Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 234   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fegyver- és egyéb lámpák  (Megtekintve 472405 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1965 Dátum: 2012. Január 22. - 21:07:37 »

Nekem lenne még egy utolsó ötletem:

A Magyar Posta a beérkező csomagokra ráírja a tömegét. Gyakran egyszerű tollal vagy filccel. Tedd fel egy mérlegre az egészet és fotózd le. Azzal is bizonyíthatod, hogy csak annyit kaptál amit Te állítasz.
Nekem egyszer pont ilyen problémám volt és így oldódott meg.
Egyébként a lezárt borítékra szoktak ragasztani egy  külön címkét, amin feltüntetik a rendelésben szereplő összes tétel cikkszámát és darabszámát. Aztán mit beraknak a borítékba, azt ki is pipálják rajta.
Neked is így volt?

Külön matrica nincs rajta a kódokkal,a tömeg megfelel a benne lévő cuccok tömegével,persze jóval több grammnak kéne lenni-e,és a csomagnak is nagyobbnak,hogy beleférjen más is.
A kínaiak által ráragasztott matricán van a tömege feltüntetve,kereken 500 gramm.
Megpróbálom mégegyszer megreklamálni.
Eddig korrektek voltak mindig,sok 100 euro-ért vásároltam tőlük gond nélkül,egyszer megvámoltak,azóta több csomagban hozatom meg a cuccost.

köszi
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1966 Dátum: 2012. Január 22. - 21:17:25 »

Hát ez nagy kár, de nem is a kinézeten van a lényeg, hanem amit tud. Tehát egyszerűbb kivitelbe ugyan ilyen tudással? Kacsint

A kinézet csak annyira volt szempont, hogy a műszaki tartalmat ne szégyenítse meg. Ha pedig ezt a tudást egyszerűbb kivitelben is tudta volna, úgy építem meg Mosolyog Úgy lehet változtatni (olcsóbbá tenni), hogy mindenből jóval gyengébb minőség építődik be.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1967 Dátum: 2012. Január 23. - 05:27:31 »

A kinézet csak annyira volt szempont, hogy a műszaki tartalmat ne szégyenítse meg. Ha pedig ezt a tudást egyszerűbb kivitelben is tudta volna, úgy építem meg Mosolyog Úgy lehet változtatni (olcsóbbá tenni), hogy mindenből jóval gyengébb minőség építődik be.
Meghajol
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1968 Dátum: 2012. Január 23. - 07:13:31 »

az enyémhez gondoltam

ha csinálnál egyet Janibátyádnak (fókuszálhatósat) és rózsaszínre festenéd, én festeném hozzá illő színűre a fegyvert, még ezt is bevállalnám

 Fejvakarás Balázs bármibe kerül adjuk össze....  Nyihi

Összekotrok a keresztfiamtól valami zenélős ketyerét, mondjuk monofonban a Für Elise-t. Ha bekapcsolja, zenéljen is....   Vigyorog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1969 Dátum: 2012. Január 23. - 09:04:41 »

Szia Feri!

Szóltam nekik,befényképeztem a csomagjukat,hogy 5 tétel van rajta,és mind flashlight 1.09 dollár összeg /db,pedig nem ezt rendeltem,és ennyiért nincs is lámpa náluk.
Küldtek egy emailt,hogy mi minden volt a csomagban,(persze nem 5 db. lámpa),de ennyi minden fizikailag bele sem fért volna,(úgy fényképeztem,hogy mellétettem nekik a centit).
Ma kiszámoltam 51 dolcsi értékben hiányzik 6 tétel.
Szerintük mindent elküldtek,és nincs helye reklamációnak.
Volt két csomag még rendelésen,másnap,harmadnap rendeltem meg,úgy 130-140 eur/csomag.
Azokat még nem is postázták,pedig szó szerint másnap,harmadnap  lett rendelve,úgy december elején.
Gyorsan letiltottuk a kifizetést a Paypal-nál,mert még ellopják a mocskok a közel 300 eur-omat is.
Nem hajlandók elhinni ,hogy igazat mondok.
Na lezártam,genyó csíkszeműek és kész!

Szia,
nekem is gyakran megtortént, hogy a csomagra alacsonyabb árat írtak, valahol olvastam, hogy a vám miatt szokták csinálni. Tobszor megjott nekem is a csomag amit késobb rendeltem, mivel az elsobe még hiányzott valami, hát vártak vele. Mivel nálunk az a torvény, hogy kb. 40.-euro utan 20%-os AFA-t is kell fizetni, nem rendelek enél drágább csomagot ha nem nem muszáj. Inkább rendelek 2-3 csomagot is naponta Ördög. Nekem eddig kulonosebb gondom nem volt veluk. Még az elején tévedésbol rendeltem 1db. pár centes dolgot, na mondom ezt biztos nem fogják kuldeni, és elkuldték, pedig "a leves drágább volt mint a hús" Röhög   
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1970 Dátum: 2012. Január 23. - 18:40:16 »

Fejvakarás Balázs bármibe kerül adjuk össze....  Nyihi

Összekotrok a keresztfiamtól valami zenélős ketyerét, mondjuk monofonban a Für Elise-t. Ha bekapcsolja, zenéljen is....   Vigyorog

Saaas! Moderátor Úr! Valami kavirnyáló bazsevára akarod e nemes fényforrást cserélni? Hát van Neked szíved izé lelked?  Ördög Ördög Ördög Áááá hogy keresni akarzs e célzattal némi manit! Na azt az előadást meglesem  Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1971 Dátum: 2012. Január 23. - 18:42:01 »

Saaas! Moderátor Úr! Valami kavirnyáló bazsevára akarod e nemes fényforrást cserélni? Hát van Neked szíved izé lelked?  Ördög Ördög Ördög Áááá hogy keresni akarzs e célzattal némi manit! Na azt az előadást meglesem  Ördög

Szó sincs róla. Csak megnézném a kedves olvtársat rózsaszín készséggel.  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1972 Dátum: 2012. Január 23. - 20:06:22 »

Marksman  Emelem  ! Egy képet tennél fel a puskáról ha lehet ? Dió fekete szín érdekelne ,. Köszönöm !  Emelem

Biztos hülye vagyok, de dió-fekete a puskám  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1973 Dátum: 2012. Január 23. - 20:17:34 »

Marksman  Emelem  ! Egy képet tennél fel a puskáról ha lehet ? Dió fekete szín érdekelne ,. Köszönöm !  Emelem


Lacus az álomfegyverek topikban volt fenn róla. Dió-fekete amit írtam, ami azt jelenti, sötétre pácolt dió tusa és fényes fekete fémrészek. Így értettem.

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1974 Dátum: 2012. Január 23. - 20:37:06 »

Marksman köszönöm !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1975 Dátum: 2012. Január 24. - 00:33:27 »

Nos, akkor Én is bemutatnám a legutóbbi alkotásomat!

Marksman kolléga műremekéhez hasonlóan szintén prototípus. Elsősorban az alkotás öröme hozta világra, mintsem az égető szükség.




Néhány szót a belbecsről: A lámpa gerince egy menetes bronz kupak, amin Luminus SST-90-es led nyugszik. Erre kerül egyik oldalról az aszférikus üveglencsés optika, a másikról pedig a ház amiben a vezérlés lakik. Így a lámpa egész külseje hűtőfelületként szolgál a led számára. Természetesen ez mind alumíniumból készült.
Fontos paraméter volt a lámpa tömege, mert a csőre szeretném rögzíteni és el szeretném kerülni, hogy a nagy súly elhúzza a csövet. A Taskled H6CC elektronikát kibővítettem egy fényerő szabályozó potméterrel, így 1-6,7A-ig fokozatmentesen szabályozható a fényerő. Ennek persze vadászat közben semmi értelme, de a lencse elé készül egy diffúzor is, amivel kompakt kis kempinglámpa vagy akár keresőlámpa lesz az eszközből szép szórt fénnyel. Az elektronika 5-22V-ig bármekkora feszültséggel táplálható, így akár autóban, akár akksiról szinte bármiről meghajtható. Jómagam egy 2,2Ah-s 3 cellás Li-Po aksit használok a tusra rögzítve. A felületet porfestéssel kezelt, a szerelék pedig textilbakelitből készült a tömegcsökkentés miatt.
Sajnos az elektronika nem teszi lehetővé, hogy a ledet teljes terhelésen 9A-en hajtsam, de a 6,7A is kb. 1600 lumen fényerőt biztosít. Összehasonlításképpen hasonló aszférikus lencsével rendelkező 240 lumenes lámpákkal nagyon sokan megelégedéssel vadásznak.
A képen látható formában a lámpa tömege 350g lett, szerencsére a lőkép nem romlott.
A piszkos anyagiak után érdeklődőknek pedig elárulom, hogy az alkatrészek ára kb. 50e Ft körül mozog mai árfolyamon, a befektetett munkaórák száma kb. 20, +gépmunka kb. 6 óra.

Üdv, Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1976 Dátum: 2012. Január 24. - 06:05:52 »

Gratulálok, ez is szép munka Igen, van itt fegyverlámpa szaki boven Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1977 Dátum: 2012. Január 24. - 06:35:59 »

Tamás! Emelem Igen Piál

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1978 Dátum: 2012. Január 24. - 07:31:45 »

Nem csak a lámpákhoz, de a szívfájdításhoz is piszkosul értetek!  Tasli

Egyébként remek munka!  Igen Kacsint Ördög Emelem
Naplózva
redbolt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 467



« Új üzenet #1979 Dátum: 2012. Január 24. - 08:16:13 »

Nos, akkor Én is bemutatnám a legutóbbi alkotásomat!

Marksman kolléga műremekéhez hasonlóan szintén prototípus. Elsősorban az alkotás öröme hozta világra, mintsem az égető szükség.


Néhány szót a belbecsről: A lámpa gerince egy menetes bronz kupak, amin Luminus SST-90-es led nyugszik. Erre kerül egyik oldalról az aszférikus üveglencsés optika, a másikról pedig a ház amiben a vezérlés lakik. Így a lámpa egész külseje hűtőfelületként szolgál a led számára. Természetesen ez mind alumíniumból készült.
Fontos paraméter volt a lámpa tömege, mert a csőre szeretném rögzíteni és el szeretném kerülni, hogy a nagy súly elhúzza a csövet. A Taskled H6CC elektronikát kibővítettem egy fényerő szabályozó potméterrel, így 1-6,7A-ig fokozatmentesen szabályozható a fényerő. Ennek persze vadászat közben semmi értelme, de a lencse elé készül egy diffúzor is, amivel kompakt kis kempinglámpa vagy akár keresőlámpa lesz az eszközből szép szórt fénnyel. Az elektronika 5-22V-ig bármekkora feszültséggel táplálható, így akár autóban, akár akksiról szinte bármiről meghajtható. Jómagam egy 2,2Ah-s 3 cellás Li-Po aksit használok a tusra rögzítve. A felületet porfestéssel kezelt, a szerelék pedig textilbakelitből készült a tömegcsökkentés miatt.
Sajnos az elektronika nem teszi lehetővé, hogy a ledet teljes terhelésen 9A-en hajtsam, de a 6,7A is kb. 1600 lumen fényerőt biztosít. Összehasonlításképpen hasonló aszférikus lencsével rendelkező 240 lumenes lámpákkal nagyon sokan megelégedéssel vadásznak.
A képen látható formában a lámpa tömege 350g lett, szerencsére a lőkép nem romlott.
A piszkos anyagiak után érdeklődőknek pedig elárulom, hogy az alkatrészek ára kb. 50e Ft körül mozog mai árfolyamon, a befektetett munkaórák száma kb. 20, +gépmunka kb. 6 óra.

Üdv, Tamás.
Hány voltos a Li-Po aksi? Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 24. - 08:20:02 írta Pyrus » Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 234   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: