Oldalak: 1 ... 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 [625] 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471768 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9360 Dátum: 2015. November 24. - 21:47:51 »


Tudom Stefi te is öreg motoros vagy,  Wave Tudtommal, a csötengejnek és a távcső által képzett tengelynek fedni kell egymás. Ha nem igy van eleve beleépitessz egy oldallovést Figyelmes olvasás

 Fejvakarás  Biztos így van ! Na de mekkorát ? Ha a csőtengely és az optikai tengely teljesen vízszintes az az egybeesik akkor nincs oldalgás ???
Az a helyzet hogy ha vállba kapom a puskát akkor zavar ha nem függőleges a szálkereszt . Ehhez egy nagyon picit el kell csavarni a távcsövet . 200 méter fölé nem lövök de inkább csak 150 méterig akkor mekkora az eltérés ?   Vállat von  Ezek szerint eddig mindent véletlenül találtam el ?   Rííí              Kacsint
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9361 Dátum: 2015. November 24. - 21:52:50 »

Elolvasni el tudtam eddig is, csak az értelmét nem találom sokadjára sem... Vállat von szerintem kár ilyen csacsiságokat leírni...  Emelem

ÓÓÓÓ ! Ti kilómétervadászok ! Nekem elég az a 100  -  200 méter .   Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9362 Dátum: 2015. November 24. - 21:56:07 »

Megkérném a moderációt, hogy a fegyverjavítói szakmát gyakorló személyek bujtatott vagy nyílt sértegetését előzze meg!

Nem kívánatos hozzászólásokat törölje, nincs erre szükség.

Ha valaki butaságokat beszél vagy ír az önmagát minősíti, de itt már másról van szó.

Kérés nélkül is tisztem a kollégáimat, magamat és a szakmát is védeni. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9363 Dátum: 2015. November 24. - 21:59:18 »

Elolvasni el tudtam eddig is, csak az értelmét nem találom sokadjára sem... Vállat von szerintem kár ilyen csacsiságokat leírni...  Emelem

Jaaa !    Valami baj lehet a puskámmal mert ma éppen fél hétkor (18,30) nyakon lőttem egy süldőt . kár hogy nem fényképeztem le .
Na nembaj ! Nem állítok a távcsövön !    Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9364 Dátum: 2015. November 24. - 22:01:38 »

Fejvakarás  Biztos így van ! Na de mekkorát ? Ha a csőtengely és az optikai tengely teljesen vízszintes az az egybeesik akkor nincs oldalgás ???
Az a helyzet hogy ha vállba kapom a puskát akkor zavar ha nem függőleges a szálkereszt . Ehhez egy nagyon picit el kell csavarni a távcsövet . 200 méter fölé nem lövök de inkább csak 150 méterig akkor mekkora az eltérés ?   Vállat von  Ezek szerint eddig mindent véletlenül találtam el ?   Rííí              Kacsint

Nem Stefi, Te biztos hogy jo lovo vagy  Igen - Ja, 200 folott mar jobban erezheto  Emelem
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9365 Dátum: 2015. November 24. - 22:05:37 »

Megkérném a moderációt, hogy a fegyverjavítói szakmát gyakorló személyek bujtatott vagy nyílt sértegetését előzze meg!

Nem kívánatos hozzászólásokat törölje, nincs erre szükség.

Ha valaki butaságokat beszél vagy ír az önmagát minősíti, de itt már másról van szó.

Kérés nélkül is tisztem a kollégáimat, magamat és a szakmát is védeni. Emelem

TAL mester ! Miért kéne moderálni ha az igazságot és a valóságot írtam le ? Ez a valóság és az a fegyvermester aki nekem szereli a fegyvereimet lehet hogy bír olyan szaktudással mint Te ! Persze csak lehet !      Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9366 Dátum: 2015. November 24. - 22:12:10 »

TAL mester ! Miért kéne moderálni ha az igazságot és a valóságot írtam le ? Ez a valóság és az a fegyvermester aki nekem szereli a fegyvereimet lehet hogy bír olyan szaktudással mint Te ! Persze csak lehet !      Emelem

Nem Neked írtam, ha nem a moderátornak!

Egyetértek az írásoddal, a napi munkámat is e szerint végzem én is és a kollégáim többsége is. Igen

Ennek oka, hogy a céltávcsövet pupillatávolságilag és fegyverfogásilag nem hozzám kell beállítani, ha nem a felhasználóhoz!
Ez minden szempontból evidens.

 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9367 Dátum: 2015. November 24. - 22:15:00 »

Nem Neked írtam, ha nem a moderátornak!

Egyetértek az írásoddal, a napi munkámat is e szerint végzem én is és a kollégáim többsége is. Igen

Ennek oka, hogy a céltávcsövet pupillatávolságilag és fegyverfogásilag nem hozzám kell beállítani, ha nem a felhasználóhoz!
Ez minden szempontból evidens.

 Emelem

Félreértettem ! Mea Culpa !   Meghajol
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9368 Dátum: 2015. November 24. - 22:16:50 »

Félreértettem ! Mea Culpa !   Meghajol
Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9369 Dátum: 2015. November 24. - 22:19:09 »

Jaaa !    Valami baj lehet a puskámmal mert ma éppen fél hétkor (18,30) nyakon lőttem egy süldőt . kár hogy nem fényképeztem le .
Na nembaj ! Nem állítok a távcsövön !    Emelem

Kevered a szezon a fazonnal. Ez nem baj, csak ne általános bölcsességként írd le, mert akkor azok is így tanulják majd meg, akik ide jönnek infoért.

Személy szerint Neked lehet úgy kényelmes, hogy elfordítod a távcsövedet akármennyivel, akármerre. Ez akár 45 fok is lehetne, mert mindaddig abszolut nincs jelentősége, amíg nem kezded el tekerni a távcsövet egy messzebb lövés érdekében. Addig ugyanis 100-150 vagy akárhány méterre belőtt puskával akár 45 fokos szálkereszttel is pontot fogsz lőni vele, mert a szálkereszt közepével célzol ugyebár. Ezért találod el vele nagyon ügyesen a süldő nyakát, gratulálok is hozzá, ne is állíts rajta, hisz az a Tied. Még célpontáthelyezést is tudsz vele csinálni (csak értelemszerűen ne a szálkereszt iránya legyen a mérvadó, hanem magán a célon függőlegesen menj feljebb). De ez nem jelenti azt, hogy távcső felszerelésekor alapból mindig "illene" elfordítani a függőleges vízszintes szálkeresztet a puska függőleges és vízszintes tengelytől. Ha egyszer Neked ez "sosem kell", akkor miért írsz róla furcsákat?  Vállat von
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9370 Dátum: 2015. November 24. - 22:35:41 »

Kevered a szezon a fazonnal. Ez nem baj, csak ne általános bölcsességként írd le, mert akkor azok is így tanulják majd meg, akik ide jönnek infoért.

Személy szerint Neked lehet úgy kényelmes, hogy elfordítod a távcsövedet akármennyivel, akármerre. Ez akár 45 fok is lehetne, mert mindaddig abszolut nincs jelentősége, amíg nem kezded el tekerni a távcsövet egy messzebb lövés érdekében. Addig ugyanis 100-150 vagy akárhány méterre belőtt puskával akár 45 fokos szálkereszttel is pontot fogsz lőni vele, mert a szálkereszt közepével célzol ugyebár. Ezért találod el vele nagyon ügyesen a süldő nyakát, gratulálok is hozzá, ne is állíts rajta, hisz az a Tied. Még célpontáthelyezést is tudsz vele csinálni (csak értelemszerűen ne a szálkereszt iránya legyen a mérvadó, hanem magán a célon függőlegesen menj feljebb). De ez nem jelenti azt, hogy távcső felszerelésekor alapból mindig "illene" elfordítani a függőleges vízszintes szálkeresztet a puska függőleges és vízszintes tengelytől. Ha egyszer Neked ez "sosem kell", akkor miért írsz róla furcsákat?  Vállat von

Hát megnyugtattál !   Stoel Ilyet meg véletlenül se írtam ! Se azt hogy illik se azt hogy mindig és mindekinél . Tudom miről írsz a "segéd irányzójelekkel való célzásról" van fogalmam  :Mosolyog de az nekem nem a vadászat .   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9371 Dátum: 2015. November 24. - 22:41:36 »

Hát megnyugtattál !   Stoel Ilyet meg véletlenül se írtam ! Se azt hogy illik se azt hogy mindig és mindekinél . Tudom miről írsz a "segéd irányzójelekkel való célzásról" van fogalmam  :Mosolyog de az nekem nem a vadászat .   Emelem

Akkor én értettem félre, és Te végig a saját egyéni beállításodról írtál, nem egy általánosan követendő elvről a céltávcső felszerelését illetően? Ez esetben ezer bocs!  Stoel Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9372 Dátum: 2015. November 24. - 22:47:15 »

Akkor én értettem félre, és Te végig a saját egyéni beállításodról írtál, nem egy általánosan követendő elvről a céltávcső felszerelését illetően? Ez esetben ezer bocs!  Stoel Emelem




  Vállat von Nem tudom mire gondolsz !  Fejvakarás Mivel nekem elég sok (sokk  Rííí) távcsövet szereltek már így tudom hogy kicsit jobbra kell elfordítani a tus vízszintes helyzetéhez viszonyítva - így már eleve nem fixálja le az aranykezű mester csak ha vállba kapva kipróbáltuk.
Nyilván ha egyszer méretre készített tust vennék a puskámra akor erre nem lenne szükség. Jobboldaliságom miatt picit nagyobb tekeredés kéne tus nyakába.  Ördög                   Emelem

    Figyelmes olvasás                     Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #9373 Dátum: 2015. November 25. - 09:52:42 »

    Figyelmes olvasás                     Emelem

Jól van, mondtam hogy Igazad van  Stoel , lehet az kavart meg, hogy előtte ingerelt még általános elvekről elmélkedett a maga könnyen követhető fogalmazásában (amin "valamitől" rendszerint eleve felhúzom magam  Vállat von) aztán jött a Te válaszod...  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9374 Dátum: 2015. November 25. - 11:24:22 »

Jól van, mondtam hogy Igazad van  Stoel , lehet az kavart meg, hogy előtte ingerelt még általános elvekről elmélkedett a maga könnyen követhető fogalmazásában (amin "valamitől" rendszerint eleve felhúzom magam  Vállat von) aztán jött a Te válaszod...  Emelem

Spongyát rá !   Kézfogás    Tiszteleg
Naplózva
Oldalak: 1 ... 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 [625] 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: