olcsó (léglövedék), hatásos (gyorsan ölő) és a vadállomány nyugalmát (hangos lövéssel) nem zavaró megoldás is lehetne.
..nomeg a rágcsálók... Mosolyog de ez másik téma.



Kedves István!
Kár egy olyan országban a nép mentalitását bírálni, ahol egy államhatalmi szerv nyíltan szabotálhatja a törvények végrehajtását, vagy enyhébb esetben  Ördög saját szája íze szerint értelmezheti!
"Ennyit a fjordokról!"  (P.Howard)
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2157 Dátum: 2013. Február 19. - 13:10:03 »

Lacus!  Emelem A légfegyvert, mint vadászati eszközt, vadászatra lehetne használni. Azért próbálom (személy szerint -idegelve benneteket/önöket-) kibogozni ezt a témát, mert "vagy szabályosan, vagy sehogy"! jól van
A "gyakorlatilag semmire" az (egyenlőre) Mo-n létezik. Már említettem az Angolokat, ahol nagyon nagy múlttal rendelkeznek (és tömegbázissal) a légfegyveres vadászat terén. Vannak kifejezetten csak vadászlégfegyvereket gyártó cégek/típusok, kik nem is gyártanak sport változatot. A YouTube (szó szerint) hemzseg a légfegyveres videóktól. Az "Airgun Huntig" keresésre 50.300 találatot dobott fel most nekem ! http://www.youtube.com/results?search_query=airgun+hunting&oq=Airgun&gs_l=youtube.1.0.0l10.28647.30560.0.32988.6.5.0.1.1.0.96.335.5.5.0...0.0...1ac.1.bJ-ONwxMBu4
A lényeg, hogy lenne létjogosultsága, hiszen már 1800-s években is vadásztak légfegyverrel, és az ölőhatása is bőven megfelelő.

Valóban a Magyar mentalitás Szomorú okot adhat a Rabsickodás gondolatára, de arra kicsit költséges lenne egy több mint fél millás légfegyver! Ha pontosságot és erőt is akarnánk, akkor hiába tuningolná fel valaki a slavkáját egy vasúti rugóval, ha 3 méterre kellene megközelítenie a vadat, hogy egyáltalán eltalálja, mert olyat ránt! Ez ilyen vadászlégfegyver pontossága és szórása 50 méteren pl. 1-2 centi (10 lövésből Mosolyog )
Ha lenne ilyen vadászat, akkor (igaz) szűk lehetőségekkel rendelkezne, de pl. a kóbor macskák kilövésére alkalmas, olcsó (léglövedék), hatásos (gyorsan ölő) és a vadállomány nyugalmát (hangos lövéssel) nem zavaró megoldás is lehetne.
..nomeg a rágcsálók... Mosolyog de ez másik téma.



Csak egy pld, jutott eszembe a "kártevők irtásáról"

Nagy áruházak nagyon nagy raktárhelyisége hemzseg az egerektől, de nyáron a verebek is befészkelik magukat.

Nos, létesült egy cég, akik kimondottan légfegyverrel "elvégezték" a gyérítést.

Bibi csak az volt, hogy ilyen szinten a jogszabály ezt nem engedi meg, és a cég ellen eljárást is indítottak, és meg is szűntek.

Mint írva is lett, a jogszabályunk a légfegyveres használatot engedélyezi, sportcélból, lőtéren és magáncélból magánterületen, hogy mások testi épségét, vagyonát nem veszélyeztessük.

Szerintem ennyi és nem több.

Légfegyveres vadászatnak szerintem nincs jogosultsága a vadászati közegben semmiféle megoldással, de soha nem is volt.

Volt ellenben az elöltöltős fegyverrel történő vadászat, melyet szerintem is, újból meg kell honosítani.

Szép és etikus vadászati módszer. Emelem Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2158 Dátum: 2013. Február 19. - 13:23:07 »

"Légfegyveres vadászatnak szerintem nincs jogosultsága a vadászati közegben semmiféle megoldással, de soha nem is volt."

Semmilyen észérv nincs ellene, éppen ezért nem fogják engedélyezni! Régen készítettek vadász-szélpuskát, tehát vadásztak is vele.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2159 Dátum: 2013. Február 19. - 15:56:58 »

"Légfegyveres vadászatnak szerintem nincs jogosultsága a vadászati közegben semmiféle megoldással, de soha nem is volt."

Semmilyen észérv nincs ellene, éppen ezért nem fogják engedélyezni! Régen készítettek vadász-szélpuskát, tehát vadásztak is vele.

"Semmilyen észérv nincs ellene"

Mert mi van mellette ?

" Régen készítettek vadász-szélpuskát, tehát vadásztak is vele. "

Mi több, volt ilyen hadifegyver is, mint szélpuska, és akit elkaptak vele, azt azonnal kivégezték.

Azért régen a flóbert fegyvereknek sokkalta nagyobb hagyománya volt, mint a szélfegyvereknek.

Az sem jött vissza.

 Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: