Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586011 alkalommal)
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #1995 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 10:50:12 »

Belföldön nem kell levizsgáztatni,  akült nem tudom, de szerintem azt sem.
Új fegyverről beszélünk, ugyebár.



Igen,új. Azt nem tudod esetleg ,hogyha fater átakarja íratni az Én nevemre a fegyvert akkor az adás-vételi vagy átadás vagy az minek számít?  Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1996 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:00:15 »

Igen,új. Azt nem tudod esetleg ,hogyha fater átakarja íratni az Én nevemre a fegyvert akkor az adás-vételi vagy átadás vagy az minek számít?  Emelem

Adásvételi.
Mint új tulajdonos szerepelsz az ügyletben.
És ha az Édesapád (azaz a fater...) nem vadászboltos, aki elad neked egy új, általabeszerzett fegyvert, akkor ez már használt fegyver és le kell vizsgáztatni.

Egyszerű példát mondok:

Bemész a Wartburg szalonba, veszel egy vadonatúj 353 Limousine-t.
Nó vizsga.
Édesapád megy be, ráíratja a nevére, megy vele 3 centit és 8 millimétert, majd neked adja, a nevedre íratja, akkor kocogá vizsgáztatni.

De egyszerűbb és költségtakarékosabb, ha írtok egy szabályszerű átadásit és akkor megspóroltad a procedúrát a legközelebbi vizsgáztatásig, ami hosszú éveket jelenthet.


P.S.:
Tudod, vén bogaras hülye vagyok, ha még a gatyám nem is húgyfoltos, de nagyon bántja a szemem a "fater" szó.
Szerintem 99%, hogy neki sem esik jól, ha így szólítod.
Gondolkodj el ezen.

 Emelem Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #1997 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:16:19 »

Adásvételi.
Mint új tulajdonos szerepelsz az ügyletben.
És ha az Édesapád (azaz a fater...) nem vadászboltos, aki elad neked egy új, általabeszerzett fegyvert, akkor ez már használt fegyver és le kell vizsgáztatni.

Egyszerű példát mondok:

Bemész a Wartburg szalonba, veszel egy vadonatúj 353 Limousine-t.
Nó vizsga.
Édesapád megy be, ráíratja a nevére, megy vele 3 centit és 8 millimétert, majd neked adja, a nevedre íratja, akkor kocogá vizsgáztatni.

De egyszerűbb és költségtakarékosabb, ha írtok egy szabályszerű átadásit és akkor megspóroltad a procedúrát a legközelebbi vizsgáztatásig, ami hosszú éveket jelenthet.


P.S.:
Tudod, vén bogaras hülye vagyok, ha még a gatyám nem is húgyfoltos, de nagyon bántja a szemem a "fater" szó.
Szerintem 99%, hogy neki sem esik jól, ha így szólítod.
Gondolkodj el ezen.


 Emelem Effendi                 
         Teljesen jogos amit mondtál!  Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1998 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:17:23 »

 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #1999 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:21:21 »

Még annyit ha írunk egy átadásit pl. 30 évre (nem tudom mennyi a max.) és apámmal történik valami (bevonják a fegyvertartását,betegség stb.) akkor mi lesz a puskával marad nálam az Én nevemen?  Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2000 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:29:21 »

Még annyit ha írunk egy átadásit pl. 30 évre (nem tudom mennyi a max.) és apámmal történik valami (bevonják a fegyvertartását,betegség stb.) akkor mi lesz a puskával marad nálam az Én nevemen?  Emelem

Hmmm, bonyolult... Fejvakarás
Boncolgassuk:
Igaz, hogy nem tudok időhatárról (én is két évet írtam a Winchesterre), de nem tudom, ki viheti vizsgáztatni a fegyvert a lejáratkor. (Mondjuk, ezt megoldja egy fegyvermester, akinek ugyan tökmindegy, hogy ki fizeti a bérét, de az már nem hiszem, hogy mindegy, hogy ki írja alá a "megbízólevelét", azaz az átadásit...).

A fegyvertartási bevonásakor az egyik "menekülőút" pontosan az Átadási volt, mert a gyanúba-perbe-eljárás alá volt vadásznak pontosan az volt a célja, hogy ne kelljen a rendőrségen leadnia a fegyverét-fegyvereit, elkerülve a horribilis tárolási költségeket, a kényelmetlenséget és a dokumentumok gyártását.

Kérdezzünk meg talán egy jogban jóval jártasabb, kék színű nicknévvel ellátott fórumtársat!! Nyihi

 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #2001 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:31:57 »

Hmmm, bonyolult... Fejvakarás
Boncolgassuk:
Igaz, hogy nem tudok időhatárról (én is két évet írtam a Winchesterre), de nem tudom, ki viheti vizsgáztatni a fegyvert a lejáratkor. (Mondjuk, ezt megoldja egy fegyvermester, akinek ugyan tökmindegy, hogy ki fizeti a bérét, de az már nem hiszem, hogy mindegy, hogy ki írja alá a "megbízólevelét", azaz az átadásit...).

A fegyvertartási bevonásakor az egyik "menekülőút" pontosan az Átadási volt, mert a gyanúba-perbe-eljárás alá volt vadásznak pontosan az volt a célja, hogy ne kelljen a rendőrségen leadnia a fegyverét-fegyvereit, elkerülve a horribilis tárolási költségeket, a kényelmetlenséget és a dokumentumok gyártását.

Kérdezzünk meg talán egy jogban jóval jártasabb, kék színű nicknévvel ellátott fórumtársat!! Nyihi

 Effendi Emelem
Állítólag a kék nickel ellátott személyek veszélyesek.  Ördög  Remélem Ő hátha tud segíteni!  Emelem   Effendi köszönöm az eddigi válaszokat!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #2002 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:55:16 »

Sabbati  Emelem ! Nekem májusban mikor érdeklődtem személyesen az átadásról , maximum 1 évet mondtak .  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2003 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:59:06 »

Állítólag a kék nickel ellátott személyek veszélyesek.  Ördög 

Ad. 1. Azok!   Ördög

Ad 2. lövésem nincs, utána köll nézni, mert: férj és feleség együtt molyolhat egymás készségeivel (értsd itt és most: vadászfegyver  Angyal), de hogy a fentieken túl más rokon - ld apa-fia - kontextusban ez működik-e, hát pássz...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #2004 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 13:03:42 »

Egy fegyvermester is vizsgáztathat fegyvereket vagy fel kell vinni az MKH-hoz?  Emelem
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #2005 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 13:10:46 »

Egy fegyvermester is vizsgáztathat fegyvereket vagy fel kell vinni az MKH-hoz?  Emelem

Az MKH vizsgáztat, de a vadászboltok és fegyvermesterek többsége vállalja, hogy elintézi Neked, természetesen nem puszta jóindulatból.

 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #2006 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 13:13:15 »

Az MKH vizsgáztat, de a vadászboltok és fegyvermesterek többsége vállalja, hogy elintézi Neked, természetesen nem puszta jóindulatból.

 Emelem
Ja értem!  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2007 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 18:07:47 »

Sabbati  Emelem ! Nekem májusban mikor érdeklődtem személyesen az átadásról , maximum 1 évet mondtak .  Emelem

Hazudtak már akkor is. Régen sem volt időbeli korlát, igaz úgy szerkesztették, azt átadási dokumentumot, hogy be kellett írni a tó-ig intervallumot, de oda azt írtál amit jónak gondoltál. A törvényben nincs meghatározva.

Most pedigle lehet olyan átadási dokumentumot tölteni, amiben aláhúzhatod, hogy *meghatározatlan ideig adod át. Olyan is van, amiben be kell írni mettől meddig, A rendőrségi nyomtatványok között http://www.police.hu/nyomtatvanyok  van tól-ig határ, de nincs korlátozva az időtartam.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
boy16
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185


« Új üzenet #2008 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 20:54:47 »

Hazudtak már akkor is. Régen sem volt időbeli korlát, igaz úgy szerkesztették, azt átadási dokumentumot, hogy be kellett írni a tó-ig intervallumot, de oda azt írtál amit jónak gondoltál. A törvényben nincs meghatározva.

Most pedigle lehet olyan átadási dokumentumot tölteni, amiben aláhúzhatod, hogy *meghatározatlan ideig adod át. Olyan is van, amiben be kell írni mettől meddig, A rendőrségi nyomtatványok között http://www.police.hu/nyomtatvanyok  van tól-ig határ, de nincs korlátozva az időtartam.
Átadásnál is le kell vizsgáztatni újból a fegyvert?  Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2009 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 21:01:30 »

Átadásnál is le kell vizsgáztatni újból a fegyvert?  Emelem

Nem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: