Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 578008 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 18:24:42 »

Tényleg mü.ag, tömítés nuku, prizmarögzítés igen, tényleg mü.ag. okulár és objektívcső is mü.ag.
Üveg, az van benne legalább. Kacsint Mosolyog
Kár...pedig gondolkodtam hogy meg kéne lepnem a fateromat egy ilyen távcsővel,mert az övé is nagyon ramaty...akkor gyűjtök még egy sima Jénára,neki Mosolyog
Azóta amúgy voltam kint vele többször,nagyon meg vagyok vele elégedve(mármint a Jénával).K__Matyi barátom,fórumtársunk Victoryjával akarom majd összehasonlítani,kíváncsi leszek mekkora a különbség.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #376 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 18:40:06 »

Tényleg mü.ag, tömítés nuku, prizmarögzítés igen, tényleg mü.ag. okulár és objektívcső is mü.ag.
Üveg, az van benne legalább. Kacsint Mosolyog
Kár...pedig gondolkodtam hogy meg kéne lepnem a fateromat egy ilyen távcsővel,mert az övé is nagyon ramaty...akkor gyűjtök még egy sima Jénára,neki Mosolyog
Azóta amúgy voltam kint vele többször,nagyon meg vagyok vele elégedve(mármint a Jénával).K__Matyi barátom,fórumtársunk Victoryjával akarom majd összehasonlítani,kíváncsi leszek mekkora a különbség.

Nem túl nagy, de lesz. Nekem volt alkalmam mindkettőt összenézni, ha minden igaz (egy másik fórum képei alapján), Matyinak egy egyel ezelőtti, nem FL Victoryja van... Kacsint Én pont ezzel hasonlítottam a Jenát. A Victoryn látszik hogy újabb, ennek megfelelő a látómező és a nagyítás is sokat dob 200 m felett.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 18:50:29 »

Tényleg mü.ag, tömítés nuku, prizmarögzítés igen, tényleg mü.ag. okulár és objektívcső is mü.ag.
Üveg, az van benne legalább. Kacsint Mosolyog
Kár...pedig gondolkodtam hogy meg kéne lepnem a fateromat egy ilyen távcsővel,mert az övé is nagyon ramaty...akkor gyűjtök még egy sima Jénára,neki Mosolyog
Azóta amúgy voltam kint vele többször,nagyon meg vagyok vele elégedve(mármint a Jénával).K__Matyi barátom,fórumtársunk Victoryjával akarom majd összehasonlítani,kíváncsi leszek mekkora a különbség.

Nem túl nagy, de lesz. Nekem volt alkalmam mindkettőt összenézni, ha minden igaz (egy másik fórum képei alapján), Matyinak egy egyel ezelőtti, nem FL Victoryja van... Kacsint Én pont ezzel hasonlítottam a Jenát. A Victoryn látszik hogy újabb, ennek megfelelő a látómező és a nagyítás is sokat dob 200 m felett.
Igen jól tudod a Matyié a régebbi.Már  próbáltam azt,azt hiszem nem kell részleteznem a véleményem:) Amint megtörtént a teszt megírom.A múltkor volt nálunk vadászni,akkor még a régi csövem volt,hát azzal össze sem lehet hasonlítani...de a Jénát sem,annyival jobb.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 18:53:22 »

Tényleg mü.ag, tömítés nuku, prizmarögzítés igen, tényleg mü.ag. okulár és objektívcső is mü.ag.
Üveg, az van benne legalább. Kacsint Mosolyog
Kár...pedig gondolkodtam hogy meg kéne lepnem a fateromat egy ilyen távcsővel,mert az övé is nagyon ramaty...akkor gyűjtök még egy sima Jénára,neki Mosolyog
Azóta amúgy voltam kint vele többször,nagyon meg vagyok vele elégedve(mármint a Jénával).K__Matyi barátom,fórumtársunk Victoryjával akarom majd összehasonlítani,kíváncsi leszek mekkora a különbség.

Nem túl nagy, de lesz. Nekem volt alkalmam mindkettőt összenézni, ha minden igaz (egy másik fórum képei alapján), Matyinak egy egyel ezelőtti, nem FL Victoryja van... Kacsint Én pont ezzel hasonlítottam a Jenát. A Victoryn látszik hogy újabb, ennek megfelelő a látómező és a nagyítás is sokat dob 200 m felett.
Igen jól tudod a Matyié a régebbi.Már  próbáltam azt,azt hiszem nem kell részleteznem a véleményem:) Amint megtörtént a teszt megírom.A múltkor volt nálunk vadászni,akkor még a régi csövem volt,hát azzal össze sem lehet hasonlítani...de a Jénát sem,annyival jobb.

Azért még ne írd le a Yukont. Nem mindenkinek vannak ilyen rossz tapasztalatai...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #379 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:13:45 »

Viktor! Ha a szavahihetőségedet látod megcáfolni, nagyon félreismertél. Én is arra akartam kilyukadni, hogy a Yukon bevezető modeljei (mint a Tiéd) lehettek hangulatkeltés miatt fémből, a mostaniak már gyengébb eresztések.
Bandi, valóban ne írdx le, mert mint írtam, ez nagyon rövid (de számomra szomorú) tapasztalat, de mint írtam is, optikai szempontból nem tudok belekötni. Szép, tiszta, világos képe van!  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #380 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:20:43 »

Viktor! Ha a szavahihetőségedet látod megcáfolni, nagyon félreismertél. Én is arra akartam kilyukadni, hogy a Yukon bevezető modeljei (mint a Tiéd) lehettek hangulatkeltés miatt fémből, a mostaniak már gyengébb eresztések.
Bandi, valóban ne írdx le, mert mint írtam, ez nagyon rövid (de számomra szomorú) tapasztalat, de mint írtam is, optikai szempontból nem tudok belekötni. Szép, tiszta, világos képe van!  Igen

Yukadni?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Én nem haragszom, tudom miből van a csövem... ez Németországból jött egyébként a Conradon keresztül.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:27:44 »

A Yukonban én sem sok fémet láttam, legalábbis kívülről, de optikailag olyan szinten verte a még jóval drágább darabokat is, hogy komolyan nagyon meglepődtem.
Ha jól vissza is gondolok, tán azt írtam a Yukonról anno, hogy "ha szét nem esik pár év múlva..." vagy valami hasonló.  Mosolyog

Az, hogy a boltban kifogtál egy selejtet...hát bizony én is láttam már olyan autót - ráadásul nem olcsót -, aminek 1 éves korában a 2. váltója volt...meg olyat aminek 2.000km után mindkét első kerékcsapágyát cserélni kellett...meg olyan céltávcsövet amit nem lehett belőni...meg olyan vadi új golyós puskát, amin gyárilag olyan ferdén volt a sín, hogy szintén nem lehetett belőni.

Szóval ez képlékeny dolog, de az biztos, hogy ennyi pénzért csodát nem szabad várni...azonban ha átlagos körülmények között jól fog muzsikálni akár hosszú évekig, akkor nem rossz vétel.
Számomra jelenleg elérhetetlen egy új, prémium minőség és ha nem lett volna a Yukon - és a Barska végre óhajtana gyártani mondjuk 8/10x50-es méretben keresőt - azonnal Barskát vettem volna.

Ettől függetlenül igazad van, nem egy full fémből készített strapacső...dehát ez van. Kacsint
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #382 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 19:38:18 »

Tudod Roli, én ezt az egész mizériát az "ilyen is van" zászlója alatt írtam meg, hangsúlyoztam:
"Nem akarom ezt a valóban jó áron árult kis optikát leszólni".
Amikor indult a fórum, épp Veled beszélgettük, hogy elmondjuk a véleményünket, mert nem lesz belőle gond. Ez volt a vélemény amit leírtam: optikailag nagyon tetszik, szerkezetileg kevésbé. Majd az idő igazolja vagy megcáfolja véleményem.

Egy tény: az oroszok még mindig tudnak jó optikai elemeket gyártani.

 Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 20:20:44 »

Tudod Roli, én ezt az egész mizériát az "ilyen is van" zászlója alatt írtam meg, hangsúlyoztam:
"Nem akarom ezt a valóban jó áron árult kis optikát leszólni".
Amikor indult a fórum, épp Veled beszélgettük, hogy elmondjuk a véleményünket, mert nem lesz belőle gond. Ez volt a vélemény amit leírtam: optikailag nagyon tetszik, szerkezetileg kevésbé. Majd az idő igazolja vagy megcáfolja véleményem.

Egy tény: az oroszok még mindig tudnak jó optikai elemeket gyártani.

 Mosolyog Wave

..és a véleményedért tán valaki megdorgált itt?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #384 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 20:23:17 »

Viktor! Ha a szavahihetőségedet látod megcáfolni, nagyon félreismertél. Én is arra akartam kilyukadni, hogy a Yukon bevezető modeljei (mint a Tiéd) lehettek hangulatkeltés miatt fémből, a mostaniak már gyengébb eresztések.
Bandi, valóban ne írdx le, mert mint írtam, ez nagyon rövid (de számomra szomorú) tapasztalat, de mint írtam is, optikai szempontból nem tudok belekötni. Szép, tiszta, világos képe van!  Igen
Balázs!Szerintem nem kell hogy lelkiismeret furdalásod legyen!Te ezt tapasztaltad,gondolom ez az igazság,biztos kifogtál egy selejtes darabot.Egyáltalán nem baj hogy leírtad a véleményed,sőt!
Lehet hogy veszek egy Tentot az öregnek,az sem lenne rossz.

Amúgy most látom hogy amit az előbb írtam kicsit félreérthető.Úgy gondoltam hogy a régi csövemet nem lehet a Victroyval meg a Jenaval összehasonlítani.Amennyire emlékszem,a Jenat a Victoryval viszont simán érdemes.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #385 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:02:48 »

Jahhh... na lépjünk is tovább...

A'propos én a Yukont voltam bátor Zeiss Victoryval is összevetni... Wave Kacsint
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #386 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:18:50 »

Jahhh... na lépjünk is tovább...

A'propos én a Yukont voltam bátor Zeiss Victoryval is összevetni... Wave Kacsint


De mi az a Yukon???  Vállat von
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Viktor
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:21:20 »

Jahhh... na lépjünk is tovább...

A'propos én a Yukont voltam bátor Zeiss Victoryval is összevetni... Wave Kacsint


De mi az a Yukon???  Vállat von

 Nevet ... olyan mint az a Nikkel, csak többen ismerik... Nevet
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #388 Dátum: 2008. Augusztus 21. - 21:22:42 »

Jahhh... na lépjünk is tovább...

A'propos én a Yukont voltam bátor Zeiss Victoryval is összevetni... Wave Kacsint


De mi az a Yukon???  Vállat von

 Nevet ... olyan mint az a Nikkel, csak többen ismerik... Nevet

Naon hüle!  Bion Bion Bion
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Bandi
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 09:35:23 »

Hali!

"Lehet hogy veszek egy Tentot az öregnek,az sem lenne rossz."

A Tento még kapható? Én is beneveznék egy újra. A mostani 1984-es évjáratú és imádom  gyozo

ÜdV:

 Jani
Sajnos nem gyártják,használtan gondoltam...pontosabban azt hiszem a Yukon az utódja.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: