Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Receptgyűjtemény  (Megtekintve 159365 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3060



« Új üzenet #540 Dátum: 2020. Január 06. - 14:16:31 »

Én nagyanyám receptje szerint sütöm.
Megspékelem fagyasztott szalonnával, fólia alatt párolom. A kiengedett levét felfőzöm tejföllel.
Ezzel a lével locsolgatva sütöm készre.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #541 Dátum: 2020. Január 06. - 16:17:35 »

Én sem csak egyféleképpen próbáltam, de eddig nem aratott akkora sikert, mint ez a pástétom... de látom, vannak elrejtve konyhai fogások még a T. Olvtársaknál! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #542 Dátum: 2020. Január 07. - 08:51:12 »

A tepsiben a fólia alatti pároláskor került a hús alá valami?

Egy kis víz, kevés zsiradék.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #543 Dátum: 2020. Január 07. - 13:43:10 »

Nálunk a fácánnak, a mellhúsán kívül, minden megy a levesbe. A főt zöldséget meg a főt húst előételként fogyasztjuk. A mellfilét panírozzuk, kirántjuk bő zsír vagy olajban, mellé valami körítés. A hús egyáltalán nem száraz. 
 Emelem 
Naplózva

Üdv Chris
Stefi
Vendég
« Új üzenet #544 Dátum: 2020. Január 07. - 16:38:47 »



Lehet hogy a kutyáim elátkoznak benneteket mert eddig alig várták a fácánlevest Tacsi Ugat jól van ( ami tán a legkedvesebb vadászétkem ) mert a főtt hús szinte 100% -a nekik jutott . Néha a melléből fácánsaláta készült .  A salátához mi fehér borsot használunk .  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #545 Dátum: 2020. Január 07. - 20:45:23 »

Nálunk a fácánnak, a mellhúsán kívül, minden megy a levesbe. A főt zöldséget meg a főt húst előételként fogyasztjuk. A mellfilét panírozzuk, kirántjuk bő zsír vagy olajban, mellé valami körítés. A hús egyáltalán nem száraz. 
 Emelem 

Korábban a legjobban bevált receptem volt a levesben megfőtt mellhús kis sóval, fehérborssal, szalonnába göngyölve megsütve,fehérborral locsolgatva. A szaftot tejszínnel sűrítettem. Zsemlegombóccal vagy krokettel isteni, de ezt is száraznak találták. (Mondjuk ez azért elfogyott! Bion)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #546 Dátum: 2020. Január 08. - 00:09:00 »

Nálunk speciális a receptúra. Kirakom a kakast, amit vadászbarátomnak  szánok  az ajtó elött a lerakón. Bemegyek átöltözni, osztán nincs fácán.
 Van egy ártatlanul nézegető ónémet juhászom......
Kétnapmúlva eljött az igazság pillanata..... Megkerült a kakas, addig sanyimár megfőzte a levest, aminek konyhakészen adtam egy másikat a frigóból. Ördög



Meg a felelős is.


Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #547 Dátum: 2020. Január 08. - 00:50:21 »

Nálunk speciális a receptúra. Kirakom a kakast, amit vadászbarátomnak  szánok  az ajtó elött a lerakón. Bemegyek átöltözni, osztán nincs fácán.
 Van egy ártatlanul nézegető ónémet juhászom......
Kétnapmúlva eljött az igazság pillanata..... Megkerült a kakas, addig sanyimár megfőzte a levest, aminek konyhakészen adtam egy másikat a frigóból. Ördög



Meg a felelős is.



A kutya csak jót akart. Tisztában van Sakac fogsorával(illetve annak hiányával), puhítani akarta neki a fácánt... Ha nem kapkodsz, lett volna egy fasza porhanyós madara... Wave
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #548 Dátum: 2020. Január 08. - 09:39:23 »




Először nem értettem, hogy miért teszel fel képet egy kiszáradt bambuszról... aztán leesett.  Röhög
A kínaiak 100 napos tojása smafu a te receptedhez képest!  Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #549 Dátum: 2021. Január 29. - 10:04:30 »

Jerky készítése:
Kb. 0,5 kg, sütnivaló színhúst lehártyázunk, eltàvolítjuk belőle az esetleges ereket, inakat(ezért alkalmasabb a hátszín, rostélyos, comb-főként a diója-, mert ezekben szinte nincsenek ezek), majd 2-3mm vastag szeletekre vágjuk a rostiránnyal párhuzamosan(!).
Ezután beleforgatjuk az előkészített pácba, hagyjuk min. 2 napot pácolódni, majd utána a gyümölcsaszaló rácsára (vagy sütőpapíron a villanysütő rácsára) terítjük és 80-90C fokon teljesen keményre szárítjuk.

A darált verzióba elég valamilyen olcsóbb színhús is (pl. lapocka), szintén lehàrtyázva, kierezve, -inazva. Ezt felkockázzuk, a pácban rakjuk 2-3 napra, majd aprólukú (1mm-es) rostán átdaráljuk. Alaposan összekeverjük, sütőpapírra helyezzük és fólia alatt 1mm vastagra lapítjuk sodrófával, majd ugyanúgy megszárítjuk, mint az előző változatot. Miután keményre száradt, ollóval felcsíkozzuk.

A pácléhez kell:
2ek szójaszósz
2ev balzsamecet
2ev Worcestershire-szósz
2ev só
3ev méz
És ha valaki szereti a csípős ízt, akkor tehet bele egy kevés csilliport is (én füstölt csillit raktam bele fél kávéskanállal, dd egy kicsit sok lett, az asszony nem eszi Bion )
Ezt alaposan elkeverjük és ebbe keverjük bele a húst.
A pácleven lehet variálni, a youtube-on rengeteg videó van fent róla!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #550 Dátum: 2021. Január 29. - 10:34:33 »

Jerky készítése:
Kb. 0,5 kg, sütnivaló színhúst lehártyázunk, eltàvolítjuk belőle az esetleges ereket, inakat(ezért alkalmasabb a hátszín, rostélyos, comb-főként a diója-, mert ezekben szinte nincsenek ezek), majd 2-3mm vastag szeletekre vágjuk a rostiránnyal párhuzamosan(!).
Ezután beleforgatjuk az előkészített pácba, hagyjuk min. 2 napot pácolódni, majd utána a gyümölcsaszaló rácsára (vagy sütőpapíron a villanysütő rácsára) terítjük és 80-90C fokon teljesen keményre szárítjuk.

A darált verzióba elég valamilyen olcsóbb színhús is (pl. lapocka), szintén lehàrtyázva, kierezve, -inazva. Ezt felkockázzuk, a pácban rakjuk 2-3 napra, majd aprólukú (1mm-es) rostán átdaráljuk. Alaposan összekeverjük, sütőpapírra helyezzük és fólia alatt 1mm vastagra lapítjuk sodrófával, majd ugyanúgy megszárítjuk, mint az előző változatot. Miután keményre száradt, ollóval felcsíkozzuk.

A pácléhez kell:
2ek szójaszósz
2ev balzsamecet
2ev Worcestershire-szósz
2ev só
3ev méz
És ha valaki szereti a csípős ízt, akkor tehet bele egy kevés csilliport is (én füstölt csillit raktam bele fél kávéskanállal, dd egy kicsit sok lett, az asszony nem eszi Bion )
Ezt alaposan elkeverjük és ebbe keverjük bele a húst.
A pácleven lehet variálni, a youtube-on rengeteg videó van fent róla!

Köszönöm szépen! Meghajol
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #551 Dátum: 2021. Január 29. - 14:02:47 »

majd 2-3mm vastag szeletekre vágjuk a rostiránnyal párhuzamosan(!).

Ezt hogy csinálod?

Szeletelőgéppel vagy késsel?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
St.Girgesz
Moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #552 Dátum: 2021. Január 29. - 14:19:58 »

Ezt hogy csinálod?

Szeletelőgéppel vagy késsel?

Jó éles késsel. Érdekes, hogy a rostokra merőlegesen nehezebb ilyen vékonyra vágni, mint így, azokkal párhuzamosan.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: