Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471683 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2940 Dátum: 2010. Március 24. - 15:29:09 »

Üdvözlöm önöket!
Először is szeretném leszögezni én nem vagyok vadász,csak apám.Vettem neki az ünnepekre meg már amúgy is érett a dolog egy céltávcsövet.Abban szeretném kérni a segítségüket,hogy jobb e mint az a kb. 5-6 éves távcső ami a puskáján van. Jelenleg Zeiss optikás 8×56-os céltávcső van a puskáján.
Én most vásároltam külföldön egy HAKKO 3-12×56-os R:6D világítópontos Japán céltávcsövet.
Az lenne a kérdésem ez jobb mint Zeiss optikával szerelt régi távcsöve?Meg általában ez a Hakko céltávcső miyen minőségű?
Előre is köszönöm a segítségüket!

Hát a Zeiss távcsőnél lényegesen szerényebb "minőséget" képvisel a Hakko, az meg hogy Madeinen Japán sajna nem mindig igaz, de majd Tal fórumtárs megírja a tutit.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2941 Dátum: 2010. Március 24. - 15:32:28 »

Egy ki segítségre lenne szükségem!

Van szerintetek kézzel fogható különbség egy Zeiss Victory és egy S&B Zenit között? Azonos frontlencséjú variábel, világító pontos távcsőről lenne szó.
A másik kérdésem, hogy érdemes e 56-os frontlencséjű céltávcsövet venni vagy elegendő egy 50-es?

1, Szemmel nem igazán érzékelhető a különbség, vadászati szempontból meg semennyire.
2, azonos gyártó által gyártott 50/56 kilépő lencséjű távcsövek, vadászati felhasználása szempontjából nincs különbség.
Naplózva

Üdv End
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2942 Dátum: 2010. Március 24. - 23:23:44 »

Szia todorriskov! (szerintem tegezz nyugodtan itt mindenkit, ez a szokás)

Ha régebbi típus is az a 8*56-os Zeiss ami jelenleg édesapád fegyverén van, biztos vagyok benne hogy sokkal jobb minőségű mint ez a HAKKO..., szóval maradjon csak fent az a Zeiss céltávcső!

Hasonlítsátok össze a kettőt szürkületben, úgy mindjárt szemmel is látható lesz a különbség!

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 25. - 07:37:56 írta Pyrus » Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2943 Dátum: 2010. Március 25. - 00:01:55 »

Üdvözlet!
Fegyveroptikustól kérdezném hogy a Barska távcsövekről mi a véleménye pontosabban a huntmaster pro sorozatról!
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Vadász35
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



« Új üzenet #2944 Dátum: 2010. Március 25. - 06:02:47 »

Kedves Forend!
Köszönöm a választ.
Naplózva

„Nem a szarvas megy át az úton, az út megy át az erdőn.”
sab
Vendég
« Új üzenet #2945 Dátum: 2010. Március 25. - 08:07:16 »

Üdvözlet!
Fegyveroptikustól kérdezném hogy a Barska távcsövekről mi a véleménye pontosabban a huntmaster pro sorozatról!

Véleményem, mint a többi gyenge kínai gyártmányról (mert nem USSR!), hogy kiskaliberre is csak jóindulattal javasolnám.
Meg kell csak képről nézni és látható, hogy milyen nagy a hasonlóság más nem Kínainak mondott termékkel, vagy sok azonos alkatrész van benne más gyártmánnyal.
pld. csak egy a szálkerszt mozgató mechanika, teljesen Fomei (az sem Cseh), és a többit nem is említve.
Kínai keresőtávcsőben már nagyon veszélyes, mert tényleg nagyon jó minőséget is előállítanak már, de céltávcsőben még gyúrni kell kicsit.
Egyenlőre vagy hulladék van, túlárazva érdekes nevek alatt, vagy eleve lopikált név alatt futó gyártmány.

Barska, Falcon, stb név nem USSR terméket takar, csak a cégnév olyan oroszos.
Már a Yukon egy jó része is Kínai gyártmány. Emelem
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2946 Dátum: 2010. Március 25. - 09:24:26 »

Véleményem, mint a többi gyenge kínai gyártmányról (mert nem USSR!), hogy kiskaliberre is csak jóindulattal javasolnám.
Meg kell csak képről nézni és látható, hogy milyen nagy a hasonlóság más nem Kínainak mondott termékkel, vagy sok azonos alkatrész van benne más gyártmánnyal.
pld. csak egy a szálkerszt mozgató mechanika, teljesen Fomei (az sem Cseh), és a többit nem is említve.
Kínai keresőtávcsőben már nagyon veszélyes, mert tényleg nagyon jó minőséget is előállítanak már, de céltávcsőben még gyúrni kell kicsit.
Egyenlőre vagy hulladék van, túlárazva érdekes nevek alatt, vagy eleve lopikált név alatt futó gyártmány.

Barska, Falcon, stb név nem USSR terméket takar, csak a cégnév olyan oroszos.
Már a Yukon egy jó része is Kínai gyártmány. Emelem

Köszönöm a választ!Nem akarom egyáltalán megkérdőjelezni a tapasztalatait,de egy ismerősömnek is van egy ilyen távcsöve és neki 8x57JS caliberü cz550-en van fent és eddig lőtt vele egy tucat rókát,fél tucat disznót, ünőt,és lőtt már szürkületkor is,és holdvilágnál!Mert amugy én is utánanéztem ennek a távcsőnek kíváncsiságból látva hogy lehet azzal is lőni de amúgy gondoltam hogy nem lehet vmi jó minőségű mert csak 10-20 ezer forintba kerül.Mondjuk én leginkább csak a lövésállóságtól félek ilyen céltávcső ügyekben,de ez a távcső meglepett.Másrészt ha összejön rá a pénzem ugyis Deltat(Titanium!) vagy Leupoldot veszek,esetleg Meoptat.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
sab
Vendég
« Új üzenet #2947 Dátum: 2010. Március 25. - 10:31:26 »

Köszönöm a választ!Nem akarom egyáltalán megkérdőjelezni a tapasztalatait,de egy ismerősömnek is van egy ilyen távcsöve és neki 8x57JS caliberü cz550-en van fent és eddig lőtt vele egy tucat rókát,fél tucat disznót, ünőt,és lőtt már szürkületkor is,és holdvilágnál!Mert amugy én is utánanéztem ennek a távcsőnek kíváncsiságból látva hogy lehet azzal is lőni de amúgy gondoltam hogy nem lehet vmi jó minőségű mert csak 10-20 ezer forintba kerül.Mondjuk én leginkább csak a lövésállóságtól félek ilyen céltávcső ügyekben,de ez a távcső meglepett.Másrészt ha összejön rá a pénzem ugyis Deltat(Titanium!) vagy Leupoldot veszek,esetleg Meoptat.


Hát, igen, ilyen esetben szoktam visszakérdezni, hogy tessék csak átgondolni, miként és hogyan és ki képes 10-20-30 stb összegből előállitani céltávcsövet ?
Csak Kína
És minő meglepetés ennek a tényleges elállítási ára 100db megrendelése esetén 2500-3000 Ft, és ebből lesz a 10-80 ezer Ft-os eladási ár.

Hogy valakinek jó és még nem ment szét, nem jelenti azt, hogy nem fog az bekövetkezni, és ebben az esetben a többi ismert, eredeti gyártó termékével szemben, ez mehet a kukába, nem úgy mint a többi, mert azok javíthatóak többségében. (gazdaságosan)

És igen, az utolsó három megfelelő választás, kiegészítve a S-B céltávcsővel még, de ezen csak akkor érdemes töprengeni, ha már tudott a felhasználási hely, módszer, mert az nagyban meghatározza a céltávcső technikai tudását is, hogy mi a célszerű. Mosolyog
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2948 Dátum: 2010. Március 25. - 10:42:48 »

Hát, igen, ilyen esetben szoktam visszakérdezni, hogy tessék csak átgondolni, miként és hogyan és ki képes 10-20-30 stb összegből előállitani céltávcsövet ?
Csak Kína
És minő meglepetés ennek a tényleges elállítási ára 100db megrendelése esetén 2500-3000 Ft, és ebből lesz a 10-80 ezer Ft-os eladási ár.

Hogy valakinek jó és még nem ment szét, nem jelenti azt, hogy nem fog az bekövetkezni, és ebben az esetben a többi ismert, eredeti gyártó termékével szemben, ez mehet a kukába, nem úgy mint a többi, mert azok javíthatóak többségében. (gazdaságosan)

És igen, az utolsó három megfelelő választás, kiegészítve a S-B céltávcsővel még, de ezen csak akkor érdemes töprengeni, ha már tudott a felhasználási hely, módszer, mert az nagyban meghatározza a céltávcső technikai tudását is, hogy mi a célszerű. Mosolyog

Szerencséjére még nem ment szét,hát igen s-b csak az egy árkategóriával feljebb van ha a 8x56-ost nem nézem.
Leginkább disznóra fogok vele vadászni,meg szarvasra úgyhogy nagy fényerejű variábel kéne.Ezen a területen szinte csak esti disznók vannak,a szarvasok meg szeretnek jó messze lenni a lestől Rííí...Amúgy egy IZS 18 MH .30-06-osra kéne akkor pedig az 56-os lehet ki is van lőve,
mert el fogja érni a csövet.Asszem Fejvakarás
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #2949 Dátum: 2010. Március 25. - 11:33:59 »

Amúgy egy IZS 18 MH .30-06-osra kéne akkor pedig az 56-os lehet ki is van lőve,
mert el fogja érni a csövet.Asszem Fejvakarás

Szerintem nem éri el!
De Sebipeti fórumtárs is valószínűleg ezt állítja!  Bion
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2950 Dátum: 2010. Március 25. - 11:39:00 »

Szerintem nem éri el!
De Sebipeti fórumtárs is valószínűleg ezt állítja!  Bion

Jó mondjuk ám végülis mindegy hogy 50-es vagy 56-os,de az irányzékot lekell szedni abba szinte biztos vagyok.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
sab
Vendég
« Új üzenet #2951 Dátum: 2010. Március 25. - 13:09:44 »

Szerencséjére még nem ment szét,hát igen s-b csak az egy árkategóriával feljebb van ha a 8x56-ost nem nézem.
Leginkább disznóra fogok vele vadászni,meg szarvasra úgyhogy nagy fényerejű variábel kéne.Ezen a területen szinte csak esti disznók vannak,a szarvasok meg szeretnek jó messze lenni a lestől Rííí...Amúgy egy IZS 18 MH .30-06-osra kéne akkor pedig az 56-os lehet ki is van lőve,
mert el fogja érni a csövet.Asszem Fejvakarás

30-06-os IZS 18MH ebben a kategóriában egy távcsőgyilkos !
Tehát csak egy nagyon megbízható, lövésálló céltávcsőben érdemes gondolkodni.
Miért távcsőgyilkos ?
Mert alapból ez a fegyver egy könnyű cserkelőpuska, és egy 30-06-os a kaliberhasználat nagyon igénybe veszi mind a szereléket, mind a céltávcsövet.
( embernek sem kellemes)

Nincs értelme olcsó gagyikkal próbálkozni, mert "mindegy", hogy mennyi is az ára, az azonnal kidobott pénz, amit meg be lehetett volna fektetni egy normálisba.

És akkor még azt is megemlíteném, hogy egy ilyen alapvetően cserkelőnek készített fegyverre felrakni kályhacsövet, hát, hogy is mondjam, nagyon csúnya látvány. Meglepődött

Ilyen fegyvert max .308W kaliberben szabad megvenni, és egy 6x42-es céltávcsővel megküldeni, vagy ha kisebb a kaliber, akkor egy 3-9x40 vagy 42-es mehet rá.

Felénk mindenki eladta a 30-06-os IZS-18MH fegyvert, mert nem fogadtak szót, és ezt követően megvették, keresték a palimadarat, majd nagy nehezen, veszteségek árán egy ismétlőbe fektettek pénz.
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #2952 Dátum: 2010. Március 25. - 13:51:14 »

30-06-os IZS 18MH ebben a kategóriában egy távcsőgyilkos !
Tehát csak egy nagyon megbízható, lövésálló céltávcsőben érdemes gondolkodni.
Miért távcsőgyilkos ?
Mert alapból ez a fegyver egy könnyű cserkelőpuska, és egy 30-06-os a kaliberhasználat nagyon igénybe veszi mind a szereléket, mind a céltávcsövet.
( embernek sem kellemes)

Nincs értelme olcsó gagyikkal próbálkozni, mert "mindegy", hogy mennyi is az ára, az azonnal kidobott pénz, amit meg be lehetett volna fektetni egy normálisba.

És akkor még azt is megemlíteném, hogy egy ilyen alapvetően cserkelőnek készített fegyverre felrakni kályhacsövet, hát, hogy is mondjam, nagyon csúnya látvány. Meglepődött

Ilyen fegyvert max .308W kaliberben szabad megvenni, és egy 6x42-es céltávcsővel megküldeni, vagy ha kisebb a kaliber, akkor egy 3-9x40 vagy 42-es mehet rá.

Felénk mindenki eladta a 30-06-os IZS-18MH fegyvert, mert nem fogadtak szót, és ezt követően megvették, keresték a palimadarat, majd nagy nehezen, veszteségek árán egy ismétlőbe fektettek pénz.
Hát én úgy voltam vele hogy inkább ezt veszem meg 45 ezerért 5 lövéssel,mint egy Féget 15-20 ezerrel többért és azok meg kilőtt csövű letűnt kor szellemei.Meg hát pénz szűkébe is van az ember a mai világban,főleg ha még egyetemista.Egyébként biztos nem lesz rajta 50-es távcső mivel nincs rá még keret,és ha lesz rá akkor már egy ismétlőre is lesz remélhetőleg,addig marad a noname távcső.Viszont ugyanennyiért simán el fogom tudni adni,az megnyugtató.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2953 Dátum: 2010. Március 25. - 14:32:23 »

ű

Szia!
48 és 39mm!

Köszönöm! Emelem
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2954 Dátum: 2010. Március 25. - 15:10:43 »

Idézet
Szerintem nem éri el!
De Sebipeti fórumtárs is valószínűleg ezt állítja!   Bion

Szia Diesel!

Csináltam gyorsan egy képet Neked, melyen az én IZS 18-as 30.06-om látható, rajta egy Schmidt-Bender 8*56-os Klassik céltávcső!

Szóval: nem éri el a csövet,de a nyílt irányzékot le kellett venni (ezt anno Sab fórumtársunk csinálta,meg a belövést is)

Az is igaz hogy a Schmidt-Bender egy prémium kategóriás céltávcső, és ezzel nekem semmi gondom nem volt a felszerelés után.

Aláírom, hogy nem a 'legszebb' látvány ezen a cserkelő puskán az 56-os átmérőjű céltávcső... de én jobban örülök annak amit benne látok este,szürkületben...  Kacsint

Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 25. - 15:25:11 írta Pyrus » Naplózva
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: