Oldalak: 1 ... 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 [613] 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1925693 alkalommal)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9180 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 13:54:45 »

 Svferi  Emelem  Rekord csapadék?  Talajmintát mintát vettél? Ördög OOO Piál Wave
Naplózva
T.Máté
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86

Vadásznövendék


« Új üzenet #9181 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 14:50:05 »

Az igen..... Nálunk (Tamási környéke) szerintem májusban volt az utolsó normális eső, no meg ma.
Naplózva
kalozba
Vendég
« Új üzenet #9182 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 16:31:05 »



   Tisztelettel


  Szeretném megtudni a Tisztelt uraktól , hogy a gímszarvas vadászati idénye ami szeptember elseje ,most vasárnap nulla óra volt. Miként változik ,már ha változik , ugyanis több vadász ismerösöm állítja, hogy elötte nap már lehet gímszarvast lőni. Hogy ne tudatlanul haljak meg...

   Köszönettel:Bandi
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #9183 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 16:33:13 »


   Tisztelettel


  Szeretném megtudni a Tisztelt uraktól , hogy a gímszarvas vadászati idénye ami szeptember elseje ,most vasárnap nulla óra volt. Miként változik ,már ha változik , ugyanis több vadász ismerösöm állítja, hogy elötte nap már lehet gímszarvast lőni. Hogy ne tudatlanul haljak meg...

   Köszönettel:Bandi

Lapozz vissza a 9032-es hozzászóláshoz.
 Emelem
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #9184 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 16:37:04 »

"A vadászati idény, ha annak kezdete vasámapra vagy hétfőre esik, akkor kiterjed az azt
megelőző egy, illetve kettő napra. Ha,a vadászati idény vége péntekre vagy szombatra esik,
akkor kiterjed az azt követő kettő, illetve egy napra is."

Most tanulok Vadászattant, az egyik segédanyagban, amit kaptunk, ez áll.
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9185 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 16:37:30 »

Mikor volt aszály? Mert agancsépítés idején idén bizonyosan nem...


Irigyeltem is az északi, keleti országrészt .  Itt ahol ez a bika esett nagy aszály volt , látható a vaddisznósban feltett képen hogy mekkora a kukorica és a napraforgó az átlagos (nem mély) részeken.  Viszont egy ellenpélda : Hoztak a hűtőbe egy 8 kg körülire saccolt bikát aztán most 9,2 kg .    Vállat von
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #9186 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 17:09:53 »


Irigyeltem is az északi, keleti országrészt .  Itt ahol ez a bika esett nagy aszály volt , látható a vaddisznósban feltett képen hogy mekkora a kukorica és a napraforgó az átlagos (nem mély) részeken.  Viszont egy ellenpélda : Hoztak a hűtőbe egy 8 kg körülire saccolt bikát aztán most 9,2 kg .    Vállat von

Mi meg mostanában titeket... Ugyanis július eleje óta meg itt szűk nagyon... Tegnapelőtt volt egy kicsi, meg ma, de ez is közelít a nullához. Annyira jó, hogy lehet csendben osonni az erdőn.
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #9187 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 22:26:08 »

Sziasztok! Emelem

Tudom, nem leszek népszerű, de idén egyetlenegy fórúmtársunk sem látott vagy lőtt még bikát? Vagy csak nem osztotta meg velünk Nem szól szám
Annyira várok már egy igazi izgalmas, szépen megfogalmazott "szarvasbikavadászatot". Tudományos értekezésekből már lassan doktorálok...
Üdv S.Peti
Naplózva

" Légy résen! "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9188 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 22:50:59 »


   Tisztelettel


  Szeretném megtudni a Tisztelt uraktól , hogy a gímszarvas vadászati idénye ami szeptember elseje ,most vasárnap nulla óra volt. Miként változik ,már ha változik , ugyanis több vadász ismerösöm állítja, hogy elötte nap már lehet gímszarvast lőni. Hogy ne tudatlanul haljak meg...

   Köszönettel:Bandi
Javaslom tanulmányozni a fórum honlapján megtalálható vadászati idényeket. Az idényeket követő szöveges rész első sorában ott a megoldás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9189 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 23:52:41 »

Tudományos értekezésekből már lassan doktorálok...

 Mosolyog  Én eddig külföldiekkel "lövettem" 107-et , magyarokkal 24-et , én magam 17-et . Úgy gondolom , ezzel én már be is fejeztem a bikalövést . . . ! - - - Leginkább , mert már puskám sincs . . . !   Nyihi  Ördög  Vigyorog

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9190 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:06:58 »

Vele szeretnék közelebbről "megismerkedni".... Kacsint



Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #9191 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:17:58 »

Vele szeretnék közelebbről "megismerkedni".... Kacsint





Szia Csaba! Emelem
 Ez igen! Igen Nem biztos, hogy lesz ellenfele... Mutatós és egyben veszélyes is...Az a fehérre fent dárda...

                                             Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #9192 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:31:22 »

Szia Tompi!

Nem nagyon potyognak. Saját területem még meg se néztem, olyan csend van, egy nyekkenést se hallani! Amit lefotóztam bikát, és feltettem, az elesett, kereken 6 kiló lett, de nem volt nagy sztori. Minden reggel ott bőgőtt a bika a rudlival a vadföld szélén. Kimentek a vendéggel, kiballagott eléjük és meglőtte. Mosolyog Amúgy kb ennyi eddig, pedig sok terület vadőrével beszélek itt Borsodban. Mondjuk itt 20-25 között szokott a javabőgés lenni. Üdv: Lesi
Naplózva
Jagdterier
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 529



« Új üzenet #9193 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:45:20 »

Sziasztok! Emelem

Tudom, nem leszek népszerű, de idén egyetlenegy fórúmtársunk sem látott vagy lőtt még bikát? Vagy csak nem osztotta meg velünk Nem szól szám
Annyira várok már egy igazi izgalmas, szépen megfogalmazott "szarvasbikavadászatot". Tudományos értekezésekből már lassan doktorálok...
Üdv S.Peti

Biztos vagyok benne,hogy esett bika.De amíg egyes emberkék az élő fába is belekötnek,hibát találnak, kinek van kedve felrakni. Felteszek inkább egy kant amit tegnap előtt lőttem talán azzal nem lesz gond.  Kacsint
Naplózva
FeCZo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73



« Új üzenet #9194 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 09:56:09 »

Sziasztok!

Én egy családon belüli történetet szeretnék megosztani, mégpedig Édesapám idei bikájának történetét, amíg az enyém várat magára.. :Mosolyog
Szeptember 8-án vasárnap egyéb családi elfoglaltságom miatt én nem mentem aznap vadászni, de az Öreg már 4óra után elindult hogy egy "friss" területen a legmegfelelőbb pozíciót választva várja az alkonyatot. A helyről annyit érdemes megemlíteni, hogy az M6os autópálya szinte pontosan keresztbe szelte a társaság vadászterületét. Ez a körzet, hogy úgy mondjam az autópálya Paks felé eső oldala 2010. márciusi átadás óta, szarvas létszám tekintetében meglehetősen elnéptelenedett. De úgy tűnik lassan hozzászokik a vad a neki szánt átjárók használatához, talán legutoljára a gímek.. Mindenesetre már napokkal ezelőtt is jeleztek bőgést erről az oldalról is, és amúgy a terület adottságai ígéretesek az eredményes szarvas vadászathoz, ezáltal a beírókönyvbe ez a körzet került. Egy völgy amiben sűrű vizenyős nádas, halastó, oldalában galagonya és akácerdő található. A leshely gyanánt a völgy felső szélén, az akácerdő tövében, széllel szemben, sűrű aljnövényzetben elhelyezett kisszék tűnt az esetleges legjobb választásnak. A belátható terület egy már rendesen feltárcsázott búzatarló, amit odébb kukorica tábla szegélyez. Ezen a tarlón megy, mint a nyomokból kiderült, az átváltás a nappali pihenőből ez esti tengeri gyérítéshez. Meleg van, a nap még fent az égen, alig múlt 6óra, az akácos oldalból már ágreccsenés hallatszik, és meg egy.. aztán egy bőgés.. és még egy! Minden válaszra, viszont válasz érkezik. Fél 7után egyszer csak a tarlóra lép a belátható hajlatban, jó 120m-re egy hosszúfejű tehén, aztán még három tarvad.. Utolsónak a folyamatosan bőgő bika. A szarvasasszonyság árgus szemekkel pásztázza az erdőszélt, de az akác partján lévő sűrű vaddohány folt valóban jó takarásnak bizonyul. A bika lassan lépked ki a tarvadak után és meg-megállva hátracsapott fejjel, bőgve jelzi hogy ki az úr a családban. (Szegény mennyire nem is sejti hogy ő a hölgyek csábítása után szalad, a választás nem az ő feladata, na de ebbe ne menjünk bele férfitársaim.. ) Az ocsúdás és a test-agancsmustra után itt viszont egy férfiember dönt, és a célkereszt, az ekkorra már bőven 120m felett álló agancsár oldalán pihen. Eldördül az öreg 8x57-es.. Nagy becsapódási hang közepette, görnyedve jelzi a bika a találatot, viszont meglehetősen fitt galoppal irány a fehérnép után. Ismétlés következik, találat jelzés nélkül, és eltűnik a bika a tarló másik végében keresztben futó akácosban.
E történtek után egy-két perccel, mintha csak megéreztem volna, hívtam fel telefonon a levegőt erősen kapkodó Vadászt az M0-M6 rávezetőjéről Budapestről hazafelé. Mondanom sem kell egy óra múlva már teljes felszerelésben ott álltam a vörös-malomi határában, az erdőszélen a bika beváltási pontján. A rálövés helyén semmi, majd 80 métert követően jó vér, aztán az erdő előtt újra semmi. Amire én odaértem már segítség is verbuválódott a környékbeli körzetekben kint lévő vadásztársakból. A nyomok és a letört ágak segítségével kb 50 méterre egyenesen a beváltás vonalában megpillantottuk a már mozdulatlanul fekvő szarvast. Megadva a tiszteletet a Magyar Erdők Királyának, már közelről is megérinthettük agancsát, erős testét, verekedéstől csíkosra mintázott nyakát. A lövés átütötte a vadat, a test középvonalában a lapocka mögött és mire az erdőhöz ért már egy csepp vért sem hagyott.. Kellett is a segítség, öten húztuk ki az akácosból, enyhe dombmenetben. A méltó nedűvel történő áldomás ott a helyszínen (különböző törvényi háttérből fakadóan) nem történhetett meg, pótolandó műveletként feljegyzésre került..!
Ez a történet ugyan az én tollamból származik, nem az enyém, Édesapám részletes beszámolója alapján készült,  de ugyanolyan örömmel töltenek el az Ő sikerei, akárcsak a sajátom lenne. Sok időt kell még erdőzúgás hallgatással töltenem hogy a közelébe érhessek, de minden hasonló élmény is hozzásegít ehhez.

Sajnos a helyszínen csak a telefon volt kéznél és már jól ránk is sötétedett:



A trófea 24órás tömege :   6,1kg   Szárhossz: 93-92cm    Becsült Kor: 6év





Üdvözlettel: FeCZo Emelem
Naplózva

" Azért lehetsz ma vegán, mert az őseid vadásztak. "
Oldalak: 1 ... 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 [613] 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: