Oldalak: 1 ... 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471096 alkalommal)
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7380 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 21:35:46 »

Üdv!

Zeiss Jena VZF 3-12x56 céltávcsőnek szerintetek mi a reális ára? Szürkületben, félholdas éjszakán mennyire jól használható?  Emelem
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 366


« Új üzenet #7381 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 21:37:49 »

Ja igen! 90-etkérne érte a gazdája.
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #7382 Dátum: 2014. Szeptember 13. - 08:25:15 »

Nagyon megéri, ha hibátlan...
Naplózva
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #7383 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 16:52:55 »

Sziasztok! Céltávcső vásárlás előtt állok, és kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ti melyiket tartjátok jobbnak: van egy 8x56-os bajor tüskés Swarovski és egy 3-12x56-os Zeiss jena optika, ami szintén bajortüskés. Főképpen éjszakai vaddisznó és róka vadászatra használnám. Válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv: M.G.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #7384 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 17:42:15 »

Szép hagyományai és széles követő tábora van a bajor tüskének , de én azt mondom a mai világban , főleg ha a megjelőlt vadászati módra kívánod használni akkor nézz széjel jobban v. gyűjtsél még és válassz egy megfelelő világítópontos csövet .  Wave
Naplózva
nils holgerson
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #7385 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 17:52:28 »

Tudom, hogy jobb lenne, de sajnos műtve volt a szemem és a világítópont körül minden esetben látok "fényudvart" (márkától függetlenül).
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #7386 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 20:03:12 »

Tudom, hogy jobb lenne, de sajnos műtve volt a szemem és a világítópont körül minden esetben látok "fényudvart" (márkától függetlenül).
a barátom mondta, hogy kéne neki vadhús, mert üresen járatja a fagyasztót,
én mondtam neki, bátran húzza ki!  Ördög Ördög
vagyis:
használd  a  másik szemed  OOO
na de viccet félretéve, nem tudom mennyit szánsz rá, de ott van a SchmidtBender 8x56 fix a4 180 körüli áron vadi új 30 év garanciával.
Ott nincs rizikó. Stabil, mint a forint.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #7387 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 20:18:32 »

Az a smidtbender garancia nem sokat ér. Épp most tárgyalták ki egy másik vadász fórumon. mindössze jól hangzi.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7388 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 20:25:24 »

Az a smidtbender garancia nem sokat ér. Épp most tárgyalták ki egy másik vadász fórumon. mindössze jól hangzi.

Akkor javaslom elolvasni a Swar. Kahles., garanciát is, mert detto. Kacsint Vigyorog

Leica sem különb.

Sajnos az emberek csak addig látnak, hogy 10-20-30 és életre szóló. de már a teljes szöveget nem olvassák el,ami a céget honlapján meg van !

Mechanikai és optikai elemekre vonatkoztatva.

pld. a Leica lézertávmérős távcső esetén a gari csak egy év a lézeregységre. Vigyorog

De a többi prémium esetén is lehet csodálkozni, a figyelmes olvasás esetén. Emelem

Ki az aki komolyan gondolja, hogy egy prémium esetén 30 évig minden legyártott termék esetén minden alkatrészt, kollimátort, dokumentációt, szervizelési utasítást, stb. stb. megtartanak.

Ekkora raktár nem létezik. Meglepődött Emelem
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #7389 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 00:33:26 »



Ki az aki komolyan gondolja, hogy egy prémium esetén 30 évig minden legyártott termék esetén minden alkatrészt, kollimátort, dokumentációt, szervizelési utasítást, stb. stb. megtartanak.

Ekkora raktár nem létezik. Meglepődött Emelem

Én ilyet nem is várok. Adjon egy újat az aktuálisan futó szériából és akkor talán nem gyújtom rá a házát a családjára... talán. (ez a balkáni garanciaérvényesítési kódex első fejezete)  Nem szól szám
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #7390 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 06:17:11 »

Akkor javaslom elolvasni a Swar. Kahles., garanciát is, mert detto. Kacsint Vigyorog

Leica sem különb.

Sajnos az emberek csak addig látnak, hogy 10-20-30 és életre szóló. de már a teljes szöveget nem olvassák el,ami a céget honlapján meg van !

Mechanikai és optikai elemekre vonatkoztatva.

pld. a Leica lézertávmérős távcső esetén a gari csak egy év a lézeregységre. Vigyorog

De a többi prémium esetén is lehet csodálkozni, a figyelmes olvasás esetén. Emelem

Ki az aki komolyan gondolja, hogy egy prémium esetén 30 évig minden legyártott termék esetén minden alkatrészt, kollimátort, dokumentációt, szervizelési utasítást, stb. stb. megtartanak.

Ekkora raktár nem létezik. Meglepődött Emelem

Attila köszönöm , hogy kimondtad és leírtad azt amit én is vallok már elég régóta . Amikor dicsérem a DT sokan félre értik és azt hiszik , hogy azt állítom ennél márpedig jobb nincsen ! Pedig csak azt próbálom a fejekben rendberakni , hogy akinek nem áll pupra a lóvé otthon , annak felesleges évekig gyűjtögetni egy drága prémium kategóriás csőre . Szvsz a használati értéke , használhatósága  messze nincs olyan arányba mint azt az ára miatt elvárná az ember , a másik érv szokot lenni  , hogy a "GARANCIA" így meg úgy . Kérdem én a maivilágban amikor szinte napról napra jönnek ki az újjabb és szebb és jobb etc. csövek valaki kibárná azt , hogy 20-30 évig esetleg nem venne újabb csövet . Kéthete eldőlt a 101 és koppant a DT a lesen , egy 4-5-600 eFt-os csőnél már belém állt volna a merevgörcs (nem lett semmi baja de lehetett volna) és ez nap mint nap benne van a pakliban .

Ezzel a pár sorral csak megerősítetted bennem azt , hogy a prémiumok nagyon túl vannak árazva . Képalkotásban valamivel jobbak főleg nappal ezt nem vitatom, de már a garancia sem vonzó érv.

Üdv ÉN
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7391 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 07:10:12 »

Sziasztok! Céltávcső vásárlás előtt állok, és kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ti melyiket tartjátok jobbnak: van egy 8x56-os bajor tüskés Swarovski és egy 3-12x56-os Zeiss jena optika, ami szintén bajortüskés. Főképpen éjszakai vaddisznó és róka vadászatra használnám. Válaszaitokat előre is köszönöm! Üdv: M.G.



Maradva a kérdésednél én a Swart választanám . Fő elvként azért mert egy fix nagyítású távcső kevesebb meghibásodási lehetőséggel bír , másik ok hogy elvileg nagyobb márka mint Zeiss Jena  és vélhetőleg jobb is az éjszakai használhatósága.                      Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #7392 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 08:58:23 »

Attila köszönöm , hogy kimondtad és leírtad azt amit én is vallok már elég régóta . Amikor dicsérem a DT sokan félre értik és azt hiszik , hogy azt állítom ennél márpedig jobb nincsen ! Pedig csak azt próbálom a fejekben rendberakni , hogy akinek nem áll pupra a lóvé otthon , annak felesleges évekig gyűjtögetni egy drága prémium kategóriás csőre . Szvsz a használati értéke , használhatósága  messze nincs olyan arányba mint azt az ára miatt elvárná az ember , a másik érv szokot lenni  , hogy a "GARANCIA" így meg úgy . Kérdem én a maivilágban amikor szinte napról napra jönnek ki az újjabb és szebb és jobb etc. csövek valaki kibárná azt , hogy 20-30 évig esetleg nem venne újabb csövet . Kéthete eldőlt a 101 és koppant a DT a lesen , egy 4-5-600 eFt-os csőnél már belém állt volna a merevgörcs (nem lett semmi baja de lehetett volna) és ez nap mint nap benne van a pakliban .

Ezzel a pár sorral csak megerősítetted bennem azt , hogy a prémiumok nagyon túl vannak árazva . Képalkotásban valamivel jobbak főleg nappal ezt nem vitatom, de már a garancia sem vonzó érv.

Üdv ÉN

Ja, és folytatva, kevesen tudják, hogy a prémiumgyártók esetén a dicső 10-20-30 és életreszóló garancia csak abban az esetben érvényes, ha a gyártó cég honlapján gy-sz. alapján regisztrálták.
Különben a hazai forgalmazóra érvényes egy év a garancia.
Ezt sem én találtam ki, minden prémiumgyártó honlapján olvasható.

Garancia a gyártó részéről minden esetben korlátozott és nem mindenre van vonatkoztatva.

Természetsen rendeltetésszerű használat esetén is bármi meghibásodhat, kérdés az, hogy ezt miként kezeli le a gyártó cég.

Van és volt eset, mikor egyértelműen elismerték, térítés nélkül javították, de sajnos számtalan eset volt és van, mikor csak kemény térítéssel javítják.

Párásodás, lövésállósági hiba, szálkeresztmozgatási hiba esetén nagyon sok esetben, nagyon sokat kell fizetni.

Akinek mercije van, készüljön fel és tudhatja is, hogy hozzá az alkatrészek, ha gyáriak, akkor azok beszerzése nagyon drága és a javítás is. pld. volt. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #7393 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 14:28:17 »

Az a smidtbender garancia nem sokat ér. Épp most tárgyalták ki egy másik vadász fórumon. mindössze jól hangzi.

A Leupold élettartam garanciájáról mi a vélemény?
Se számla,se garjegy,csak legyen eredeti ,és adnak egy másikat,ha rossz lesz.
Igaz lehet?
Magyar ember még nem próbálta szerintem érvényesíteni így a garanciát.
Amerikai honlapon is csak az élettartam garanciát szajkózzák,arról nincs hír,hogy egy is tönkrement volna,aztán természetesen a pógárnak azonnal kicserélték.
Szerintem Kristóf József Úr meg tudná mondani,hogy mennyi igaz a full lifetime garanciából,illetve kellett-e,vagy tudták-e érvényesíteni a garanciát a gyár felé.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #7394 Dátum: 2014. Szeptember 16. - 22:17:18 »

Tizenpár évvel ezelőtt, amikor még nem volt itthon képviselet, azt hittem, hogy az egyik puskám összekuszálta kicsi belülről a Vx-III-at.
Ügyesen leleveleztem és letelefonáltam a Leupolddal, hogy Európában Némethonban van képviselet ahol javítják. Az enyém a posta költség lett volna, ők ingyen javították volna...
Aztán nem kellett, mert az agyazó májszter baltázta el, és néminemű fa-fém összeillesztést követően egyszer csak jól lőtt a puska és a távcső is megjavult!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 [493] 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: