Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573192 alkalommal)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Dátum: 2008. április 14. - 17:07:40 »

 Barska Burris Bushnell Canon Kowa Leica Leupold Meopta Minox Nikon ProMariner Simmons Steiner Swarovski Tasc Zeiss
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 09. - 13:22:01 írta Voldemort » Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 16. - 23:18:17 »

Szasztok!
Vasárnap elindultam keresőtávcsövet vásárolni Yukon Futures 7x50. A kinézett boltban éppen nem volt ilyen távcső DE találtam egy Yukon Spektívet, 30x50-es Scout lencsével szerelve, azonnal beindult az agyam, őzbakokat megfigyelni, agancsokat bírálni pont jó lenne. Nem kellett győzködnöm magam, azonnal megvettem. Azóta próbálgatom, kellemes meglepetés, tiszta, éles kép; stabil, gumival bevont ház, lencsevédő elöl-hátul, övre tehető tok. Pár bakot, dolmányosvarjút és egyébb jószágokat is megfigyeltem, nagyon kellemes kivitel, kis súly és nem utolsó sorban éles tiszta kép. Ár-érték aránynak nagyon megfelelő.  Mosolyog
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 16. - 23:42:02 »

A Vanguard-ot próbálta már valaki?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 17. - 09:12:20 »

 
 Derüs napot! A YUKON méretéről :hossz-átmérő? Elöre is köszönöm. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 17. - 10:32:51 »

Szia Szilva!

Tudomásom szerint Szik használ ilyen spektívet, Őt kellene megkérdezni. A Vanguardot pedig emlékeim szerint Egon koptatja nagy haszonnal, remélem Ő is megosztja Veled, velünk tapasztalatait. De Vanguardot vett most egyik legkedvesebb Barátom édesapja is a Fehován, ha hosszasabban tesztelte, akkor Őt is meg fogom kérdezni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 17. - 10:54:48 »

Szilva!

"Vifíl" forint volt ez a Yukon spektív?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 17. - 11:28:42 »

Szasztok!
Vasárnap elindultam keresőtávcsövet vásárolni Yukon Futures 7x50. A kinézett boltban éppen nem volt ilyen távcső DE találtam egy Yukon Spektívet, 30x50-es Scout lencsével szerelve, azonnal beindult az agyam, őzbakokat megfigyelni, agancsokat bírálni pont jó lenne. Nem kellett győzködnöm magam, azonnal megvettem. Azóta próbálgatom, kellemes meglepetés, tiszta, éles kép; stabil, gumival bevont ház, lencsevédő elöl-hátul, övre tehető tok. Pár bakot, dolmányosvarjút és egyébb jószágokat is megfigyeltem, nagyon kellemes kivitel, kis súly és nem utolsó sorban éles tiszta kép. Ár-érték aránynak nagyon megfelelő.  Mosolyog

Üdv !Akkor ezt ki irta? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 17. - 11:36:09 »

Szasztok!
Vasárnap elindultam keresőtávcsövet vásárolni Yukon Futures 7x50. A kinézett boltban éppen nem volt ilyen távcső DE találtam egy Yukon Spektívet, 30x50-es Scout lencsével szerelve, azonnal beindult az agyam, őzbakokat megfigyelni, agancsokat bírálni pont jó lenne. Nem kellett győzködnöm magam, azonnal megvettem. Azóta próbálgatom, kellemes meglepetés, tiszta, éles kép; stabil, gumival bevont ház, lencsevédő elöl-hátul, övre tehető tok. Pár bakot, dolmányosvarjút és egyébb jószágokat is megfigyeltem, nagyon kellemes kivitel, kis súly és nem utolsó sorban éles tiszta kép. Ár-érték aránynak nagyon megfelelő.  Mosolyog

Üdv !Akkor ezt ki irta? Wave

Szia Lacus!

Ezt Szilva írta, de úgy tűnik még nemigen vannak tapasztalatai az új spektívvel. Szik viszont már elég alaposan használatba vett egy ilyen példányt. Egyébként ha a paraméterek érdekelnek, akkor a gyári honlapon is meg tudod nézni őket. A Yukonokkal kapcsolatban nekem csak a kereső tekintetében vannak tapasztalataim, én nagyon elégedett vagyok saját 7x50-esemmel, az egyik legjobb ár/érték arányú távcsőnek tartom. Ha a spektív is ugyanezt tudja, akkor nem lesz gond.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 17. - 11:47:23 »

Fiúk!

Bocs, hogy beleszólok, de Szik tudomásom szerint Celestron-t használ digiscoping adapterrel.
Szilva spektíve 10e alatt van, ennek a variábel változata, ami nem kihúzható, csőszerű hanem tükrös, az 16e körül.

Ha Sziknek mégis van ilyen csőszerű Yukonja, kíváncsi vagyok az info-ira én is.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 17. - 11:51:42 »

Akkor tévedtem volna? Nekem így rémlett... jól van
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 17. - 11:57:15 »

Akkor tévedtem volna? Nekem így rémlett... jól van

Nem tudom, és nem is szeretnék vitába szállni senkivel, nekem is csak "rémlik" a celestron. Egy biztos, hogy digiscopingol, azt meg csőspektívvel nehéz, mert nincs az adapterhez felfogatási pont ezen.
De majd Gyula elárulja a titkát Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 17. - 12:15:14 »

 
 Engem pl.az érdekel zsebbe elfér a yukon? Nekem egy régi Chinon 10x50 -es keresöm van.Nem is tudom ki a gyártó.
 Lesen este erdő közepén,kb 20 perc a hátrány egy drága csőhöz viszonyítva.Namármost ,ha a disznó velem akar találkozni.,
 jöjjön korábban.Én nem fogom eröltetni.Nappal pedig "öreg" szememnek ideális,ráadásul ingyen van.Ár-érték kiváló. gyozo
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 17. - 12:26:54 »

Hát, a kereső (Futurus) biztosan nem fér el a zsebben, vagy ha igen, akkor az jó nagy kabát. A méretei nagyjából megegyeznek egy szabvány (porroprizmás) Tentoval, Zeiss Jenával, stb. ...
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 17. - 19:09:58 »


 A Vanguard-ot próbálta már valaki?
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Nekem 7x50-es Platinum van 10 év garanciával vásároltam már harmadik éve, használom minden probléma nélkül. Az igazat megvallva én nagyon szeretem, és nem mondhatnám, hogy túlzottan babusgatnám. Tehát már többször ázott el, sőt egyszer nagyon beporosodott és simán lemostam folyóvíz alatt, semmi gondom vele elvégre vízálló. Egy barátomnak a 8x42-es olcsóbb változata van két éve, de még eddig csak dicsérte, tehát valószínűleg neki sincs vele semmi gondja. Még annyit tudok róla mondani, hogy egy ismerősöm már többször elkérte, mert ő otthon hagyta az ő Leica 10x42-es távcsövét és ő elismerően szólt az enyémről, és később én is összehasonlítottam a kettőt nyugodtan mondhatom nem jobb az enyémtől, pedig majdnem tízszer annyi az ára. Igaz nem ugyanaz a kettő nagyítása.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 17. - 20:00:07 »


 Engem pl.az érdekel zsebbe elfér a yukon? Nekem egy régi Chinon 10x50 -es keresöm van.Nem is tudom ki a gyártó.
 Lesen este erdő közepén,kb 20 perc a hátrány egy drága csőhöz viszonyítva.Namármost ,ha a disznó velem akar találkozni.,
 jöjjön korábban.Én nem fogom eröltetni.Nappal pedig "öreg" szememnek ideális,ráadásul ingyen van.Ár-érték kiváló. gyozo
 
Azonnal válaszolok csak nem voltam itthon napokon keresztül és csak éppen a géphez ültem egy pillanatra!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: