Oldalak: 1 ... 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 [605] 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471650 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9060 Dátum: 2015. Október 20. - 08:51:49 »


Írjatok már egy-két márkát, ami megbízható?

Köszönöm a válaszokat.

szebb jövőt!

       Emelem      Delta     Emelem                    Sam6
Naplózva
geryders
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9061 Dátum: 2015. Október 20. - 09:00:28 »

Köszönöm!  S.Peti
Jó tapasztalataid vannak vele?
Pontosabban melyik típust javaslod?

mondjuk a Delta Titanium 2,5-10X50...
vagy ha IR nélküli, akkor a Delta Classic 3-12X56 is jó választás? :-)
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9062 Dátum: 2015. Október 20. - 09:13:01 »

Üdv a vadásznak...
na meg a fórum tagoknak.

Tudom, hogy sok hasonló kérés illetve kérdés kerül fel ide és lehet, hogy ha nagyon beleásnám magam meg is találnám a választ, de úgy érzem nem egy hozzászólásból.
Tehát akkor a kérdésem, ami céltávcsővel kapcsolatos:

Golyós fegyverre, egészen pontosan CZ 557 LUX, 30-06-s kaliberre szeretnék céltávcsövet. Ahogy régebben, az előttem szólók is már említették, a bőség zavarában nem nagyon tudok dönteni. Nem akarom elkapkodni, mert nem 1 évre veszem.
Találat szűkítéséhez 1-2 infó: mind les, mind hajtó vadászatnál használnám, világítópontos legyen, számomra elég lenne a x50-es, főleg vaddisznó lesz a célpont, na meg a legfontosabb az ár... nem vagyok újgazdag, úgyhogy szűkösek a keretek, max 150-ig tudok felmenni.

Tudtok valamit ajánlani?
Írjatok már egy-két márkát, ami megbízható?

Köszönöm a válaszokat.

szebb jövőt!


 :Mosolyog Nem szól szám
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
forester73
Vendég
« Új üzenet #9063 Dátum: 2015. Október 20. - 09:18:24 »



       Emelem      Delta     Emelem                    Sam6
Pista vegyélbe gyógyszert de legalább egy felest ! Röhög Röhög Röhög Táncol Táncol Táncol

Üdv a vadásznak...
na meg a fórum tagoknak.

Tudom, hogy sok hasonló kérés illetve kérdés kerül fel ide és lehet, hogy ha nagyon beleásnám magam meg is találnám a választ, de úgy érzem nem egy hozzászólásból.
Tehát akkor a kérdésem, ami céltávcsővel kapcsolatos:

Golyós fegyverre, egészen pontosan CZ 557 LUX, 30-06-s kaliberre szeretnék céltávcsövet. Ahogy régebben, az előttem szólók is már említették, a bőség zavarában nem nagyon tudok dönteni. Nem akarom elkapkodni, mert nem 1 évre veszem.
Találat szűkítéséhez 1-2 infó: mind les, mind hajtó vadászatnál használnám, világítópontos legyen, számomra elég lenne a x50-es, főleg vaddisznó lesz a célpont, na meg a legfontosabb az ár... nem vagyok újgazdag, úgyhogy szűkösek a keretek, max 150-ig tudok felmenni.

Tudtok valamit ajánlani?
Írjatok már egy-két márkát, ami megbízható?

Köszönöm a válaszokat.

szebb jövőt!

Te meg jóbarát nerúgóztasd a nagyérdemüt olyan témában amit már 1000x kitárgyalt és már hányingere van tőle , minden héten jön valaki egy ilyen kérdéssel  . Ha lusta vagy a topikot végig olvasni akkor legalább használd a keresőt azokra a csövekre amiket már kinéztél -a neten ez ma már nem nagy gond -  konkrét tipussal már találsz sok-sok hozzászólást . S.Peti
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9064 Dátum: 2015. Október 20. - 09:24:10 »

Köszönöm!  S.Peti
Jó tapasztalataid vannak vele?
Pontosabban melyik típust javaslod?

mondjuk a Delta Titanium 2,5-10X50...
vagy ha IR nélküli, akkor a Delta Classic 3-12X56 is jó választás? :-)

Soha nem volt Delta távcsövem . Amit  megadtál árkategóriát abba ez fér bele de ahhoz is kell pótolni. Meopta is közel van árban de az drágább. E kettőt ha nem hamisítvány bátran felteheted. Én egyébként egy 6x42 -es Schmidt - Bendert vennék oldható szerelékkel. Igaz hogy nem 50 vagy 56 mm a frontlencse de tud annyit mint egy 50 -es Meopta ! Igaz hogy nem világítópontos de sokkal fontosabb hogy a célt lásd egyáltalán na meg jó lámpák is kaphatók . Igaz hogy nem variábel de a 6x nagyitással még igen csak jól el lehet boldogulni hajtáson ha meg szűk és bokros a pálya vagy utánkeresel ott a nyílt irányzék. Mivel én egy ortodox a céltávcsövek lövésállóságához , optikai minőségéhez ragaszkodó őskövület vagyok és gondolom kezdő vadászaink el sem tudják képzelni hogy világítópont és variábelezhetőség nélkül is lehet vadászni ezért ajánlom a Deltát vagy Meoptát. (Meoptám volt több is) Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9065 Dátum: 2015. Október 20. - 09:25:17 »

Pista vegyélbe gyógyszert de legalább egy felest ! Röhög Röhög Röhög Táncol Táncol Táncol

Te meg jóbarát nerúgóztasd a nagyérdemüt olyan témában amit már 1000x kitárgyalt és már hányingere van tőle , minden héten jön valaki egy ilyen kérdéssel  . Ha lusta vagy a topikot végig olvasni akkor legalább használd a keresőt azokra a csövekre amiket már kinéztél -a neten ez ma már nem nagy gond -  konkrét tipussal már találsz sok-sok hozzászólást . S.Peti

A kérdésének lényege: az elkövetkezendő időszakra vonatkozó jó kívánsága. Ami vagy szándékos, vagy nem, vagy csak tényleg a őszintén gondolja. Vagy csak szondázza(hálózza, gereblyézi) az infókat. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
geryders
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9066 Dátum: 2015. Október 20. - 09:29:14 »

Pista vegyélbe gyógyszert de legalább egy felest ! Röhög Röhög Röhög Táncol Táncol Táncol

Te meg jóbarát nerúgóztasd a nagyérdemüt olyan témában amit már 1000x kitárgyalt és már hányingere van tőle , minden héten jön valaki egy ilyen kérdéssel  . Ha lusta vagy a topikot végig olvasni akkor legalább használd a keresőt azokra a csövekre amiket már kinéztél -a neten ez ma már nem nagy gond -  konkrét tipussal már találsz sok-sok hozzászólást . S.Peti



Ezt a hozzászólást is köszönöm...

Ígérem rákeresek.
A lustaság nem rám vall, de mivel a mg-i munka látástól mikulásig, hajnal 5-től este 10-ig tart, a határban szakadozik a net nem hiszem, hogy sok időm lenne keresgélni. De akkor elnézéseteket/elnézésedet kell, hogy kérjem a kérdés miatt.
Nem panaszkodom, nem a munkára fogom a dolgot, de ha már egyszer van ez a fórum, akkor bátorkodtam feltenni a kérdést.
A kereső használata...
10 hozzá szólás 12 érv, indok, típus. De ez megint megér egy mondókát.

De ennek fejében, utána járok a dolognak!

Szebb jövőt...  S.Peti
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9067 Dátum: 2015. Október 20. - 09:43:57 »

Pista vegyélbe gyógyszert de legalább egy felest ! Röhög Röhög Röhög Táncol Táncol Táncol

Az utóbbi meglesz mert kifőtt és végre hazakerült az idei csoda - Irsai szőlőpálinka .     Nyálcsorog


A Delta - az ugye a fórum lerágott csontja ,  altatója és koffeinje egyszemélyben. Gondoltam hogy rámozdulás lesz azonnal .   Ördög Röhög  Talán sikerült fiatal vadásztársunk figyelmét felkelteni a minőségek iránt is. Valóigaz többször leírtam mit tartok fontosnak egy céltávcsőnél és mi a fontossági sorrend NEKEM ezt vissza is lehet olvasni össze lehet vetni mások véleményével. Erre hívtam volna fel illetve hívom fel geryders figyelmét. Azzal meg semmi bajom ha valaki a szebb, boldogabb jövőt kíván nekem.    Emelem
Naplózva
geryders
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9068 Dátum: 2015. Október 20. - 10:07:52 »

Az utóbbi meglesz mert kifőtt és végre hazakerült az idei csoda - Irsai szőlőpálinka .     Nyálcsorog


A Delta - az ugye a fórum lerágott csontja ,  altatója és koffeinje egyszemélyben. Gondoltam hogy rámozdulás lesz azonnal .   Ördög Röhög  Talán sikerült fiatal vadásztársunk figyelmét felkelteni a minőségek iránt is. Valóigaz többször leírtam mit tartok fontosnak egy céltávcsőnél és mi a fontossági sorrend NEKEM ezt vissza is lehet olvasni össze lehet vetni mások véleményével. Erre hívtam volna fel illetve hívom fel geryders figyelmét. Azzal meg semmi bajom ha valaki a szebb, boldogabb jövőt kíván nekem.    Emelem



De valóban utána járok a dolgoknak.
Lehet, hogy lerágott csont, de amit már egyszer leírtam, szűkösek a kereteim. Nem vagyok nagyra vágyó és "puskás ember" sem, ahogy ezt egy vadász barátom említette. Megjegyezném a puskára is 1 évig spóroltam, hogy időt álló, jó minőségű fegyvert vásároljak. A távcsőből sem szeretnék rosszat, viszont még 1 évet nem szeretnék várni, hisz nem villogni akarok a csővel, hanem használni.

Ui.:
A "szebb jövőt" elköszönésem, semmilyen rosszindulatú hátsó szándékkal nem rendelkezik!!!!
De ha ez valakinek sértő, előzetes elnézését kérem.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #9069 Dátum: 2015. Október 20. - 10:18:42 »

Köszönöm!  S.Peti
Jó tapasztalataid vannak vele?
Pontosabban melyik típust javaslod?

mondjuk a Delta Titanium 2,5-10X50...
vagy ha IR nélküli, akkor a Delta Classic 3-12X56 is jó választás? :-)
Adjon az Isten!
A 2,5x10x50-es Delta Titaniumot bátran javaslom én is!5 évig szolgált nekem 300-as magnumon minden gond nélkül!Szürkületben is jól használható.Hajtásban nem voltam vele soha.Az öt évből 3 évet csőszájfékkel használtam!Ezt is bírta!Épp tegnap adtam el.Nagyon jól jár vele az új tulaj az biztos!Remélem valamennyit tudtam segíteni!
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9070 Dátum: 2015. Október 20. - 10:24:32 »



 Megjegyezném a puskára is 1 évig spóroltam, hogy időt álló, jó minőségű fegyvert vásároljak. A távcsőből sem szeretnék rosszat, viszont még 1 évet nem szeretnék várni, hisz nem villogni akarok a csővel, hanem használni.


Jó puskát vettél !
 Tudod mennyi vadat hoztak terítékre eleink nem is olyan régen 4x32 es 6x36 -os DDR Zeiss és ZKK puska kombinációval ? Na ezek közül sok még ma is használható és sokkal többet ér mint sok sok világítópont,variábel,paralaxis,hókusz-pókusz,stb csili-vili távcső vadi új  ........ xl ,sx,műanyag,aluminíum,fostalicska puskára szerelve.     Emelem
Naplózva
geryders
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9071 Dátum: 2015. Október 20. - 12:06:52 »

Adjon az Isten!
A 2,5x10x50-es Delta Titaniumot bátran javaslom én is!5 évig szolgált nekem 300-as magnumon minden gond nélkül!Szürkületben is jól használható.Hajtásban nem voltam vele soha.Az öt évből 3 évet csőszájfékkel használtam!Ezt is bírta!Épp tegnap adtam el.Nagyon jól jár vele az új tulaj az biztos!Remélem valamennyit tudtam segíteni!


Köszönöm "ragadozo" az infót Mosolyog

igen segítettél...
a már többször lerágott csontos témában.  Vigyorog
csak sokan nem hisznek (általam személyesen ismert emberek közül, megjegyzem vegyes, Yukon, régi zeiss és schmidt, Nikon cső tulajdonosok) a Deltákban. ezért filózok... Vállat von
de még1X kössz  S.Peti
Naplózva
geryders
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #9072 Dátum: 2015. Október 20. - 12:15:11 »

Jó puskát vettél !
 Tudod mennyi vadat hoztak terítékre eleink nem is olyan régen 4x32 es 6x36 -os DDR Zeiss és ZKK puska kombinációval ? Na ezek közül sok még ma is használható és sokkal többet ér mint sok sok világítópont,variábel,paralaxis,hókusz-pókusz,stb csili-vili távcső vadi új  ........ xl ,sx,műanyag,aluminíum,fostalicska puskára szerelve.     Emelem


Köszönöm az elismerést! Emelem

Ez jó egy vadász "társtól" Mosolyog
és ugye még ha nem kerül sok magyar ezresbe, de puska a javából.
A jó vadászt meg amúgy sem a fegyvere drágasága teszi igazán jó vadásszá. Mosolyog
Ahogy te mondod, (bár korodat nem tudom) és tegezhetlek, igazad van a régi időkkel és vadászokkal kapcsolatban.  S.Peti
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9073 Dátum: 2015. Október 20. - 14:12:56 »

Jó puskát vettél !
 Tudod mennyi vadat hoztak terítékre eleink nem is olyan régen 4x32 es 6x36 -os DDR Zeiss és ZKK puska kombinációval ? Na ezek közül sok még ma is használható és sokkal többet ér mint sok sok világítópont,variábel,paralaxis,hókusz-pókusz,stb csili-vili távcső vadi új  ........ xl ,sx,műanyag,aluminíum,fostalicska puskára szerelve.     Emelem

Szia Steffi! Azért, ha hajtásokba is járni akar-ahogy írta is-szerintem az nem hátrány, ha legalább variábeles a távcsöve. No meg amúgy sem! A vilpont már az ízlések és pofonok polcra tartozik. Egyébként egy használt Deltát, Meoptát már megkap ebben az árkategóriában.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #9074 Dátum: 2015. Október 20. - 16:12:37 »


Köszönöm "ragadozo" az infót Mosolyog

igen segítettél...
a már többször lerágott csontos témában.  Vigyorog
csak sokan nem hisznek (általam személyesen ismert emberek közül, megjegyzem vegyes, Yukon, régi zeiss és schmidt, Nikon cső tulajdonosok) a Deltákban. ezért filózok... Vállat von
de még1X kössz  S.Peti

A pirossal kiemeltek nyugodtan eriggyenek, nézzék meg, hogy otthon vannak-e...  Röhög
Hinni az Istenben, meg az adójóváírásban kell... a deltát csak föl kell szereltetni és vadászni vele. Majd ha egyszer lő az agyad, hogy komolyabb kell, akkor gyűjteni egy Zeissre, Swaro-ra, vagy egy SB Zenith-re...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 [605] 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: