Oldalak: 1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471036 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #6960 Dátum: 2014. Február 05. - 09:30:32 »


Nem írthatom le kerek perec,azt amit tudok,ugyanakkor nem áll módomban bizonyítani,vagy túl költséges volna bizonyítani,mert beperelnek.
Azért kell úgy fogalmazni,hogy mindenki értsen belőle,ugyanakkor ne találjanak fogást rajtam a forgalmazó.
Úgy látszik Te nem értetted,isten bizony szánlak amiért ilyen ostoba vagy.
Igen Németországban sokkal magasabbak a bérek,akár min. 6-szor annyit is kereshetnek ugyanazok a dolgozók ugyanazért a munkáért,mint itthon .
Azt tudják sokan,hogy a Germany S&Bender azért jobb szokott lenni,mint a magyar.
Mikor érné meg a németnek 2-szer ,3-szor annyiért ugyanolyan minőségű,tudásszintű távcsövet piacra dobni,ha egyenértékű lenne a magyar gyártásúéval.
Attól,hogy Te nem érted,ha valaki nem tőmondatokban,vagy burkoltan beszél valamiről,attól még más érti.
Az meg csak téged minősít,ha abból a hozzászólásból ezt szűrted le:A Germán bérek az okozói a hitvány magyar lencsének ill. a feltételezés. Azért ez már valami. Ördög


Hát Te tényleg hülye vagy,persze ezt sem megcáfolni,sem megerősíteni nem tudom,ugyanakkor szerintem itt sokan tudják.

Tisztelettel Üdvözöllek Kedves Lacika!

Az általad használt jelzők ellenére sem gondolok rád rosszallóan, ez valószínű abból ered, hogy nem ugyanabban a kultúrkörben szocializálódtunk, az élet az ilyen.
Az viszont aggodalomra ad okot, hogy a hirtelen felindultságod, mit válthat ki esetleg akkor benned, ha fegyver (ha van ilyen eszköz egyáltalán a birtokodban) van a kezedben egy társas vadászaton, és hasonló dialógusba keveredsz. Egy kicsit emiatt aggódom a mentális egészséged miatt.
Az írásodból az is kiderül, hogy valamiféle árnyék fórum is alkot véleményt a tagokról amolyan, véd- és dacszövetség vagy gittegylet égisze alatt. Ez egy nagyon jó kezdeményezés kár, hogy ez eddig nekem nem jutott eszembe. Kíváncsi lennék a többi fórumtársról milyen véleményeket, alkottok Ti ott Többen. Én a helyedben ezeket is nyilvánosságra hoznám, hátha ők is örülnének neki.

További jó egészséget kívánok neked, maradok tisztelettel: oconnor
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6961 Dátum: 2014. Február 05. - 09:36:03 »

Stefi, félreértettél, egyáltalán nem neked írtam, amit írtam.
A villantással pedig éppen általánosítottam, mert csak az veszi magára, akit érint. Biztos vagyok benne, hogy te nem azért vettél jó távcsövet, mert a régi is jó volt, de villantani akartál....
Én sem azért cseréltem puskát, hogy majd "mitszólnakhozzá". Az embernek vannak vágyai eszközök terén, és ha tudja megszerzi. Egyébként utólag nagy f@szság is volt lecserélni a mindenest, mert ha valaki hozzászokik valamihez 19 év alatt egy eszközhöz, abból jó nem sül ki, ha lecseréli. Én csak szívok vele, mert semmi nem ott van rajta, ahol kéne...... és nyilván csak saját bénaságom miatt szívok, de egy valag pénzért egy problémával többet iktattam be a láncolatba.
Na, ezt a távcsővel nem szeretném megismételni!
 Emelem

Mindig állami bérből és fizetésből élő voltam és pontosan tudtam a fizetésnapok dátumát.  Nem szól szám Ennyi előzmény után elképzelheted mit éreztem mikor a hosszú idő alatt összespórolt addig ISTENNEK tartott prémium távcső következetesen egy fél doboz lőszer ellövése után 5-6 centi magaslövést produkált. Bangdesk Ebben nem ismerek kompromisszumot - ment a háztól . De hogy teljes legyen a történet : Egy jópénzű vállakozó akkor cserélte le a világítós S&B 8x56 -át variásra. Szinte az előző áráért megkaptam de az is ugyan ezt produkálta . Összeszorítottam a fogam eladtam egy puskát és a kettő árát némileg kiegészítve megvettem a Zeiss 3-12x56 Viktorit . Immár 10 éve szolgál nálam .                         Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6962 Dátum: 2014. Február 05. - 09:47:15 »

elképzelheted mit éreztem mikor a hosszú idő alatt összespórolt addig ISTENNEK tartott prémium távcső következetesen egy fél doboz lőszer ellövése után 5-6 centi magaslövést produkált. Bangdesk Ebben nem ismerek kompromisszumot - ment a háztól . De hogy teljes legyen a történet : Egy jópénzű vállakozó akkor cserélte le a világítós S&B 8x56 -át variásra. Szinte az előző áráért megkaptam de az is ugyan ezt produkálta .                     Emelem

 Emelem
Nem akarom a hozzáértésedet kétségbe vonni, de nem lehet hogy nem a távcsövekkel volt a baj, hanem pl. a szerelékkel?  Nekem ez jön le az idézetből.  Fejvakarás
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #6963 Dátum: 2014. Február 05. - 10:36:07 »

Mindig állami bérből és fizetésből élő voltam és pontosan tudtam a fizetésnapok dátumát.  Nem szól szám Ennyi előzmény után elképzelheted mit éreztem mikor a hosszú idő alatt összespórolt addig ISTENNEK tartott prémium távcső következetesen egy fél doboz lőszer ellövése után 5-6 centi magaslövést produkált. Bangdesk Ebben nem ismerek kompromisszumot - ment a háztól . De hogy teljes legyen a történet : Egy jópénzű vállakozó akkor cserélte le a világítós S&B 8x56 -át variásra. Szinte az előző áráért megkaptam de az is ugyan ezt produkálta . Összeszorítottam a fogam eladtam egy puskát és a kettő árát némileg kiegészítve megvettem a Zeiss 3-12x56 Viktorit . Immár 10 éve szolgál nálam .                         Emelem
Nálam egy ilyen új Zeiss adta fel a harcot, egy 22-250-en.
Azóta is Zeiss van, de ez jó.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #6964 Dátum: 2014. Február 05. - 10:52:04 »

Emelem
Nem akarom a hozzáértésedet kétségbe vonni, de nem lehet hogy nem a távcsövekkel volt a baj, hanem pl. a szerelékkel?  Nekem ez jön le az idézetből.  Fejvakarás
 Wave

Volt közben fegyver váltás is ZKK - CZ és akkor is ez volt a helyzet. Minden esetben fegyvermester csinálta a cseréket . Utólag én is gondolkodtam ezen de már végképp nem lehet reprodukálni a dolgot. Viszont a dolog úgy történt hogy a ZKK 600 as 7x64 esen volt egy Meopta 7x50 -es  soha nem mozdúlt el. Ugyan erre a szerelékre ment a 8x56 .       Fejvakarás    Vállat von  Akkor egyidőben volt a ZKK a S&B -el  és egy BRNO 502-10 a Meoptával. Ha kivittem a két fegyvert ellenőrizni, belőni, gyakorolni a S&B -t sokszor állítani kellett  Burn ilyen voltam tőle. Elővettem a Brnot és élvezet volt nézni hogy első lövésre volt egy 1,5 centis magas lövésem oldaleltérés nélkül  Táncol .  Pedig olyan pofozkodós középkaliberem nem volt mint az a vegyescsövű .     Emelem               
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #6965 Dátum: 2014. Február 05. - 11:06:56 »

Volt közben fegyver váltás is ZKK - CZ és akkor is ez volt a helyzet. Minden esetben fegyvermester csinálta a cseréket . Utólag én is gondolkodtam ezen de már végképp nem lehet reprodukálni a dolgot. Viszont a dolog úgy történt hogy a ZKK 600 as 7x64 esen volt egy Meopta 7x50 -es  soha nem mozdúlt el. Ugyan erre a szerelékre ment a 8x56 .       Fejvakarás    Vállat von  Akkor egyidőben volt a ZKK a S&B -el  és egy BRNO 502-10 a Meoptával. Ha kivittem a két fegyvert ellenőrizni, belőni, gyakorolni a S&B -t sokszor állítani kellett  Burn ilyen voltam tőle. Elővettem a Brnot és élvezet volt nézni hogy első lövésre volt egy 1,5 centis magas lövésem oldaleltérés nélkül  Táncol .  Pedig olyan pofozkodós középkaliberem nem volt mint az a vegyescsövű .     Emelem               
Igen  Így már tisztább a kép.
Pech, hogy egymás után két selejteset kifogtál. Rííí
Nekem szerencsére nincs panaszom az S&B-re, ami eddig megfordult a kezeim között mind jó volt.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #6966 Dátum: 2014. Február 05. - 11:13:37 »

Nekem a cz-n 8x56 S&B céltávcső van. négy darab nagyvadat hoztam idén terítékre. :Mosolyog Most akkor kell nekem új optika, vagy maradjak nyugton? OOO
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #6967 Dátum: 2014. Február 05. - 11:19:57 »

Nekem a cz-n 8x56 S&B céltávcső van. négy darab nagyvadat hoztam idén terítékre. :Mosolyog Most akkor kell nekem új optika, vagy maradjak nyugton? OOO
Kell. Az SBhez meg privátban küldöm a címem.  Ördög
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #6968 Dátum: 2014. Február 05. - 12:18:14 »

Maxi az attól függ hányat baxtál el! Mosolyog
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #6969 Dátum: 2014. Február 05. - 13:35:57 »

Tisztelettel Üdvözöllek Kedves Lacika!

Az általad használt jelzők ellenére sem gondolok rád rosszallóan, ez valószínű abból ered, hogy nem ugyanabban a kultúrkörben szocializálódtunk, az élet az ilyen.
Az viszont aggodalomra ad okot, hogy a hirtelen felindultságod, mit válthat ki esetleg akkor benned, ha fegyver (ha van ilyen eszköz egyáltalán a birtokodban) van a kezedben egy társas vadászaton, és hasonló dialógusba keveredsz. Egy kicsit emiatt aggódom a mentális egészséged miatt.
Az írásodból az is kiderül, hogy valamiféle árnyék fórum is alkot véleményt a tagokról amolyan, véd- és dacszövetség vagy gittegylet égisze alatt. Ez egy nagyon jó kezdeményezés kár, hogy ez eddig nekem nem jutott eszembe. Kíváncsi lennék a többi fórumtársról milyen véleményeket, alkottok Ti ott Többen. Én a helyedben ezeket is nyilvánosságra hoznám, hátha ők is örülnének neki.

További jó egészséget kívánok neked, maradok tisztelettel: oconnor

Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6970 Dátum: 2014. Február 05. - 15:47:57 »

Tisztelettel Üdvözöllek Kedves Lacika!

Az általad használt jelzők ellenére sem gondolok rád rosszallóan, ez valószínű abból ered, hogy nem ugyanabban a kultúrkörben szocializálódtunk, az élet az ilyen.
Az viszont aggodalomra ad okot, hogy a hirtelen felindultságod, mit válthat ki esetleg akkor benned, ha fegyver (ha van ilyen eszköz egyáltalán a birtokodban) van a kezedben egy társas vadászaton, és hasonló dialógusba keveredsz. Egy kicsit emiatt aggódom a mentális egészséged miatt.
Az írásodból az is kiderül, hogy valamiféle árnyék fórum is alkot véleményt a tagokról amolyan, véd- és dacszövetség vagy gittegylet égisze alatt. Ez egy nagyon jó kezdeményezés kár, hogy ez eddig nekem nem jutott eszembe. Kíváncsi lennék a többi fórumtársról milyen véleményeket, alkottok Ti ott Többen. Én a helyedben ezeket is nyilvánosságra hoznám, hátha ők is örülnének neki.

További jó egészséget kívánok neked, maradok tisztelettel: oconnor


Szia oconnor!
Nagyon adtad az értetlent,pedig nem vagy az,ezért gondoltam,hogy akkor meg rosszindulatú.
Azt meg nehezen tudom elviselni,ha valaki szándékosan más alázására hülye,vagy teteti hülyének magát,azért ,hogy jó megmondó ember szerepében tudjon aztán mások előtt tetszelegni.
Mentálisan rendben vagyok,de nem  vagyok köteles tűrni,hogy lehülyézz,még ha burkoltan teszed akkor sem,hát ha meg nyíltan,akkor pláne.
Ne aggódj értem,ha  fegyver van a kezemben akkor pihenek,szórakozom,baráti társaságban,vagy egyedül,és nagyon jól tudom magamat érezni,nem tudnál olyankor még Te sem felbosszantani.
Ez szintén picit rosszízűre sikerült,mármint,hogy ezt bebökted a hozzászólásodba.
Legalábbis szerintem.
Egyébként nekem nem volt bajom veled sosem,ezt most  Te kezdted,most meg részemről befejezzük.
Üdv.:Laci
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #6971 Dátum: 2014. Február 05. - 18:52:08 »

Urak! Legyetek szívesek a személyeskedést mellőzni. Hagyjuk meg a témának a topicot. Szép nagy ez a világ, elférhetnétek benne mindannyian.  Emelem

Köszönöm.

 Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Robixx
Vendég
« Új üzenet #6972 Dátum: 2014. Február 06. - 13:06:02 »

Urak! Legyetek szívesek a személyeskedést mellőzni. Hagyjuk meg a témának a topicot. Szép nagy ez a világ, elférhetnétek benne mindannyian.  Emelem

Köszönöm.
 Igen  Igen  Emelem
 Wave
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6973 Dátum: 2014. Február 07. - 07:32:03 »

Oconor!

 Igen  ?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #6974 Dátum: 2014. Február 07. - 20:22:54 »

Sziasztok!
Ismerősöm kérdezte,de nem tudtam megmondani neki azt,hogy a Leupold VX III -at  mikor váltotta a VX3.
Ha jól gondolom több mint 5 éve.
Azt mondja,hogy amit kínáltak neki távcsövet ,az 2-3 éves ,viszont nem arab számmal van rajta a 3-as,hanem római III van rajta.
Szerintem az több mint 5 éves,és alighanem az a széria még gyengébb minőségű volt.
Egyébként olcsón adnák,már már gyanúsan olcsón.
A VX III-at is érdemes megvenni?
Az új VX3-at, ha alulról súrolja akkor sem lehet olyan rossz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 [465] 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: