Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 651787 alkalommal)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 17. - 08:55:26 »

Girgesz,
Nem ismered ezt a fóliás hús-os témát?
Nálunk alkalmanként előfordul baromfi, vagy desznyóhússal. Annyi a lényege, hogy lazán kell a fűszerezett húst alufóliába tenni és a széleit jól, szelelésmentesen összenyomkodni. A pakk megy egyenesen a gázra (nem serpenyőbe, hanem a gázrózsára helyezett fémlapra). Nagyon hamar megvan, saját levében párolódik, jól összerottyan a fűszerekkel...igen jó.

Néhány amatőr kérdés (kezdő vagyok!):
Milyen vastagok legynek a szeletek?
Pácolás elött klopfoljam?
Faszénen sütéskor először közelebb rakva megkapassam, majd kissé távolabb sütögessem?
Megsül a krumpli faszénen is?


De ismerem. Csak én úgy szoktam csinálni, hogy egy rakás zöldséget pakolok a fűszerezett hús köré, így átveszi azoknak az ízét is, valamint egyben megvan a köret is. Szalonnasütéskor, vagy hosszú éjszakai pecákon gyakran csinálunk ilyet. Nagyon jó dolog.Kis odafigyelést igényel csak, hogy minden részét egyenletesen érje a hő, különben odatapad az alufóliához a kaja-max a paprika,paradicsom,de nem az értékes vadhús.

A szeletek 1-1,5cm(ujjnyi) vastagok legyenek és pácolás előtt jó ha klopfolod. Két okból is:pácolás után a hús saját levén kívül fröcsög még a pác is-főleg az olajos pácot nehéz teljesen lecsöpögtetni-, a másik ok, pedig,hogy a klopfolással fellazított rostok közé könnyebben bejut a pác.
Jól írtad:először közelebb a parázshoz kicsit megkapatod, aztán távolabb helyezve a parázstól szép lassan megsütöd.A krumpli is nagyon szépen megsül a parázson-csak nem tudom, hogy nyárson vagy rácson szeretnéd sütni?Ha nyárson,akkor jobb alufóliába csomagolni és a parázsba tenni, ha rácson,akkor vágd cm-es szeletekre és úgy rakd rá, majd forgasd meg néha.

Ha a hússal biztosra akarsz menni,akkor pácba tegyél fél-1 evőkanál húspuhító sót. Az ízén nem változtat, de sokat puhít a húson és előbb elkészül tőle.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. április 17. - 09:27:15 »

Girgesz,
Kösz a tippeket! Igen
Egy hét múlva esedékes a multaság, eredményről beszámolok!
Kösz még egyszer!


Girgesz,
Nem ismered ezt a fóliás hús-os témát?
Nálunk alkalmanként előfordul baromfi, vagy desznyóhússal. Annyi a lényege, hogy lazán kell a fűszerezett húst alufóliába tenni és a széleit jól, szelelésmentesen összenyomkodni. A pakk megy egyenesen a gázra (nem serpenyőbe, hanem a gázrózsára helyezett fémlapra). Nagyon hamar megvan, saját levében párolódik, jól összerottyan a fűszerekkel...igen jó.

Néhány amatőr kérdés (kezdő vagyok!):
Milyen vastagok legynek a szeletek?
Pácolás elött klopfoljam?
Faszénen sütéskor először közelebb rakva megkapassam, majd kissé távolabb sütögessem?
Megsül a krumpli faszénen is?


De ismerem. Csak én úgy szoktam csinálni, hogy egy rakás zöldséget pakolok a fűszerezett hús köré, így átveszi azoknak az ízét is, valamint egyben megvan a köret is. Szalonnasütéskor, vagy hosszú éjszakai pecákon gyakran csinálunk ilyet. Nagyon jó dolog.Kis odafigyelést igényel csak, hogy minden részét egyenletesen érje a hő, különben odatapad az alufóliához a kaja-max a paprika,paradicsom,de nem az értékes vadhús.

A szeletek 1-1,5cm(ujjnyi) vastagok legyenek és pácolás előtt jó ha klopfolod. Két okból is:pácolás után a hús saját levén kívül fröcsög még a pác is-főleg az olajos pácot nehéz teljesen lecsöpögtetni-, a másik ok, pedig,hogy a klopfolással fellazított rostok közé könnyebben bejut a pác.
Jól írtad:először közelebb a parázshoz kicsit megkapatod, aztán távolabb helyezve a parázstól szép lassan megsütöd.A krumpli is nagyon szépen megsül a parázson-csak nem tudom, hogy nyárson vagy rácson szeretnéd sütni?Ha nyárson,akkor jobb alufóliába csomagolni és a parázsba tenni, ha rácson,akkor vágd cm-es szeletekre és úgy rakd rá, majd forgasd meg néha.

Ha a hússal biztosra akarsz menni,akkor pácba tegyél fél-1 evőkanál húspuhító sót. Az ízén nem változtat, de sokat puhít a húson és előbb elkészül tőle.
Naplózva

Kalappal,
Péter
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. április 17. - 09:51:00 »


 Jó étvágyat!Régóta gondolkodom nagy darab húsok füszerezésén és pácolásán.
 Eszembe jutott a beinjekciózás.Ezközt még nem találtam. Olyan kellene amiben
 a majoranna ,tárkony stb is bejuttatható a páclé vagy pl.füszeres lé.Szerintem
 érdemes lenne  nem? Nyami
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. április 17. - 10:11:41 »

Egyik ismerősöm mesélt egy pácológépről.
Keress rá a neten, mint "marinátor".
Azt mondják, hogy a baráti társaságukban többeknek van, nagyon jól működik. A praktikerben most akciózzák.
Ez hatékonyabb lehet, mint bármilyen fecskendős tükrözés.
Lehet, hogy beszerzek egyet.
 Wave


 Jó étvágyat!Régóta gondolkodom nagy darab húsok füszerezésén és pácolásán.
 Eszembe jutott a beinjekciózás.Ezközt még nem találtam. Olyan kellene amiben
 a majoranna ,tárkony stb is bejuttatható a páclé vagy pl.füszeres lé.Szerintem
 érdemes lenne  nem? Nyami
Naplózva

Kalappal,
Péter
Viktor
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. április 17. - 10:46:46 »

Mi a vektor, Viktor? Wave
Zsenge másodéves kis muflonsuhanc leledzik a hűtőben, a gím pedig ünőcske, úgyhogy ettől nem tartok.
Csak hát van egy jellegzetes struktúrája a húsnak, ami hordoz magában némi rizikót.
(lehet, hogy bekészítek egy üres kondért is a biztonság kedvéért..) Táncol




Ahoy Péter Komám!

Nem kenyerem belekotnyeleskedni Girgesz dolgába, nekem semmiben nem mérhető a tudásom ezen a téren az Övéhez. Mégis: ha muflont akarsz sütni, arra mindenképpen ügyelj, hogy minél fiatalabb állat húsából szerezz, az idősebb muflon tapasztalataim szerint még főzésből is nagyon sokat igényel. Én igazából a muflont ki is hagynám, pörköltnek jobb lenne....

Hát ha SUHAN az a muflon, akkor nem hiszem, hogy gond lesz... gyozo
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. április 17. - 12:04:05 »


 Jó étvágyat!Régóta gondolkodom nagy darab húsok füszerezésén és pácolásán.
 Eszembe jutott a beinjekciózás.Ezközt még nem találtam. Olyan kellene amiben
 a majoranna ,tárkony stb is bejuttatható a páclé vagy pl.füszeres lé.Szerintem
 érdemes lenne  nem? Nyami

Házilag a beinjektálást általában fűszerolajjal végzik. De akkor már valóban jobb a marinátor(de hülye neve van!)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. április 17. - 12:34:48 »

Mai hármas:

Tárkonyos erőkrémleves cipóban
Tejszínes fácánsült
Cipóban sült fogasfilé
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Apeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. április 17. - 12:47:36 »

Ammá' nem suhan egy ideje...
Amúgy kedvenc sültem a muflonbárány fokhagymásan....igyekezni fogok nem elpocsékolni a kis drágát.


Mi a vektor, Viktor? Wave
Zsenge másodéves kis muflonsuhanc leledzik a hűtőben, a gím pedig ünőcske, úgyhogy ettől nem tartok.
Csak hát van egy jellegzetes struktúrája a húsnak, ami hordoz magában némi rizikót.
(lehet, hogy bekészítek egy üres kondért is a biztonság kedvéért..) Táncol




Ahoy Péter Komám!

Nem kenyerem belekotnyeleskedni Girgesz dolgába, nekem semmiben nem mérhető a tudásom ezen a téren az Övéhez. Mégis: ha muflont akarsz sütni, arra mindenképpen ügyelj, hogy minél fiatalabb állat húsából szerezz, az idősebb muflon tapasztalataim szerint még főzésből is nagyon sokat igényel. Én igazából a muflont ki is hagynám, pörköltnek jobb lenne....

Hát ha SUHAN az a muflon, akkor nem hiszem, hogy gond lesz... gyozo
Naplózva

Kalappal,
Péter
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. április 17. - 13:01:50 »

Ammá' nem suhan egy ideje...
Amúgy kedvenc sültem a muflonbárány fokhagymásan....igyekezni fogok nem elpocsékolni a kis drágát.

Akkor erről egy receptet légyszi'!Hátha másnak is a kedvence lesz.... Afro
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #54 Dátum: 2008. április 17. - 16:35:47 »

Úgy látom, senki nem akar receptet, legyen a tákonyos erőkrémleves cipóban.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. április 17. - 21:42:10 »

Úgy látom, senki nem akar receptet, legyen a tákonyos erőkrémleves cipóban.
Látod... haldoklik a téma. Úgy látszik vagy mindenki fogyókúrázik, vagy senkit nem érdekel, hogy mit eszik.

A kedvedért-csak a Te kedvedért- holnap a szokásos hármas mellé felteszem ennek is a receptjét. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #56 Dátum: 2008. április 17. - 22:35:18 »

Mindenki szolidáris Sabbatival...  gyozo
De attól holnap még a szokásos hármasból lehet választani...  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. április 18. - 08:11:37 »

Mindenki szolidáris Sabbatival...  gyozo
De attól holnap még a szokásos hármasból lehet választani...  Mosolyog
Persze:
Mai hármas

-fűszertarja
-göngyölt nyúlmáj
-grillezett fürj
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. április 18. - 08:19:13 »

Grillgesz!
"-grillezett fürj"...az én választásom!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #59 Dátum: 2008. április 18. - 08:30:43 »

Nagyon tecccccik ez a "Grillgesz"!!!!!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: