Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586226 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #600 Dátum: 2008. December 17. - 16:18:49 »

Ennyit én is levettem az írásokból!
De nem gondolom, hogy a hatóságok előtt Ti fogjátok őket képviselni!
Vagy elég, ha hivatkoznak a fórumon lévő két büntetőjogász véleményére? Vállat von Vállat von Vállat von

Sajnálom, hogy egyáltalán  írtam!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2008. December 17. - 16:47:48 »


Sajnálom, hogy egyáltalán  írtam!

 Fejvakarás
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #602 Dátum: 2008. December 17. - 17:16:29 »

Attila!

Köszönöm a Te véleményedet is, hasznos gondolatok voltak abban is.

Én -mivel a baráti tanácson, segítségen kívül mást nem tehetek a hivatásom miatt, így- ha zűrösnek tűnik az ügy, az első, hogy hozzáértő ügyvédhez irányítom a segítségkérőt. Itt is így történt.

Jobb az, ha az első nyilatkozatok már úgy születnek, hogy valaki felügyeli azokat! Kacsint

Egy hozzá nem értőt könnyen be lehet húzni a csőbe...
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Viktor
Vendég
« Új üzenet #603 Dátum: 2008. December 17. - 17:31:26 »

No igen, kérdés, hogy ért-e az ügyvéd a szabálysértéshez. Tapasztalataim szerint az ügyvédek többsége csak a közlekedési szabálysértéseket "vágja", tudja egy kicsit a Kknyt.-t, nagyon a KRESZ-t és a Szabs. rend.-et. Persze, ebben van a pénz, kell a zsíros büntetőügyekhez.

Én mikor szabsokkal foglalkoztam azt vettem észre, hogy magával az Sztv.-vel neincsenek tisztában, azt hiszik hogy az egy Be./Btk.-kivonat, holott igen nagy lutrikat lehet így húzni. A másik a fegyveres jogszabályok ismeretének hiánya, ami ilyen határhelyzetekben végzetes is lehet és még jobban csőbe húzza az ügyfelet.

Ez az én meglátásom.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #604 Dátum: 2008. December 17. - 20:42:29 »

Fejvakarás

Viktor!
Nem tudom, mit nem értesz! Fejvakarás

"Két büntetőjogász vitáját olvashatod a topicban..."
Ezt a befelezetlen mondatot sokféle képen lehet érteni, és folytatni:
                            - és majd Ők leírják a megoldást.
                            - ezért nincs szükségük ügyvédre.
                            - ezért ne szólj bele.

Tudod, amiért leírtam a véleményemet az az, hogy ti ketten is másképpen értelmeztétek a dolgot, és gondoltam leírom a sajátomat is.
Én igen tisztelem a tudásodat, szakmai felkészültségedet, jó szándékodat, és segíteni akarásodat, de vedd figyelembe, hogy ez egy fórum, ahol "szinte" következmények nélkül adhatunk tanácsokat, mondhatunk véleményt. Lehet, hogy ez el sem jut az érintettekhez, és ha el is jut, nem biztos, hogy élni tudnak a segítséggel!
Azt sem gondolom, hogy majd arra hivatkozhatnak, hogy a fórumon ez az álláspont alakult ki!
De végül is igazad van, ez a Te szakmád! Igérem, nem szólok többet bele! Meghajol


Gábor!
Köszönöm! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #605 Dátum: 2008. December 17. - 21:07:38 »

Viktor!
Nem tudom, mit nem értesz! Fejvakarás

"Két büntetőjogász vitáját olvashatod a topicban..."
Ezt a befelezetlen mondatot sokféle képen lehet érteni, és folytatni:
                            - és majd Ők leírják a megoldást.
                            - ezért nincs szükségük ügyvédre.
                            - ezért ne szólj bele.

Tudod, amiért leírtam a véleményemet az az, hogy ti ketten is másképpen értelmeztétek a dolgot, és gondoltam leírom a sajátomat is.
Én igen tisztelem a tudásodat, szakmai felkészültségedet, jó szándékodat, és segíteni akarásodat, de vedd figyelembe, hogy ez egy fórum, ahol "szinte" következmények nélkül adhatunk tanácsokat, mondhatunk véleményt. Lehet, hogy ez el sem jut az érintettekhez, és ha el is jut, nem biztos, hogy élni tudnak a segítséggel!
Azt sem gondolom, hogy majd arra hivatkozhatnak, hogy a fórumon ez az álláspont alakult ki!
De végül is igazad van, ez a Te szakmád! Igérem, nem szólok többet bele! Meghajol


Gábor!
Köszönöm! Wave


Te Attila!

Nem vagy Te ma egy kicsit paranoid? Hahó: barát beszél! Wave

Van egy 4. verzió: ők sem tudnak dűlőre jutni... én speckó ezt írtam volna ha be akarom fejezni... Kacsint

A hsz. kiegészítését pedig fent olvashatod, azt írtam Gáboréra...
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #606 Dátum: 2009. Január 05. - 16:41:27 »

Szia Viktor!
Vitám van fegyver tárolással kapcsolatban a helyi fegyverügyessel. Ha a mélcímemre megadnád a telefonszámod, felhívnálak, mert egy kicsit bővebb, mint itt leírhatnám.
Köszi: Oláh László
laszloolah@vipmail.hu
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #607 Dátum: 2009. Január 05. - 17:16:33 »

Szia Viktor!
Vitám van fegyver tárolással kapcsolatban a helyi fegyverügyessel. Ha a mélcímemre megadnád a telefonszámod, felhívnálak, mert egy kicsit bővebb, mint itt leírhatnám.
Köszi: Oláh László
laszloolah@vipmail.hu

Szia Laci!

Tárhelyünk van bőven, hidd el, ha leírod, akkor sem futunk ki a keretből. Ha valamiért úgy érzed, hogy ide nem írhatod le, akkor kérlek írd meg privátban nekem a probléma lényegét és akkor elgondolkodom, tudok-e Neked segíteni.

Vadászüdvözlettel:

Viktor
Naplózva
O.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277



« Új üzenet #608 Dátum: 2009. Január 05. - 17:56:42 »

Privát ment.
Választ köszi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #609 Dátum: 2009. Január 05. - 18:30:55 »

Privát ment.
Választ köszi

Láttam, nemsokára válaszolok.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #610 Dátum: 2009. Január 05. - 21:10:48 »

Most egy teljesen szokatlan történet:

Délelőtt felhívott xy ales az illetékes kapitányságról, és közölte hogy a délelőtti órákban mehetek a megszerzési engedélyemért, amely "megérkezett, nagynehezen."
Kérdeztem tőle hogy miért nagynehezen? Azt felelte, hogy az ünnepek miatt lassan készült el.

December 8.-án vagy 9.-én adtam be a kérelmet...  Kacsint

Annyit még hozzátennék, hogy amikor a kmb kijött a szekrényt ellenőrizni, előtte telefonon időpontot egyeztettünk, és amikor megjött, elnézést kért hogy negyed órát késett a megbeszélthez képest.

Szóval így is lehet csinálni. Azt kell mondanom hogy mint állampolgár, elégedett vagyok a helyi rendőrség hozzáállásával. Taps
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #611 Dátum: 2009. Január 05. - 21:14:03 »

 Igen Igen, ez korrekt.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #612 Dátum: 2009. Január 07. - 00:30:33 »

A vadkacsa (vagy más vízivad) egyéni vadászati lehetőségeiről kerestem valamit a Vtv-ben, de nem igen találtam. (gondolom elkerülte a figyelmemet)

Meg tudnátok mondani, hogy a vizi járművet nem számítva milyen egyéni vadászati módokkal lehet vadászni a tőkés récére? És erről hol találok valamit?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #613 Dátum: 2009. Január 12. - 18:42:06 »

A vadkacsa (vagy más vízivad) egyéni vadászati lehetőségeiről kerestem valamit a Vtv-ben, de nem igen találtam. (gondolom elkerülte a figyelmemet)

Meg tudnátok mondani, hogy a vizi járművet nem számítva milyen egyéni vadászati módokkal lehet vadászni a tőkés récére? És erről hol találok valamit?

Szia Jan!

A jelenlegi Vhr. nem határoz meg részletes szabályokat a tőkés réce vadászatára, elméletileg az általános szabályok szerint lehet ezt megtenni.
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #614 Dátum: 2009. Január 14. - 23:34:49 »

Szia Viktor!

A vad-gépjármű ütközéseknél a VT felróható magatartását a 30/1997. (IV. 30.) FM rendelet 58. §-a szabályozta ezzel a szöveggel:

 "A vadászatra jogosult felróható magatartásának minősül, ha a vad gépjárművel közúton történő ütközése közvetlenül a vadászat miatt következik be. A vadászatra jogosult felróható magatartásának minősül továbbá, ha a vad gépjárművel közúton történő ütközése amiatt következik be, mert a jogosult a közút száz méteres körzetébe telepített etetővel, sózóval, szóróval, mesterséges itatóval vagy dagonyával a vadat odaszoktatta."

A jelenleg érvényes 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet-ben (és módosításaiban) nem találok semmit, ami szabályozná ezt a kérdéskört. Valamiért kimaradt belőle.
Mi az irányadó jogszabály ebből a szempontból és mit mond ki? Hol találok erre valamilyen útmutatót?
Naplózva

"Jó vadászatot!
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: