Oldalak: 1 ... 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 [354] 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1925625 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5295 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 19:52:28 »

Szervusztok.

Erről a hírről mit hallottatok.
Kapitális, 15,04 kilogramm trófeasúlyú gímszarvasbikát ejtett el egy osztrák vendégvadász Szécsisziget határában, a Lovászi Olajbányász Vadásztársaság területén. Budapesten, a másodfokú trófeabírálaton döntik majd el, hogy a trófeát nemzeti értékké nyilvánítják vagy sem.
Űdv:HSanyi
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #5296 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:01:13 »

Szerintem ezzel nem trágyát markolnak mert nem markoló !
Ez egy tolólap és a szárítóban pl. ma ilyennel tolták a kukoricát a rácsra .A fák ha jól látom deresek és ki tudja milyen lehetetlen csúszós,bakhátas helyről kellett kihozni a bikát ,de amint a traktort elnézem ,nagyon sok helyre bemegy és nem kell csak rágurítani a vadat a kanálra. Vagy tévedek.??
 A barmok ott tolták el,hogy a fotózkodásnál megadhatták volna a kellő tiszteletet az elejtett vadnak ,de mivel csak ennyire tellett nekik majd ezt a képet mutogatják az unokáiknak.  Kacsint
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5297 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:01:49 »

Kapitális gímszarvas trófea

Szélessy György a zalaegerszegi Nimród Vadásztársaság vadászmestere minősítés közben fényképez egy kapitális gímszarvas trófeát Zalaegerszegen, a Zala Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi Igazgatósága vadászati és halászati osztályának irodájában. A 15,04kg súlyú 261 CIC pontos trófeát szeptember 7-én egy osztrák vendégvadász ejtette el szécsisziget környékén, a Lovászi Olajbányász Vadásztársaság területén. Az állat 15 éves volt.
MTI Fotó: Varga György





2011-09-12 12:59:00
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5298 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:22:54 »

 Itt van kép is !

http://www.kalapacsosember.hu/?p=22692  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5299 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:26:18 »

...és villás???  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5300 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:27:07 »

Ja nem, csak olyan vapitisen állnak a jobb száron a koronaágak... Mosolyog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #5301 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:29:23 »

Egész jól ki lehet nagyítani a képet!
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #5302 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:32:23 »

A Lovászi Olajbányász VT elnöke Nádai Gyula, rosszul írta az újságíró, Nagy Ferenc a vadászmester.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5303 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 07:44:06 »

Szervusztok.

Erről a hírről mit hallottatok.
Kapitális, 15,04 kilogramm trófeasúlyú gímszarvasbikát ejtett el egy osztrák vendégvadász Szécsisziget határában, a Lovászi Olajbányász Vadásztársaság területén. Budapesten, a másodfokú trófeabírálaton döntik majd el, hogy a trófeát nemzeti értékké nyilvánítják vagy sem.
Űdv:HSanyi

Na igen, és itt van amiről már sokat beszéltünk, hogy ha nem éri el a bika az igazi öregkort, soha nem tudjuk meg milyen trófeája lehetett volna!

Egy egészséges, életerős, jó vérvonalú 10-11-12 éves bika még nem öreg! Még csak az öreg kor elején jár!!!

Beszéltem egy itteni hullott agancsról ami 8 kg fölött volt 2007-ben frissen, Noszvaj határában találták, és egy siroki agancsozó is megtalálta az agancsait valamikor 2003-ban. Nos ez a bika már 2007-ben 14 éves, vagy afölött volt ez az agancsain is látszik, de a lényeg, hogy a 2003-as hullott agancsai mégcsak 6kg-ot nyomtak. (elmentem és készítettem fotót róla)  A 2007-es viszont már 8kg fölöttiek!

A gének, adottságok, az élőhely és más befolyásoló tényező mellett, nagyon fontos, hogy egy bika elérje az öregkort, mert csak akkor tudjuk meg mire képes... 10 év fölött is hozhat nagyon sokat, és azt szabad szemmel nem biztos, hogy látjuk, viszont ha megvizsgáljuk a hullott agancsait minden évben tudunk következtetni.

Ennek a bikának az agancsai első látásra semmit nem változtak, (kereken 1m a hossz, a szemág középág 30cm) de a mérleg szerint 2kg különbség van. Persze a szín és gyöngyözés mellett.

Ez a 15kg-os bika már 10-11 éves korában is hasonlóan nézett ki, persze gyöngyök nélkül, (kisebb gyöngyözéssel) de szerintem 10-11kg lehetett, "elveszett volna a többi között". Most hogy igazából megöregedett 15kg és Nemzeti kincs!!!

A hullott agancsok: az első kettő 2003- a többi 2007-ben:  Emelem














Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5304 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 15:06:13 »

Beírtam a google keresőbe, hogy kapitális trófea, és kiadott linkeket...,  az egyik link szöveg kb a 3-4.oldalon ez volt amit bemásoltam 2011 aug 28. dátummal.

Most beírtam újra, keresném, de már nem is találom  Vállat von  Wave

Na mindegy...    Vigyorog

Mutatok egy fotót, csakhogy érzékeltessem mennyire "nem" vándorolnak a bikák egyik megyéből (országból) a másikba, Somogyból Zalába, vagy Vasba...

A baloldali Egerszóláton esett, a jobboldali Poprádon, egy vadász lőtte mindkettőt:
A két bika annyira hasonlít egymásra,mint Egerszalók Poprádra.





Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5305 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 15:12:02 »



Villás csapos, vagy koronás csapos! De az is fedi a valóságot, hogy az első agancsú bikára általában rámondják, hogy spíszer(ami dárdát jelent)
ha van ága, ha nincs!
Ahogy azt előttem megírták ez betudható kis nyelvtani szójátéknak, amit mindenki ért.
 Emelem
Akárhányas,az első agancsú az schmalspiesser.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5306 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 15:38:25 »

Na igen, és itt van amiről már sokat beszéltünk, hogy ha nem éri el a bika az igazi öregkort, soha nem tudjuk meg milyen trófeája lehetett volna!

Egy egészséges, életerős, jó vérvonalú 10-11-12 éves bika még nem öreg! Még csak az öreg kor elején jár!!!

Beszéltem egy itteni hullott agancsról ami 8 kg fölött volt 2007-ben frissen, Noszvaj határában találták, és egy siroki agancsozó is megtalálta az agancsait valamikor 2003-ban. Nos ez a bika már 2007-ben 14 éves, vagy afölött volt ez az agancsain is látszik, de a lényeg, hogy a 2003-as hullott agancsai mégcsak 6kg-ot nyomtak. (elmentem és készítettem fotót róla)  A 2007-es viszont már 8kg fölöttiek!

A gének, adottságok, az élőhely és más befolyásoló tényező mellett, nagyon fontos, hogy egy bika elérje az öregkort, mert csak akkor tudjuk meg mire képes... 10 év fölött is hozhat nagyon sokat, és azt szabad szemmel nem biztos, hogy látjuk, viszont ha megvizsgáljuk a hullott agancsait minden évben tudunk következtetni.

Ennek a bikának az agancsai első látásra semmit nem változtak, (kereken 1m a hossz, a szemág középág 30cm) de a mérleg szerint 2kg különbség van. Persze a szín és gyöngyözés mellett.

Ez a 15kg-os bika már 10-11 éves korában is hasonlóan nézett ki, persze gyöngyök nélkül, (kisebb gyöngyözéssel) de szerintem 10-11kg lehetett, "elveszett volna a többi között". Most hogy igazából megöregedett 15kg és Nemzeti kincs!!!

A hullott agancsok: az első kettő 2003- a többi 2007-ben:  Emelem















Az első két kép és a második két kép  kettő bika!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5307 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 16:26:51 »

Tisztelt Wildheger Úr!  Emelem

Úgy érzem az eddigi beszélgetésink során, hogy iszonyat kevés (kevés bikáét) hullott agancsot tanulmányozhattál még, és azt is csak a közvetlen környezetben!

Az eddig írottakból érezni, hogy tényleg a szarvasok között mozogsz, tanulmányozod őket, meg nagyon mélyen beleástad magad a szakma rejtelmeibe, látod a hibákat is, de volna egy javaslatom!

Felejtsd el az eddig tanultakat, felejtsd el a környezetben tapasztaltakat, felejtsd el azt, hogy a körületted nyüzsgő gímszarvasból kell kiindulni,  egyszóval mindent! Mert úgy érzem, nagyon összevagy zavarodva, de főleg, hogy egy egyenes csőbe haladsz, de nem a világos vége felé!  Ördög 

Aztán kezd el más szemmel nézni a szarvasagancsot!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Wave

De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál

Én gyermek korom óta csakis a szarvasagancsot tanulmányozom, semmi másra nem koncentrálok. Ha végignézed az itteni irományaim is, nem is szóltam hozzá sem a vaddisznó topikhoz, sem más topikhoz, mert egyik állat sem érdekel igazán, csakis a gímszarvas! DE FŐLEG ANNAK AZ AGANCSA ÉS FEJLŐDÉSE!

Kismillió fotóval tudnék bizonyítani, összefüggéseket mutatni de nem teszem, aki a közvetlen környezetemben tevékenykedik és ismer, az tudja, hogy csak akkor érvelek, (akkor nyüzsgök) amikor biztos vagyok a dolgomban, és kézzelfogható bizonyítékkal tudok szolgálni. Persze én is tévedhetek, meg szoktam is, de azt nekem is kézzelfoghatóan bizonyítani szokták a tévedéseim... Viszont mióta ezen a fórumon nyüzsgök, szerinted még egyszer sem volt igazam, olvass vissza.  Figyelmes olvasás Az ezért egy kicsit túlzás nem gondolod?  Fejvakarás

A fotó nem ad vissza mindent, a fotó megtéveszt! Legalábbis téged, főleg... tudod már írtam, a térben elhelyezkedő tárgyak, és perspektíva betyár dolog...stb...  Vadász

Naplózva

" There is good out there "
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #5308 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 16:37:33 »

Kollégám reggel két bikát lövetett. Elég hosszasan cserkeltek az elsőre, végül meglőtte a vendég ahogy kell. Kicsit üldögéltek mellette, fotózkodtak, megbeszélték hogy is volt, stb... ahogy ilyenkor szokás.

Nekiállt a kolléga zsigerelni, hallják hogy bőg egy bika nem messze. Közben persze beszélgettek is, meg a zsigerelésre figyeltek, aztán arra riadtak, hogy ott áll a másik bika az orruk előtt. Látták hogy még jobb, mint amit lőttek. Szerencsére a vendég is azt a nézetet vallotta, hogy a vadat akkor kell meglőni, amikor ott van. 3 lövéssel terítékre hozta ezt is. 10 év feletti, 7-7,5 kg-os jó, lőhető bika volt.


Másik kollégám az ellenkező végletet járta, szálerdőben, teljesen keresztben álló, igazi söröshordó-nyakú öreg bikát elhibázta a vendég. Utólag lemért 66 méterről.
Utána próbalövés, biztos a puskával van baj. Gondoltam ha azzal az új Mancival, vagy a rajta levő csillagvizsgáló méretű Swaro távcsővel baj van, akkor felajánlom hogy használja a ZKK-mat a kis Zeissel, azokkal sosincs baj.  Nyihi

De aztán a lőlapon a 10-es alját lőtte meg.

 A kisérő elmondta, az erdőben látta hogy lövés előtt igencsak rezeg a cső, de úgy gondolta, akármennyire is izgul a pógár, nem tud akkorát rántani a puskán, hogy ezt a bikát ilyen közelről ne találja el. És tudott. Szomorú
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5309 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 16:44:48 »

Az első kép, (a trófea) szlovák, pár éve esett...

A hullott agancsot Eger mellett találták idén, már mutattam, és itt is van hasonlóság! Aki nem hiszi, járjon utánna,na!   Ördög Ördög Ördög







Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 [354] 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: