Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586012 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1125 Dátum: 2010. Augusztus 16. - 13:50:05 »

A következőkben szeretnék segítséget kérni:
Házkutatás során talának a rendőrök mondjuk őzgidát, értesítik a vadászatra jogosultat. Az élő vad ugye állami tulajdon, nem a vadászatra jogosulté. Mi a teendő?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #1126 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 09:10:14 »

A következőkben szeretnék segítséget kérni:
Házkutatás során talának a rendőrök mondjuk őzgidát, értesítik a vadászatra jogosultat. Az élő vad ugye állami tulajdon, nem a vadászatra jogosulté. Mi a teendő?


De a vad élve történő befogása is a vadászatra jogosultat illeti meg, így effektíve mégis csak őt éri kár.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1127 Dátum: 2010. Augusztus 24. - 09:18:58 »


De a vad élve történő befogása is a vadászatra jogosultat illeti meg, így effektíve mégis csak őt éri kár.

Közben utánaérdeklődtünk hivatalos helyeken, a bizonyíttékként lefoglalt vad is a vadászatra jogosultat illeti meg (miután megszünt bizonyíték lenni).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Poczy
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #1128 Dátum: 2011. Január 12. - 18:16:48 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy le van-e írva valamely jogszabályban, hogy közúttól számított 300 m-en belül nem lehet vadgazdálkodási létesítmény? Én csak a vadászterület határával kapcsolatban találtam ilyet a Vhr-ben. Ha valaki tud ilyenről kérem adja meg a pontos jogszabályi helyet ahol megtalálom és ahol hivatkozni lehet rá.

Előre is köszönöm!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1129 Dátum: 2011. Január 12. - 20:08:38 »

Régen tényleg volt valami ilyesmi, de a mostani Vtv már nem tartalmazza.

Azt tudom, közúti baleset esetén (autó - vad ütközése) a biztosító általában beleköt, és a bíróság többször helyt is ad neki! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1130 Dátum: 2011. Január 12. - 20:33:37 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy le van-e írva valamely jogszabályban, hogy közúttól számított 300 m-en belül nem lehet vadgazdálkodási létesítmény? Én csak a vadászterület határával kapcsolatban találtam ilyet a Vhr-ben. Ha valaki tud ilyenről kérem adja meg a pontos jogszabályi helyet ahol megtalálom és ahol hivatkozni lehet rá.

Előre is köszönöm!


Én is úgy tudom, hogy törvény nincs rá, viszont nem tanácsos, mert ütközés esetén alapot adhat a vadászatra jogosult elmarasztalására.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
postagalamb
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1131 Dátum: 2011. Január 14. - 17:50:16 »

MÉG ÚJ VAGYOK,SOK ISMERETRE SZERETNÉK SZERT TENNI,NAGYON ÖRÜLNÉK,HA SEGÍTENÉTEK A TANÁCSAITOKKAL!
TAVALY VÉGEZTEM ERDÉSZTECHNIKUSKÉNT,MOST LETT VADŐRI MUNKÁM.AZ LENNE A KÉRDÉSEM,HOGY MILYEN RANGSOR VAN A VADÁSZTÁRSASÁG TAGJAI KÖZÖTT?
-ELNÖK
-VADÁSZMESTER
-VADŐR
-VADGONDOZÓ
 
ÍGY HELYES A SORREND?ÉS KI PARANCSOL KINEK,KI AD UTASÍTÁST KINEK?
KÖSZI A VÁLASZOTOKAT IS ELŐRE!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 14. - 17:53:22 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1132 Dátum: 2011. Január 14. - 17:58:12 »

Szia!

A munkáltató jogokat az elnök gyakorolja.
Innentől kezdve viszont képlékeny a dolog, mert emberfüggő, hogy ki mennyire "száll be" a Vt irányításába.
Alapvetően az IB hozza meg azokat a döntéseket, amiket meg "kell", tehát lehet, hogy akár mind az öten részt vesznek a feladatok meghatározásában. (Ez ritka eset.)
Első körben a szakmai részért a vadászmester a felelős, általában ő szokta a napi, heti dolgokat meghatározni.

Azt a rangsort amit írtál el kell felejteni, mert a hivatásos vadász munkavállaló, neki elméletileg nincs "hatalma" egy Vt-ban.

Ahogy tapasztalom általában ez úgy van, ha ért a dolgokhoz a vadászmester - na itt is vannak azért nagy csodák  Ördög - akkor elnavigálja ő a vadőröket.
Aztán ha emellett az elnök, vagy a titkár is agilisabb, akkor bele-bele szólnak, de a vadászmester az aki szakmai utasítást általában kiadja.

...de mint jeleztem ez relatív, attól függ ki mennyire veszi komolyan a feladatát és ki mennyire - avagy mennyire hisz hogy  Ördög- ért hozzá.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1133 Dátum: 2011. Január 14. - 18:04:37 »

Szervusz Postagalamb! Emelem

Üdv a fórumon!

A neten a nagybetűs írás kiabálást jelent. Írjál nyugodtan kisbetűkkel! Mosolyog

A vadásztársaságnál minden tisztségviselőnek megvan a saját hatásköre, és felelőssége amit az alapszabály tartalmaz.
Az elnök irányítja és koordinálja a vadásztársaság, és az IB munkáját, és felel a teljes törvényszerű működésért.Két Ib űlés között döntéseket hoz.

A vadászmester irányítja a vadgazdálkodást és a vadászatot, és irányítja az alkalmazottak munkáját. Kiadja a feladatokat, és számonkéri azokat.  (persze a közgyűlés, és a Ib döntéseinek megfelelően) Ez nem azt jelenti, hogy az ib másik tagja nem adhat utasítást a saját hatáskörén belűl.

A Vadőr, és vadgondozó alkalmazott, akinek a munkáját a szerződés tartalmazza. Ennek kell  tartalmaznia, hogy kinek az utasításait, kell betartania, és esetleg kinek irányítja a munkáját!

De megmondom őszintén igen meglepett a kérdésed, mert egy középfokú végzettséggel ezeket azért illik ismerni! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1134 Dátum: 2011. Január 14. - 18:39:46 »


De megmondom őszintén igen meglepett a kérdésed, mert egy középfokú végzettséggel ezeket azért illik ismerni! Vállat von

Engem nem, a képzés vagy nem terjed ki ilyesmire, vagy 10-15 év késésben van.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
postagalamb
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1135 Dátum: 2011. Január 14. - 19:15:10 »

köszi a válaszotokat,így már előrébb vagyok Wave
én csak 1 aggódó szülő vagyok,mert ez a vadásztársaság,nagyon fura vt. Meglepődött
és kinek a felügyelete alá tartozik a vt?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1136 Dátum: 2011. Január 14. - 19:23:07 »

Szia Zsolt68! Emelem

Én sem arra gondoltam, hogy az erdésztechnikus képzésnek ez a tananyaga, hanem arra,  ilyen végzettségnél , (és főleg ha valaki állást is vállal egy társaságnál) én elvárhatónak tartom, hogy előre tájékozódjon.
Egy ilyen fórumon lehet arról beszélgetni, hogy hol mi a gyakorlat, az jó vagy nem, de az adott társaságnál csak a saját alapszabályuk a mérvadó. Azt pedig itt senki sem ismeri! Vállat von

Amit most leírok az tudom sokaknál leveri a láncot, de mégis elmondom:
Én elég sok ember munkáját irányítottam, és nagy részüket nekem volt szerencsém "felvenni". Megmondom őszintén, ha valaki, akit  MOST  vettem fel, nem tudna különbséget tenni munkáltató és munkavállaló között, igen csak elgondolkodnék, hogy jól döntöttem e. Ezt körülbelül olyannak tartom,  mintha egy cég igazgatója, mérnöke , és szakmunkásai között merülne fel ez a kérdés! Lehet, hogy kissé eltúloztam, de ma már egyre több vadászmesternek (is ) megvan a szakképzettsége.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1137 Dátum: 2011. Január 14. - 19:24:38 »

Postagalamb!

Most már végképpen nem értem!

Te vagy a munkavállaló, aki most helyezkedett el, vagy Te egy aggódó szülő vagy akinek a gyerekéről van szó?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1138 Dátum: 2011. Január 14. - 19:34:07 »

Postagalamb!

Most már végképpen nem értem!

Te vagy a munkavállaló, aki most helyezkedett el, vagy Te egy aggódó szülő vagy akinek a gyerekéről van szó?

Hát ez egy igen jó kérdés!!!!!!! Én se értem, pedig háromszor plvastam el!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
postagalamb
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1139 Dátum: 2011. Január 14. - 19:40:00 »

én csak a szülő vagyok,aki aggódik a gyerekért.
első munkahelye,és nem igazán tájékoztatták a pontos munkafeladatokról OOO
csak 1  hét pontos munkaszerződésünk van, de közben kiderült ,hogy hatalmi harcok vannak,és itt mindenki mindenkinek az ellensége Woest,de szóban olyan szép ígéreteket kapott,hogy csak na....
első munkahely,és meg kell tapasztalni ,hogy milyen emberek vannak itt -fegyverrel a kezükben Vadász
ha valaki kiváncsi megadom priviben a vt nevét,ahol az elnök havi szinten jár bíróságra különféle ügyekben!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: