Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 379381 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #360 Dátum: 2009. Január 31. - 21:00:14 »

Egy volt kollégámnak volt egy 8x57es Cseh mauserje,igazi háborús darab,a csöve talán golyószóró cső lehetett,mert a szénacél csőben egy króm-nikkel betét volt.Gyönyörű,karcsú fegyver volt,ezzel lőttem az első vadjaimat.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #361 Dátum: 2009. Január 31. - 21:01:18 »

Szevasz Robi!Fel bizony!!! Wave
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #362 Dátum: 2009. Január 31. - 21:05:00 »

Nem gondolom, hogy a Te drillinged ne tudná mindazt, amit a Zetka. Bár olyan nem volt még a kezemben, viszont a Tiéd igen. És mint "drillinges kolléga", azt mondom sosem legyen rosszabb fegyverünk.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #363 Dátum: 2009. Január 31. - 21:09:32 »

 Igen
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #364 Dátum: 2009. Február 01. - 23:51:51 »

Mauser fesztelenítésével kapcsolatban mindenki mindent tud???
A német hadseregben az M-98-as ürítését és fesztelenítését a kiképzésen nagyon komolyan vették.
Létezett az úgynevezett Wehrmachtgriff (Werhrmachtfogás).  Egy öregember kinek egy szeme és egy keze volt tanította nekem. Az öregember visszajáró vadászvendég volt nálunk, 8x57 JS luxus Mausere volt és mellesleg annó egy kiemelt  duplabetűs páncélosdivíziónak volt a  parancsnoka. Ő mutatta nekem ezt  a fogást….
Ez azt jelentette, hogy az ürített és hátrahúzott zárdugattyús Mausert jobb kézzel markoljuk és az elsütőt a mutatóujjunkkal elhúzva tartjuk. Bal kéz hüvelykujjával a hüvelykujjkivágásnál (Daumenloch) a tárfenék ütközőjét lenyomjuk, majd a jobb kéz hüvelykujjával a zárdugattyút kicsit előrenyomjuk. Ezután bal kézzel a zárdugattyút határozottan előretoljuk és lezárjuk, ezután a Mausert visszabiztosítjuk.
Alapesetben a fegyver üres és fesztelenített. Abban az esetben, ha mégis lőszer került a csőbe (figyelmetlenség, sötétség, „nemértemmivolt” esetén) szintén fesztelenített a fegyverünk és a következő nyitásnál az ominózus lőszer az ölünkbe hullik.
Ez a fogás bármely társzerkezetű M98 mintájú toló-forgózárasnál működik.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2009. Február 02. - 08:31:22 »

Mauser fesztelenítésével kapcsolatban mindenki mindent tud???
A német hadseregben az M-98-as ürítését és fesztelenítését a kiképzésen nagyon komolyan vették.
Létezett az úgynevezett Wehrmachtgriff (Werhrmachtfogás).  Egy öregember kinek egy szeme és egy keze volt tanította nekem. Az öregember visszajáró vadászvendég volt nálunk, 8x57 JS luxus Mausere volt és mellesleg annó egy kiemelt  duplabetűs páncélosdivíziónak volt a  parancsnoka. Ő mutatta nekem ezt  a fogást….
Ez azt jelentette, hogy az ürített és hátrahúzott zárdugattyús Mausert jobb kézzel markoljuk és az elsütőt a mutatóujjunkkal elhúzva tartjuk. Bal kéz hüvelykujjával a hüvelykujjkivágásnál (Daumenloch) a tárfenék ütközőjét lenyomjuk, majd a jobb kéz hüvelykujjával a zárdugattyút kicsit előrenyomjuk. Ezután bal kézzel a zárdugattyút határozottan előretoljuk és lezárjuk, ezután a Mausert visszabiztosítjuk.
Alapesetben a fegyver üres és fesztelenített. Abban az esetben, ha mégis lőszer került a csőbe (figyelmetlenség, sötétség, „nemértemmivolt” esetén) szintén fesztelenített a fegyverünk és a következő nyitásnál az ominózus lőszer az ölünkbe hullik.
Ez a fogás bármely társzerkezetű M98 mintájú toló-forgózárasnál működik.

Én mindig így ürítettem és ürítem is a fegyvereimet, azzal a kivétellel, hogy nem kell lenyomni az adogató lemezt, mert ezek már az átalakított fegyverek és nem akad be a zárdugattyú.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #366 Dátum: 2009. Február 02. - 09:43:23 »

Idézet
Ez azt jelentette, hogy az ürített és hátrahúzott zárdugattyús Mausert jobb kézzel markoljuk és az elsütőt a mutatóujjunkkal elhúzva tartjuk. Bal kéz hüvelykujjával a hüvelykujjkivágásnál (Daumenloch) a tárfenék ütközőjét lenyomjuk, majd a jobb kéz hüvelykujjával a zárdugattyút kicsit előrenyomjuk. Ezután bal kézzel a zárdugattyút határozottan előretoljuk és lezárjuk, ezután a Mausert visszabiztosítjuk.
Alapesetben a fegyver üres és fesztelenített.

Ezt én is majdnem így csinálom. Az a különbség, hogy én a jobb kézzel előretolom a zárdugattyút, közben bal kézzel tartom a puskát a hüvelykujjal lenyomva a tárfeneket. Jobb kézzel a markolatra nyúlok, bal kézzel megfogom a puskát az agy elejénél. Jobb kéz középső ujjával tartom hátrahúzva az elsütőt, hüvelykujjával teljesen előretolom a zárdugattyút és lezárom.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #367 Dátum: 2009. Február 02. - 12:31:43 »

Nekem még ennyit se kell trükköznöm.... egyszerűen kipattintom a tárat és csak az elsütőbillentyűt kell húzni közben.

Egyébként vannak akik így oldják meg a fesztelenítést akkor is, ha a fegyver csőre van töltve, mondván így biztosítják ingyen a fegyvert egy Blaser, vagy Krieghoff szintjén. Ez egy veszélyes hülyeség. Egyrészt sokat nem nyernek vele, mert a dugattyúkarral fel kell húzni a puskát lövés előtt, ezért akkora zajt csapnak, ami csak a kikötött vadat nem ijeszti el. Másfelől meg az ütőszeg így nekitámaszkodik a csappantyúnak, ami ugye nem túl egészséges, míg a sima biztosítóknál kb. 50 % az esély hogy leejtéskor elsül, itt szinte biztos és ezen az sem segít ha rá is biztosítanak.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #368 Dátum: 2009. Február 02. - 12:39:27 »

Mauser záraknál - kialakított tárlemeznél - ez egykezes.
Bal kézzel megfogod a puska előágyát.
Jobb kéz hüvely ujjával a hátrahúzott závár karját tolod előre, mutató ujjaddal - vagy amelyikkel eléred - húzod a ravaszt.
Ahogy a závárt tolod a helyére a zárolás előtt - már-már szinte magától - a helyére kattan a zárkar.
Persze lehet ezt óvatosan a zárkart a hüvelykujjal vezetve...fél mp. az egész. Kacsint
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #369 Dátum: 2009. Február 02. - 14:00:46 »

Mauser záraknál - kialakított tárlemeznél - ez egykezes.
Bal kézzel megfogod a puska előágyát.
Jobb kéz hüvely ujjával a hátrahúzott závár karját tolod előre, mutató ujjaddal - vagy amelyikkel eléred - húzod a ravaszt.
Ahogy a závárt tolod a helyére a zárolás előtt - már-már szinte magától - a helyére kattan a zárkar.
Persze lehet ezt óvatosan a zárkart a hüvelykujjal vezetve...fél mp. az egész. Kacsint

Ert biztos tőlem lested el!! Igen Wave
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #370 Dátum: 2009. Február 02. - 14:05:02 »

Nekem még ennyit se kell trükköznöm.... egyszerűen kipattintom a tárat és csak az elsütőbillentyűt kell húzni közben.

Egyébként vannak akik így oldják meg a fesztelenítést akkor is, ha a fegyver csőre van töltve, mondván így biztosítják ingyen a fegyvert egy Blaser, vagy Krieghoff szintjén. Ez egy veszélyes hülyeség. Egyrészt sokat nem nyernek vele, mert a dugattyúkarral fel kell húzni a puskát lövés előtt, ezért akkora zajt csapnak, ami csak a kikötött vadat nem ijeszti el. Másfelől meg az ütőszeg így nekitámaszkodik a csappantyúnak, ami ugye nem túl egészséges, míg a sima biztosítóknál kb. 50 % az esély hogy leejtéskor elsül, itt szinte biztos és ezen az sem segít ha rá is biztosítanak.


Én az autóba beülni csak olyan puskást engedek akinek a zárdugója hátra van húzva, engem nem, érdekelnek a trükkök
az a biztos ha a csövön át lehet látni!!  Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #371 Dátum: 2009. Február 03. - 12:53:53 »


Én az autóba beülni csak olyan puskást engedek akinek a zárdugója hátra van húzva, engem nem, érdekelnek a trükkök
az a biztos ha a csövön át lehet látni!!  Wave

 Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #372 Dátum: 2009. Február 03. - 15:34:41 »

"Én az autóba beülni csak olyan puskást engedek akinek a zárdugója hátra van húzva, engem nem, érdekelnek a trükkök
az a biztos ha a csövön át lehet látni!! "

 gyozo
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #373 Dátum: 2009. Február 06. - 12:56:37 »

Bár tudom ez mindig angy parázs viták kiváltója, de azért kérnék egy-két objektív véleményt/tanácsot ki milyen lőszert használ ebben a kaliberben. Kifejezetten  Norma vagy RWS-t szeretnék lőni vele. Ezen belül kinek mi a tapasztalata?
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #374 Dátum: 2009. Február 06. - 13:03:04 »

Bár tudom ez mindig angy parázs viták kiváltója, de azért kérnék egy-két objektív véleményt/tanácsot ki milyen lőszert használ ebben a kaliberben. Kifejezetten  Norma vagy RWS-t szeretnék lőni vele. Ezen belül kinek mi a tapasztalata?
Én az RWS ID Classik-ot lövöm. Ebben a kaliberben sok tapasztalatom még nincs. Egy gidát és egy dámtehenet lőttem eddig a 8-assal.
7-es magnumban már sokkal több tapasztalatom van az ID -vel, ezért is használom a 8-ashoz is. Szeretnék már én is több tapasztalatot szerezni vele.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: