Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472379 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Május 16. - 23:35:27 »

Ja, azt elfelejtettem leírni, csak Viktornak mondtam, hogy maga a lámpa, az mobil lenne.
Mittomén, egy cilinderrel le- és felszerelhető, ami egy mozdulat.
A kábeles sztorival pont azt írod le, ami engem is zavar, mert nem elég, hogy a szívem kalapál, nem elég, hogy figyelem a becsapódást, hanem egy olyan automatikus mozdulat, mint az újratöltés, külön figyelmet kíván.
Ez olyan, mint amikor a sebváltóra annyira rácsavarodik pl. a GPS töltő kábele, hogy le kell nézni, hogy mi az istenért nem tudok váltani...

A tradíciók megőrzését egy kis kreativitással meg lehetne őrizni, úgy, hogy ne is legyen észrevehető a beépítés.
Engem inkább a műszaki paraméterek gondolkodtatnának el, pl. egyensúly, energia-elnyelés,érzékenység, stb.

Hülye példa, de a hasonló hadifegyvereknél - gondolom- ezeket a kérdéseket lazán megoldották.

Sehol nem oldották meg. Nem kell, nincs rá igény. A hadifegyvereknél Piccatiny-sínre szerelik a Surefire-, vagy hasonló lámpákat....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Május 16. - 23:36:32 »

Nyuszika, a lemezpuska nem ilyen volt, annak előagya volt és nem volt markolata...
Vagy elgurult a kavintonom...? Wave

Nekem még megvan a kék szíű lemezkalaska....
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Május 17. - 11:18:41 »

Egyébként még csak annyit a beépített lámpához: én ilyet csak műanyagagyas fegyverben tudok elképzelni, technikailag szerintem ezeknél könnyebb kivitelezni, nem vetemednek, a szigetelés is jobban megodható, szilárdabbak (kevlar), rugalmasabbak. De akik ilyet gyártanak, azok jellemzően az amik, ahol nemhogy a lámpázás, de az esti vadászat is tiltott.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Május 17. - 11:27:06 »

Én meg azon totóztam még éjjel,hogy ma már akkora akkuk is vannak, mint a legkisebb mobiltelefon. Ezt egy fa tusba is be lehet építeni, mindenféle szerkezeti felborulás nélkül...
Ezen kívül a teljesítmény is behatárolható, hisz nem szenet akar a polgár lámpafény mellett bányászni.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Május 17. - 12:23:42 »

Egyébként még csak annyit a beépített lámpához: én ilyet csak műanyagagyas fegyverben tudok elképzelni, technikailag szerintem ezeknél könnyebb kivitelezni, nem vetemednek, a szigetelés is jobban megodható, szilárdabbak (kevlar), rugalmasabbak. De akik ilyet gyártanak, azok jellemzően az amik, ahol nemhogy a lámpázás, de az esti vadászat is tiltott.

A szintetikus tus ugyan nem vetemedik, de rengeteg hátrányos tulajdonsága van ami a mérettartás szempontjából baj, ez többek közt a higroszkóposság, ami azt jelenti, hogy a nedvességfelvétel függvényében változik az anyag mérete, duzzad. PA esetén ez több százalékos mértékű, márpedig a Remington tusok nagy része "nylon", az önkenő rendszer miatt (bele tudnak a tus fémmel érintkező részébe kenőanyagot diffundáltatni, ezzel megszűnik a nyekergés, meg minden káros jelenség), a drágább tusok sem igazán kevlár tusák (a kevlár, is PA származék, de laminált állapotban akkora merevséggel bír, hogy vagy a vállad törne el, vagy a tusa), hanem szálerősített kivitelű fröccsöntött tusák...
Száz szónak is egy a vége: egy normálisan kialakított stabailizált fa tusa famegmunkáló szerszámokkal relatíve egyszerűen alkalmassá tehető lámpa befogadására, a termoplasztikus polimerek azonban csak nagy körültekintéssel, vagy egyáltalán nem forgácsolhatóak - ezzel a cserélhetőség, továbbfejlesztés (akkucsere, stb) lehetősége megszűnne.
És a szubjektív véleményem: nagggggyon csúnya lenne a fegyver minden módozatban, maximum akkor lenen jó esztétikailag, ha a Sába verzió jelnne meg: hátul kick-stop helyett akku  Vigyorog, végigvezetékelve az ágyazás, elől pedig csak két kis réz lapka lenne a tusa elején, amihez a csőre szerelt lámpa (ami egy mozdulattal levehető) csatlakozik...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Május 17. - 12:25:28 »

Ismét sok hibát vétettem, lassítani kell a gépelésen - elnézést értük!
Még egy kiegészítés: a fa megfúrva is merev még, a polimer már kevésbé, sokkal gondosabb tervezést igényel, az pedig nagyon drága...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Május 17. - 13:39:04 »

Egyébként még csak annyit a beépített lámpához: én ilyet csak műanyagagyas fegyverben tudok elképzelni, technikailag szerintem ezeknél könnyebb kivitelezni, nem vetemednek, a szigetelés is jobban megodható, szilárdabbak (kevlar), rugalmasabbak. De akik ilyet gyártanak, azok jellemzően az amik, ahol nemhogy a lámpázás, de az esti vadászat is tiltott.

A szintetikus tus ugyan nem vetemedik, de rengeteg hátrányos tulajdonsága van ami a mérettartás szempontjából baj, ez többek közt a higroszkóposság, ami azt jelenti, hogy a nedvességfelvétel függvényében változik az anyag mérete, duzzad. PA esetén ez több százalékos mértékű, márpedig a Remington tusok nagy része "nylon", az önkenő rendszer miatt (bele tudnak a tus fémmel érintkező részébe kenőanyagot diffundáltatni, ezzel megszűnik a nyekergés, meg minden káros jelenség), a drágább tusok sem igazán kevlár tusák (a kevlár, is PA származék, de laminált állapotban akkora merevséggel bír, hogy vagy a vállad törne el, vagy a tusa), hanem szálerősített kivitelű fröccsöntött tusák...
Száz szónak is egy a vége: egy normálisan kialakított stabailizált fa tusa famegmunkáló szerszámokkal relatíve egyszerűen alkalmassá tehető lámpa befogadására, a termoplasztikus polimerek azonban csak nagy körültekintéssel, vagy egyáltalán nem forgácsolhatóak - ezzel a cserélhetőség, továbbfejlesztés (akkucsere, stb) lehetősége megszűnne.
És a szubjektív véleményem: nagggggyon csúnya lenne a fegyver minden módozatban, maximum akkor lenen jó esztétikailag, ha a Sába verzió jelnne meg: hátul kick-stop helyett akku  Vigyorog, végigvezetékelve az ágyazás, elől pedig csak két kis réz lapka lenne a tusa elején, amihez a csőre szerelt lámpa (ami egy mozdulattal levehető) csatlakozik...

 Igen Igen Igen

Megint tanultam valamit: higroszkóposság, Várom az alkalmat, hogy elsüthessem valami társaságban... :ALC :ALC :ALC
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Május 17. - 16:18:05 »

Szeretném jegyzőkönyvileg rögzíteni, hogy a szabadalom az én ötletem, tehát a kivitelezőzőt az alábbiak terhelik:
-nyaraló Malibun a nevemre íratva,
-.....
-.....
-.....
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Május 17. - 21:14:28 »

Hali es meg kellene egy kis ajto is hatulra amin keresztul az elem ki be rakhato vagy egy csatlakozo kabel helye a toltonek amit szinten le kellene fedni hogy ne menjen bele viz meg sar. Mar a belso vezetek csatorna kialakitasa se lenne egyszeru feladat nem beszelve a vezetekezesrol. Plussz oldalra ki kellene vezetni a kabelezest egy nyomokapcsolohoz amit szinten ugy kellene megoldani, hogy ne akadjon bele semmibe es vedve legyen a veletlen benyomasoktol. Szoval maceras.
Ezert nem csinaljak a hadifegyvereknel sem mert ott szempont az egyszeru gyarthatosag es karban tartas is. A Purdey biztos nem elne meg mint hadibeszallito.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Május 25. - 11:46:08 »

Sziasztok!

Úgy látom, minimális járatás jót tett a WF-500 li-ion akkujainak (Trustfire Protected 2400mAh-s akkukról van szó). Első használat után ugyanis rátöltéskor kb. 2-3 óráig tudott tölteni a töltő rajta, ugyanilyen időtartamú használat után ez most kb 1 órára redukálódott, mindössze kb 4 használat után. Tehát az akkuk mostanra érték el teljesítőképességük maximumát.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Május 27. - 13:51:50 »

Szia Marksman!

Azt kérdezném, hogy a KACSA lámpához való 6v-os külső aksit hány volton és mennyi ideig töltsem?
Köszi!
Naplózva

Renkecz Rafael
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Május 27. - 14:18:50 »

Szia Marksman!

Azt kérdezném, hogy a KACSA lámpához való 6v-os külső aksit hány volton és mennyi ideig töltsem?
Köszi!

Szevasz!

6 V-on és legalább 10 órát, de ha véletlenül fent marad a töltőn az sem baj.
(Én úgy szoktam, hogy este felteszem reggel meg leveszem oszt jóvan, ez időben 10-15 óra)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Május 27. - 15:08:18 »

Szia Marksman!

Azt kérdezném, hogy a KACSA lámpához való 6v-os külső aksit hány volton és mennyi ideig töltsem?
Köszi!

Szia!

6V töltési feszültsége ha nem a gyári töltőt használod, akkor 7,2-7,4V, tehát a 7,5V-os adapter használható e célra, ha jó minőségű (!!!)
Töltési idő: (akku kapacitása/töltő töltőárama)*/1,4
Egy példa: 4,5Ah akkunál és 500mA töltőáramnál= (4500/500)*1,4=12,6 óra.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Cortez
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 402



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Május 27. - 15:19:13 »

Köszönöm a válaszokat!
Nem gyári a töltő, de állítható, van rajta 7.5 volt. Talán SAL.
Az akksi 4.5 ah.
Magyarul a két választ összegezve 7.5v-on reggelig tölthetem.
Kösz!
Naplózva

Renkecz Rafael
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Május 27. - 15:23:57 »

Köszönöm a válaszokat!
Nem gyári a töltő, de állítható, van rajta 7.5 volt. Talán SAL.
Az akksi 4.5 ah.
Magyarul a két választ összegezve 7.5v-on reggelig tölthetem.
Kösz!

Így van, de a zselés akku nem nagyon tolerálja sem a túltöltést, sem azt, ha nem teljesen lemerült állapotban sokszor rátöltesz. Van némeély tartós márka közülük, ami bírja, dea legjava nem. Erre figyelj.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: