Oldalak: 1 ... 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 [697] 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471648 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #10440 Dátum: 2016. December 01. - 15:28:38 »

Folytatva Huszlavika gondolatmenetét, én speciel erősst rá vagyok kattanva a disznóhajtásra, emiatt fektettem komolyabb hajtástávcsőbe. Néztem még bele Varipointos Zeissbe - számomra ámulatba ejtő volt, ill. Leicába, az is nagyon-nagyon jó volt, de a Zeiss... Felveszed a puskát két szemmel célzol: a jobb - nekem bal - szemed előtt egy körben nagyobbnak látsz mindent és középen egy piros pontocska, a másik szemmel meg látod a perifériát. Zseniális
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10441 Dátum: 2016. December 01. - 15:30:00 »

Ennyi...  Nyihi leflexelem a 'csába  Ördög átlóssan, sorjássan  OOO

OK....
- felköptem, alá álltam....,
- ruháim megszaggatva....,
- hamut már szórtam a fejemre....,
- testem éles késsel meghasogatva.....,
- gondolom most jön az önkéntes egy év egy fa odvában, szőrcsuhában, a falu népének jóindulatú ellátásában bízva.... Rííí Angyal Angyal
 Wave
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #10442 Dátum: 2016. December 01. - 15:32:33 »

- 1-3x20 Weaver Classic-V.... meglepően jó kis darab (1,1x... simán két szemes cucc, viszont egyesen van egy egészséges parallaxisa.... Vállat von ócsó húsnak.... de hármason már ez kopik, fasza duplex irányzójel, hajtásra, bozótba ezért a pénzért u-tól-ér-he-tet-len!!) ja és bírja 458-at és még nem qúrt fejbe, tehát van elég szemtávolság, és valami 30 méteres a látómezeje....
- Bátya által belinkelt darab sem rossz...... sőőőőt!, de a Leupold nagy átqúúúrása a számozás, hiába kezdődik egyessel, az attól még 1,4 és nem két szemes, én imádom a hog "retikült", habár az a kretén hog felirat kimaradhatott volna belőle... kicsit vastag az irányzójel, de az egy sötétebb erdőben sose baj Kacsint ....... egyébként az esetek nagy többségében nem kell a két szemes célzás - neked mondom??! Vigyorog -de a majdnem 25 méteres látómező bőven elég, szemtávolság bőven elég...
- VX-III 1,5-5x 20 Leupold.. ez is 23 méteres látómezőt tud, nekem sima duplex van benne, nem  volt még olyan, hogy nem láttam "hajtásidőben" a célkeresztet..... valós nagyítás 1,6.... hogy a fene vinné el őket, de legutoljára egy bika jól nekem jött, fel is rúgta a kedvenc ücsörgős kisszékemet, de - mondok - lopok egy kis potya élményt, felém jőve nagyon közelig és távolodva nagyon közelről is le tudtam követni őkelmét. Nem a távcső miatt cseszetem volna el.... Ördög
- nem volt rossz még a Bushnell 1,5-5x20-as sem, ezek közül egyértelűen  a leggyengébb, de nagyon olcsó is volt (valami 16 ropi egy réges-régi Fehován), mégis a legnagyobb hőstettet ez vitte véghez, mert jópár antilopot és kafferbivalyt is lőtt vele a barátom 375-ösön... és még egy darabig, amíg nem tettem a Weavert a 458-ra, ezen a nagy durungon is helyt állt egy pár ojrópai töltet kikísérletezésénél.
Ezek viszonylag olcsók.
Néztem még bele Dokiéba, az valami Meopta hajtás távcső, az egy nagyon fasza kis darab, de az már nem az olcsó kategória, habár nekem a Zeiss-ben sem biztos, hogy menne egy pár méteres nyiladékon meglőni valamit, az olyan nyílt irányzékos, vagy cső melletti érzéses mutatvány, aztán vagy összejön vagy nem. Ültetett fiatalos erdőben a nyúl lövéshez hasonlít, ahhoz meg a csősínes max. célgömbös dupla puska az igazi.. Ördög Ördög

Több pénzt nem érdemes hajtástávcsőért adni, hacsak nem nagyon rá van a hajtásra kattanva valaki, de akkor, ha megengedheti magának a sok hajtást, nem lehet gond egy 500-900 ezres kilós cső sem... szerintem. Nappal pedig a világító pont csak egy felesleges úri huncutság, habár beszéltem már jópár emberrel, aki bebeszélte magának, hogy az a kis piros pötty középre rántja a szemet, és így sokkal könnyebben lő vele nappal is, tehát szinte nél-kü-löz-he-tet-len.... ugye mint tudjuk, minden az agyban dől el (a hülyebogár döngicsélésének a hangereje is..)

 Emelem

 Igen Én is így vagyok vele. Gyorsan hozzátéve azonban,hogy aki szereti hát használja. Ezen nincs vita. Nekem nem jön be.

Nagyon sok hajtásban volt részem (hálistennek) és remélem lesz is még,de valahogy a kanok mindig kerültek. Az egyetlent ami elém került azt viszont 6x42 céltávcső segítségével lőttem. Apám is azzal járt mindig (mert az volt neki) a nagybátyám meg 8x56-al (nem lőtt semmit) Vigyorog. De lebeszélni nem lehetett őket. Ehhez vagyunk szokva, volt mindig a válasz. é És volt is benne valami. De akkoriban egy puska volt egy távcsővel. Választék meg: 4x32, 6x42, 8x56 és passz. Most meg van n+1 puskája az ember fiának, mindegyiken másféle távcső , aztán,hogy hogyan lő velük.....
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10443 Dátum: 2016. December 01. - 15:33:16 »

Folytatva Huszlavika gondolatmenetét, én speciel erősst rá vagyok kattanva a disznóhajtásra, emiatt fektettem komolyabb hajtástávcsőbe. Néztem még bele Varipointos Zeissbe - számomra ámulatba ejtő volt, ill. Leicába, az is nagyon-nagyon jó volt, de a Zeiss... Felveszed a puskát két szemmel célzol: a jobb - nekem bal - szemed előtt egy körben nagyobbnak látsz mindent és középen egy piros pontocska, a másik szemmel meg látod a perifériát. Zseniális

Ez igaz...... saját kis 160 dodós dzsuvám után néztem bele én is abba a "kis" - nagykeráron félmillás - Zeissbe (ami ugye nem is a legmodernebb innováció..), hát nem egy kategória, ez tény!
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10444 Dátum: 2016. December 01. - 15:38:57 »

Igen Én is így vagyok vele. Gyorsan hozzátéve azonban,hogy aki szereti hát használja. Ezen nincs vita. Nekem nem jön be.

Nagyon sok hajtásban volt részem (hálistennek) és remélem lesz is még,de valahogy a kanok mindig kerültek. Az egyetlent ami elém került azt viszont 6x42 céltávcső segítségével lőttem. Apám is azzal járt mindig (mert az volt neki) a nagybátyám meg 8x56-al (nem lőtt semmit) Vigyorog. De lebeszélni nem lehetett őket. Ehhez vagyunk szokva, volt mindig a válasz. é És volt is benne valami. De akkoriban egy puska volt egy távcsővel. Választék meg: 4x32, 6x42, 8x56 és passz. Most meg van n+1 puskája az ember fiának, mindegyiken másféle távcső , aztán,hogy hogyan lő velük.....

Hja, lőni tunnyi köll....
egy pár éve még szokás volt a kukoricán végig sétálni (szigorúan törvényes keretek közt Mosolyog), ennek számomra non plus ultrája egy kukoricában sasszézó róka egy 30-06-oson 8x56-os "nóném" távcsővel 15 méterről.
Valamit nagyon tudott a srác Vigyorog Vigyorog
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10445 Dátum: 2016. December 01. - 15:40:38 »

Röhögni fogsz, nekem most egy Aliexpress-es kb. 20 USD-s ingyen postázott piros pont van fent próbából (Vortex Sparc http://www.vortexoptics.com/discontinued/vortex-sparc-red-dot-scope, csak kínai  Nyihi). A lőtéren 100 m-en folyamatosan ca. 5 cm-es szórást lőttem vele (nyilván támasztékból), leszerelve-visszatéve is. Szóval nem amiatt hibáznék, az biztos. Csak egy picit nagyobb piros pont kellene bele, mert tényleg gombostűfejnyi a piros pontja. De már az is úton van. Meg egy olyan is, amin középen egy parányi kereszt van. De az meg még tud ám akár zöld is lenni, ha akarom!!!  Röhög

.... eddig ár-érték arányban te győztél........ Kacsint Vigyorog
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #10446 Dátum: 2016. December 01. - 15:42:27 »

Hja, lőni tunnyi köll....
egy pár éve még szokás volt a kukoricán végig sétálni (szigorúan törvényes keretek közt Mosolyog), ennek számomra non plus ultrája egy kukoricában sasszézó róka egy 30-06-oson 8x56-os "nóném" távcsővel 15 méterről.
Valamit nagyon tudott a srác Vigyorog Vigyorog
 Emelem

Ha volt esze elnézett a cső mellett Ördög De ha nem,akkor nagyon tudhatott vele.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #10447 Dátum: 2016. December 01. - 18:41:38 »

Most meg van n+1 puskája az ember fiának, mindegyiken másféle távcső , aztán,hogy hogyan lő velük.....

Csak egy igaz ma már nem egy kedvelt kaliber, egy 6x42-s csővel de, nekem bőven elég....talán még tudom használni is. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10448 Dátum: 2016. December 01. - 19:19:32 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz

Amit en ajallani tudok az egy pirospontos gugyu.
Az ami egy igazi ketszemes celzasi technikat tesz lehetove, futo vadra eppen az kell.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10449 Dátum: 2016. December 01. - 20:10:50 »


Amit en ajallani tudok az egy pirospontos gugyu.
Az ami egy igazi ketszemes celzasi technikat tesz lehetove, futo vadra eppen az kell.

Akinek csak egy szeme van az mit csináljon ?  Fejvakarás Vállat von  ( Tudom ! Üvegszemet! )    Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10450 Dátum: 2016. December 01. - 20:27:22 »

- 1-3x20 Weaver Classic-V.... meglepően jó kis darab (1,1x... simán két szemes cucc, viszont egyesen van egy egészséges parallaxisa.... Vállat von ócsó húsnak.... de hármason már ez kopik, fasza duplex irányzójel, hajtásra, bozótba ezért a pénzért u-tól-ér-he-tet-len!!) ja és bírja 458-at és még nem qúrt fejbe, tehát van elég szemtávolság, és valami 30 méteres a látómezeje....
- Bátya által belinkelt darab sem rossz...... sőőőőt!, de a Leupold nagy átqúúúrása a számozás, hiába kezdődik egyessel, az attól még 1,4 és nem két szemes, én imádom a hog "retikült", habár az a kretén hog felirat kimaradhatott volna belőle... kicsit vastag az irányzójel, de az egy sötétebb erdőben sose baj Kacsint ....... egyébként az esetek nagy többségében nem kell a két szemes célzás - neked mondom??! Vigyorog -de a majdnem 25 méteres látómező bőven elég, szemtávolság bőven elég...
- VX-III 1,5-5x 20 Leupold.. ez is 23 méteres látómezőt tud, nekem sima duplex van benne, nem  volt még olyan, hogy nem láttam "hajtásidőben" a célkeresztet..... valós nagyítás 1,6.... hogy a fene vinné el őket, de legutoljára egy bika jól nekem jött, fel is rúgta a kedvenc ücsörgős kisszékemet, de - mondok - lopok egy kis potya élményt, felém jőve nagyon közelig és távolodva nagyon közelről is le tudtam követni őkelmét. Nem a távcső miatt cseszetem volna el.... Ördög
- nem volt rossz még a Bushnell 1,5-5x20-as sem, ezek közül egyértelűen  a leggyengébb, de nagyon olcsó is volt (valami 16 ropi egy réges-régi Fehován), mégis a legnagyobb hőstettet ez vitte véghez, mert jópár antilopot és kafferbivalyt is lőtt vele a barátom 375-ösön... és még egy darabig, amíg nem tettem a Weavert a 458-ra, ezen a nagy durungon is helyt állt egy pár ojrópai töltet kikísérletezésénél.
Ezek viszonylag olcsók.
Néztem még bele Dokiéba, az valami Meopta hajtás távcső, az egy nagyon fasza kis darab, de az már nem az olcsó kategória, habár nekem a Zeiss-ben sem biztos, hogy menne egy pár méteres nyiladékon meglőni valamit, az olyan nyílt irányzékos, vagy cső melletti érzéses mutatvány, aztán vagy összejön vagy nem. Ültetett fiatalos erdőben a nyúl lövéshez hasonlít, ahhoz meg a csősínes max. célgömbös dupla puska az igazi.. Ördög Ördög

Több pénzt nem érdemes hajtástávcsőért adni, hacsak nem nagyon rá van a hajtásra kattanva valaki, de akkor, ha megengedheti magának a sok hajtást, nem lehet gond egy 500-900 ezres kilós cső sem... szerintem. Nappal pedig a világító pont csak egy felesleges úri huncutság, habár beszéltem már jópár emberrel, aki bebeszélte magának, hogy az a kis piros pötty középre rántja a szemet, és így sokkal könnyebben lő vele nappal is, tehát szinte nél-kü-löz-he-tet-len.... ugye mint tudjuk, minden az agyban dől el (a hülyebogár döngicsélésének a hangereje is..)

 Emelem

Olyanról is hallottam hogy príma és drága duplagolyósokon még nyílt irányzék se volt csak olyan légy mint a sörétesen és borultak a közel futó desznyók .
Na ezt a 458 hü-hü ba@dtmeget meglátják a 9,3 -as topikba "nagykaliber fikázók" - Mit gondolhatnak rólad ?  Fejvakarás   ( Ami igaz is!  Ördög )
Ez a "ki mennyit szánjon rá" nagy bölcsesség . Egyébként a 1,5-6x42 S&B távcsövet se használtam soha 1,5 -es nagyításon , inkább 2 - 4 között .  Vállat von  Annyit tudnék tanácsolni aki rá van kattanva kollégának hogy azért próbálja ki hogy egyáltalán meg tudja e szokni. Nekem mivel elég erősen mínuszos a szemem sajnos már egyre inkább nehéz a nyílt irányzék használata . - Legalább van min eszelni , hülyebogarat ültetni ............ Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10451 Dátum: 2016. December 01. - 20:36:24 »

Akinek csak egy szeme van az mit csináljon ?  Fejvakarás Vállat von  ( Tudom ! Üvegszemet! )    Röhög

Hat, legalabb azt!!!! 

De az is csak akkor dolgozik ha nem csukja be   Ördög Ördög  Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10452 Dátum: 2016. December 01. - 21:49:32 »

Olyanról is hallottam hogy príma és drága duplagolyósokon még nyílt irányzék se volt csak olyan légy mint a sörétesen és borultak a közel futó desznyók .
Na ezt a 458 hü-hü ba@dtmeget meglátják a 9,3 -as topikba "nagykaliber fikázók" - Mit gondolhatnak rólad ?  Fejvakarás   ( Ami igaz is!  Ördög )
Ez a "ki mennyit szánjon rá" nagy bölcsesség . Egyébként a 1,5-6x42 S&B távcsövet se használtam soha 1,5 -es nagyításon , inkább 2 - 4 között .  Vállat von  Annyit tudnék tanácsolni aki rá van kattanva kollégának hogy azért próbálja ki hogy egyáltalán meg tudja e szokni. Nekem mivel elég erősen mínuszos a szemem sajnos már egyre inkább nehéz a nyílt irányzék használata . - Legalább van min eszelni , hülyebogarat ültetni ............ Emelem

Pista, valószínűleg nem én leszek a nap embere, és a kiváló kisdobos címet sem kapom meg, de a „ki mit gondol rólad” kérdésre eszembe jut egyik életművész barátom mondása, amely így hangzik: „próbáld meghatározni egy 1-től 10-ig terjedő skálán, hogy ezt mennyre sz@rom le”… azonban sajnos vele ellentétben…. én nem vagyok életművész.
De a nyughatatlan, fikázni, másokon betonon stoplis cipővel ugrálni vágyó lelkek megnyugtatására töredelmesen be szoktam vallani, hogy csak egy színvonaltalan pöcshosszabbító…….. ugyanis, ahhoz, hogy kigyúrt kopasz ááálllat legyek már öreg és lusta vagyok, a fuxokat rühelltem világ életemben, a pitbulltól rohadtul félek, AMG GL Mercire meg nem fussa…. marad a 458… talán ez megnyugtató válasz lesz… Kacsint Vigyorog
Egy príma és drága – nem is volt annyira szörnyű nagyon drága – dupla golyóst sodort utamba a szél, amit nagyon sajnálok, hogy nem lett enyém…  Rííí egy hosszú csövű ejektor nélküli 9,3-as Peterlongo, nem tudom, hogy ha megvettem volna, tettem volna-e rá távcsövet, valószínűleg nem… de lőni akkor sem tudnék vele fele olyan kiválóan sem, mint amit a puska tud, vagy megérdemelne……..
Azon közepes számú hajtás tapasztalatai alapján, amin részt vettem, felállítottam egy kritérium listát, aminek alsó hangon meg kell, hogy feleljen egy – számomra elégséges – hajtástávcső.
Nekem nem jön be a pirospont nagyítás nélkül, ahhoz sokkal jobban kellene lőni a futó vadat, mint amit én tudok, vagy valaha megtanulhatok….
Fényerő felesleges, elég, ha lövésálló, szép tiszta képe van, és ne legyen benne b@szott nagy parallaxis hiba.. a kicsi még elmegy.
Piros pont felesleges, ha valaki nem találja a távcső közepét, akár kereszt, akár kör, akár más hókuszpókusz……. akkor nem fogja megtalálni a piros pöttyöt, vagy zöld keresztet sem…
Nem baj, ha 3-4-6 szoros nagyítása van, elég sok helyen voltam, ahol messze voltak disznók, éppen egy fórumtárs által szervezett hajtáson csak nagyobb nagyításon tudtam jóval száz felettről kant lőni (mivel a bokrok mozgásából látszott, hogy hol jár, volt időm feltekerni a kézikészüléket), a giga mennyiségű szerencsén kívül nem ártott, hogy jól láttam a nagyobb nagyításban, és „keresztbe foghattam” a kan fejét, mivel csak az látszott ki….
A legújabb eresztéseim közül nekem nagyon bejön a hog plex, kicsit az első világháborús repülő fedélzeti géppuska körére hajaz, csak kisebb……..ha abba körbe sikerül beleremegnem magam, olyan nagy baj már nem történhet…. a szomszédod, tudod, a marketing guru, meg azt mondta rá, hogy akkor sem tenné fel, ha fizetnének neki érte… szóval kinek a pap, kinek a papné……
A legdrágább is max. 400 dolláros cucc ezekből, az összesből sem jönne ki egy Zeiss hajtástávcső, pedig pont van vagy öt… tehát elég olcsó árszínvonalúaknak számítanak.

Hát úgy nekem ennyi lenne, lehet vele vitatkozni, akár – részben is – egyet érteni, bármit…….de persze bármi jó lehet, ha valaki bízik benne, tudja használni, és tényleg tud vele lőni…. kicsit szkeptikus vagyok azonban a pár tíz dolláros kínai szutykok esetében, de lehet, hogy lényegesen jobbak, mint én azt gondolom…
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10453 Dátum: 2016. December 01. - 21:57:32 »

..... a szomszédod, tudod, a marketing guru, meg azt mondta rá, hogy akkor sem tenné fel, ha fizetnének neki érte…
Kóstolgatol? Csipegetel?  Vigyorog
Fidelek ám....(nyugodjon békében Angyal )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10454 Dátum: 2016. December 01. - 21:59:31 »

Kóstolgatol? Csipegetel?  Vigyorog
Fidelek ám....(nyugodjon békében Angyal )
Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 [697] 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: