Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273795 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #495 Dátum: 2011. December 22. - 15:40:50 »

Hát persze !

 Vállat von
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #496 Dátum: 2011. December 22. - 19:59:58 »

Vállat von


Úgy értettem,hogy ez így igaz.
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #497 Dátum: 2011. December 24. - 05:59:52 »

Tehát akkor ha jól értelmezem: egy full szűkítésű régi MC-21-esből kilőhetek brennekét?  OOO
Fontos lenne a válasz, mert lassan aktuális a dolog.  Vigyorog

Elméletileg igen.A közelmúltban láttam pont erről egy cikket a Vadászlapban, de lehet hogy a Nimródban.Pont ezt emelték ki hogy full szűkítésen keresztül is kilőhető. Megkeresem neked, de csak kedden tudom megnézni mert bent van a melóhelyemen.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #498 Dátum: 2011. December 24. - 14:30:53 »

Tehát akkor ha jól értelmezem: egy full szűkítésű régi MC-21-esből kilőhetek brennekét?  OOO
Fontos lenne a válasz, mert lassan aktuális a dolog.  Vigyorog
Nem tudom, hogy mit ír a szakirodalom de én lőttem párat belőle de az előző tulajdonosa több százat kilőtt belőle, már nincs meg a puska nálam de úgy tudom az új tulaj is aprítja vele a Brennekét rendesen. Van egy fullos IZS-18-asom abból meg csak Brennekét lőttek egész élete során.  Majdnem 100 disznót lőttek vele!!!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #499 Dátum: 2011. December 24. - 16:54:27 »

Elméletileg igen.A közelmúltban láttam pont erről egy cikket a Vadászlapban, de lehet hogy a Nimródban.Pont ezt emelték ki hogy full szűkítésen keresztül is kilőhető. Megkeresem neked, de csak kedden tudom megnézni mert bent van a melóhelyemen.

Rendben, köszi!
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #500 Dátum: 2012. Január 12. - 18:31:12 »

Van új sörétesem  Igen   Nagyon szép állapotban egy IZS model 12   16/70  bock .  Vadász
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #501 Dátum: 2012. Január 12. - 18:40:24 »

Gratulálok Piroska!
Nem nagyon halmozod a 16-sokat?? Amúgy sok sikert hozzá!! Sok szép élményt hozzá!!!! Emelem Igen
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #502 Dátum: 2012. Január 12. - 18:59:12 »

Gratulálok Piroska!
Nem nagyon halmozod a 16-sokat?? Amúgy sok sikert hozzá!! Sok szép élményt hozzá!!!! Emelem Igen
Köszönöm. Holnap majd csinálok fotókat .
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #503 Dátum: 2012. Január 12. - 19:39:11 »

Csak szaftosak legyenek! Igen Nyálcsorog  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #504 Dátum: 2012. Január 14. - 19:45:34 »

Üdvözletem mindenkinek!

A brennekés kérdéssel kérdéssel kapcsolatban én ezt találtam a Brenneke honlapján: "a Gold és Super Sabot kivételével az összes löhetö még full szükítésû csöböl is, mivel a hosszanti bordák a lövedéken e célból vannak kialakítva - ellentétben a tévhittel, hogy azok pörgetik meg a lövedéket " (szabad fordításban...  Stoel) Mindenesetre érdekes, én eddig kapásból rávágtam volna, hogy azok forgatják/stabilizálják (bár lehet nincs kizárva a "kettôs funkció").
link: http://www.brenneke-munition.de/cms/wissenswertesflg.html?&L=1

Kérdeznék is, ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném. IZS-27E sörétesen hogyan tudom az ejektort kikapcsolni? Találtam valahol egy angol nyelvû felhasználói kézikönyvet, a szerint a nyitott fegyveren a csô alatt-mellett kétoldalon lévô csavarokat kell egy fordulattal óramutató járásával megegyezô irányba csavarni, na ez nem jött be (próbáltam fél fordulatot is, az sem, utána már inkább nem kísérleteztem...). Lehet, hogy addig kell csavarni amíg megy?  Stoel
Ami érdekes, hogy az egyik oldalon van ellenállása a csavarnak, a másikon nem érezni. Talán az elôzô tulaj kísérletezôbb típus volt mint én Ördög

Üdv,
B.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #505 Dátum: 2012. Január 15. - 06:40:29 »

Üdvözletem mindenkinek!

A brennekés kérdéssel kérdéssel kapcsolatban én ezt találtam a Brenneke honlapján: "a Gold és Super Sabot kivételével az összes löhetö még full szükítésû csöböl is, mivel a hosszanti bordák a lövedéken e célból vannak kialakítva - ellentétben a tévhittel, hogy azok pörgetik meg a lövedéket " (szabad fordításban...  Stoel) Mindenesetre érdekes, én eddig kapásból rávágtam volna, hogy azok forgatják/stabilizálják (bár lehet nincs kizárva a "kettôs funkció").
link: http://www.brenneke-munition.de/cms/wissenswertesflg.html?&L=1

Kérdeznék is, ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném. IZS-27E sörétesen hogyan tudom az ejektort kikapcsolni? Találtam valahol egy angol nyelvû felhasználói kézikönyvet, a szerint a nyitott fegyveren a csô alatt-mellett kétoldalon lévô csavarokat kell egy fordulattal óramutató járásával megegyezô irányba csavarni, na ez nem jött be (próbáltam fél fordulatot is, az sem, utána már inkább nem kísérleteztem...). Lehet, hogy addig kell csavarni amíg megy?  Stoel
Ami érdekes, hogy az egyik oldalon van ellenállása a csavarnak, a másikon nem érezni. Talán az elôzô tulaj kísérletezôbb típus volt mint én Ördög

Üdv,
B.
Csak 90 fokkal kell elfordítani a csavart.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 15. - 06:44:32 írta Sakac » Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #506 Dátum: 2012. Január 15. - 14:22:56 »

Szilva! Köszönöm, mûködik!  Táncol
 Emelem

Üdv,
B.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #507 Dátum: 2012. Január 16. - 13:19:08 »

Üdvözletem mindenkinek!

A brennekés kérdéssel kérdéssel kapcsolatban én ezt találtam a Brenneke honlapján: "a Gold és Super Sabot kivételével az összes löhetö még full szükítésû csöböl is, mivel a hosszanti bordák a lövedéken e célból vannak kialakítva - ellentétben a tévhittel, hogy azok pörgetik meg a lövedéket " (szabad fordításban...  Stoel) Mindenesetre érdekes, én eddig kapásból rávágtam volna, hogy azok forgatják/stabilizálják (bár lehet nincs kizárva a "kettôs funkció").
link: http://www.brenneke-munition.de/cms/wissenswertesflg.html?&L=1

Kérdeznék is, ha valaki tudna tanácsot adni megköszönném. IZS-27E sörétesen hogyan tudom az ejektort kikapcsolni? Találtam valahol egy angol nyelvû felhasználói kézikönyvet, a szerint a nyitott fegyveren a csô alatt-mellett kétoldalon lévô csavarokat kell egy fordulattal óramutató járásával megegyezô irányba csavarni, na ez nem jött be (próbáltam fél fordulatot is, az sem, utána már inkább nem kísérleteztem...). Lehet, hogy addig kell csavarni amíg megy?  Stoel
Ami érdekes, hogy az egyik oldalon van ellenállása a csavarnak, a másikon nem érezni. Talán az elôzô tulaj kísérletezôbb típus volt mint én Ördög

Üdv,
B.

 Igen  Szerintem is csak a damasztcsövű vagy túl vékony falú csőnél kell óvatoskodni ! A Ruszkipuskából meg aztán lőhető minden ! Ha tudnátok hogy hazájában miket ki nem lőnek belőle . Talán még a kisebb műholdakat is ebből indítják .  Röhög
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #508 Dátum: 2012. Január 16. - 21:59:53 »

Nézegetem a sörétes topicot : orosz sörétesek..............
ha nem lenne egy Monte Carlom és egy Mirokum azt hinném a földön nem gyártanak más sörétest az oroszon kívül  Türelmetlenül,
Merkel, Sauer, Benelli, Beretta, Browning, FN, Winchester, Fair, Blaser, Rotweill, stb.stb.stb.....van élet az orosz söréteseken kívül? Fejvakarás
Egyébként meg mit lehet írni róluk a vadászaton kívül, ahogy egy vadászbarátom szavaival éljek: Sárban botozni, csónakban evezni is lehet velük............. Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #509 Dátum: 2012. Február 20. - 19:33:46 »

Remélem nem öltem meg a topicot Rííí
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: