Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022101 alkalommal)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #705 Dátum: 2009. Június 26. - 11:36:33 »

Gratulálok! Igen

Én két hete kerülgetek egyet, most már szeretnék összefutni vele. :Mosolyog
Én is így vagyok egy öreg visszarakott bakkal.Minden félét látok,de a vén rafinált nem kerül a szemem elé Kacsint Kalappal hozzá Jani!

Kama! Üdv a vadásznak.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #706 Dátum: 2009. Június 26. - 11:37:03 »

Kama!

De szééép!  Emelem Gratula!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #707 Dátum: 2009. Június 26. - 13:05:14 »

Gratulálok hozzá!
(Ha nálunk esett volna, azt mondanám rá: egyéves, de ott az erdőségben bármi lehet. Öregnek akkor se látom.)
Szemből van fotód?A kész trófeáról is jó lesz!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #708 Dátum: 2009. Június 26. - 13:42:41 »

Tegnapelőtt este nekem is sikerült a idei első.

Nagy története nincs; kiültem kijött, és mikor sikerült jobban megnéznem, akkor láttam, hogy nem lehet kihagyni az alkalmat.
Nem ismertem, nem vadásztam rá napokig, de egy érdekes jó trófea, szép emlék.

Remélem még követi néhány ebben az idényben  Kacsint  Vigyorog



Nagyon jó! Ezt én is bevállaltam volna!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #709 Dátum: 2009. Június 26. - 14:04:19 »

 Igen Emelem

Hát kb. ezt akkor lehet elbírálni mikor az ember megnézi a fogát, meg lefőzi a koponyát....
Naplózva

Üdv End
Sziju
Vendég
« Új üzenet #710 Dátum: 2009. Június 27. - 11:26:51 »

Gratulálok Kama! Nagyon érdekes trófea. Emelem
Hogy én miért nem találkozok ilyennel?  Vállat von

Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #711 Dátum: 2009. Június 27. - 11:29:37 »

Köszönöm mindenkinek!

Egyéves, első agancsú bak.
A fogai egyértelműen ezt mutatták. Meg a testalkata is.

Mindenesetre aki látta, szinte mindenki 4-5 évesre mondta, és mikor megkockáztattam az egyéves kijelentésemet, akkor az volt a válasz, hogy az ki van zárva  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #712 Dátum: 2009. Június 27. - 14:39:36 »

Kama! Gratulálok!Gyönyőrű trófea.Tudnál mjd képet feltenni a fogáról a kifőzés után?
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #713 Dátum: 2009. Június 28. - 19:47:50 »

Nagyon jó bak,kár lett volna otthagyni! Emelem
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #714 Dátum: 2009. Július 02. - 09:30:41 »

Tegnap az alábbi bakot sikerült elejtenie a kíséretemben Szentpéteri fórumtársunknak egy élménydús vadásznap keretein belül. A nap történetét majd elmeséli Ő ha akarja.
Az alábbi képeket különösen ajánlom Hegedűs Sanyinak.  Wave





Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #715 Dátum: 2009. Július 02. - 09:49:15 »

 Taps Taps Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #716 Dátum: 2009. Július 02. - 10:01:21 »

Tegnap az alábbi bakot sikerült elejtenie a kíséretemben Szentpéteri fórumtársunknak egy élménydús vadásznap keretein belül. A nap történetét majd elmeséli Ő ha akarja.

Gyönyörű!Gratulálok az elejtőnek!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #717 Dátum: 2009. Július 02. - 10:51:12 »

Szevasztok!

Megvan a kilenchármasom első őze, igaz nem én lőttem. Múlt hét hétfőtől tegnapig gyakorlaton vettünk részt az osztályból tízen Reziben. Nappal munka, estefelé pedig ki lehetett ülni. Leginkább mezőgazdasági területekre ültünk -villanypásztor és vadóc közepébe-. Egyszer engedélyt kaptunk a szórón való vadászathoz. Ülök a lesen a haverommal, egyszer jön egy bak. Megnéztük, ottani viszonylatban egész jó. Eltelik pár perc látom hogy szalad egy őz a keskeny erdei úton. Dani belenéz a távcsőbe, azt mondja suta volt, ezzel az őz be is ugrik az erdőbe. Kb. 3/4 óra csend közben megbeszéljük hogy hogy fogjuk lőni a disznókat, mert hát csak arra kaptunk engedélyt. Daninak csak egy sörétese van, ezért megy a tanácskozás hogy hogy és mint legyen. Miután megbeszéltünk mindent Dani lehajtotta a fejét a lesdeszkára mivel nagyon fáradt volt. Eltelik így egy tíz perc, aztán az előbb sutának mondott őz kilép a szóróra. Mondom Daninak itt a suta. Nézzük szabad szemmel vagy 2-3 percig, aztán a szememhez emelem a keresőt. Nézem, valami nem stimmel. Fordítja a fejét, akkor látom: GOMBOS BAK! Így csupa nagy betűvel, mert azt tudni kell hogy a mezőgazdasági területeken engedélyt kaptunk a gombos bak kilövésére. Láttak is egy pár ilyen bakot, az egyik lesen többször is, ám kézre keríteni nem sikerült eddig senkinek. Sorsot húztak arra a lesre -igaz én akkor nem is voltam ott- és Danit illette meg a gombos bak elejtési lehetősége. Most nem azon a lesen ültünk, ezért telefonáltam a vadőrnek, aki azt mondta hogy ha biztosan gombos, akkor lőjük meg. Dani még nem lőtt nagyvadat, meg hát végül is ő húzta ki a gombos bakot (igaz nem erre a lesre) tehát csúsztattam is át neki a 9.3x62-est. A bak a szórón úgy 45 méterre eszegetett pont szembe állva velünk. Mondom a kollégának hogy várja meg amíg keresztbe áll és csak akkor lőjön, nyugodjon meg, úgy is keresztbe fog állni. Keresztbe is állt olyan 5 perc múlva (az kb fél évnek tűnt). Na mondom neki most célozd meg rendesen és lőj! Így is volt. A bak kirúgott, de úgy hogy majdnem bukfencezett, és beszaladt az erdőbe. Láttam az oldalán a piros pontot a lapocka környékén. Várunk egy kicsit, közben halkan felhívjuk a  vadőrt, azt mondja hogy várjuk meg őt is. A rálövés után vagy 20 percel kezdjük meg az utánkeresést. Rálövés helyén vér, vágott szőr, két méter után tüdődarabokat találok. Megtalálom hogy hol ment be az erdőbe, benézek és látom hogy ott fekszik. Oda megyünk hozzá, már nincs benne élet. Gratulálok Daninak, megadjuk a végtisztességet. Fényképezkedés (sajnos a nagy izgalomban rosszul helyeztük el a bakot), elmeséljük még egy párszor egymásnak hogy hogy is volt, mint is volt. Én is nagyon örülök, hiszen még soha nem lövettem senkivel semmit. A vadőr gratulál nekem, is. Azt mondja hogy jól elbíráltam, jó kilövés.
Este a szálláson a többiekkel osztozunk az örömünkön. Gratulálnak nekünk, iszogatunk.
Másnap a munka után kettőnknek egyből a vadászházhoz kellett menni az avatást előkészíteni. A többiek addig átöltözhettek, nekünk munkásruhában kellet készülődni, ezért sajnos avatnom is így kellet. Tanár Úr lett Dani keresztapja.
Az egész gyakorlat alatt egyébként ez az egy bak, és két róka esett. Én el sem sütöttem a puskámat, csak egy szép karcolást sikerült beszednem  Rííí

Elnézést a hosszúra nyúlt élménybeszámolóért, de hatalmas élmény volt ez számomra is. Lőttem már egy bakot, de gombost még soha, és gyanítom hogy ezután is csak álom marad. A puskát viszont minden irigységet mellőzve adtam át. Engem így tanítottak, így avattak, és én is ezt mondtam Daninak az avatáskor.

 Emelem

http://kepfeltoltes.hu/view/090702/PICT0079_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090702/PICT0081_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090702/PICT0101_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090702/PICT0114_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090702/PICT0118_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #718 Dátum: 2009. Július 02. - 13:47:09 »


Gratulálok a nem mindennapi vadhoz, a pontos lövéshez és az önzetlenségedhez!  Igen

Remélem, a többiből meg levonod a következtetéseket anélkül is, hogy itt bárki megírná, és tanulsz azokból!
 Wave
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #719 Dátum: 2009. Július 02. - 14:16:37 »


Az egész gyakorlat alatt egyébként ez az egy bak, és két róka esett. Én el sem sütöttem a puskámat, csak egy szép karcolást sikerült beszednem  Rííí



 Emelem



Igazából kívánom, hogy ha ezen mulik akkor még sok karcolás legyen a puskán Mosolyog (pesze vigyázz rá)

Gratulálok
 Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: