Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1022052 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #450 Dátum: 2009. Május 09. - 21:02:17 »

Most viszont adjatok tanácsot!  Okos

Az előbb láttam egy bakot.
Teljesen téli szőrben (ergo öreg), viszont az agancsáról foszlányokban lógott a barka (ergo fiatal).
Egészségi állapotán nem láttam szembetűnő rendellenességet, teljesen egészségesen ugrott el.

Agancsra egy tizenkettőegytucat hatosbak, kb. 250-280 gr.

Tanácstalan vagyok.
Abszolút. ???
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #451 Dátum: 2009. Május 09. - 21:23:02 »

Most viszont adjatok tanácsot!  Okos

Az előbb láttam egy bakot.
Teljesen téli szőrben (ergo öreg), viszont az agancsáról foszlányokban lógott a barka (ergo fiatal).
Egészségi állapotán nem láttam szembetűnő rendellenességet, teljesen egészségesen ugrott el.

Agancsra egy tizenkettőegytucat hatosbak, kb. 250-280 gr.

Tanácstalan vagyok.
Abszolút. ???

Szia Kama!

Nálunk sok esetben (épp figyelgettük) az idősebb bakok vedlettek át hamarabb, barkában pedig egyaránt látni még fiatal és öreg egyedet is. Az bioztos, hogy a minap egy második agancsos kis vitézt láttunk, a tisztítás legapróbb jele nélkül...

 Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3607


« Új üzenet #452 Dátum: 2009. Május 09. - 22:37:58 »

Az bioztos, hogy a minap egy második agancsos kis vitézt láttunk, a tisztítás legapróbb jele nélkül...

De gondolom, már vörös volt, legalább foltokban?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #453 Dátum: 2009. Május 09. - 22:45:49 »

De gondolom, már vörös volt, legalább foltokban?

Igen, Ő teljesen vörös volt Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #454 Dátum: 2009. Május 10. - 09:36:12 »

A barkásság az agancson sokszor megtévesztő lehet. Egy napon esett el két bakunk. Mindkettő matuzsálemi korú, az egyiken viszont még itt-ott virított a barka a rózsákon és a szárakon. Kicsin múlt, hogy bent marad ez a 350-es hatos, de a vadőr erősködött, hogy hidjünk benne, ismeri. Egy a lényeg, ínyig voltak rágva a fogai. Ha nem lövi meg a vendég lehet, hogy turmix gépet kért volna a születésnapjára.  Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #455 Dátum: 2009. Május 11. - 08:14:18 »

Pénteken láttam én is egy első agancsos ifjoncot, szinte teljesen téli szőrben és teljes barkában.
Le is fényképeztem, de kicsit sötét volt már, a kép értékelhetetlen.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #456 Dátum: 2009. Május 11. - 10:01:47 »

Tegnap én is látam egy fiatalt, tisztitásnak a nyomai sem látszottak rajta, teljesen barkás volt.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #457 Dátum: 2009. Május 11. - 19:31:40 »

Pénteken láttam én is egy első agancsos ifjoncot, szinte teljesen téli szőrben és teljes barkában.
Le is fényképeztem, de kicsit sötét volt már, a kép értékelhetetlen.

Szia Lajos!
Ez érdekes, mert tudod az őznél a fiatalok kezdik a vedlést, ők öltöznek először a szép vörös nyári csuhába.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #458 Dátum: 2009. Május 13. - 13:43:07 »

Sziasztok!
Pénteken estefelé sikerült meglőnöm az idei első bakomat! Mészáros Koni hivatásos vadászunk segítségét kértem, mert a szalonkamonitoring, illetve a külföldi bérvadásztatás miatt csak egyszer volt idén lehetőségem bakot keresni, de nem találtam az új területünkön nekem tetszőt.
Azt a tippet kaptam, hogy egy fiatalos fenyvesnél „girbe-gurba” agancsú fiatal bak állt be. Mikor kimentem, egy második füves bakocskát találtam ott, barkás villás aganccsal. Mivel már nem akartam másfelé csámborogni, így cserkelgetve megálltam egy 1,5 ha-s téglalap alakú tisztáson a fenyvesben. 20 óra körül a szemben lévő oldalon egy vágtató villásforma bakot láttam meg, ment ezerrel. Azt hittem valami hajtja, de a magas fű és a hajlatok miatt nem láttam a kiváltó okot. Ekkor jobbról újra hallottam a futás zaját, de most már a jól ismert panaszhang is hallatszott. Az előbb látott bak hajtotta a barkás bakocskát tőlem jobbra, majd megállt vagy 50m-re. Mivel nem voltam takarásban, így gyanús voltam neki (a szelem jó volt), de inkább még példát akart statuálni, így tovább folytatta az üldözést. Lőhető bak volt, a jobb száron villa, a baloldalon három rövid ág. „Természetesen” az én kezemben kereső távcső volt, a csúzlim a fának támasztva. Mire kézbe kaptam a pusit, már nem akart megállni, hiába füttyentettem rá. Az első gondolatom az volt, hogy ennyi volt mára. Végül is 20:25-kor a rét felső szélénél, néhány virágzó akácnál újból megláttam az öregurat. Éppen csipegette az akácvirágokat. Sikerült még vagy 10m-t lopnom a távolságból, de a rohamosan csökkenő lővilág (a céltávcső nagyítását 8-asra kellett visszaállítanom) és a takarás hiánya miatt lőnöm kellett. Lőbotról, vagy 90m-ről elengedtem a lövést, tisztán hallottam a becsapódást, éreztem, hogy jó helyre ment a golyóm. Nem vártam szinte semmit, mentem a rálövés helyére. Nem találtam az elugrás helyét, csak a menekülése nyomát mutatták az elhajolt vaddohány szárak. Bent a fák között, a rálövés helyétől vagy 20-25m-re találtam rá a már dermedt bakra. Visszarakott, öreg legény volt, vastag, alacsonyan ülő agancstő, erősen kopott fogazat, gondolom legalább 8 éves.
A zsigerelésnél sem volt egyszerű átvágni a medence, illetve a szegycsontot. A Hornady V-Max Moly elég goromba munkát végzett, az utolsó előtti bordát törve szétrobbant, nem kis kutyulást okozva.
Köszönet a tippért Koninak!
Íme az öregúr…

Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #459 Dátum: 2009. Május 13. - 14:13:35 »

Gratulálok Csabi  Emelem Emelem
Nagyszerű Vadász
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #460 Dátum: 2009. Május 13. - 14:23:11 »

Csabi, Csabi! Te minden évben a nyálamat csorgattatod a kívánatosabbnál kívánatosabb bakjaiddal, na meg G. Laci tavalyi bakjával!
Gratulálok ehhez az öreg bakhoz! Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #461 Dátum: 2009. Május 13. - 14:27:50 »

Nagy elődök nyomdokain ...kár érte  Bion


ja nem melleselg ezen a "pusi"-n "csúzli"-n mindig kiakadok.....jó hogy nem kapanyél bár lehet nálad az is elsülne...bocsánat.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Őrhalmi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #462 Dátum: 2009. Május 13. - 15:11:46 »

Sanyi!
Elnézést a szóhasználatért, de hidd el, nagy becsben vannak nálam a puskáim! Sportlövő voltam, innen vannak ezek a szlengek...
Köszi a gratulációt mindenkinek!
Naplózva

"Vadászni pedig kell!"
Üdv a vadásznak! Csabi
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #463 Dátum: 2009. Május 13. - 15:47:36 »

Jó bak gratulálok, kifőzés után is kérünk a trófeáról képet! Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #464 Dátum: 2009. Május 13. - 15:55:57 »

Sanyi!
Elnézést a szóhasználatért, de hidd el, nagy becsben vannak nálam a puskáim! Sportlövő voltam, innen vannak ezek a szlengek...
Köszi a gratulációt mindenkinek!

Semmi gond nincsen.Csak hiába ékes-édes az anyanyelvünk ha ilyen lüke-bugyirózsaszín-gyerekes "becéző" szavakkal elrontjuk.

Kifőzés után képet kérek  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: