Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471634 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #435 Dátum: 2008. Május 23. - 12:27:59 »

Na és honnan szerezze meg a Sab Barátunk által ajánlott Deltát, miután Ő oly arisztokratikusan elzárkózott a pórnéptől?

Sehogy, mert csak a Bender-ben meg a Kaps-ban gondolkozom... Mosolyog A 8x56 Deltahoz viszonyítva nem +100e a különbség, hanem 32e forint, ennyit - anygai helyzetemtől függetlenül, amit sokan ismertek - nekem ér a biztonság, hogy a megrendelés szóra kattintva 10-20-30 évre veszek optikát.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #436 Dátum: 2008. Május 23. - 12:29:10 »

Már ne is haragudj:

Nem haragszom ! Mosolyog
Más véleményen vagyunk és kész ! Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2008. Május 23. - 12:31:51 »

De Sab azt írta: megérti az írtakat...

Na és honnan szerezze meg a Sab Barátunk által ajánlott Deltát, miután Ő oly arisztokratikusan elzárkózott a pórnéptől?


Történet egyszerű, kipróbáltam, összehasonlítottam több gyártmánnyal.
MicroDot volt az alany, elsőként !
Majd követte a Delta.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #438 Dátum: 2008. Május 23. - 12:41:17 »

De Sab azt írta: megérti az írtakat...

Na és honnan szerezze meg a Sab Barátunk által ajánlott Deltát, miután Ő oly arisztokratikusan elzárkózott a pórnéptől?


Történet egyszerű, kipróbáltam, összehasonlítottam több gyártmánnyal.
MicroDot volt az alany, elsőként !
Majd követte a Delta.

Úgy látom: érted a kérdést, csak nem akarod érteni.

No mindegy... az már mellékes, hogy - és ezt Te is elismerted - a MicroDot és a Delta egy és ugyanazon távcső.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2008. Május 23. - 12:57:42 »

Sab!
Tisztában vagyok vele mi az az objektív és okulár!Véletlenül kevertem össze!
Zoli!
Egyszer ki kéne próbálnod a Meostart meg a Bendert,élesben,megváltozna a véleményed ebben egészen biztos vagyok. Wave
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #440 Dátum: 2008. Május 23. - 13:00:44 »

No mindegy... az már mellékes, hogy - és ezt Te is elismerted - a MicroDot és a Delta egy és ugyanazon távcső.

 Igen Igen,igen, igen !
Erről pofázok már az elejétől fogva, hogy a delta, MicroDot, Vixen, egy és azonos gyártmány, csak árban nem egyeznek. Mosolyog
Ahány forgalmazó, ország, stb. annyi ár.
Szabadáras minden.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2008. Május 23. - 13:03:39 »

Sab!
Tisztában vagyok vele mi az az objektív és okulár!Véletlenül kevertem össze!


 Wave
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #442 Dátum: 2008. Május 23. - 13:16:23 »

Zoli!
Egyszer ki kéne próbálnod a Meostart meg a Bendert,élesben,megváltozna a véleményed ebben egészen biztos vagyok. Wave

Lehet, hogy változna a véleményem, sőt a Bendert ki is próbálom Anti jóvoltából. De én nem tudok egyébként véleményt nyílvánítani egy távcsőről, csak ha használom. Ezért mondok véleményt a Kapsról és a Zeissről, bár igaz a Zeiss Viktory-t csak próbálgattam, ill. egy öreg Jenát használok csak, de az már 4 év híjján 50 éve a családunk szolgálatában teljesít.
Viszont a Kaps-t már hasonlítottam össze egy pár prémium csővel és ezért mondom azt, amit mondok.
Azt, hogy számomra a Zeiss a céltávcsövek csúcsa, semmi sem tudná megváltoztatni. Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2008. Május 23. - 13:36:06 »


Azt, hogy számomra a Zeiss a céltávcsövek csúcsa, semmi sem tudná megváltoztatni. Wave

Világos,én is azt vennék ha nyernék a lottón,bár nekem a Swaro is szimpatikus. Nevet
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2008. Május 23. - 13:45:04 »


Azt, hogy számomra a Zeiss a céltávcsövek csúcsa, semmi sem tudná megváltoztatni. Wave

Világos,én is azt vennék ha nyernék a lottón,bár nekem a Swaro is szimpatikus. Nevet

Nekem nem szimpi a Swaro. A keresők közül sem jött be egyik sem, amit teszteltem. A céltávcsövek közül a PVI-2-est csócsáltam, na az már valami, de valahogy nekem nem jön be.
Ez talán olyan lehet, mint a Merci vagy BMW rajongók hűsége. Az egyik ezt szereti a másik meg azt. Ezzel nincs is baj mind addig, míg valamelyik szimpatizáns rá nem akarja erőltetni egy tapasztalatlanra vagy a másik gyártó szimpatizánsára az akaratát, jelen esetben a céltávcsövét.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #445 Dátum: 2008. Május 23. - 14:14:39 »

Azt a Z6-ost azért megnézném éles körülmények közt...
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #446 Dátum: 2008. Május 23. - 14:34:46 »

Azt a Z6-ost azért megnézném éles körülmények közt...

Én is, de az akkor is csak Swaro! Bion
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2008. Május 23. - 16:11:13 »

Szia Sab!
Ha itt a fórumon valakire rá lehet mondani, hogy távcső sznob, hát az nem Wetzlar, hanem én.
Ha figyelmesen olvasod a hsz.-okat láthatod, hogy én csak két csövet ismerek el, az egyik a Zeiss Viktory Diavari vagy Variopont, a másik a Kaps.
Ez igen rossz tulajdonságom, de vállalom. Viszont én nem erőltetem a másikra az én szimpátiámat, csak elmondom az én személyes tapasztalatom, ill. ismeretem.
Itt van Balázs példája, én mondtam neki, hogy vásárlás előtt minden képpen próbálja ki mind két távcsövet, hogy Ő is tapasztalat alapján tudjon dönteni.
Én a taapasztalatommal csak segíteni próbálok, nem erőltetni.
Sajnos én vagyok az, aki a prémium kategória alatti csöveket nem ismeri el és nem is használja. Ide értem a Meoptát is.
Elhiszem, hogy megéri az árát a Meopta is és a Delta is, de szarok én az árára, ha nem nyújtja azt, amire várok.
Szóval ne Viktort vagy Rolit nyaggasd ezzel a sznobsággal, arra itt vagyok én.


Csak röviden, mert törli ! :'(
Megértem az írtakat.
Mivel nem ismered a Deltát, ezért csak azt tudom Neked is mondani, hogy meg kell ismerni, és akkor lehet másoknak is ajánlani.
Mivel Neked tényleg jó, nagyon jó céltávcsöved van, azért nem tudhatod mit jelent másnak 100.000 Ft különbség abban az esetben ha nincs, de ennek ellenére szeretne egy jó és használható céltávcsövet.
Előző levelemben, amit Wetzlar-nak írtam, csak kitörölte ez a rohadt valami, kifejtettem számszakilag, hogy igen, a csúcskategória és a pontosan egyező paraméterekkel rendelkezők közt van kb. 100.000 ft különbség, a Deltához viszonyítva, annak előnyére.
100.000 Ft nagyon sok összeg, a kérdés az, hogy meg kapja-e azt a gyakorlatban a felhasználó ?
Ha valaki nem gagyi hamisítványokat akar, de pénze sincs sok, és vadászati lehetősége sem olyan sok, akkor ebben az esetben csak két gyártmány jöhet szóba, (szerintem) a Meopta(Meostar) és a Delta.
( bocs mennem kell !) Wave

Szevasz sab!

Ugyan már leírtam vagy 10x -  Mosolyog - de megteszem mégegyszer.
Mondjuk 5 éves 7-8x50/56-os  prémium távcső 80-100ezer Ft., vil. ponttal 150ezer.
(az más kérdés, hogy egy vil. pont nélküli Zeiss is veri a Deltát fényerőben, ígyhát kérdés kell-e az a vil. pont.)
Az általad említett új Delta 110ezer Ft.

Nem látom a Zeiss hol több 100 ezer Ft-tal, amit az írásodban minden alkalommal megemlítesz?
Továbbra sem kötekedek, csak érdeklődöm, mert ezek szerint nagy bajban vagyok a matekkal... Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #448 Dátum: 2008. Május 23. - 16:16:12 »

Zoli!
Egyszer ki kéne próbálnod a Meostart meg a Bendert,élesben,megváltozna a véleményed ebben egészen biztos vagyok. Wave

Lehet, hogy változna a véleményem, sőt a Bendert ki is próbálom Anti jóvoltából. De én nem tudok egyébként véleményt nyílvánítani egy távcsőről, csak ha használom. Ezért mondok véleményt a Kapsról és a Zeissről, bár igaz a Zeiss Viktory-t csak próbálgattam, ill. egy öreg Jenát használok csak, de az már 4 év híjján 50 éve a családunk szolgálatában teljesít.
Viszont a Kaps-t már hasonlítottam össze egy pár prémium csővel és ezért mondom azt, amit mondok.
Azt, hogy számomra a Zeiss a céltávcsövek csúcsa, semmi sem tudná megváltoztatni. Wave


Nézd meg a 1,5-6x42-es SB Zenith-et 4-es FD irányzójellel, alsósínnel...na az ám a cső, azám...nem ezök a nagy hurkatőttők!   Bion Bion Bion Bion Bion Bion Bion
(Számomra ez a cső a Non Plus Ultra)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #449 Dátum: 2008. Május 23. - 16:17:55 »

Ezt kérnéd a Jézuskától? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: