Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 273786 alkalommal)
Róka-Koma
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2008. Június 12. - 06:01:51 »

Bocsi most értelmeztem jól!

Előzö kérdés tárgytalan vagyis megválaszolt!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2008. Június 18. - 08:34:16 »

Az átadás csak papírral működik, ugyanis azt írásban - méghozzá a Korm.rend. szeinti nyomtatványon - kell bejelenteni a rendőrségnek.

Az átengedés viszont nem papíros. Ez az az eset, amikor a kezembe nyomnak egy puskát és aszongyák: "lűjjed őket öcsém!"....

2006.10.23.   Dühös Szomorú

Biztosan hülye vagyok, de nem értem....

Viktorkám!

Akkor és ott a Nagyfaluban vót "lüjjed őket Öcsém..."!
Így mán csak érted..?! Dühös Szomorú

És, hogy a ON topic legyek a felvételek alapján IZS-27-es, meg MC-21-ekkel... ???
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2008. Július 01. - 09:47:03 »

Hali!
A sportingról minden tulajdonosnak jó véleménye van.
Szia Sanyooo!
Ellent kell Neked mondanom! Wave
Ezzel a fegyverrel egy hatalmas nagy probléma van. A használata során minden eddigi engedélyezett zajszint normát meghalad, ezért a tulajdonosnak garanciát ad arra, hogy két éven belül teljes süketségre lesz jogosult. Vadász
A lángrejtő, visszarúgást enyhítő furatokon kiáramló lövéskori detonáció adja az érzést a füleidnek. OOO
Mivel használtam egy rövid ideig, így elsőkézből való a véleményem! Wave
Üdv. forsterh
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #228 Dátum: 2008. Július 02. - 21:55:15 »

Hali!
A sportingról minden tulajdonosnak jó véleménye van.
Szia Sanyooo!
Ellent kell Neked mondanom! Wave
Ezzel a fegyverrel egy hatalmas nagy probléma van. A használata során minden eddigi engedélyezett zajszint normát meghalad, ezért a tulajdonosnak garanciát ad arra, hogy két éven belül teljes süketségre lesz jogosult. Vadász
A lángrejtő, visszarúgást enyhítő furatokon kiáramló lövéskori detonáció adja az érzést a füleidnek. OOO
Mivel használtam egy rövid ideig, így elsőkézből való a véleményem! Wave
Üdv. forsterh




Szia!
Bizonyára igazad van, a csőszájfék (már én csak így hívom Mosolyog  hangosabbá teszi a fegyvert! Ez tény! Régen vadásztam együtt Perazzi-s kollégával, az Ő puskáján is voltak ilyen furatok, meg is bámulta mindenki a 90-es évek elején Mosolyog de nem emlékszem, hogy sokkal hangosabb lett volna a lövése, mint másé (attól még lehetett Mosolyog  A Zh-sorozat skeet csövein is van ilyen, igaz lőtéren fülvédőt használ akinek esze van! Mosolyog
Az én puskáimon nincsenek furatok, de azért süketülök, főleg a Feleségem szerint!  Bion
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 02. - 22:02:20 írta Viktor » Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2008. Július 03. - 17:14:53 »

Szervusz Sanyooo!
A süketeléssel még én is csak-csak elvagyok, gyozo de süket azért nem szivesen lennék! Wave
Üdv. forsterh
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2008. Július 03. - 17:56:40 »

Szervusz Sanyooo!
A süketeléssel még én is csak-csak elvagyok, gyozo de süket azért nem szivesen lennék! Wave
Üdv. forsterh


Szia!
Jön az magától, hidd el, meg se hallod, olyan halkan jön!  Bion Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #231 Dátum: 2008. Július 04. - 21:48:25 »

Szervusz Sanyooo!
A süketeléssel még én is csak-csak elvagyok, gyozo de süket azért nem szivesen lennék! Wave
Üdv. forsterh


Szia!
Jön az magától, hidd el, meg se hallod, olyan halkan jön!  Bion Wave


Ez igaz!

Két év gépműhely, fél év fegyverbelövés egy fegyvergyárban, közel negyven év vadászat, és minden második szavad: Tessék?  Kalapal Lő Vadász     Nyihi
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #232 Dátum: 2008. Július 09. - 10:34:10 »


Két év gépműhely, fél év fegyverbelövés egy fegyvergyárban, közel negyven év vadászat, és minden második szavad: Tessék?  Kalapal Lő Vadász     Nyihi

Sorozáson:
- Milyen a hallása?
- Római katolikus!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #233 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 23:11:35 »

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy honnan tudom meg, hogy a fegyverem alkalmas-e acélsörét lövésére? Most vettem 2 hónapja egy IZS 27 EM 1C típusú sörétest és nem igazán tudom, hogy ez a fajta alkalmas-e acélsörét lövésére?
Előre is köszi a segítséget!  Taps
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #234 Dátum: 2008. Szeptember 07. - 19:02:31 »

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy honnan tudom meg, hogy a fegyverem alkalmas-e acélsörét lövésére? Most vettem 2 hónapja egy IZS 27 EM 1C típusú sörétest és nem igazán tudom, hogy ez a fajta alkalmas-e acélsörét lövésére?
Előre is köszi a segítséget!  Taps
Igen, a chokok oldalára rá van gravírozva, hogy mekkora a szűkítés ólomra és acélra.
pl.ugyanarra a chokra: 1/4 =ólom 3/4=acél
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #235 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 12:14:46 »

A Magasles talán augusztusi vagy mostani számában megakadt a szeme valamin. Korábban Ugrósdy Petivel állítottuk, hogy a TOZ jól viszi mind a vastag, mind az apró sörétet, és akkor elég sokan rácsodálkoztak a dologra. Nos, ebben a számban is pont ezt írják a vadkacsa vadászatánál, hogy az orosz puskát jól terítik a különböző szem-méretű  sörétrajokat.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #236 Dátum: 2008. Október 06. - 11:07:26 »

sziasztok!
úgy vagyok vele jobb kérdezni, mint rá......... Vadász
csere choke-os a sörétesem és nem igazán tudom  hogy lehet-e vele brenneke lőszert kilőni vagy sem. ha igen akkor melyik choke kell benne legyen. lehet inkább gyári szűkítésű puskát kellett volna vennem? OOO OOO Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #237 Dátum: 2008. Október 06. - 11:28:54 »

sziasztok!
ha igen akkor melyik choke kell benne legyen.


A cilinderesnek.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #238 Dátum: 2008. Október 06. - 12:03:06 »

sziasztok!
úgy vagyok vele jobb kérdezni, mint rá......... Vadász
csere choke-os a sörétesem és nem igazán tudom  hogy lehet-e vele brenneke lőszert kilőni vagy sem. ha igen akkor melyik choke kell benne legyen. lehet inkább gyári szűkítésű puskát kellett volna vennem? OOO OOO Wave

Szerintem ha van lehetőséged brennekét lőni - ergo ezek szertint van lehetsőged hajtásba járni - érdemesebb venni egy fix szűkítésű orosz puskát, amit nem sajnálsz, a legnagyobb burgyingba is beviheted...kár gyepálni egy "minőségibb" cserechoke-os - sörét lövésre kitalált - puskát.

...szerintem...
Naplózva
banshee
kutyapecér :-)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 216


WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2008. Október 18. - 13:03:31 »

Hááát apróvadazáson is kell olykor-olykor a legnagyobb burgyingba mászkerálni, nem?
Naplózva

A kutya jobb ,mint egy feleség, kevesebbet eszik, kevesebbet iszik, nem beszél vissza és már bundája is van.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: