Oldalak: 1 ... 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 [365]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 580476 alkalommal)
arthur
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66


« Új üzenet #5460 Dátum: 2024. Január 03. - 18:47:39 »

Sziasztok!

Először is Boldog Új évet kívánok Mindenkinek!

Nagyon rég óta érdekel az erdészeti-vadászati téma, gondolkoztam is rajta, hogy elvégzem a vadász iskolát. (Azaz vadászvizsgát letenni)

De sajnos siket/hallássérült vagyok, így nem tudom, hogy alkalmas lennék vagy sem. (A Google ilyen téren nem volt barátom 🙂)

Van-e valami jogszabály erre a részre?


https://egeszsegvonal.gov.hu/ellatorendszer/alkalmassagi-vizsgalatok/1483-lofegyver-orvosi-alkalmassagi-vizsgalat.html#alkalmassgi_vizsglatok_rendje


Lőfegyver megszerzése és tartása kapcsán szakorvosi véleményezést igénylő egyéb megbetegedések:

 

beszéd útján történő kommunikáció nehezített volta (hangképzési, beszéd- és/vagy hallászavar);
egyensúlyzavarral járó kórképek;
érzészavarok, amelyek a lőfegyver biztonságos kezelését megakadályozhatják;
a passzív és aktív mozgásrendszer (csont, ízület, izomrendszer) minden, a fogáskészséget vagy a lőfegyver kezelését gátló veleszületett vagy szerzett rendellenessége;
a szív és keringés azon megbetegedései, amelyek a lőfegyver biztonságos használatát megakadályozzák:
olyan állapotok, amelyekben az akut szívelégtelenség bármikor felléphet;
a keringési szervek gyógyszerrel nem befolyásolható idült elégtelensége;
a szív ingerképzési, ingervezetési zavarai;
az idegrendszer bármilyen betegsége, és annak maradványtünetei, ha olyan funkciókiesést okoznak, hogy a lőfegyver biztonságos használatát befolyásolják.
Naplózva
simsonking
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #5461 Dátum: 2024. Január 16. - 20:20:42 »


https://egeszsegvonal.gov.hu/ellatorendszer/alkalmassagi-vizsgalatok/1483-lofegyver-orvosi-alkalmassagi-vizsgalat.html#alkalmassgi_vizsglatok_rendje


Lőfegyver megszerzése és tartása kapcsán szakorvosi véleményezést igénylő egyéb megbetegedések:

 

beszéd útján történő kommunikáció nehezített volta (hangképzési, beszéd- és/vagy hallászavar);
egyensúlyzavarral járó kórképek;
érzészavarok, amelyek a lőfegyver biztonságos kezelését megakadályozhatják;
a passzív és aktív mozgásrendszer (csont, ízület, izomrendszer) minden, a fogáskészséget vagy a lőfegyver kezelését gátló veleszületett vagy szerzett rendellenessége;
a szív és keringés azon megbetegedései, amelyek a lőfegyver biztonságos használatát megakadályozzák:
olyan állapotok, amelyekben az akut szívelégtelenség bármikor felléphet;
a keringési szervek gyógyszerrel nem befolyásolható idült elégtelensége;
a szív ingerképzési, ingervezetési zavarai;
az idegrendszer bármilyen betegsége, és annak maradványtünetei, ha olyan funkciókiesést okoznak, hogy a lőfegyver biztonságos használatát befolyásolják.

Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat!
Akkor sajnos nem lehetek, mivel hallászavarom van. Régen íjászkodtam, tehát lehet vadászatban ki fogom majd próbálni. (Persze az engedélyek után)
De azért megpróbálom rákérdezni a háziorvosomat, kiváncsi leszek, hogy Ő mit fog mondani.

Üdvözlettel, S.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5462 Dátum: 2024. Január 18. - 13:31:32 »

Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszokat!
Akkor sajnos nem lehetek, mivel hallászavarom van. Régen íjászkodtam, tehát lehet vadászatban ki fogom majd próbálni. (Persze az engedélyek után)
De azért megpróbálom rákérdezni a háziorvosomat, kiváncsi leszek, hogy Ő mit fog mondani.

Üdvözlettel, S.


Szia! Emelem

Azért ennek valóban járj utána.  Szinte minden vadász nagyot hall, és vannak akik készüléket is használnak, én nincs gond az orvosival!  Sok sikert!
Vadászüdvözlettel Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #5463 Dátum: 2024. Január 18. - 16:02:53 »


  Szinte minden vadász nagyot hall,
És többségük nagyot is mond...
 Stoel
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #5464 Dátum: 2024. Január 18. - 20:40:04 »

És többségük nagyot is mond...
 Stoel

Most mit irigyled tőlem a 10-ből átlagosan 9,5-szer tűzben maradt vadat. Olyan nagy baj ez?  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #5465 Dátum: 2024. Január 18. - 21:39:11 »

Most mit irigyled tőlem a 10-ből átlagosan 9,5-szer tűzben maradt vadat. Olyan nagy baj ez?  Ördög
Tőled?
Ugyanmár Doki, Tőled nem irigylem. Wave
(Meg különben is, nekem 10-ből 12) Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #5466 Dátum: 2024. Január 19. - 00:28:37 »

És többségük nagyot is mond...
 Stoel

 Igen Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5467 Dátum: 2024. Január 19. - 05:39:21 »

Most mit irigyled tőlem a 10-ből átlagosan 9,5-szer tűzben maradt vadat. Olyan nagy baj ez?  Ördög
És mi van azzal a 0,5 vaddal???
Ez azért nagyon durva…
Ha ezek után azt is ide kámingautolod, hogy neked nem szakad egybe, akkor tutira sosevagy zigazvadász… 😜
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 [365]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: