Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 153   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 8x57 JS/JRS  (Megtekintve 379578 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 23:15:19 »

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok az állandó kivétel, de nekem vadam életemben csak egyszer rogyott tűzbe, egy őz a 30-06-ostól.
Lőttem saját és kölcsön puskákkal is jópár féle kaliberrel nagyvadat, de tűzbe rogyás testlövés esetén csak akkor volt ha lapockát/gerincet ért a göbecs. Vállat von
Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 08:41:01 »

Nem tudom, lehet, hogy én vagyok az állandó kivétel, de nekem vadam életemben csak egyszer rogyott tűzbe, egy őz a 30-06-ostól.
Lőttem saját és kölcsön puskákkal is jópár féle kaliberrel nagyvadat, de tűzbe rogyás testlövés esetén csak akkor volt ha lapockát/gerincet ért a göbecs. Vállat von

Nekem kamralövéssel volt már több tűzben rogyásom. A 243-as is gím tarvadakat, őzeket, 2 süldőt marasztalt helyben kamralövéssel.
A 7-es, főleg a Win. Partition Gold lőszerrel jó pár disznót fektetett le helyben kamralövéssel, az őzek kamralövéssel mindig helyben maradtak ennél a kalibernél akár a Fail Safe, Partition Gold vagy RWS TIG lőszerrel lőttem őket.
Ebben meg lehet, hogy én vagyok kivétel? Vállat von
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 12:14:41 »

Nekem eddig 4 vad maradt helyben kamralövéstől, 2 őz tarvad a 308-tól, és 2 vd süldő a 9,3x62-től. Ezeken kívül semmi. Lőttem a 9,3-assal is őzet lapon, 30m-t az is elment.  A 7x57-től soha semmi nem maradt helyben. Természetesen ez csak nagyvadra vonatkozik.

Viszont egyszer egy vendégem 243-al lapon lőtt egy 50kg körüli süldőt, ami csak eldőlt és meg se moccant többet.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 12:30:44 »

Nekem eddig 4 vad maradt helyben kamralövéstől, 2 őz tarvad a 308-tól, és 2 vd süldő a 9,3x62-től. Ezeken kívül semmi. Lőttem a 9,3-assal is őzet lapon, 30m-t az is elment.  A 7x57-től soha semmi nem maradt helyben. Természetesen ez csak nagyvadra vonatkozik.

Viszont egyszer egy vendégem 243-al lapon lőtt egy 50kg körüli süldőt, ami csak eldőlt és meg se moccant többet.


Nekem eddig két őz rogyott tűzbe kamralövéstől. Egy tarvad a 308-astól és egy bak 30-06-ostól. A többi vad amit jól lőttem meg, 10-től 100 méterig futott.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Augusztus 25. - 18:55:59 »

Az első disznó amit szép holdnál a 8x57-essel meglőttem pontosan 18 kis tötyörgős, utánkeresős lépést tett meg...de a holdvilág megcsillant helyenként a vérnyomon, úgyhogy vér az "akadt valamennyi".  Nyihi
Naplózva
Szasza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 14:11:56 »

Üdv!
Viktor!
Nem tudom,de biztosan lehet rövidebb csővel is rendelni de úgy biztos drágább valamivel.
A Timney elsütőt az egunról rendelte nekem valaki.
Szasza
Naplózva

www.szasza.net
Facebookon:Szasza Knives
Viktor
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 15:18:46 »

Üdv!
Viktor!
Nem tudom,de biztosan lehet rövidebb csővel is rendelni de úgy biztos drágább valamivel.
A Timney elsütőt az egunról rendelte nekem valaki.
Szasza

 Igen Wave
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:31:40 »

Nekem ez volt az első laplövéstől tűzberogyott vadam.A fej és gerinclövés az teljesen más.Lőttem nem egy bakot félkeresztben,amik simán szaladtak 25-50 métert leszakított lapockával.Lehet,hogy csak nekem nincs szerencsém a prémium lövedékekkel,de a sima SP lövedéknél több a vér,főleg ha a köpeny lágyvas(RWS,S&B).Egyszer egy vendégem lőtt egy 150kilós kant kb.200 méterről 300 WM-al.ami szívlövéssel helybenmaradt.Azt nem tudom,hogy milyen lövedéket használt.A 12,7-es Cseh SP lövedék félelmetesen jó a 8X57-es kaliberben.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:46:14 »

A 12,7-es Cseh SP lövedék félelmetesen jó a 8X57-es kaliberben.

Nekem is ez a tapasztalatom! Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 17:27:22 »

A sebességet sem kezelem mindenhatóként.A most használt töltött lőszerem a 11 grammos Speer magot kb. 830 m/sec-ra gyorsítja,de a menekülési táv ugyanannyi,mint a többi lövedéknél.Általában közelre lövök,a 12,7-es Cseh lőszer 725 m/sec-mal indul.a becsapódást 20 méterről is meghallom,ennél a gyors lőszernél 50-ről sem.Szerintem 100 méter alatt jobb az alacsony indulási sebességű lövedékek hatásfoka.300-ra meg már el sem látok,nemhogy még lőjjek is!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 18:36:44 »

Én azt tapasztalom, hogy akik ezt a kalibert használják egyszerűen nem mondtak még rosszat egyik töltényről sem, vagy így, vagy úgy de mindegyiknek megvan a maga "éltetője".
Ez azt jelenti, hogy maga a kaliber jó, akármilyen tölténnyel is etetik azt a "nyóc milliméterest".
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 19:38:36 »

Én azt tapasztalom, hogy akik ezt a kalibert használják egyszerűen nem mondtak még rosszat egyik töltényről sem, vagy így, vagy úgy de mindegyiknek megvan a maga "éltetője".
Ez azt jelenti, hogy maga a kaliber jó, akármilyen tölténnyel is etetik azt a "nyóc milliméterest".

A cigány is a saját lovát dicséri!  Ördög
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 22:22:20 »

Én azt tapasztalom, hogy akik ezt a kalibert használják egyszerűen nem mondtak még rosszat egyik töltényről sem, vagy így, vagy úgy de mindegyiknek megvan a maga "éltetője".
Ez azt jelenti, hogy maga a kaliber jó, akármilyen tölténnyel is etetik azt a "nyóc milliméterest".

A cigány is a saját lovát dicséri!  Ördög

Tévedés Mosolyog
...én azért pártoltam mellé, mert egyrészt régi vágyam volt, másrészt meg aki ilyet használt panaszkodni nem hallottam. (azóta sem)
De én nem tartottam sosem a legjobb kalibernek, sőt egyetlen puskának sem ezt ajánlottam.  Kacsint
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 23:02:38 »

2x16/70-8x57jrs drillinget használok mindenes puskaként.Rókától a bikáig mindenre jó.A rókabőr is használható,és a bikát sem kell sokat keresni.Nem rúgós.(Félek a rúgós puskáktól,becsukom a szemem.)
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 08:32:29 »

A sebességet sem kezelem mindenhatóként.A most használt töltött lőszerem a 11 grammos Speer magot kb. 830 m/sec-ra gyorsítja,de a menekülési táv ugyanannyi,mint a többi lövedéknél.Általában közelre lövök,a 12,7-es Cseh lőszer 725 m/sec-mal indul.a becsapódást 20 méterről is meghallom,ennél a gyors lőszernél 50-ről sem.Szerintem 100 méter alatt jobb az alacsony indulási sebességű lövedékek hatásfoka.300-ra meg már el sem látok,nemhogy még lőjjek is!

Nem vagyok biztos benne, hogy a sebesség nem befolyásolja a tűzben rogyás lehetőségét.
Most csak az őz vadászatáról beszélek, mert ennél a vadnál volt alkalmam összehasonlítani a lassúbb és a gyorsabb kalibereket.
Vadászéletem kezdetén, jó sok évig egy Fég 7,62x54R-rel vadásztam apróvadas területen, ahol szépszámmal volt őz.
A 7,62-sel csak akkor maradt helyben az őz, ha közelről, 15-30 méterről lőttem. Ha már messzebbről lőttem, mindig volt menekülés.
Egy kirívó esetet sosem felejtek, magányos suta állt késő délután egy akácerdő szélén, olyan 100 méterre. Közelebb nem tudtam cserkelni hozzá, így onnan lőttem rá, szívre célozva. A rálövés helyén rengeteg vér, de a suta sehol. Elindúltunk a nyomon, ami igen nehezen volt követhető a sűrű aljnövényzet miatt, de azért tudtunk haladni rajta. Mikor már negyed órája a nyomon haladtunk és kezdett besötétedni, már kezdtünk aggódni, hogy milyen találat érte a sutát és hogy megtaláljuk-e, vagy kutyát kell hozni a kereséshez. Amíg látunk megyünk, ezt eldöntöttük. Megtettünk vagy 100 métert, de lehet hogy többett, mikor megtaláltuk a sutát az esti szürkületben. Zsigerelésnél derült ki, hogy a szívből csak 3-4 cm.-es darabok maradtak, úgy széttépte a Sako 10,1 grammos SP lőszer, de a suta még képes volt ennyit megtenni.
Viszont amikor a 243-ra váltottam, hát az őzek egy lépést nem tettek. Két eset volt, amikor kicsit hátra csúszott, máj-gyomor lövés lett, olyan 250 méterről. (muszáj volt teljesíteni a kilövést és nem volt más lehetőség) Az őzek, akkor is összeestek és helyben maradtak.
A 7-es magnumnál, hát hogy is fogalmazzak, hogy vadászias maradjon, egyszerűen földhöz vágja az őzet.
Ezért mondom, hogy a sebességnek, szerintem nagy köze van a tűzben rogyáshoz.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 153   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: