Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472348 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #540 Dátum: 2009. Október 23. - 18:32:11 »

nagyon jól néz ki. Milyen hosszu a hatotávolsága szurovel, és szuro nelkul?  Nem próbáltátok a focusolhato X2000-est CREE XR-E R2-es ledre tuningolni? Javítana a fény intenzitásán?
Koszi

Köszönöm!
A képen látható szűrő sajnos pont a led által sugárzott tartomány hullámhosszaiból vágja a nagy tartományt, így rengeteget elvesz a fényből (szűrő nélkül 100-120m, azzal mondjuk 20-25). Most van nálam egy adag színszűrő próbafólia, azokkal kísérletezem Kacsint
Tamás barátom építgeti az R2-es X2000-et, ő tud róla érdemben nyilatkozni...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #541 Dátum: 2009. Október 23. - 21:12:39 »

Csak, hogy még kicsit éljen a topik... Mosolyog  Lamp



Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #542 Dátum: 2009. Október 23. - 21:21:47 »

OFF

A hüvely .243 Win.?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #543 Dátum: 2009. Október 23. - 21:23:53 »

OFF

A hüvely .243 Win.?

14,5x114 Vladimirov... Kicsit nagyobb mint a tippelt  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #544 Dátum: 2009. Október 23. - 21:30:00 »

 Meglepődött

Megtévesztettek a lámpák, de most nézem csak mellette a bicskát. Benéztem  Ördög

OFF-ON

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #545 Dátum: 2009. Október 23. - 23:35:44 »

Tamás barátom építgeti az R2-es X2000-et, ő tud róla érdemben nyilatkozni...
 Emelem

Még nem mondanék végleges ítéletet az x2000 átalakításáról, de ígéretesnek tűnik.
Első nekifutásra az volt a tervem, hogy kapna a lámpa egy üveg lencsét, egy R2 ledet brutál hűtéssel meg egy hozzá való drivert.

Sajnos az üveg lencse amit kapni lehetett nem volt élég jó így elvetettem, a led és a hűtés készen áll, driverem még nincs, de direktbe hajtva a ledet nagyon ígéretes a fénye.
Aki ismeri az x2000 lámpát, az tudja miről beszélek, amikor azt mondom, hogy azonos fényerő mellett (160-170m lőtáv) az R2 vel dupla méretű területet lehet bevilágítani. A driver beépítésével megoldódik a túlmelegedés veszélye, kíméljük a ledet és a lítium akksikat is hatékonyabban ki lehet használni.
A projekt befejezése már csak napok kérdése így majd fényképeken keresztül is beszámolok majd az eredményekről.

Egyébként folyik egy közös munkánk is Markman barátommal, amiben a jó öreg WF-500 lámpa SSC P7 ledes koppintását próbáljuk vadászosítani. Ez abból áll, hogy a lámpa 700-800 lumen teljesítményét a jelenlegi 80 fokos fénycsóváról megpróbáljuk 25-30 fokra szűkíteni. Nem szeretek nagyot mondani, de ha minden úgy alakul ahogy terveztük, akkor nagyon-nagyon közel kerülünk a Heliátor lőtávolságához. Mindezt kilógó kábelek és nehéz akksik nélkül.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Atti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #546 Dátum: 2009. Október 24. - 09:25:27 »

Még nem mondanék végleges ítéletet az x2000 átalakításáról, de ígéretesnek tűnik.
Első nekifutásra az volt a tervem, hogy kapna a lámpa egy üveg lencsét, egy R2 ledet brutál hűtéssel meg egy hozzá való drivert.

Sajnos az üveg lencse amit kapni lehetett nem volt élég jó így elvetettem, a led és a hűtés készen áll, driverem még nincs, de direktbe hajtva a ledet nagyon ígéretes a fénye.
Aki ismeri az x2000 lámpát, az tudja miről beszélek, amikor azt mondom, hogy azonos fényerő mellett (160-170m lőtáv) az R2 vel dupla méretű területet lehet bevilágítani. A driver beépítésével megoldódik a túlmelegedés veszélye, kíméljük a ledet és a lítium akksikat is hatékonyabban ki lehet használni.
A projekt befejezése már csak napok kérdése így majd fényképeken keresztül is beszámolok majd az eredményekről.

Egyébként folyik egy közös munkánk is Markman barátommal, amiben a jó öreg WF-500 lámpa SSC P7 ledes koppintását próbáljuk vadászosítani. Ez abból áll, hogy a lámpa 700-800 lumen teljesítményét a jelenlegi 80 fokos fénycsóváról megpróbáljuk 25-30 fokra szűkíteni. Nem szeretek nagyot mondani, de ha minden úgy alakul ahogy terveztük, akkor nagyon-nagyon közel kerülünk a Heliátor lőtávolságához. Mindezt kilógó kábelek és nehéz akksik nélkül.

Mindenki a jó öreg Heliátort akarja már lealázni?   Bion

Na jó én is. Az enyém F2-ből indul és reményeim szerint olyan 300-400 lumen fog kijönni belőle fókuszáltan. Az már elég lesz Heliátort alázni nagyon remélem.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #547 Dátum: 2009. Október 24. - 10:04:05 »

Indul a nagy lámpaháború Ördög Ördög Ördög Heliator II. vs Next generation  Nyihi Nyihi Taps

Látom nő az érdeklődés az íjászlámpa iránt is. Akkor álljon itt róla egy vélemény:
 Más íjászlámpákkal illetve utólag felszerelt fegyverlámpákkal összehasonlítva Shooter-Marxi íjászlámpája perfekt. Fénye tökéletesen derít, nem élesen bántó hanem jól szórt. A  kontúrok, részletek viszont kiválóan látszanak . Lövés közben nem zörög, és  ellátja a rezgéscsillapító és stabilizátor funkcióját is.Ugyanakkor könnyű , nem változtatja meg az íj súlypontját ( láttam én már íjászt Kacsa sőt  Heliátor lámpával is ami tök fölöslegeges arra a 20 méterre)
Gyakorlás során sem lazult ki a menetből. ( 30 lövés egymás után )
A lapkapcsoló része könnyen működik, nem kell vizet csavarni a markolatból, hogy bekapcsoljon. Tehát kicsi az esély, hogy lövés közben belecsavarok a markolatba( az egyik leggyakoribb hiba az íj-lámpa használata során )
Remélem hamarosan élesben is kipróbálhatom mert  a társaság megkapta az engedélyt a lámpahasználatra ( vadkárelhárítás során) Lamp A jó munkához meg jó szerszám kell. Róka
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #548 Dátum: 2009. Október 24. - 13:40:36 »

Mindenki a jó öreg Heliátort akarja már lealázni?   Bion

Mindenki a legjobbat akarja legyőzni. Én jelenleg azzal is megelégednék, ha sikerülne megközelíteni.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #549 Dátum: 2009. Október 24. - 18:11:33 »

Külső akksis KaCsa. Igen
Ezzel azt is látod mi van a vad mögött még jócskán...és ez nem lényegtelen szempont. Türelmetlenül

Nekem a WF-500 csalódás volt.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #550 Dátum: 2009. Október 24. - 19:24:48 »

Sziasztok!

Örülök, hogy él a topik!  Igen

Nekem ami nagyon bevált, az a pár oldallal előbb bemutatott épített Batlamp. Külső akku Batlamppel partiban van, a Heliator távját tudja, csak kicsit kisebb fényerővel, a gyári belső akkus Bat-et, az összes Kacsát, a WF500-at és egyelőre sok más lámpát is "megcsap". Wetzlar Rolinak nagyon igaza van, ezért is van az, hogy bár hajhászom a teljesítményt, 100-120méternél messzebb nem lövök lámpával, de ott tökéletesen látom a vadat és ami mögötte van...
De a fejlesztés nem áll meg a P7 led irányába... Kacsint Remélem mielőbb összeáll a dolog, eddig ígéretes. Kisebb, kompaktabb és kevesebbet fogyasztó lűámpa jönne ki belőle a Bat-el azonos fényerő mellett...  Lamp Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #551 Dátum: 2009. Október 24. - 20:54:47 »

Szasz Marksman!
Van egy Nextorch RT7-esem, kérdésem érdemes puskára felszerelni ?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #552 Dátum: 2009. Október 24. - 20:57:31 »

Szia Szilva!

Úgy látom 90 lumen a fényereje (xenon izzó), a tápellátása a favoritom (18650 li-ion), szerintem ha 100m fölé nem szeretnél nyúlkálni, működőképes lehet... Nem tudom vásárolható-e hozzá komolyabb teljesítményű izzó, de ha igen akkor jó fegyverlámpa lehet belőle, mert a szerkezete biztosan bírja a megerőltetést...

 Emelem Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #553 Dátum: 2009. Október 24. - 23:13:46 »

Valami hasonló lámpát szereltek egy zaszti csövére és teljesen máshova lőtt lámpával mint lámpa nélkül ezért godolkodok rajta.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #554 Dátum: 2009. Október 25. - 01:32:06 »

Szasz Marksman!
Van egy Nextorch RT7-esem, kérdésem érdemes puskára felszerelni ?

Szia Szilva!

Bár nem engem kérdeztél, de szerintem is érdemes felenni puskára ezt a lámpát. Ha mégsem lennél megelégedve a teljesítményével könnyen lehet javítani is rajta, hiszen ez a lámpa P60 szabványú világító egységet fogad, ami lehet akár egy CREE MC-E R2-es led is, ami gyári adatok szerint 220 lumen körül teljesít.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: