Oldalak: 1 ... 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 [1184] 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 ... 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2763897 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #17745 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 15:39:58 »

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #17746 Dátum: 2015. Szeptember 17. - 16:56:11 »

Ádám! Igen Piál
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #17747 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 12:44:15 »

 Tudtam egy kocát olyan 30 kilós malacokkal meg három 80-90 kilós süldőt így felajánlottam a kollégáknak, hogy aki disznót akar lőni jöjjön mert 6.30-ra megrendeltem őket. Ferkó komám meg az elnök úr rögtön kapott is az alkalmon megjegyezve, hogy az egy dolog, hogy ismerem a vadmozgást de vegyek már vissza a mellényből ezzel a "megrendeltem őket" dumával, mert a disznó nem callgirl. Természetesen az első fénysugár már kint ért bennünk az adott helyen, ahol fél hét után tíz perccel (nyilván késett az órájuk) kijött rám a három süldő. Sajnos a brenneckének messze voltak (kb 80 méter), így vehemensen kezdtem közelebb szuggerálni őket. Azok a nyavalyások meg hol közeledtek 10 métert, hol távolodtak 5-öt. Nyilván mind ismeritek ezt a beszűkült tudatállapotot, amikor megszűnik a világ és csak azt a pár négyzetmétert érzékelitek ahol a vad van. Nos ez történt velem is amikor egyszer csak tőlem 100 méterrel feljebb az árok partján eldördült az elnököm 30-06-osa. A cimborák ugyanis egy patkó alakú kanyar felső szélén, én meg a kanyar begyében ültem.Pont velem szemben meg irgalmatlan ropogással megindultak a koca malacai. Történt ugyanis, hogy míg én féljobbra a süldőket bámultam szembe velem kijött a koca az 5 tepsibe való malaccal tőlem vagy 35 méterre. Ferkó tesó egy ideig bírta cérnával majd megelégelte, hogy nem lövök (ő nem láthatta a süldőket, én meg nem vettem észre a malacokat az orrom előtt) így élt az elnököm puska-felajánlásával és jól elhibázott egy malacot. Hatalmas orrlógatással kullogtunk a kocsikhoz, majd odahaza némi "golubak" borocskába fojtottuk bánatunk. Az este viszont már a megázott tarlókon talált bennünket ahol csodás kárpótlásként elnököm öccse eldöntött egy jóval másfél mázsa feletti kant. Biz isten jobban örültem neki mint a reggeli töketlenkedésünknek. A fiúk szerint viszont ez így volt odafenn megírva. Ahogy Kittemberger mondta volna: "Sauri ja mungu"
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17748 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 13:31:35 »

Tudtam egy kocát olyan 30 kilós malacokkal meg három 80-90 kilós süldőt

   Csodalk,  Csodalk Csodalk  Nálatok még vannak mamutok ?



Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #17749 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 15:09:23 »

Ahogy Kittemberger mondta volna: "Sauri ja mungu"

Hakika Bwana el Bambula . . . !   Vigyorog

Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #17750 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 16:49:56 »

Stefi, mondtam már, hogy amolyan "helyi szokásként" nálunk a disznó 100-110 kilóig (ezek már három éves jószágok) süldőnek számít. A a malac meg még november végén, amikor nem egyszer csapja a 40 kilót, is csak malac, mert még nem látta mind a négy évszakot. Különben ez elég érdekes, mert ezek a 30-asnak saccolt malacok már akkorák mint a vizslám, és nem tartom elképzelhetetlennek, hogy valamikor február elején vagy január közepén születtek. Ugyanakkor tudok kocát olyan malacokkal melyek még épp csak levetették a csíkos gúnyájukat. Szóval a búgási perióduson szerintem már a fene sem tud eligazodni. Kajájuk meg van dögivel mert etetünk (pont most vittem ki 10 zsák kukoricát meg van 2,5 ha vadföld), van csicsóka hektárszám, rengeteg "fosókaszilva" magról kelt körte, dió és egyebek.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17751 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:11:36 »

Stefi, mondtam már, hogy amolyan "helyi szokásként" nálunk a disznó 100-110 kilóig (ezek már három éves jószágok) süldőnek számít.

Értem én !  Ördög  Süldőre kaptatok licenszet !   Kacsint     Piál   Wave
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #17752 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 15:37:30 »

Sziasztok!

Az élet úgy hozta, hogy először az életemben úgy kezdődhetett a szeptember, ahogy mindig is szerettem volna: bő két hét szabival.. Kacsint Az én Bikám egyelőre ugyan elkerült, de rengeteg élménnyel gazdagodhattam a reggeli-esti lesek alkalmával. Fogadjatok kettőt, ebbe a topicba szólóan..

2015. 09. 02.

Rekkenő hőséggel köszöntött ránk a szeptember.. Ezen a napon is a hőmérő higanyszála bőven 32 fok felett járt, a nap még magasan az égen, korán indultunk útnak. Izgatottan vártuk mit hoz az este, jó szarvas mozgást láttunk a körzetben az elmúlt napokban, ugyan bőgés még nem igen volt. A körzet dimbes-dombos galagonyás oldalakkal határolt völgy, legelővel, közepén hosszanti vizesárokkal. Ezen kis vízfolyás bokros szélében terveztem a leshelyem úgy, hogy egy keresztben futó galagonyasorra jó kilátást találjak magamnak. Egy régi váltó húzódik a lenyúló sűrűben az árok felé, szarvas és disznó is szívesen használja, ilyen tikkasztó időben általában jó eséllyel kecsegtet. El is kezdtem befészkelni magam a bozótba, Fater közben tovább sétált a jókora legelő másik végébe. Szinte ideálisan sikerült kialakítani az alkalmi búvóhelyet, a szél szemből fújt, ezt láttam magam előtt.


Türelmesen törölgettem az izzadságcseppeket a homlokomról, a lassan nyugvó nap ellenére sem mérséklődött a meleg. Jó néhány szúnyoghaddal való küzdelem közepette, vízcsobogás ütötte meg a fülemet, tőlem jobbra-előre az árokból, ami egyre csak erősödött. Pár percre rá mintha agancskopogást is hallani véltem volna és nem telik be kis idő már lépdelt is ki a bika a legelő irányába, igaz kicsit messzebb. Ahogy megpillantottam a nagy testet nagyot dobbant a szívem, de azt is éreztem egyből, nem valószínű, hogy „egymáséi” leszünk ebben az évben. Azonnal látszott a vékony nyak, magasan fent a fej, a rövid agancs.. Már a keresőn keresztül bizonyosodom meg, hogy egy kis második agancsú tompa-feketeágvégű villás legény csipegetett előttem a legelőn. Lassan el is oldalazott, de nem a váltót választotta, kint a legelőn nyelte el a dombhajlat. Közben leszállni készülődött a szürkület majd a sötétség és csend ült a tájra. Gondoltam ma estére ennyi jutott, elkezdtem kikászálódni a bozótból és kisétáltam a bokorsor végéhez az útra gondoltam ott megvárom az Öreget. Alig álltam ott öt percet, bentről a galagonyásból karomnyi ág roppanása hallatszott és több hasonló kíséretében egyre csak közeledett a sűrűben valami tankszerű teremtmény. Szinte arra sem volt időm, hogy valamerre arrébb húzódjak, a bokorsor jobb szélén kb 10 méterre kivágódott a ’pianio’ a legelő szélére. Szabad szemmel is jól láttam a jókora egyes disznót, a puska a vállamon és így szemeztünk. Cirka 3 másodperc telhetett el és eldöntöttem, hogy annyi kant még nem lőttem, bőgés ide vagy oda, hogy amennyiben megvárja szívesen kötnék közelebbi ismeretséget uraságával. A disznó unta meg előbb a farkasszemet és nem túl gyors tempóban de elkezdte szaporázni kifelé a legelőn. Ezt kihasználva a puskát le - vállba be és a céltávcsővel kísérve alig 35 méteren belül érte utol a 30.06—ból elengedett 11,7grammos SPCE mag. Nagyot zuhant a disznó oldalán a lövedék, ami erre kis körívben visszavágtázott a bokorsorba ahonnan jött. Tört rendesen a galagonyában és rövid időn belül már egy helyről hallottam csak a súrlódásokat. Szerintem itt vettem újra levegőt amióta megpillantottam a disznót.. Könnyen megtaláltam a beváltás helyét, bő vér jelezte merre ment. Alig 20 méteren belül meglett a galagonyasor másik szélében, alacsonyabb lapocka lövése volt. A néhány percen belül odaérkező Édesapámmal adtuk meg neki a végtisztességet.

Zsigerelt súly: 115 kg

Szimmetrikus 17,5 cm


2015. 09. 13.

Nem tartom magam túlzottan babonás embernek, de valahogy a 13 számot úgy egész eddigi életemben megpróbáltam kerülni, jó általánosságban negatív töltettel bírt számomra. De Fater csak rábeszélt, hogy nézzünk ki, leülünk egyhelyre, jó vadászidőben megnézzük az alkonyatot, egy igen ígéretes kukorica tarlón. A hely valóban ideális volt, egy nagyobb tábla tengeri széléből levágtak bő 50m-t, így egy elég széles placc nyílt a tábla és az erdő között. Két les is van ami erre a szakaszra néz, de az aktuális szél viszonyok miatt egyik sem tűnt jó választásnak, ezért az optimálisnak vélt helyen az erdőszélen kisszékre ültünk le. Előtte végignézve a tarlón a nyomokat, megtaláltuk egy egyes jótalpú sertevad több esti váltóját is és ugyan ma este is inkább a szarvasok körmére néztünk volna rá, a fejemben már akkor inkább az a disznó körül motoszkált valami.. A váltótól jó 70m-re foglaltunk helyet, csendben üldögéltünk, távcsöveztünk az amúgy korántsem rövid vágást, jókorákat szippantva a mostanra már frissítőbb kora őszi este enyhe levegőjéből. Egyszer csak a kukorica szélétől nem messze, pár hangos törésre lettünk figyelmesek, de amilyen hirtelen jött olyan gyorsan abba is maradt. Fokozódó vadászlázzal pásztáztam a kukoricaszélt, hogy hol fog kilépni végre az én bikám.. De bizony onnan nem lépett ki még egy borjú sem és közben szépen ránk is esteledett. A szarvasoknak híre sem volt a körzetben, igaz a tarlón is elvétve akadt egy-egy tarvadnyom, igazából sok mindenre nem is számíthattunk. Viszont a jóelőbbi törések okozójára én egyre inkább számítottam, valahonnan éreztük, hogy az egyes disznó lehetett az, de őkelme kínosan ügyelt arra, hogy világosban véletlenül se mutassa meg magát. Fater közben mondta, hogy ő kimegy az erdő sarkára körbetávcsövez, ha meguntam menjek ott vár. Így is lett én maradtam és csak nem akart elengedni a kíváncsiság. Húsz perc telhetett el és no lám ugyan abból az irányból ahonnan már halottuk is, újra törik két-három kukoricaszár de aztán csend. Folyamatosan távcsövezem a tengeri szélét mikor egyszer csak nem kicsi fekete „gombóc”-on akad meg a keresőm. -Jajj hát ma este is megjött a jókora talpú Feketecsuhás- konstatáltam nagy örömmel. A CZ fel a botra, piros pont be és keresem a céltávcsőben, meg is van a kb 90 méterre lévő disznó, de pont akkor indul el keresztben az erdő irányába elég öles léptekkel. Hirtelen más nem jutott eszembe, elengedtem egy hangosabb –báó-t úgy „őzriasztás” gyanánt. Sikerrel járt, a sertevad megtorpant és amint megállapodott a piros pont az oldalán elhúztam az elsütőbillentyűt.. Jól eltolva jött vissza a nagy becsapódás és a disznó hátraarc vissza a kukoricába, ahol egy ideig nagy robaj és csend. Együtt kerestük meg faterral a beváltást, jó kenés mutatta, hogy jó helyen kapta el a 30.06-osból lőtt SPCE lövedék és hogy át is ütötte a vadat. Elindultam a véren a sűrű kukoricába, és 50en belül ráleltünk a kanra. Úgy igazán örültem neki.. Kacsint

(Elnézést csak telefonos kép) Zsigerelt súly: 105 kg

16,5 és a lepattant végű 15,5 cm

Vadászüdvözlettel:
FeCZo Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Stefi
Vendég
« Új üzenet #17753 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 16:20:12 »



Az élet úgy hozta, hogy először az életemben úgy kezdődhetett a szeptember, ahogy mindig is szerettem volna:


Ha nincs bika a jó kan is megteszi ! Sőt .....  Kézfogás  Igen   Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #17754 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 16:23:17 »

 Kézfogás Gratulálok!!!  Igen Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
forester73
Vendég
« Új üzenet #17755 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 17:10:27 »

A Faterozást hagyhatnád Tasli (én is így voltam vele amíg volt  most ,hogy nincs csak Apaként említem ) , de nem ez a lényeg kérdezd meg apukádat , hogy kiskorodban hányszor (mert az egyszer az biztos kevéslenne) etted meg magadalól a sz..t mert ilyen disznó szerencséd csak így lehet FeCzo . Mellesleg gratulálok elsősorban az elejtés módjához , másodsorban a kanegerekhez ! Emelem Én már vagy 3 hónapja kergetek egy komolyabb példányt de eddig mindíg okosabb volt , tegnap este is a horizonton parádézott végig  Rííí , tudom hol lakik , merre kódorog , még nagyjából az időt is betudom lőni , de mindíg 200m felett és lehetetlen helyzetekben esne lövésre . Amikor meg közel van akkor meg megsem tudok mozdúlni olyan hihetetlenül lehetetlen pozícióban lehetne a puskát még csak ráfogni is . Két hete a szárnysegédje 60-70 m-re illegette magát de a nagyúr szépen mutatva magát olyan 200-250m-re kocogott el - Na de ez a szép benne egyszer elbaxa a lépést úgyis! Taps Wave
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #17756 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 18:46:00 »

Gratulálok!

Nekem is lehetne már  szerencsém, mostanában igen elkerül a szerencse, még az idén nem jutottam disznóhoz pedig kerestem őket. Tegnap egy kukorica melletti tarlón ültem ahol összefutottam egy kb, 80 kg disznócskával ami épp a kukorica irányába tartott és azt is csak megijesztette a 9,3-as durranása, mert akárhogy is szerettem volna vért találni nem sikerül a tarlón meg a rálövés környékén pedig a távolság szégyenletesen kicsi volt kb. 30 m. A lövés pillanatába éreztem magamban a bizonytalanságot. Utólag pedig értékeltem magamban a dolgot, szerintem elkapkodtam.
A disznó kontúrja csak nagyon gyengén volt kivehető a távcsőben, hiába volt a félhold, a felhők közbeszóltak. Lámpát villantottam, a disznó a lámpa felvillanásakor összerándult és gondoltam, hogy most az elugrás pillanata következik. A szálkeresztet szaporázva szerettem volna a helyére tenni és még a szálkereszt igazgatása közben leadtam a lövést. Ez minden kb. 0,5 sec alatt zajlott le. Elkapkodtam nagyon szerettem volna már az elmém egy szép élménnyel gazdagítani és belebuktam a kapkodás miatt.  Vadász Tasli
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #17757 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 19:09:59 »

Feczo!Vérprofi,vérmákos... Vigyorog
 Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #17758 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:55:47 »

Ez igen Feczo!Gratulálok! Igen
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #17759 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 07:07:52 »

FeCZo  Igen

Ezt már talán nevezhetjük disznó szerencsének?

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Oldalak: 1 ... 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 [1184] 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 ... 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: