Oldalak: 1 ... 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 [569] 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1471634 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #8520 Dátum: 2015. április 20. - 05:36:58 »

Akinek van tapasztalata MeoStar R1 3-12x56 RD cltávcsővel legyenszíves segtsen, hogy a világítópontos (4C) vagy világítószálkeresztes (4K) takar ki többet a célból ?

Nekem világító szálkeresztes van. Nagyon jó, minimális a kitakarás, 100 méteren a lőtéri centis matricát simán célozhatod vele.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8521 Dátum: 2015. április 20. - 09:01:57 »

Hali!
Segítség kéne! Tudja valaki, hogy a régebbi sínes céltávcsöveken milyen széles szokott lenni a sín? A hozzávaló szerelék prizmája univerzális? Remélem érthető a kérdésem.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #8522 Dátum: 2015. április 20. - 09:16:06 »

Hali!
Segítség kéne! Tudja valaki, hogy a régebbi sínes céltávcsöveken milyen széles szokott lenni a sín? A hozzávaló szerelék prizmája univerzális? Remélem érthető a kérdésem.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo

Szia!

Sajnos nem! Mérni kell, mert a Zeiss más mint a SB, és van több "egyéb" is (Geco, Noris stb, még Tasco is) A prizma szöge és a talp szélesség is lehet más!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8523 Dátum: 2015. április 20. - 09:33:25 »

Szia!

Sajnos nem! Mérni kell, mert a Zeiss más mint a SB, és van több "egyéb" is (Geco, Noris stb, még Tasco is) A prizma szöge és a talp szélesség is lehet más!

Topi

Hm, hm.   Fejvakarás
Köszönöm válaszod!
 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #8524 Dátum: 2015. április 20. - 09:36:11 »

Hali!
Segítség kéne! Tudja valaki, hogy a régebbi sínes céltávcsöveken milyen széles szokott lenni a sín? A hozzávaló szerelék prizmája univerzális? Remélem érthető a kérdésem.  Fejvakarás
Köszönöm! sanyooo

Szia!

A PIMontages szerint három méret a jellemző: 14,0  14,5  15,0 mm, a sin profilja az további kérdés. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #8525 Dátum: 2015. április 20. - 18:50:40 »

Látványos különbségek "itt" már nem nagyon vannak, legalább is ránézésre. Hogy tartósabb-e, lövésállóbb-e, jobb-e sötétben? Nem tudom megmondani, mivel nincs, és nem is volt másik Benderem, ezt meg még nem használtam igazán. Szóval így elsőre a tudat faktort mondanám különbségnek, meg a méretet, kinézetét, ami a 8x56-oshoz képest azért jelentős, szerintem előnyére.

Üdv!
HZ
Helló !
Felkeltetted a kiváncsiságomat.
Rendeltem egyet,megnézem milyen.
6x42 Benderrel össze tudom hasonlítani ,a 8x56-ossal nem,mert eladtam .Mondjuk nagy különbséget nem venni észre a 6x42 Bender,és a 8x56-os között,amit az egyikkel,azt a másikkal is meg tudtam volna lőni.Nem vagyok híve az 56-osnak, az 50-es nálam a max lencseméret,az is csak azért mert azt könnyebb eladni,42-est nem akaródzik venni a nagy átlag.Tökéletesen el tudnék 42-essel is vadászni,két puskámon az van,volt,egyiket most eladtam,azt váltja ez a 7x50-es.
A 8x56 -os elég monstrum volt,ez nem vitás.
Jól néz ki a képen ez a 7x50-es,élőben még nem láttam.
Kispuskára lesz,úgyhogy a lövésállóságával nem lesz baj.
Majd referálok,hogy milyen,ha érdekel valakit .

Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #8526 Dátum: 2015. április 20. - 19:11:47 »

Kispuskára ilyen távcsövet ..., így már luxus fegyver lesz belőle. Gondolom, akkor nem a világító pontos verzió lesz. Felétek mennyi lenne a kisker ára ennek a csőnk? (világító L1, L3)

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8527 Dátum: 2015. április 20. - 20:32:32 »

Helló !
Felkeltetted a kiváncsiságomat.
Rendeltem egyet,megnézem milyen.
6x42 Benderrel össze tudom hasonlítani ,a 8x56-ossal nem,mert eladtam .Mondjuk nagy különbséget nem venni észre a 6x42 Bender,és a 8x56-os között,amit az egyikkel,azt a másikkal is meg tudtam volna lőni.Nem vagyok híve az 56-osnak, az 50-es nálam a max lencseméret,az is csak azért mert azt könnyebb eladni,42-est nem akaródzik venni a nagy átlag.Tökéletesen el tudnék 42-essel is vadászni,két puskámon az van,volt,egyiket most eladtam,azt váltja ez a 7x50-es.
A 8x56 -os elég monstrum volt,ez nem vitás.
Jól néz ki a képen ez a 7x50-es,élőben még nem láttam.
Kispuskára lesz,úgyhogy a lövésállóságával nem lesz baj.
Majd referálok,hogy milyen,ha érdekel valakit .



Én is azt hittem és hirdettem is, hogy nem sok különbség van egy bizonyos kor felett a 42-as és 56-os között, de talán mégis…?
Előző késői holdnál még a hold előtt kijött – de nagyon rutinosan a bokrok takarásában – három meglehetős süldelék, és amit a Minox keresőben meg szoktam látni, azt általában látom az 56-os Benderben is, nyilván nem olyan jól. Angyal Most valamiért a régi kedvencet vittem, azon 42-es Bender van és biza nem láttam benne semmit.(...a kupak le volt véve.... Vigyorog) Hogy a szűkebb látómező volt-e a ludas, és nem láttam meg a disznókat, mert elmozogtak, vagy tényleg ennyivel gyengébb a 42-es, nem tudom, de úgy érzem, hogy a nagyobb varia Benderrel meg lett volna.
Persze nekem is a legegyszerűbb a felszerelésre fogni a kudarcot….. Vigyorog Vigyorog
Az 56-osnál eddig még sosem éreztem úgy, hogy nagyon alább való lenne a csúcs-szuper távcsövekhez képest. Vállat von Persze különbség van, de nem hinném hogy azon múlt volna bármi is. De a 42-ről most már nem vagyok meggyőződve.
Ki viszem majd már és összenézem őket.
 Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #8528 Dátum: 2015. április 20. - 20:48:10 »

Én is azt hittem és hirdettem is, hogy nem sok különbség van egy bizonyos kor felett a 42-as és 56-os között, de talán mégis…?
Előző késői holdnál még a hold előtt kijött – de nagyon rutinosan a bokrok takarásában – három meglehetős süldelék, és amit a Minox keresőben meg szoktam látni, azt általában látom az 56-os Benderben is, nyilván nem olyan jól. Angyal Most valamiért a régi kedvencet vittem, azon 42-es Bender van és biza nem láttam benne semmit.(...a kupak le volt véve.... Vigyorog) Hogy a szűkebb látómező volt-e a ludas, és nem láttam meg a disznókat, mert elmozogtak, vagy tényleg ennyivel gyengébb a 42-es, nem tudom, de úgy érzem, hogy a nagyobb varia Benderrel meg lett volna.
Persze nekem is a legegyszerűbb a felszerelésre fogni a kudarcot….. Vigyorog Vigyorog
Az 56-osnál eddig még sosem éreztem úgy, hogy nagyon alább való lenne a csúcs-szuper távcsövekhez képest. Vállat von Persze különbség van, de nem hinném hogy azon múlt volna bármi is. De a 42-ről most már nem vagyok meggyőződve.
Ki viszem majd már és összenézem őket.
 Emelem


Szia!
Nem mondom,hogy nem lehet jobb,de annyival nem láttam jobbnak,hogy aztán attól ne tudtam  volna sikeres lenni.
Az én szemem szinte semmi különbséget nem látott a kettő között,csak azt,hogy kívülről az egyik szebb,a másik kevésbé szép.
Még a készletkisöprős cég reklámkampánya előtt adtam el annyiért,hogy az új gazdája meglepődhetett,mikor meglátta 219e magyar pöngőért(mondjuk lehet nincs is,úgy meg könnyű akciózni).
Mit csináljak,mikor vettem,akkor sem volt olcsó,mikor eladtam akkor újonnan is jó drága volt mindenhol.
Most meg lehet utálnak,mindegy ,most már ez van,egyszer nekem is lehet szerencsém,ennyiből rám is értéktelenedhetett volna a cucc,akkor annyiért ment a cájg,erre árazta be a piac.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #8529 Dátum: 2015. április 20. - 21:27:03 »

Szia!
Nem mondom,hogy nem lehet jobb,de annyival nem láttam jobbnak,hogy aztán attól ne tudtam  volna sikeres lenni.
Az én szemem szinte semmi különbséget nem látott a kettő között,csak azt,hogy kívülről az egyik szebb,a másik kevésbé szép.
Még a készletkisöprős cég reklámkampánya előtt adtam el annyiért,hogy az új gazdája meglepődhetett,mikor meglátta 219e magyar pöngőért(mondjuk lehet nincs is,úgy meg könnyű akciózni).
Mit csináljak,mikor vettem,akkor sem volt olcsó,mikor eladtam akkor újonnan is jó drága volt mindenhol.
Most meg lehet utálnak,mindegy ,most már ez van,egyszer nekem is lehet szerencsém,ennyiből rám is értéktelenedhetett volna a cucc,akkor annyiért ment a cájg,erre árazta be a piac.

Egy barátom szokta volt mondani, hogy sosem azt sajnálja, amit nem sikerült megvenni, de azt sokszor, amit nem sikerült eladni....
Akkor kell eladni, mikor vevő van rá. Money talks! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #8530 Dátum: 2015. április 20. - 21:28:27 »

az is csak azért mert azt könnyebb eladni
Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Én általában nem azért veszem a vadászcuccaimat, hogy eladjam őket... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #8531 Dátum: 2015. április 20. - 22:41:18 »

Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Én általában nem azért veszem a vadászcuccaimat, hogy eladjam őket... Vállat von

Most én is hibáztam,szerelemből vásároltam.
A józan ész helyett.
Nem variábel,nem világítópontos.
A közizléssel nem teljesen egyező,szerencse,hogy legalább 50-es.
Néha én is hibázok,a józan észt legyőzte valami más.
Azt hiszem nősülésnél is valami ilyesmi jöhetett közbe,elment a józan eszem.
Még az is lehet ,hogy megtartom,az asszonynak is,meg egy macskámnak is megígértem,aztán megvan mindkettő azóta is.
Naplózva
clockman
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #8532 Dátum: 2015. április 22. - 21:59:57 »

Nekem világító szálkeresztes van. Nagyon jó, minimális a kitakarás, 100 méteren a lőtéri centis matricát simán célozhatod vele.
Köszönöm, én is a világító szálkeresztes irányába hajlom inkább.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8533 Dátum: 2015. április 23. - 11:53:47 »

Nem is olyan rég, beszélgettünk a Yukon Craft céltávcsövekről.

Említettem a sok csalódást, és, hogy kíváncsi vagyok, hogy az új Jager miként "zenél".

Most szereltem fel egyet, majd holnap lesz a belövés, de már pár szakmai észrevételem lenne.

Előre szólok, hogy aki kétkedik, akkor az most melegében megnézheti az állításom valódiságát, gyakorlatban.

3-9x56-os Jager céltávcső már ránézésre is a többi gyártmányhoz képest egy robosztusos, minden szempontból.

Ami negatív, vagy kellemetlen, hogy a szálkereszt világító elem, CR2354-es 3V-os, ami sajnos egy ritkaság ma már.

Nem baj, ez legyen a legkevesebb, nem kell naponta cserélni.

Ami ellenben nagyon nem jó, az pedig a szemlencserendszer dioptriaállítása teljesen száraz, abban a fém a fémen tekeredik, semmi csillapító zsírzás nincs benne.

Sajnálatos, és egyben a belövésre, szórásképre is majd kihatható, hogy a dioptriaállító minden irányba, szárazon kotyog 1,2-1,3mm-t és ez 100m-en, 12cm-es szálkereszt optikai képének vándorlását jelenti.

Maga a szemlencserendszer kiemelhetősége ehkte kínai megoldás.
Hogy a holnapi napomat ne a sírás tetézze a lőtéren, egyenlőre a saját dioptriámra leszalagozom, hogy a kotyogást ezzel megszüntessem.

A tulaj meg azt csinál vele amit akar, tehet rá szemkagylógumit.

Ami még szembetűnő, hogy az oldalállító toronynál található O gumigyűrű ki van türemkedve, az lafog a levegőbe, azt csak a toronyszerkezet kitekerésével lehetne kiigazítani, de akkor a gáz meg elszökne.

A szemlencserendszerbe világítva apró optikai szennyeződések láthatóak.

Tömören ennyi, a többit holnap elmesélem. Emelem
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #8534 Dátum: 2015. április 23. - 19:37:39 »


3-9x56-os Jager céltávcső


Szia!

Én csak a típusra reagálnék, hogy ha tényleg ez van ráírva, akkor már ezt is hamisítják!

http://yukonopticsglobal.com/products/optic_sights/

Az 56-os az 3-12x -es nagyítástartományban létezik.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Oldalak: 1 ... 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 [569] 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: